respublika.lt

2018 birželio 18, pirmadienis

Užmuštas vaiko noras gyventinuotraukos (55)

2017 sausio mėn. 28 d. 07:58:34
Jaunius Pocius, Olava Strikulienė, zinios@vakarozinios.lt

Namuose uždaužytas keturmetis vaikiukas vakar rytą užgeso. Kas kaltas? Degradavęs motinos sugyventinis? Vaiko neapgynusi motina? Narkotikai?.. Užtat mūsų šalį valdantys politikai tikrai nekalti. Rūpestingi. Viena vadovė išlėkė aiškintis, kaip ardomi vaikų namai. Kiti - į Kėdainius atstatydinti Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovę. Treti pasireklamavo šaukdami neeilinę Seimo sesiją. Dar viena pasigyrė paduosianti Seimą į teismą, kad šis nepriėmė jos inicijuotos įstatymo pataisos dėl smurto prieš vaikus (jog būtų galima vaikus atimti ir dėl to, kad tėvai mažai uždirba). Tik nė vienas politikas iki šiol taip ir neišvažiavo į eilinį Lietuvos miestelį, kaimelį, neaplankė probleminės šeimos ir nepaklausė tėvų, ko jiems reikia, kad pasikeistų, kad negertų, kad vaikus mylėtų. Uždaužyto eilinio vaikiuko drama eilinį kartą baigsis kabinetuose, Seimo ir teismo salėje. Iki kitos vaikiukų dramos. O kas kaltas? Gal pats berniukas, kurį uždaužė sužvėrėjęs motinos sugyventinis, kad skaičių nepažino?

 

J.Pocius: Ir žvėrys taip nesielgia su savo vaikais

Istorija kartojasi. Kaip ir po Saviečių tragedijos, kai girtas tėvas į šulinį sumėtė savo vaikus, sujudimas visų valdžių rūmuose. Pas mus jau įprasta, kad reakcija į vykstančias dramas prasideda nuo „priemonių“. Vėl visi ponai Kėdainiuose. Šį kartą ministras Linas Kukuraitis, lydimas būrio klerkų bei parlamentaro Mykolo Majausko, „ant ratų“. Ne, jie nevažiuoja toliau į kaimus, pas tuos rizikingiausius, kurie brandina panašias tragedijas ir kurių slenksčius mina tik seniūnijų socialiniai darbuotojai. Vakar desantas iš Vilniaus posėdžiavo šiltai, į savivaldybę sukvietęs vaiko teisių gynėjus, inspektorius, vaikų darželių auklėtojus.

Sujudo vakar ir sostinė. Čia lenktyniavo Seimo politikieriai, vienas per kitą socialiniuose tinkluose reikšdami susirūpinimą skriaudžiamais vaikais.

Jie nusprendė pasiaukoti, susirinks į savo „priemonę“ - neeilinę sesiją. Priiminės įstatymus, draudžiančius visokį smurtą prieš vaikus. Tik ir jie kojos į Lietuvos gilumą nekels. Ar kas nors nauja? Nieko. Juk toks pat susirūpinimas rodytas ir iš šulinio išgriebus nuskandintus vaikus Saviečiuose.

Galima pagalvoti, kad Kėdainių rajoną persekioja prakeiksmas: vėl Lietuvą šiurpina kraupus nusikaltimas prieš mažametį. Ir beveik tais pačiais žodžiais kalba rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Vilma Jucevičiūtė: esą tarnyba padarė viską. O tada paklauskime - tai kas ko nepadarė?

Man norisi tikėti darželio, kurį lankė šeimoje nukankintas vaikas, auklėtojos Ilonos Ruselienės žodžiais. Tai ji, glostydama mažylį, lapkričio 23-iąją pasibaisėjo užčiuopusi didžiulį guzą jo galvoje ir pakėlė triukšmą. Nes lovelėje susirietęs vaikutis pratarė, kad „mušė Gedas“. Nedelsdama ji informavo darželio direktorę Zitą Petrokienę, o ši tą pačią dieną ant kojų pakėlė Vaiko teisių apsaugos tarnybą.

