E.Masiulis: ėmiau paskolą, o ne kyšįnuotraukos (62)

2016 rugsėjo mėn. 08 d. 08:05:08 Perskaitė 10681

Buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis, o dabar įtariamasis kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu Eligijus Masiulis išplatino viešą laišką apie jam mestus kaltinimus. Savo istorijos versiją jis papasakojo ir LRT laidoje „Dėmesio centre“. „Vakaro žinios“ pateikia svarbiausius E.Masiulio išdėstytus akcentus, o tikėti juo ar ne, spręskite patys.

 

E.Masiulio gynybos versija

Kyšis - pasak E.Masiulio, jis tokio dalyko niekada nėra gavęs.

90 tūkst. eurų
, paimti grynaisiais iš verslininko Raimundo Kurlianskio, yra paskola, kurią E.Masiulis ketino grąžinti per 12 mėnesių. Už šiuos pinigus E.Masiulis su artimų giminaičių šeima ketino įsigyti nekilnojamojo turto, kurį nuomotų ir gautų iš jo pajamų.

3 kartus
E.Masiulis su R.Kurlianskiu yra kalbėjęs apie galimybę pasiskolinti iš jo pinigų. Pasak E.Masiulio, jis prokurorams yra pateikęs savo pasirašytą paskolos dokumentą, nors kratų metu toks paimtas nebuvo.

Pinigai
(90 tūkst. eurų grynaisiais) E.Masiuliui buvo paduoti R.Kurlianskio automobilyje, prie Seimo rūmų. Kadangi politikas neturėjo kur tokios sumos dėti, jis juos sugrūdo į alkoholinio gėrimo dėžutę. Alkoholio butelis ir apvali suma grynųjų į dėžutę sutilpo.

Sužymėti pinigai buvo jau tada, kai E.Masiulis juos paėmė iš R.Kurlianskio ir alkoholio dėžutėje pasidėjo į savo automobilį. Pinigus vėliau E.Masiulis persidėjo į rankinę.

Po 200, 500 eurų - greičiausiai tokiomis kupiūromis E.Masiulis paėmė pinigus iš R.Kurlianskio. Tiksliai politikas negali atsakyti, nes labai trumpai tuos pinigus tematė, jų net neskaičiavo - šį darbą atliko STT agentai. Tik agentai priskaičiavo ne 90 tūkst., o 106 tūkst. eurų.

Grynaisiais E.Masiulis sugalvojo skolintis dėl to, kad išvengtų papildomų klausimų, dėl kurių tektų aiškintis viešai.

152 tūkst. eurų
, o ne 250 tūkst., pasak E.Masiulio, buvo rasti jo namuose grynaisiais. Politikas teigia, kad 250 tūkst. suma gauta jau įskaičiavus į ją 90 tūkst. „paskolą“ automobilyje.

Namuose
rasta įspūdinga suma pinigų - tai artimų giminaičių šeimų sunešti pinigai per 2016 metus, už kuriuos planuota nusipirkti nekilnojamojo turto varžytinėse. Pinigai, pasak E.Masiulio, namuose buvo trumpai, juos ketinta padėti į seifą banke. Nespėjo.

Pilkoji zona
- būtent ten jaučiasi atsidūręs E.Masiulis. Politikas teigia, kad situacija, į kurią pateko, įvyko dėl jo padarytų klaidų, iš skubėjimo, nepagalvojimo. Nors, kaip pats sako, visą gyvenimą gyveno iš politikos, todėl yra šios srities profesionalas.


Teisėsaugos versija


Gegužės 10 d., apie 16 val., Vilniaus centre, prie Seimo esančioje automobilių aikštelėje, R.Kurlianskis susitiko su E.Masiuliu.

Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad E.Masiulis, būdamas valstybės tarnautoju - Seimo nariu, parlamentinės politinės partijos pirmininku ir šios politinės partijos Seime frakcijos seniūnu, „MG Baltic“ koncerno atstovui R.Kurlianskiui už tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus pažadėjo, susitarė priimti ir savo bei kitų naudai priėmė 106 000 eurų kyšį.

E.Masiulis galimai yra žadėjęs veikti dėl naudingų koncernui sprendimų pats ir paveikti tai daryti kitus asmenis.

Per kratą E.Masiulio namuose Vilniuje rasta 250 tūkst. eurų grynųjų, kurie, įtariama, negalėjo būti įgyti teisėtai.

Kokiais klausimais E.Masiulis, įtariama, sutiko balsuoti ir daryti įtaką kitiems Liberalų sąjūdžio nariams? Aptarinėjamos trys versijos: magistralinio kelio Vilnius-Utena projektavimo, rekonstrukcijos ir dangos stiprinimo bei priežiūros darbų projektas, kurio vertė - daugiau kaip 169 mln. eurų; Vasario 16-osios Akto signataro Jono Basanavičiaus paminklo statymas; Vartojimo kreditų įstatymo pataisos.

