D.Mockus STT apklaustas kaip specialusis liudytojasnuotraukos (4)

2016 rugsėjo mėn. 08 d. 17:40:03 Perskaitė 2539

Koncerno "MG Baltic" savininkas ir prezidentas Darius Mockus ketvirtadienį Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) galimos politinės korupcijos byloje apklaustas kaip specialusis liudytojas.

 

Tai daugiau nei po 3 valandas trukusios apklausos žurnalistams patvirtino tiek pats D. Mockus, tiek jo advokatas.

"Ką klausė - tą aš atsakinėjau. (...) Žinokite, įeidamas gavau kortelę, joje buvo parašyta "svečias", tai nežinau, ar tai ką nors reiškia", - apie turimą statusą teisėsaugos atliekamame ikiteisminiame tyrime sakė D. Mockus.

Advokatas Rolandas Tilindis patikslino, kad D. Mockus yra specialusis liudytojas.

"Atstovaujamasis yra specialusis liudytojas", - sakė jis.

D. Mockus tikino atsakęs į visus jam teisėsaugos užduotus klausimus, teigė, kad jam nebuvo pareikšti įtarimai, taip pat sakė nebijąs, kad tai gali būti padaryta jo vadovaujamam koncernui.

"Matote, klausimas ne man, klausimas yra tyrėjams, kaip aš galiu atsakyti, kodėl mane klausinėja", - klausiamas, kodėl buvo apklaustas, atsakė D. Mockus. Jis teigė nenustebęs sulaukęs kvietimo atvykti į STT, patvirtino iš pareigūnų sulaukęs ir klausimų, susijusių su buvusiu Seimo nariu liberalu Eligijumi Masiuliu.

"Nustebti galėjai, kada kratos prasidėjo, o po to natūraliai nėra kuo labai stebėtis. Aš paliudijau, ko manęs paklausė, nėra ko čia man labai stebėtis", - pridūrė jis.

D. Mockus tikino nebendraujantis, nors ir norėtų, su savo kolega, "MG Baltic" viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, kuris įtariamas politinės korupcijos byloje, vyrams bendrauti uždraudęs teismas.

"Man kaip ir leidžia bendrauti, jam neleidžia. Tai jeigu aš bandysiu bendrauti, galiu jam pakenkti. Laukiame prokuroro leidimo, kai leis bendrauti. Negali tai tęstis visą laiką", - kalbėjo koncerno "MG Baltic" savininkas ir prezidentas.

D. Mockus taip pat nevertino R. Kurlianskio trečiadienį išsakytos retorikos verslininko europarlamentaro Antano Guogos atžvilgiu. Jis nesiėmė vertinti, kiek reikšmingos jo valdomai žiniasklaidos grupei buvo pajamos, gaunamos iš greitųjų kreditų bendrovių reklamos. D. Mockus taip pat patvirtino, kad prasidėjus šiam tyrimui nesikreipė į advokatą Giedrių Danėlių.

ELTA primena, kad teisėsaugos atliekamame ikiteisminiame tyrime buvęs Seimo narys E. Masiulis įtariamas kyšio ėmimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu, pats įtariamasis šiuos kaltinimus neigia.

Anot E. Masiulio, jis iš "MG Baltic" viceprezidento R. Kurlianskio skolinosi 90 tūkst. eurų nekilnojamajam turtui pirkti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net