Kaip ir turėtų būti, pagal šios tarnybos pranešimą policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl smurto prieš vaiką.

Tačiau berniukas ekspertų apžiūrėtas tik po dviejų dienų, penktadienį. Ir išvada - sužalojimai ne smurtiniai, gali būti, kad vaikas susižeidė pats. Teisėsaugos mašina suveikė įprastai: medžiaga pateko prokurorui, jis gruodžio 1 d. tyrimą nutraukė „nesant pakankamai duomenų bylą perduoti teismui“.

Tad gal teisi darželio auklėtoja I.Ruselienė viešai abejodama: per dvi dienas, kol vaikelis buvo apžiūrėtas, tie guzai nuo kompresėlių galėjo sumažėti.

Tyrėjams aiškiai pritrūko pedagoginių ir psichologinių žinių, o gal ir noro prakalbinti vaiką. Ar ne todėl policija patikėjo ne nukentėjusio mažylio žodžiais, o jo teista motina ir teistu jos sugyventiniu. Kodėl? Kad daug iškentėjęs berniukas niekam niekada nesiskųs ir viskas nurims?

O juk įtarimai dėl smurto nebuvo išsklaidyti. Vaiko teises ginančius specialistus policija įspėjo: tyrimas nutrauktas, bet šeimą dėl galimo smurto reikia stebėti. Tačiau šeima buvo įrašyta ne į rizikos, tik į stebėsenos grupę. Gruodį, kaip vakar aiškinta, vaikutis buvo kartą aplankytas.

Paklausta, kas, jos nuomone, būtų apsaugojęs vaiką nuo tokio liūdno likimo, „Vaikystės“ darželio direktorė Z.Petrokienė neišsukinėjo: jeigu policijos tyrimas būtų buvęs objektyvus.

„Mano nuomone, kriminalistai ir prokurorai tiesiog neįvertino, kad buvo muštinės žaizdos - galvoje guzas, mėlynė, keliukas nubrozdintas. Jie įvertino, kad jis krito nuo laiptų. O mums atrodė, ir berniukas pats sakė, kad mušė Gedas. Tiesiogiai nepatvirtino to dalyko, todėl negalėjo tos šeimos įtraukti į socialinės rizikos šeimų grupę, nes prokuratūros išvadoje smurto prieš vaiką nebuvo. Jeigu būtų buvusi kitokia išvada, ta šeima būtų stebima kitaip“, - sakė darželio direktorė.

Pasak jos, berniuką buvo galima prakalbinti, nes auklėtojai jis atsiverdavo, rodydavo kumšteliu į kaktą, kaip Gedas mušdavo mamą.

„Blogai, kad nebuvo atlikta psichologinė vaiko ekspertizė, - svarstė Z.Petrokienė. - Buvo klausiamas, kai mama sėdėjo prie vaiko. Bet kai mama buvo šalia, vaikas neatsivėrė. Jis tylėjo, linkčiojo galvytę, purtė ir viskas. Jeigu psichologinė ekspertizė būtų buvusi atlikta, psichologas būtų pasikvietęs vieną vaiką, izoliavęs nuo patėvio, gal būtų viską išsiaiškinę.“

O štai klausimas, į kurį turėtų atsakyti visuomenė: kur buvome mes visi?

Buto, kuriame gyveno pernai iš močiutės pas motiną atkraustytas nužudytasis berniukas, kaimynai dabar griebiasi už galvų: juk girdėdavosi ir mušamos moters klyksmai, ir vaiko verksmas. Tačiau kaimynai, tarsi susitarę, tylėjo. Moters sugyventinis jiems neužkliūdavo, nes nesišlaistydavo po laiptinę girtas. O kad galbūt nuo narkotikų apsvaigęs, jam ant kaktos neparašyta. Tad vaiko verksmas už buto durų liko tik tos šeimos vidaus reikalas. Dabar visų akys atsivėrė - tragedija brendo ilgai.