STT teigimu, pasakojimai apie paskolas grynaisiais be notarų yra įprasta įtariamųjų kyšininkavimu gynybos taktika.


Ar tikite Eligijaus Masiulio pasakojimu, kad jis ėmė ne kyšį, o paskolą?


Kęstutis DAUKŠYS, Darbo partija:

Tiesą pasakius, jo versija nelabai mane įtikino. Galbūt jis nuoširdžiai bandė aiškinti, bet, kai vienas turi kontorą ir kitas turi, o tokius dalykus daro mašinoje, yra šiek tiek keista. Gali būti, kad jis žadėjo investuoti pinigus į nekilnojamąjį turtą, dar ką nors. Pasakytų kur, kas, kaip. Mačiau, kad Eligijus Masiulis labai jaudinasi, labai išgyvena, kas jam atsitiko, bet manęs iki galo tas jo išaiškinimas neįtikino.


Sergejus JOVAIŠA, Tėvynės Sąjunga - Lietuvos krikščionių demokratų partija:

Tikrai nepatikėjau, nes tokio kalibro politikas turėjo pasielgti taip, kad neliktų jokių klausimų. Jis teisinasi, save kaltina, bet tokius dalykus, kad nebūtų prie ko prikibti, turėjo numatyti. Paskolą, kaip jis dabar bando visiems įrodyti, reikėjo įregistruoti, kaip tai daroma Lietuvoje. O dabar tokią didžiulę pinigų sumą dėjo į kažkokias dėžutes automobilyje, visokie rašteliai, tai visiškai nerimta ir neįtikinama.

   
Dalia TEIŠERSKYTĖ, Lietuvos liberalų sąjūdis:

Kadangi aš Eligijų labai seniai pažįstu, aš labai noriu tikėti tuo, ką jis sako. Nes iš viso to elgesio per penkiolika ar dvidešimt pažinties metų, jis niekada nepasižymėjo nei godumu, nei kažkokiu nosies užrietimu, man jis net panašus į kaimo inteligentą. Aš žinojau, kad jis turi ar Nidoje, ar kažkur viešbutėlį ar trobelę, kurią nuomoja. Aš linkusi juo tikėti kaip ir visais savo draugais ir bičiuliais.


Artūras SKARDŽIUS, Socialdemokratų partija:


Aš visą laiką galvojau, kad jis turi suvokimą apie garbę. Jo išdėstyta versija yra pasaka vaikams prieš miegą. Protingas žmogus turi vengti bet kokių interesų planuodamas savo verslą, nors politikas verslo negali turėti. Antras dalykas - operacijos su grynaisiais pinigais didelėmis sumomis. Aišku, jis turėjo laiko pagalvoti, su advokatais sukurti gynybinę versiją. Bet tai absoliutus teisinio nihilizmo pavyzdys.


Kęstas KOMSKIS, Partija „Tvarka ir teisingumas“:


Politikai tokioje situacijoje turi kažką šnekėti, todėl ir jis šneka. Tai buvo blogas spektaklis. Tas įstatymas dėl poveikio darymo yra tikrai blogas, mes visą laiką sakome, kad reikia grąžinti tą įstatymą, kuris buvo iki 2011 metų, būtent dėl kyšininkavimo. Šis atvejis aiškiai rodo, kad buvo kyšininkavimas, nes buvo ir pinigai, ir visa kita. Daugiau nėra ko šnekėti.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios"


Premjero E.Masiulio versija neįtikino

Premjero Algirdo Butkevičiaus neįtikino buvusio parlamentaro Eligijaus Masiulio versija, esą jis 90 tūkst. eurų pasiskolino iš "MG Baltic" viceprezidento Raimondo Kurlianskio nekilnojamajam turtui Nidoje įsigyti, tačiau nuo platesnių komentarų jis dėl vykstančio ikiteisminio tyrimo susilaiko.

"Tikrai aš tuo nepatikėjau, nors E. Masiulis, kaip jūs ir sakote, pateikė savo versiją viešojoje erdvėje. Kaip Ministras Pirmininkas noriu pasakyti, kad vyksta ikiteisminis tyrimas, ir aš tikrai negaliu komentuoti jo veiksmų ir pasakymų", - sakė A. Butkevičius interviu "Žinių radijui".

Tačiau Premjeras šioje situacijoje pasigedo griežtesnių politikų vertinimų.

"Čia būtų galima irgi labai gerai palyginti kai kurių politikų tam tikrų žmonių vertinimą viešojoje erdvėje arba jų reakciją į tam tikrus politikus, kurie yra susikompromitavę. Pavyzdžiui, aš irgi galėčiau jums užduoti klausimą, kodėl po kyšio paėmimo tris paras iš kai kurių vadovų nebuvo jokių pareiškimų, jokios nuomonės išsakymo, kodėl nėra pasisakymų po jo televizijoje išsakytų minčių? Kalbama apie teisinę demokratinę valstybę", - abejones kėlė A. Butkevičius.

Eltos info.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net