Aistros po NSGK išvadų: Kodėl nutylėta apie „Rosatom“ atiduotą milijardą?nuotraukos (26)

2018 birželio mėn. 01 d. 18:16:11 Perskaitė 5881

NSGK komiteto išvadose minimas žurnalistas Tomas Dapkus sako esantis nusivylęs NSGK pirmininku Vytautu Baku ir žada artimiausiu metu atskleisti visą tiesą apie Kremliaus kompanijos „Rosatom“ veikimo principus, kaip ji susijusi su įtakingais mūsų politikais bei „MG Baltic“. Pats žurnalistas neigia esantis susijęs su „Rosatom“ bei stebisi, kad išvadose tiek mažai vietos skiriama Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarui Jonui Tamuliui. Šis yra „Bridge Capital“ konsultacinės organizacijos vadovaujantis partneris. NSGK rašo, esą jis atstovavo kompanijos „Nukem“, priklausančios „Rosatom“, interesams Lietuvoje, tuometinį premjerą Andrių Kubilių bei kitus įtakingus politikus įtikinėjo, kad su „Nukem“ nebūtų nutraukta sutartis dėl Ignalinos AE uždarymo darbų.

 

„Visų vyriausybių „Rosatom“ atiduota tikriausiai milijardas ar net daugiau. Viskam dirigavo „Rosatom“ politinis patarėjas J.Tamulis. Kitos firmos net negalėjo dalyvauti konkursuose. Ir valstybė nieko nenori atsiimti. Iš esmės dabar reiktų tirti tuos, kurie rašė ir slėpė J.Tamulį ir plačius jo ryšius tiek Lietuvoje, tiek Rusijoje, kuriuos įnirtingai toliau tebeslepia“, - savo paskyroje feisbuke rašė T.Dapkus.

Žurnalistas „Vakaro žinioms“ sakė, kad NSGK išvados yra neobjektyvios.

„Neatskleidžia „Rosatom“ įtakos tinklo Lietuvoje. Pagrindinis jų įtakos žmogus - J.Tamulis - paminėtas lakoniškai, vos keliais sakiniais. Tai yra labai keista. O kodėl mano vaidmenį bandoma išplėsti? Tą paaiškinau komitetui. Tai yra atskirų Valstybės saugumo departamento pareigūnų kerštas už mano žurnalistinį tyrimą, atskleidusį jų neskaidrias veiklas, prasidėjusias dar 2006 m. Atskleidžiau jų nederamus ryšius su „Gazprom“ atstovais Lietuvoje. Keista, kai, pavyzdžiui, Rasa Juknevičienė, nuolat kalbanti apie „Dujotekanos“ tyrimo svarbą, apie 12 pažymų, nutyli, kad tie pareigūnai, kurie talkino „Dujotekanai“, yra minimi tose pažymose. Jie iki šiol užima labai strategines pareigas VSD“, - akcentavo T.Dapkus.

Paklaustas, ką konkrečiai gali atskleisti apie tai, ko nėra pažymose, žurnalistas sakė atskleisiantis tai, ką liudijo komitete, bet ką pastarasis savo išvadose nutylėjo.

„Pavyzdžiui, nutylėta apie J.Tamulio ir kai kurių konservatorių labai glaudžius ryšius. Tačiau apie tai turėtų komentuoti NSGK pirmininkas V.Bakas. Kodėl dengiami konservatoriai? Nedalyvau komiteto veikloje, todėl galiu tik spėlioti. Ir ne tik konservatoriai palaikė ryšius su „Rosatom“. Palaikė ir liberalai. Aš tai komitetui atskleidžiau ir savo pareigą atlikau“, - sakė T.Dapkus.

 


Situaciją komentuoja verslininkas Jonas TAMULIS


- Jūsų pavardė minima NSGK išvadose, kuriose rašoma, kad atstovavote „Nukem“ interesams Lietuvoje...

- Aš labai pamalonintas mano personos įvertinimu, tačiau nuomonių, prasimanymų ir panašių daiktų tikrai nekomentuosiu niekada.

- „Bridge Capital“ yra oficiali „Nukem“ atstovė?

- Mes turime sutartį su ja jau seniai.

- Turite ryšių tarp įtakingų Lietuvos ir Rusijos politikų?


- Aš pažįstu daugybę politikų. Tiesiog taip susiklostė gyvenimas. Tame nieko nėra nuostabaus, esu bendravęs su daugeliu. Kodėl buvau įtrauktas į išvadas? Dar kartą sakau: nuomonių, prasimanymų, nekomentuoju.

- Ar NSGK jus bent jau apklausė?


- Ne. Bet gerai žinau, ką gyvenime padariau ir ko nepadariau. Taip kad tai, kas ten rašoma, manęs nedomina.


***
Beliko tik vienas būdas apsivalyti. Koks - skaitykite rytoj „Vakaro žiniose“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net