O.Strikulienė: Nevadinkime sadisčių motinomis. Jos nevertos

Užmuštas 4 metų mažylis. Įtariamieji - vaikiuko motina ir jos sugyventinis. Kokia turi būti „motina“, kad stebėtų ar net dalyvautų tokioje sadistiškoje egzekucijoje? Netgi tuo atveju, jei motina būtų apspangusi nuo kvaišalų, vis vien įsijungtų motinystės instinktas. Savo vaiką beatodairiškai gintų. Nuo žvėries. Nuo žmogaus-žvėries. Nuo bet kokio pavojaus. Rizikuodama netgi žūti pati. Nes tikros motinos dėl savo mažylių aukojasi. Visur. Visoje gamtoje. Todėl žodis „žvėriškai“ netgi netinka. Laukiniai žvėrys rūpinasi savo palikuonimis. Žvėrys nebūna sadistiški. Tokie būna tik žmonės. Ir tik tie, kurie dvasiškai išsigimsta.

Vaikiukas buvo mušamas jau ne pirmą kartą. O kas čia keisto? Sadistai yra bailiai išsigimėliai. Jie išsirenka pačias silpniausias, bejėges aukas. Būtent su jomis „treniruojasi“! Tad ir šita „motinėlė“ tol „treniravosi“ ar leido kitam išsigimėliui „treniruotis“, kol faktiškai vaikiuką nugalabijo. Nes aukai nesipriešinant sadizmas tik stiprėja. Na, ką gi, prarado žaislą. Dar jauna. Atsėdės bausmę ir prigimdys naujų žaislų. Vėl galės smagintis. Su nauju ar vis tuo pačiu patinu. Matyt, dvasinė giminystė. Nes vaikus mylinčios motinos nuo sadistų bėga. O ši - ne. Vadinasi, tiko.

Tegul nesako, kad leidžia savo vaikus skriausti iš baimės. Kad sugyventinis ir jai neužvožtų. Tegul nesiteisina. Nes tikra motina, gindama savo vaiką, nė prieš ką nesiteisina. Ji nejaučia baimės dėl savo gyvybės. Ji gyvybę dovanoja. Ir niekad neatima.

Ką turėjo išgyventi vargšas mažylis, kai jo NEGYNĖ mama? Negynė nuolat! Tad prie ko glaustis? Kokią dramą turėjo patirti tas vargo vaikas? Būdamas darželyje. Apsuptas laimingesnių bendraamžių. Linksmai plepančių apie savo mamytes ir tėčius. Kas turėjo dėtis to vaiko širdutėje? Gal pernai net piešinį buvo prieš Motinos dieną nupaišęs. Kad auklytės paragintas įteiktų mamytei.


Psichiatro žodis: Smurtą sunku kuo nors paaiškinti


- Ar „smurtautojas“ - diagnozė? - „Vakaro žinios“ teiravosi Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktoriaus, psichiatro Martyno MARCINKEVIČIAUS.

- Mediciniškai - ne. Tai simptomas. Polinkis smurtauti gali išsivystyti dėl daugelio dalykų. Į smurtą dažnai būna linkę žmonės, turintys asmenybės sutrikimų, taip pat socialinės degradacijos aukos ar žmonės, augę aplinkoje, kur smurtas buvo kasdienybė.

Šimtmečius bausmės vaikams daug kur buvo norma - net aukštuomenės mokyklose buvo normalu „auklėti“ liniuote ar pan. Tam tikrose kultūrose ir dabar tai yra visiškai priimtina. Galų gale girdime, ką šneka kai kurie mūsų Seimo nariai, - atrodytų, išsilavinę žmonės, o sako, kad bausti vaiką yra normalu. Jeigu net jie mano, kad vaiką galima mušti, tai kai kurie kiti tą ir daro. Tik jeigu žmogus neblaivus, nesugebantis adekvačiai reaguoti į aplinką, jis ne visada apskaičiuoja jėgas. Dar kiti smurtauja ištikus alkoholinei psichozei - delyrui, kai nieko nesuvokia. Manau, dažniausiai smurtaujama būtent tokiais atvejais.

