A.Sacharukas: apie „MG Baltic“ ir A.Kubilių aiškinau seniai, bet niekas netikėjonuotraukos (17)

2018 birželio mėn. 06 d. 12:41:44 Perskaitė 3271

VSD pažymoje paminėtas buvęs Seimo narys Aleksandras Sacharukas teigia: „Dabar visi už galvos griebiasi ir sako, kaip per dešimt metų galėjo susidaryti tokia situacija su „MG Baltic“. O kai rėkavau vienas, niekas nenorėjo manęs girdėti“.

 

- Kaip jūs susipažinote su „MG Baltic“ komanda?

- Aš buvau frakcijos seniūnas („Viena Lietuva“ - aut. past.). Paskambino Tomas Dapkus, supažindino su Dariumi Mockumi, su Raimondu Kurlianskiu. Mes buvom nei valdančioji, nei opozicija. Tiesiog mane pasikvietė supažindinti su žiniasklaidos savininkais. Taip su „MG Baltic“ atstovais susipažinau 2010 metų sausio 19-ąją.

- Per pirmąjį pokalbį ką nors jums siūlė?

- Nieko, mes pasikalbėjom, paklausė, ką mūsų frakcija ketina daryti, ar mes nenorėtume dalyvauti valdančiojoje daugumoje. Iškart man akcentavo, kad jie palaiko dešiniąsias jėgas, jiems imponuoja politika ir dešiniosios jėgos. Aš irgi sakiau, kad mes nesam prieš su valdančiaisiais, bet tiktai reikia aiškiai pasišnekėti, kokiomis sąlygomis ir kiek bus atsižvelgta į mūsų siūlymus, kiek galėsim jų pateikti. Va, ir viskas.

- O kai susitikote antrą kartą?

- Antrą kartą gal vasario pradžioje ar viduryje. Dalyvavo T.Dapkus, Vitas Matuzas ir R.Kurlianskis. Jei pamenat, būtent tą sausio 19-ąją prasidėjo Lino Karaliaus skandalas. Dėl to datą gerai atsimenu, nes kai buvo balsuojama už L.Karalių, buvau susitikime su „MG Baltic“. Bandžiau vėliau pasakyti, kad videoįrašą pažiūrėtų, kas balsavo už L.Karalių. Man balsavimą nurašė. Niekas nežiūrėjo įrašo, o kai vėliau pasižiūrėjo, pamatė, kad manęs nebuvo Seime tuo metu, kai balsavo už L.Karalių.

Nuo tos dienos „MG Baltic“ pradėjo mane persekioti. Pūsti skandalą. Tai truko gal tris savaites. Po to mes trečią kartą susitikom.

- Ir tada pasakė, kad skandalą galima užgniaužti?

- Taip. Labai aiškiai pasakė, kad mes turim eiti į valdančiąją koaliciją, konservatoriams reikėjo balsų. Aš pasakiau, kad mes gal ir eisim, tik dar kartą pakartojau - aiškiom sąlygom. O jie man pasiūlė eit šiaip: jei mes dalyvausime valdančiojoje koalicijoje, tada aš iš neigiamo personažo tapsiu teigiamu. Labai greitai. Tai vienas dalykas. Kitas - tada konservatoriai nepasirašys po apkalta. Jie (V.Matuzas ir R.Kurlianskis - aut. past.) pasakė, kad kalba Andriaus Kubiliaus vardu ir kitą dieną jis padarys pareiškimą ir pasisakys, kad pagrindo mano apkaltai nėra, bet jis gali ir atsirasti.

- Išpranašavo, ką kitą dieną premjeras pasakys?


- Na, taip. Jie pasakė: mes parodysim, kad premjeras pasisakys, - aš labai gerai tą prisimenu. Paskui man paskambino T.Dapkus ir pasakė: matai, mes tau žadėjom, kad premjeras pasakys ir jis pasakė.

- Žodis į žodį?


- Taip. Ir aš tada supratau, kad jie komunikuoja visi. Man ir taip buvo aišku, kad komunikuoja. V.Matuzas tada buvo dešinioji ranka (Kubiliaus - aut. past.), įtakingas konservatorius. Iki tų sulaikymų jis buvo labai įtakingas. Kai aš kitą dieną išgirdau A.Kubilių kalbant, man nebuvo net klausimų, kad jie komunikuoja ir tiesiog mane „pakabinę“ laiko. Per žiniasklaidą mane šantažuoja, grasina, o kartu siūlo ateiti į valdančiąją koaliciją. Kai mes, atrodo, kovo pradžioje per spaudos konferenciją pareiškėme, kad nedalyvausim valdančiojoje koalicijoje, konservatoriai iškart visi pasirašė po apkalta. Taigi čia viskas yra chronologiškai susidėstę ir tai galima matyti.

- Po to jus dar kvietėsi?

- Kai išgirdau A.Kubilių ir supratau, kad jau ne su politikais šneku, bet su kito lygio žmonėmis, daugiau nebendravau. Ir savo frakcijoje viską paaiškinau. Kai kurie net sakė: einam, pabalsuosim kaip konservatoriai, po to išeisim vėl. „Nušoks“ nuo tavęs. Bet aš nesutikau, labai supykau per paskutinį susitikimą, kai mane mėgino nupirkti.

- Jūs pirmas pradėjote kalbėti apie politikų ryšius su verslininkais?


- Kai įvardijau, kad konservatoriai susiję su verslininkais iš „MG Baltic“, dar nebuvo jokių sulaikymų koncerne, nieko nebuvo. Ir apkaltos komisijoje aš tą įvardijau. Stenogramoje tai yra. Konstituciniame Teisme tą sakiau, po to interviu keletą daviau. Ėjau pas prezidentę, su jos patarėju kalbėjau, jam atidaviau visus tuos duomenis. Ir iš tribūnos pasakiau per apkaltą, ir baigiamąjį žodį, kai sakiau teisme. Reikia A.Kubiliaus pasakymą surasti, ir viskas aiškiai susidėlios. Jau aiškiau nebūna: gražiau pašantažuoti neįmanoma - kad gali būti man apkalta, o gali ir nebūti. Visa tai labai nesunku įrodyti. Skaičiau, kad dar bus kuriama komisija papildomai tirti. Mane turbūt kvies. Jei pakvies, pateiksiu visus duomenis. Nebus man sunku įrodyti savo tiesą, nes turiu visus įrodymus. Tik kiek jie norės tirti? Jau pasimokiau: ir tada Seime niekas noro neturėjo. Aš tiesiog vienas rėkavau, o niekas netikėjo ir nenorėjo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net