Buvęs E.Masiulio bendražygis E.Gentvilas: Plaukuota Landsbergio ranka čia niekuo dėtanuotraukos (37)

2018 gegužės mėn. 08 d. 08:36:11 Perskaitė 5322

Buvęs artimas Eligijaus Masiulio bendražygis, dabartinis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas nemato nieko blogo buvusio kolegos susirašinėjime su prezidente. Neužkliūna net skandalingos generalinio prokuroro skyrimo peripetijos. Ar nesusidaro įspūdis, kad ne tik E.Masiulis Liberalų sąjūdyje buvo laikomas už virvutės?

 

- Žinojote apie artimus E.Masiulio santykius su šalies vadove?

- E.Masiulis kartais pasakydavo, kad susirašo su prezidente. SMS ar el. paštu - aš neklausinėdavau. Bet man atrodė normalu, kad prezidentė su politinės partijos, politinės frakcijos vadovu dalijasi nuomonėmis. O apie E.Masiulio santykius su „MG Baltic“ iš viso nieko nežinojau. Ir apie „MG Baltic“ nežinojau, tik žinojau, kad yra toks koncernas.

- Premjeras kalba taip pat kaip jūs: juridiškai susirašinėjimas yra nereikšmingas, tačiau dėl turinio reikšmingas moraliniu aspektu. Jums net turinys neužkliūna, neužkliūna kandidato į generalinius prokurorus derinimo peripetijos?

- Mes prezidentę pažįstame kaip aštraus žodžio šalininkę. Bet gyvuose pokalbiuose ji dar aštriau pasisako, todėl turinys manęs nenustebino. Bet koks skirtumas, ar prezidentė aštriai pasisako gyvai, ar raštu? Bet jei raštu, tai jau kažkodėl reiškia, kad slaptai. Akivaizdžiai pučiamas burbulas.

Mes girdime tris interpretacijas. Pirmoji - valdančiųjų: prezidentė derino generalinio prokuroro skyrimą su „MG Baltic“. Girdžiu ir kitą interpretaciją: prezidentė per E.Masiulį pašaipiai nusiunčia grasinantį signalą „MG Baltic“ - prašė perduoti linkėjimus. Trečia - „MG Baltic“ padarė įtaką, kad į prokurorus nepraeitų pirmieji du kandidatai: Nerijus Meilutis ir Edita Dambrauskienė. Aš sau leidžiu daryti ketvirtą galimą interpretaciją: ar „MG Baltic“ kartais nedarė neigiamo poveikio Seimo nariams, kad paveiktų generalinio prokuroro skyrimo procesą. To niekas neanalizuoja.

- Bandote įtikinti, kad nieko baisaus neišaiškėjo, tik valstiečiai pučia burbulą. Kam jiems to reikėtų?

- Pakartosiu Ramūno Karbauskio žodžius. Kai kas nors ką nors padaro, jis iškart pasako, kad taip bandomos nuslėpti savos problemos. Tai dabar R.Karbauskis bando užgesinti savo problemas, nes Lietuvoje dabar niekas nebešneka, kad jis bando užgesinti žemių įsigijimo ir galimus neteisėtus sandorius dėl prekybos trąšomis.

R.Karbauskis pučia skandalą, bet tuo pačiu metu sako, kad prezidentė apkaltos neverta. Kodėl? Aš to žmogaus kartais nesuprantu. R.Karbauskis ką nori, tegul tiria, bet pirmiausia turi būti tiriami jo veiksmai. Tačiau R.Karbauskis pučia skandalus, kad tik apie jį nieko nebūtų aiškinamasi. Štai dabar sumanė, kad būtų tikrinami serveriuose visų Seimo narių susirašinėjimai. Skandalas. Nes žinome, kad kietąjį diską galima tikrinti tik prasidėjus ikiteisminiam tyrimui. Tai kokiu pagrindu R.Karbauskis nurodė Teisės ir teisėtvarkos komitetui tikrinti visus Seimo serverius? Seimas jokio pavedimo neteikė. Tik R.Karbauskis pavedė komitetui vadovaujančiai Agnei Širinskienei. O kas tas R.Karbauskis Seime yra teisiškai? Tik Kultūros komiteto pirmininkas.

- Iš susirašinėjimo, kuris jums neįdomus, akivaizdu, kad santykiai tarp E.Masiulio bei prezidentės buvo artimi. Žinome, kad įtakingų politikų sulaikymai nevykdomi neinformavus prezidentės. Kodėl ji sutiko paaukoti savo favoritą?


- Girdėjau sąmokslo teoriją, kad prie to prisidėjo plaukuota konservatorių ar Landsbergio ranka, nes norėta sužlugdyti aukštus reitingus turėjusius liberalus. Aš turiu kitokį požiūrį. STT, matydama, kaip bręsta įvykiai su parlamentinės partijos vadovu, neišvengiamai turi informuoti prezidentę. Nesąmonė, jei prezidentė nebūtų informuojama apie planus sulaikyti parlamentinės partijos vadovą. Tvarka turi būti. Įsivaizduoju, kad STT informavo prezidentę. O ši, reikia pripažinti jos garbei, neišsiduoda. Ji neliepė „užgesinti“ operacijos prieš E.Masiulį. Ir dar daugiau: kaip niekur nieko parašo jam laiškelį. E.Masiulis toliau kaip niekur nieko galvoja apie gerus santykius su prezidente ir daro nesąmones. O tada ir įkliūna. Ir jokių plaukuotų konservatorių rankų neįžvelgiu. Nereikia imti kyšių - ir neturėsi problemų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net