- Ar smurtavusių žmonių psichinę būseną reikėtų patikrinti?

- Ką reiškia „psichinė būsena“? Per pastaruosius 20 metų aš nesu girdėjęs Lietuvoje atvejų, kad būtent psichikos liga - tarkim, šizofrenija ar depresija - sergantis žmogus būtų kažką sužalojęs ar sumušęs, užmušęs. Visi šie atvejai, apie kuriuos girdime, susiję ne su psichikos liga, o su psichikos būsena, nulemta tam tikrų medžiagų, dažniausiai alkoholio, vartojimo.

Tad turėtume skirti psichikos ligonius - žmones, kurie serga psichikos liga, nuo tų, kurie daro nusikaltimus apsvaigę ar kuriems dėl alkoholizmo išsivysto delyras. Taip, alkoholizmas priskiriamas psichikos ligoms, bet tai yra daugiau socialinė liga. Psichikos būklė sutrinka veikiama alkoholio ar psichotropinių medžiagų.

Visi skaudūs smurto proveržiai, kiek aš jų atsimenu, buvo susiję su alkoholiu.

- Kodėl smurtautojai dažniausiai kelia ranką prieš silpnesnį?

- Iš esmės smurtautojus veikia tai, kad mušti vaiką, žmoną, senuką, spardyti šunį mūsų visuomenėje yra norma. Ir ne tik vadinamajam socialiniam dugnui - ir inteligentai muša vaikus. Tik jie mano, kad daro tai inteligentiškai, netapatina savęs su degradavusiais žmonėmis. Bet esminių skirtumų tarp jų nėra.

Kad pasikeistų žmonių sąmonė ir smurtas prieš artimuosius, vaikus nebebūtų norma, turi išaugti bent dvi kartos, vadinasi, reikia maždaug 40 metų. Arba turime padaryti esminius pokyčius, kad problemos neliktų. Blogiausia, kad jų nepadarome - tuo momentu ką nors pagauname, nubaudžiame, visuomenė patenkinta. Tik vaiko nebėra, vėliau kito.

Sisteminiai pokyčiai neįvyko, vadinasi, viskas vyksta taip pat.


G.Kontenio dosjė

27 metų kėdainietis 2 kartus teistas;

2011 m. demaskuota narkotikų platintojų gauja, disponavusi 10 kg narkotinių medžiagų. Nusikaltėliai savo arsenale turėjo daugiau kaip 20 pistoletų, 1000 šovinių, didelį kiekį trotilo;

2015 m. už šį nusikaltimą trys gaujos nariai nuteisti kalėti nuo 10 iki 16 metų, kvaišalus gabendavusiam G.Konteniui skirti 3 metai nelaisvės;

2016 m. G.Kontenis nuteistas lygtinai už žmogaus sužalojimą.


Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios"


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (55)

 • JONE 2017 sausio mėn. 31 d. 17:17:30

  Na , kokia cia pas mus teisybe ir teismai , mano dukra vos nenuzude,
  zaginimas, ple6imas , pornografija , sukarpyuti drabuziai , teismai 3
  kartus atmesti , tyrreja visa laika norejo issukti , atrodo bomzai tie buvo
  , bet vistiek ir jie kazkur priejo , nes mes patys samdeme advokata , o
  paskui jau reikejo imti nemokama , nusikalteliams skiriamas nemokamas
  gynejas , o nukentejusiam nieko , todel ir gali dirbti , kaip jie nori ,
  teismai vyko nuo 2010 metu 6 metus paskui nuteise , kiek visur raseme ir i
  teisingumo ministerija , perteise tas pats teisejas ir vistiek sumazino net
  ta suma , kuria anksciau buvo nutarta ir auksciau apskusti nebuvo galima ,
  parasyta neskundziama .Ar cia lengvas nusikaltimas? kaip jums ponai atrodo
  ir teisybes negali rasti , jie laisvi priteiise atidirbti po 48 valandas,
  na juk tiesiog kaip pavadinti tokia teisesaugA?tAI KAM IS VIS JOS REIKIA ,
  IMA TOKIUS PINIGUS IR NIEKO NEVEIKIA.O dabar vel , kai isisuko del to vaiko
  nuzudymo , juk viskas aisku , teisti abu

