respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

E.Masiulis: ėmiau paskolą, o ne kyšįnuotraukos (62)

2016 rugsėjo mėn. 08 d. 08:05:08
Jaunius POCIUS, zinios@vakarozinios.lt

Buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis, o dabar įtariamasis kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu Eligijus Masiulis išplatino viešą laišką apie jam mestus kaltinimus. Savo istorijos versiją jis papasakojo ir LRT laidoje „Dėmesio centre“. „Vakaro žinios“ pateikia svarbiausius E.Masiulio išdėstytus akcentus, o tikėti juo ar ne, spręskite patys.

 

E.Masiulio gynybos versija

Kyšis - pasak E.Masiulio, jis tokio dalyko niekada nėra gavęs.

90 tūkst. eurų
, paimti grynaisiais iš verslininko Raimundo Kurlianskio, yra paskola, kurią E.Masiulis ketino grąžinti per 12 mėnesių. Už šiuos pinigus E.Masiulis su artimų giminaičių šeima ketino įsigyti nekilnojamojo turto, kurį nuomotų ir gautų iš jo pajamų.

3 kartus
E.Masiulis su R.Kurlianskiu yra kalbėjęs apie galimybę pasiskolinti iš jo pinigų. Pasak E.Masiulio, jis prokurorams yra pateikęs savo pasirašytą paskolos dokumentą, nors kratų metu toks paimtas nebuvo.

Pinigai
(90 tūkst. eurų grynaisiais) E.Masiuliui buvo paduoti R.Kurlianskio automobilyje, prie Seimo rūmų. Kadangi politikas neturėjo kur tokios sumos dėti, jis juos sugrūdo į alkoholinio gėrimo dėžutę. Alkoholio butelis ir apvali suma grynųjų į dėžutę sutilpo.

Sužymėti pinigai buvo jau tada, kai E.Masiulis juos paėmė iš R.Kurlianskio ir alkoholio dėžutėje pasidėjo į savo automobilį. Pinigus vėliau E.Masiulis persidėjo į rankinę.

Po 200, 500 eurų - greičiausiai tokiomis kupiūromis E.Masiulis paėmė pinigus iš R.Kurlianskio. Tiksliai politikas negali atsakyti, nes labai trumpai tuos pinigus tematė, jų net neskaičiavo - šį darbą atliko STT agentai. Tik agentai priskaičiavo ne 90 tūkst., o 106 tūkst. eurų.

Grynaisiais E.Masiulis sugalvojo skolintis dėl to, kad išvengtų papildomų klausimų, dėl kurių tektų aiškintis viešai.

152 tūkst. eurų
, o ne 250 tūkst., pasak E.Masiulio, buvo rasti jo namuose grynaisiais. Politikas teigia, kad 250 tūkst. suma gauta jau įskaičiavus į ją 90 tūkst. „paskolą“ automobilyje.

Namuose
rasta įspūdinga suma pinigų - tai artimų giminaičių šeimų sunešti pinigai per 2016 metus, už kuriuos planuota nusipirkti nekilnojamojo turto varžytinėse. Pinigai, pasak E.Masiulio, namuose buvo trumpai, juos ketinta padėti į seifą banke. Nespėjo.

Pilkoji zona
- būtent ten jaučiasi atsidūręs E.Masiulis. Politikas teigia, kad situacija, į kurią pateko, įvyko dėl jo padarytų klaidų, iš skubėjimo, nepagalvojimo. Nors, kaip pats sako, visą gyvenimą gyveno iš politikos, todėl yra šios srities profesionalas.


Teisėsaugos versija


Gegužės 10 d., apie 16 val., Vilniaus centre, prie Seimo esančioje automobilių aikštelėje, R.Kurlianskis susitiko su E.Masiuliu.

Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad E.Masiulis, būdamas valstybės tarnautoju - Seimo nariu, parlamentinės politinės partijos pirmininku ir šios politinės partijos Seime frakcijos seniūnu, „MG Baltic“ koncerno atstovui R.Kurlianskiui už tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus pažadėjo, susitarė priimti ir savo bei kitų naudai priėmė 106 000 eurų kyšį.

E.Masiulis galimai yra žadėjęs veikti dėl naudingų koncernui sprendimų pats ir paveikti tai daryti kitus asmenis.

