Bedarbis R.Kurlianskis skolino milijonusnuotraukos (49)

2018 rugpjūčio mėn. 28 d. 07:52:11 Perskaitė 6498

Vakar vykusiame „MG Baltic“ politinės korupcinės bylos posėdyje Raimondas Kurlianskis teigė niekuomet nebuvęs koncerno viceprezidentu, todėl jokių kyšių koncerno vardu duoti negalėjęs. „Tokios pareigybės net nebuvo, aš buvau tik valdybos narys. Jei skolinau - tai tik savus pinigus“, - sakė R.Kurlianskis. Davęs parodymus jis teigė daugiau neatsakinėsiąs į jokius klausimus.

 

„Kaltinamajame akte teigiama, kad aš, Raimondas Kurlianskis, buvau koncerno viceprezidentas, tokios pareigybės „MG Baltic“ net nebuvo. Niekada nebuvo sudaryta su manim ir „MG Baltic“ koncernu jokia darbo sutartis, todėl negalėjau veikti kaip koncerno įgaliotas asmuo“, - sakė teisme R.Kurlianskis. Tik nesuprantama, kodėl R.Kurlianskis niekuomet anksčiau neprieštaravo įvardijamas koncerno viceprezidentu. Jis teigia dirbęs tik kaip koncerno valdomos žiniasklaidos atstovas. Atsakymų, regis, nesulauksime, nes R.Kurlianskis griežtai atsisako pateikti atsakymus į bet kokius klausimus.

Pasak kaltinamojo, jis buvo tik valdybos narys. Valdybos narius, kurių yra 6, jungė tik įstatai, kurie nesuteikia teisės atstovauti pačiam „MG Baltic“ koncernui. R.Kurlianskis sakė, kad verslo paramos davimas viešosioms įstaigoms ir projektams yra normali procedūra visoje Lietuvoje. R.Kurlianskio teigimu, jo parama Taikomosios politikos institutui nebuvo joks kyšis. Ir Taikomosios politikos institutu nebuvo pasinaudota duoti kyšį kuriam nors Seimo nariui. Buvo tiesiog paremta paties instituto veikla. Pasak kaltinamojo, visos stambios privataus, viešojo kapitalo įmonės kaip „Lietuvos energija“, „Swedbank“, „Telia“ ir daugelis kitų teikia paramą viešosioms įmonėms.

R.Kurlianskis pabrėžė, kad verslo ir politikų bendravimas yra normali procedūra valstybėje. Pripažino, kad bendravo ir gerai pažinojo tiek Eligijų Masiulį, tiek Šarūną Gustainį. Bet jokie kyšiai bei poveikis politiniams procesams nebuvo daromas.
R.Kurlianskis tvirtino, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) jį sekė trylika metų, todėl, jei būtų dalijęs kyšius į kairę ir į dešinę, jau seniai turėjo būti sulaikytas. Pasak jo, E.Masiuliui jis pinigus tiesiog paskolinęs. Ir ne dėžutėje nuo alkoholinio gėrimo butelio. „Ne 106 tūkst. eurų, kaip tvirtinama kaltinamajame akte, o 90 tūkst. eurų. Jis ketino tuos pinigus kažkur investuoti, kur, detaliau nesidomėjau. Skolinau ne vienam asmeniui“, - sakė R.Kurlianskis.

Kaltinamasis teigė, kad pinigų suma E.Masiuliui nebuvo išskirtinė ir pateikė sąrašą asmenų, kam yra skolinęs pinigų. Sumos buvo 460 tūkst., 300 tūkst., 100 tūkst., 685 tūkst., 423 tūkst., netgi 1,5 milijono litų. Iš kur R.Kurlianskis gavo tiek lėšų, tebėra neaišku. Pasak jo paties, atsakymą žino Valstybinė mokesčių inspekcija, kuri teismui yra pateikusi išvadas. Pasiteiravus, kuo dabar užsiima buvęs bedarbis, R.Kurlianskis „Vakaro žinioms“ sakė, kad dirba tai, ką moka dirbti, bendrovėje, kurios neįvardijo.

Po jo parodymus davęs E.Masiulis, prieš tai išvardijęs savo nuopelnus politikoje, papasakojo savo versiją apie R.Kurlianskio neva jam duotą paskolą, jo dalyvavimą televizijos laidoje ir dar kartą pasiteiravo, kodėl jam dar nėra grąžinti per kratą paimti pinigai. E.Masiulis kalbėjo, kad jo bendravime su verslo atstovais nebuvo nieko blogo - esą politikas privalo bendrauti su visais visuomenės atstovais, įskaitant ir verslininkus, ir žiniasklaidos vadovus. Jis tvirtino, kad Liberalų sąjūdis, uždraudus teikti paramą politinėms partijoms, nėra gavęs jokios paramos iš „MG Baltic“. E.Masiulis duoti parodymus pradėjo nuo byloje minimo „MG Baltic“ intereso dėl Vartojimo kredito įstatymo pataisų, kurias buvo inicijavęs Š.Gustainis. Jis paneigė jam inkriminuojamus kaltinimus, esą politikas bandė paveikti Liberalų frakcijos narius dėl su šiuo įstatymu susijusių balsavimų Seime. Buvęs Liberalų sąjūdžio vadas sakė, kad savo kolegų politikų paveikti nebandė. Jis teigė net nežinojęs, kad šio įstatymo pataisos gali būti naudingos „MG Baltic“, mat, jo žiniomis, koncernas nėra susijęs su šio sektoriaus veikla.

Parodymus kol kas atsisakė teikti tiek Gintaras Steponavičius, tiek Šarūnas Gustainis. Verslo koncerno „MG Baltic“ parodymus perskaitė advokatas Linas Belevičius. „MG Baltic“ advokatas teigia, kad jokių ryšių su minimais kaltinamajame akte politikais nėra. Advokatas perskaitė ir juridinio asmens parodymus. Pasak jo, kaltinamajame akte išvardyti teiginiai neatitinka tikrovės. „Juridinis asmuo nebuvo informuotas apie R.Kurlianskiui inkriminuojamus veiksmus, todėl komentuos tik tuos, kurie susiję su juo“, - sakė L.Belevičius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net