 • JONE 2017 sausio mėn. 31 d. 17:15:19

  Na , kokia cia pas mus teisybe ir teismai , mano dukra vos nenuzude,
  zaginimas, ple6imas , pornografija , sukarpyuti drabuziai , teismai 3
  kartus atmesti , tyrreja visa laika norejo issukti , atrodo bomzai tie buvo
  , bet vistiek ir jie kazkur priejo , nes mes patys samdeme advokata , o
  paskui jau reikejo imti nemokama , nusikalteliams skiriamas nemokamas
  gynejas , o nukentejusiam nieko , todel ir gali dirbti , kaip jie nori ,
  teismai vyko nuo 2010 metu 6 metus paskui nuteise , kiek visur raseme ir i
  teisingumo ministerija , perteise tas pats teisejas ir vistiek sumazino net
  ta suma , kuria anksciau buvo nutarta ir auksciau apskusti nebuvo galima ,
  parasyta neskundziama .Ar cia lengvas nusikaltimas? kaip jums ponai atrodo
  ir teisybes negali rasti , jie laisvi priteiise atidirbti po 48 valandas,
  na juk tiesiog kaip pavadinti tokia teisesaugA?tAI KAM IS VIS JOS REIKIA ,
  IMA TOKIUS PINIGUS IR NIEKO NEVEIKIA.O dabar vel , kai isisuko del to vaiko
  nuzudymo , juk viskas aisku , teisti abu

 • senis 2017 sausio mėn. 29 d. 18:37:59

  yra dvi Lietuvos. Lansbergio Lietuva, save vadinanti elitu, ir kolonijos
  baudziauninku Lietuva. Lansbergio Lietuva Briuselis nupirko ir pasamde
  dirbti kolonijos priziuretojais. Jie turi viska, savas mokyklas, darzelius,
  savo atskiras parduotuves, zodziu, uz musu pinigus svencia ir rujoja. Is
  kolonijos baudziauninku ateme viska kas buvo sukurta per 50 LTSR metu.
  Vienas kitas vaikas, uzdauzytas ar paskandintas, priziurtojams rupi tik
  tiek, kiek sutrukdo iprasta vogimo procedura. Reikia kazka sakyti, gal net
  islysti is kabineto. Labai graziai pasake prezidente-Valstybe turi buti
  atsakinga uz savo vaikus, tik nuslepe, kad uz tos, Lansbergio valstybes
  vaikus. Dabar sukurs kelis simtus vietu gerai apmokamu darbo vietu aukstu
  valdininku vaikams, bet viskas baudziauninkams liks taip pat.

 • NU 2017 sausio mėn. 29 d. 13:14:30

  Jai jis priklausė kažkokiai gaujai, čia tos pačios gaujos nariai ji
  turėtų "užversti" už tokį poelgi...

 • Samokslas 2017 sausio mėn. 29 d. 11:39:59

  o ar negali būti taip, kad mentai matė ir žinojo kas vyksta, tik nieko
  nedarė, nes įstatymas su vaikų grobimu nepavyko prastumt. Dabar kada
  visuomenė sujudus , jis vėl istrauktas is stalčiaus, vadinasi
  įstatytas
  koncervlyberastneososaldzidokratams reikia prastumti jausmų pagalba, o ne
  proto, kas paneigs...

 • JO... 2017 sausio mėn. 29 d. 09:13:15

  Lietuvoje žudomi vaikai, o tuo tarpu--dalijamos premijos tiems, kurie turi
  sėdėt KALIŪZĖJE, už Lietuvos išgrobstymą.