Per kratą E.Masiulio namuose Vilniuje rasta 250 tūkst. eurų grynųjų, kurie, įtariama, negalėjo būti įgyti teisėtai.

Kokiais klausimais E.Masiulis, įtariama, sutiko balsuoti ir daryti įtaką kitiems Liberalų sąjūdžio nariams? Aptarinėjamos trys versijos: magistralinio kelio Vilnius-Utena projektavimo, rekonstrukcijos ir dangos stiprinimo bei priežiūros darbų projektas, kurio vertė - daugiau kaip 169 mln. eurų; Vasario 16-osios Akto signataro Jono Basanavičiaus paminklo statymas; Vartojimo kreditų įstatymo pataisos.

STT teigimu, pasakojimai apie paskolas grynaisiais be notarų yra įprasta įtariamųjų kyšininkavimu gynybos taktika.


Ar tikite Eligijaus Masiulio pasakojimu, kad jis ėmė ne kyšį, o paskolą?


Kęstutis DAUKŠYS, Darbo partija:

Tiesą pasakius, jo versija nelabai mane įtikino. Galbūt jis nuoširdžiai bandė aiškinti, bet, kai vienas turi kontorą ir kitas turi, o tokius dalykus daro mašinoje, yra šiek tiek keista. Gali būti, kad jis žadėjo investuoti pinigus į nekilnojamąjį turtą, dar ką nors. Pasakytų kur, kas, kaip. Mačiau, kad Eligijus Masiulis labai jaudinasi, labai išgyvena, kas jam atsitiko, bet manęs iki galo tas jo išaiškinimas neįtikino.


Sergejus JOVAIŠA, Tėvynės Sąjunga - Lietuvos krikščionių demokratų partija:

Tikrai nepatikėjau, nes tokio kalibro politikas turėjo pasielgti taip, kad neliktų jokių klausimų. Jis teisinasi, save kaltina, bet tokius dalykus, kad nebūtų prie ko prikibti, turėjo numatyti. Paskolą, kaip jis dabar bando visiems įrodyti, reikėjo įregistruoti, kaip tai daroma Lietuvoje. O dabar tokią didžiulę pinigų sumą dėjo į kažkokias dėžutes automobilyje, visokie rašteliai, tai visiškai nerimta ir neįtikinama.

   
Dalia TEIŠERSKYTĖ, Lietuvos liberalų sąjūdis:

Kadangi aš Eligijų labai seniai pažįstu, aš labai noriu tikėti tuo, ką jis sako. Nes iš viso to elgesio per penkiolika ar dvidešimt pažinties metų, jis niekada nepasižymėjo nei godumu, nei kažkokiu nosies užrietimu, man jis net panašus į kaimo inteligentą. Aš žinojau, kad jis turi ar Nidoje, ar kažkur viešbutėlį ar trobelę, kurią nuomoja. Aš linkusi juo tikėti kaip ir visais savo draugais ir bičiuliais.


Artūras SKARDŽIUS, Socialdemokratų partija:


Aš visą laiką galvojau, kad jis turi suvokimą apie garbę. Jo išdėstyta versija yra pasaka vaikams prieš miegą. Protingas žmogus turi vengti bet kokių interesų planuodamas savo verslą, nors politikas verslo negali turėti. Antras dalykas - operacijos su grynaisiais pinigais didelėmis sumomis. Aišku, jis turėjo laiko pagalvoti, su advokatais sukurti gynybinę versiją. Bet tai absoliutus teisinio nihilizmo pavyzdys.


Kęstas KOMSKIS, Partija „Tvarka ir teisingumas“:


Politikai tokioje situacijoje turi kažką šnekėti, todėl ir jis šneka. Tai buvo blogas spektaklis. Tas įstatymas dėl poveikio darymo yra tikrai blogas, mes visą laiką sakome, kad reikia grąžinti tą įstatymą, kuris buvo iki 2011 metų, būtent dėl kyšininkavimo. Šis atvejis aiškiai rodo, kad buvo kyšininkavimas, nes buvo ir pinigai, ir visa kita. Daugiau nėra ko šnekėti.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios"


Premjero E.Masiulio versija neįtikino

Premjero Algirdo Butkevičiaus neįtikino buvusio parlamentaro Eligijaus Masiulio versija, esą jis 90 tūkst. eurų pasiskolino iš "MG Baltic" viceprezidento Raimondo Kurlianskio nekilnojamajam turtui Nidoje įsigyti, tačiau nuo platesnių komentarų jis dėl vykstančio ikiteisminio tyrimo susilaiko.

