Vagystės vis dar dominuojanuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 04 d. 11:11:35 Perskaitė 368

Nors policija džiaugiasi, jog nusikalstamumas apskrityse mažėja, nusikaltimų, susijusių su narkotikais, skaičius auga. Pareigūnai sako, jog fiksuojami didesni narkotikų platinimo mastai susiję su aktyvesniu pareigūnų darbu.

 

Policijos departamento informacija, per pirmus šešis 2018 metų mėnesius šalyje tarp dominuojančių nusikalstamų veikų buvo vagystės (7637), antroje vietoje - fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas (6352). Toliau rikiuojasi kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimai (2670), turto sunaikinimas ar sugadinimas (1233) ir viešosios tvarkos pažeidimai (1051).

Policijos departamento teigimu, nuo 2015 metų daugėja nusikalstamų veikų, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje, tokios tendencijos siejamos su augančiu visuomenės informuotumu ir mažėjančia tolerancija šiam reiškiniui. Nors vertinant nusikalstamumo statistiką pagal apskritis matyti, kad bendras nusikaltimų skaičius mažėja (Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, 2017 metais registruota daugiau nei 36 tūkst. nusikalstamų veikų, 2018 metais - beveik 35 tūkst.), daugėja sunkių ir labai sunkių nusikaltimų - pernai sausio-birželio mėnesiais, palyginti su 2017 metų atitinkamu laikotarpiu, sunkių ir labai sunkių nusikaltimų užregistruota beveik 9 proc. daugiau. Pernai Lietuvoje buvo užregistruoti 2143 sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai, iš jų policijos pareigūnai ištyrė 1741.

Per pirmąjį šių metų pusmetį tarp daugiausia fiksuotų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų atsidūrė narkotikų platinimas, plėšimai, vagystės, nužudymai, sunkūs sveikatos sutrikdymai.

Policija teigia, kad sunkių ir labai sunkių nusikaltimų augimas labai susijęs su pareigūnų aktyviais veiksmais, išaiškinant nusikaltimus, susijusius su narkotikais. Vien pagal Baudžiamojo kodekso 260 straipsnį („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“) šiais metais užregistruota 160 nusikaltimų daugiau nei per tą patį laikotarpį 2017 metais.

Situaciją komentuoja reabilitacijos centro vadovas Marijus Balčiūnas:

Reabilitacijos centro „Naujas gyvenimas“, kuriame gydomi priklausomybę nuo narkotikų turintys žmonės, vadovas Marijus Balčiūnas įsitikinęs, kad pažabojus narkotikų platinimo problemą, atitinkamai sumažėtų ir kitų nusikaltimų, kurie neretai būna susiję su narkotikų platinimu ir vartojimu. „Narkotikų - pilnas miestas, jų gauna ir naktiniuose klubuose, mokyklų kiemuose, daug kas rūko žolę, tai išvis labiausiai paplitęs narkotikas. O romų taboras tai pagrindinė narkotikų prekybos vieta, akivaizdžiai matoma visuomenės. Sunaikinami keli nameliai, o narkotikų prekyba juk nesumažėja. Taborą reiktų išskaidyti, ir neleisti būti kartu, nes tai susiformavusi bendruomenė ir jie nenustos pardavinėti. Tai jų kraujyje. Kol nesunaikinsime šios „velnio irštvos“, tol matysime tūkstančius numirusių jaunuolių“, - teigė M.Balčiūnas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net