 • Demokratija 2017 sausio mėn. 29 d. 00:24:18

  Kodėl savivaldybėse daugėja žmonių su asmenybės sutrikimais- tauta
  degraduoja? Nuo vis gerėjančio gyvenimo? Ar sovietmečio Lietuvoje taip
  daužė vaikelius ir mėtė juos į šulinius,o tik gimusius į
  šiukšlynus? Tiems, kurie pelną girdydami tautą milijonų maišais
  matuoja gyvenimas gerėja. Propagandos, kad Lietuvoje gyvenimas gerėja,
  uždangalas jau nepajėgia uždengti vykstančios valstybėje korupcijos,
  smurto,skurdo ir degradacijos. Populistai-psiaudointelektualai, per ilgai
  užsižaidę "rusai puola" žaidimu Su ES ir NATO, užmiršo tautą. Tauta
  matydama kaip skirtumas tarp skurdo ir turčių didėja,kad NATO labiau
  gerbiama kaip tauta,degraduoja.Ji jau iš lėto 26 metus stebėdama kaip
  psiaudointelektualai žemes iš durpynų kilnoja į miestus,kaip pilis
  kopose ir draustiniuose statosi,auksinius šaukštus kariuomenei perka
  pagal NATO įstatymus,Džipiniais meilės romanais linksminasi,degraduoja.
  Ir be psichikos centro specilistų aišku,kad taip rūpinantis tauta per 40
  metų ji visa degraduos.

 • Kas gina? 2017 sausio mėn. 28 d. 22:22:44

  tai čia kalta tik mūsų valdžia, tai ji užtikrina tik tokį gyvenimą
  žmonėms. Valdžią reikia sodinti į kalėjimą už visišką Lietuvos
  nustekenimą, už parsidavimą užatlantės ir Briuselio valdžioms,
  jaunimas juk mato, kad valdžia nestoja ginti Lietuvos, taip kaip ir šito
  berniuko motina negynė jo nuo sužvėrėjusio sugyventinio. Jokio
  moralinio, tautinio, dorovinio ugdymo mokyklose, jokio teisingo, doro
  rengimo šeimyniam gyvenimui. Tai kodėl valdžia nemato, kad mūsų
  vaikai, tai - Lietuva ateityje, kodėl leidžia jiems degraduoti? O dabar
  jau visai gražu - vietoj to , kad dirbtų iš pagrindų, iš esmės, jie
  nori įvesti Norvegijos tvarką ir paprasčiausiai atiminėti vaikus.
  Įdomu kas juos po to augintų, ko gero tie "partneriai" - abu tėčiai ar
  abi mamos, kurie normaliu keliu negali turėti savo vaikų, nes Dievulis
  kitaip šį pasaulį surėdė. Ir augintų savo pavyzdžiu - genderizmu.
  Atsitokėkite, žmonės, kovokit prieš tokį įstatymą, nes tada
  drebėsite gyvenime dar daugiau nei dabar drebate.

 • Kas gina? 2017 sausio mėn. 28 d. 22:11:03

  Reikia skirti šeimas ir atvejus, kai vaikai yra pastoviai mušami ar
  psichologiškai terorizuojami, nuo tų atvejų, kai tėvas ar motina už
  tyčinį vaiko neklusnumą ar akiplėšiškumą paima diržą ar užsuka
  ausį - tokie veiksmai yra joks nusikaltimas. Juk vaikai nėra visi
  vienodi: vienam užtenka atitinkamu tonu pasakyto žodžio, o kitam jokia
  žodinė drausmė nepadeda, tai tada tėvai tikrai turi imtis fizinės
  bausmės, kad vaikas suprastų, jog yra riba savo išsidirbinėjimams.
  Tačiau seime viena "valstiečių" atstovė karštai siekia įvesti tokia
  pačią tvarką per įstatymo pakeitimą kaip kad yra Norvegijoje, kur
  vaiką galima atimti už bet kokį fizinės bausmės ženklą ar net jei
  vaikas pasiskųs, kad jį tėvai baudė, ir vaikas jau atimamas iš
  šeimos, iš tėvų. Taip neturi būti. Mums nereikia Norvegijos tvarkos,
  mes patys tėvai žinom kaip geriausiai auginti savo vaiką. O kad kaimuose
  (ir ne tik kaimuose) nuo nedarbo, nuo pašalpinio gyvenimo morališkai
  suluošinti žmonės žaloja ir žudo savo vaikus,

 • Sugyventinių šeimos 2017 sausio mėn. 28 d. 21:56:25

  visos turi būti stebimos.