"Tikrai aš tuo nepatikėjau, nors E. Masiulis, kaip jūs ir sakote, pateikė savo versiją viešojoje erdvėje. Kaip Ministras Pirmininkas noriu pasakyti, kad vyksta ikiteisminis tyrimas, ir aš tikrai negaliu komentuoti jo veiksmų ir pasakymų", - sakė A. Butkevičius interviu "Žinių radijui".

Tačiau Premjeras šioje situacijoje pasigedo griežtesnių politikų vertinimų.

"Čia būtų galima irgi labai gerai palyginti kai kurių politikų tam tikrų žmonių vertinimą viešojoje erdvėje arba jų reakciją į tam tikrus politikus, kurie yra susikompromitavę. Pavyzdžiui, aš irgi galėčiau jums užduoti klausimą, kodėl po kyšio paėmimo tris paras iš kai kurių vadovų nebuvo jokių pareiškimų, jokios nuomonės išsakymo, kodėl nėra pasisakymų po jo televizijoje išsakytų minčių? Kalbama apie teisinę demokratinę valstybę", - abejones kėlė A. Butkevičius.

Eltos info.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (62)

 • Dar 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 12:19:46

  palyginus jaunas, o koks "gnyda"...

 • Išvada 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 12:18:42

  Nors vienu žuliku seime bus mažiau...Žinoma nedidelė paguoda bet
  vistiek...

 • patarlė 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 12:16:35

  "Su kuo sutapsi, tuo ie pats tapsi" byloja liaudies išmintis. Tai įdomu,
  kuris kuriuo pataps. Turiu galvoje Masiulio bičiulę Teišerskyte. Čia
  visai rimtas klausimas: ar Teišerskytė taps vagimi, ar Masiulis -poetu?

 • Skaitau komentarus 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 11:36:50

  ir vis rašo tai vienas tai kitas ,kad netikiu , nes, manau,nežino kas
  gali nutikti tiems 140 likusiems ryt ar poryt, nes kur pažvelgsi
  visur"balta".

 • puškinas 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 11:19:06

  jį dar gina ta sena varna,kuri save tremtine vadina,kokia gėda.

 • jonas 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 11:18:17

  TOKS SVEIKO PROTO LIBERALAS PER TIEK LAIKO SUGALVOJO DARZELINUKO PROTUI
  PRILYGSTANCIA VERSIJA

 • kas čia daros? 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 11:17:08

  o jis norėjo būti premjeru...varge tu varge ant tos Lietuvos.

 • tu matai, 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 11:15:12

  kaip prabilo sveiko proto desinysis...

 • Gal dabar 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 11:13:30

  suprasit, kad ne tik sita pasaka yra rinkėju mulkinimas, bet ir visos
  kitos liberastu pasakos tokios pat.

 • Keista 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 11:11:21

  Keista, kad prezidentė nieko nesako dėl Masiulio ir nepuola, kaip Olekos
  už kariuomenės padalinio pirktas šakutes už palyginti menką 4000
  eurų sumą, kai Olekas dėl to net yra perdavęs tirti pagal kariuomene
  nustatytą tvarką. Ar tai ne dvigubi standartai?

 • RAPOLAS 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 10:57:52

  kaip tik žiūrėjau laidą, kurioje Masiulis dalyvavo, jo akys labai
  įdomiai judėjo, kalbėjo dar apgalvodamas, tai aš netikiu tikrai.
  Keista, kad po kelių mėnesių pasakė, kam tie pinigai, matyt, bandė per
  tą laiką sugalvoti, ką pasakyti.

 • Justinas 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 10:22:32

  Žinoma, domiuosi politika ir įvykiais šalyje, tai tokios situacijos ne
  naujiena. Reikia, kad į politiką ateitų naujos kartos, kitaip
  mąstančios ir dirbančios. Reikia valdžią pakeisti į jaunesnius
  žmones, tada situacija, manau, iš esmės keisis.

 • Taip 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 09:48:49

  Tiesiog , liberalo požiūris į kyšių ėmimą yra liberalus. Niekas
  tokių sumų už žodinę garantiją neskolina. Tegu neieško pokemonų.

 • laura 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 09:42:30

  Labai keista, kad po tiek laiko staiga paaiškino aplinkybes, kam ėmė
  pinigus ir kokiomis aplinkybėmis, labai keista.

 • Netiki niekas 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 09:39:11

  Kad vieną kartą politikai pradėtų bijoti korupcijos pasekmių, LRS TURI
  IŠLEISTI ĮSTATYMĄ: VISI SEIMO NARIAI, MINISTRAI, VYRIAUSYBĖS TARNAI
  PASIRAŠO UŽSTATĄ SAVO FIKSUOTU TURTU, KURIO ŽAIBIŠKAI NETENKA KYŠIO
  ATVEJU. Tas pat galiotų ir visiems valdininkams.

 • SOFIJA 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 09:13:31

  Apie Eligijų Masiulį aš turiu savo nuomonę, manau, šis žmogus
  pasielgė netaktiškai pirmiausia pats prieš save. Nelabai patikėjau juo.
  Mūsų valdžioje vyksta įvairių negražių dalykų.

 • masiuli, 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 09:04:29

  Ar mus laikai kvailiais, kad patikėtume sukurta pasaka?

 • tai 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 09:00:28

  prieš kelis mėnesius vienoje Vilniaus kelių remonto įmonėje per
  rytinę planuotę vyrai juokavo dėl Masiulio, tai yra, kad nieko jam
  nebus, prisigalvos, kad pasiskolino ir tuo baigsis, kaip ir sutapo

 • lietuvis 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 08:57:17

  Štai kodėl šitas tipas taip ilgai tylėjo:kūrė savo pasaką, iš
  kurios visi juokiasi. Neprofesionaliai sukurta, pone masiuliok.

 • Ingrida 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 08:56:41


  Tikrai netikiu tokiais dalykais ir politiko Eligijaus Masiulio
  paaiškinimu. Viskas, kas susiję su davimais pinigų, ypač didelių
  pinigų, kvepia visai kuo kitu. Kam delsti tris mėnesius, kad pasakytų,
  jog pasiskolino savo reikmėms? Tikrai neįtikina.

 • Mane 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 08:52:41

  apima juokas,kai pažiūriu, kas komentuoja...Visi jie buvo linksniuojami
  dėl vienokio ar kitokio klausimo...Bent jau nešikit savo kolegos(aš
  tikrai ne Masiulio pusėje,bet jau tuomet kokia jūsų moralė)...Jūs ten
  vieni kitus ėdate...Iš šono pažiūrėjus tai šlykštu...Seimo
  kuluaruose glebėsčiuojate sveikinatės...Veidmainiai...

 • anigdotas 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 08:48:14

  raitosi iš padieties ir niekaip į vierias neieina katik
  nepasodytu varkšelis matot reikėjo jam namui pirkt paskolos
  čidnikas

 • Va 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 08:46:53

  tokie žmonės 26 metus sėdėjo prie valstybės vairo...Todėl ir atvedė
  į tokį "šviesų rytojų"...Aš jau jo vietoj būčiau bent vyriškai
  pasielgęs-taip suklydau gobšumas užvaldė ar pan...Bent jau mano akyse
  būtų išlikęs vyru, o dabar boba...

 • valdas 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 08:41:38

  JEI MORALE NE SIO PASAULIO DIMENSIJA,APIE KA GALIMA SNEKET IR KAS DAR BANDO
  TEIST-MIUSMIRE,OZIU SAIKA

 • 2016 rugsėjo mėn. 08 d. 08:38:37

  Taigi ,kažkada Masiulis minėjo,kad tik durniai Lietuvoje gali dirbti už
  5000 E.Imant tokius kyšius tai logiška.O aš baigusi aukštajį technikos
  mokslą gaunu 500E,ir nemirštu badu.Baisu,kaip teks gyventi tik iš
  pensijos,nes gyvenu viena,vienintelis sūnus žuvo,padėti jau nėra kam.Po
  sūnaus žūties naudoju daug vaistų,iš pensijos aš jų
  neįpirksiu,nežinau kaip reikės gyventi...

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APMAUDAS: Rusijos futbolo čempionato aštuntojo turo rungtynėse šeštadienį Maskvos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Fiodoras Černychas, namuose 0:1 (0:0) pralaimėjo Machačkalos „Anži“ ekipai.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018