 • jhr 2017 sausio mėn. 28 d. 20:30:05

  Tikiuosi kad kalėjime jį patvarkys - neturėtų toks išgama likti gyvas.
  Beje, kodėl jiems leidžia slėpti mordas? Seime ir kitur turime panašių
  didvyrių, ir jų snukiai nedengiami - kad ir policijos šunį užmušęs
  chamskis.

 • DEIMANTEI BUVO ATLIKTA TA PSIHOLOGINE APKLAUSA, ar padejo??? JI dabar su ta mamele, jeigu dar gyva is vis... 2017 sausio mėn. 28 d. 19:32:14

  Jeigu psichologinė ekspertizė būtų buvusi atlikta, psichologas būtų
  pasikvietęs vieną vaiką, izoliavęs nuo patėvio, gal būtų viską
  išsiaiškinę.“

 • skorpe 2017 sausio mėn. 28 d. 19:30:02

  JEIGU JAU MES TOKIE BIEDNI - iseitis viena , nuimkit is vis 12 metu
  mokescius... tegu verslas pradeda atsigauti...ivezamoms prekems mokestis...
  Tie kurie ivaziuoja pirkti, jokio mokescio, ekportui , jokio mokescio....
  Tada vaziuos visi , pas mus ir paliks savo pinigus, kaip mes dabar paliekam
  lenkijoj :)

 • skorpe 2017 sausio mėn. 28 d. 19:25:13

  KAZIN , kaip dabar Mergaite gyvena, juk JA paliko su ta mama, prie KURIOS
  ji turejo sakyti, kad viskas gerai, ir ji nieko neprisimena...

 • skorpe 2017 sausio mėn. 28 d. 19:22:38

  NARKOTIKAI- ar LIETUVOJE tikrai YRA SU TUO KOVOJAMA ??? BE to KAS
  juokingiausia, per tiek metu sugebejo , tik Cigonu taboro du namus
  nuversti... O juk visiems aisku, kad be STOGO, sitas taboras ir kita , jau
  senai butu SUTVARKYTA...kazkas gauna gera pelna ir musu vaiku...juk sitas
  bahuras GIME toks pats svarus , kaip tas berniukas...kas nors paklause-
  kaip jam sekesi kalejime ir kodel is ten jis isejo NE TAS ZMOGUS ???

 • skorpe 2017 sausio mėn. 28 d. 19:11:33

  PSICHOLOGIJA - Toks jausmas, kad LIETUVOJ tik vienas psihologas LINAS
  SLUSNYS.... bet man po tos istorijos su Mergaite ...JIS nekeklia jokios
  pagarbos...///Kodėl laikraščiai, kitaip nei oficiali Prezidentūros
  pozicija rašantys apie mįslingą „Snoro“ bankrotą, patiria
  neregėtas represijas? Gal atsakymo pėdsakai veda į netikėtą trikampį:
  Dalia Grybauskaitė-Vytautas Landsbergis-Linas Slušnys?///AR NERA pas MUS
  KITU , TIKRAI PROFESIONALIU TOS SRITIES SPECIALISTU??? /// ZINOT, labai
  svarbu, kad psihiatras- butu dar ir SAZININGAS , PADORUS ZMOGUS,KURIUO TU
  TIKRAI GALETUM PASITIKETI !!!!!!!!!

 • skorpe 2017 sausio mėn. 28 d. 19:00:38

  KALEJIMO TEMA... atsitiko , papuolei... Jau nekalbant , kad tave ten gali
  moraliskai ir fiziskai (Isprievartauti , musti, tyciotis)suzaloti, jeigu tu
  dar buvai zmogiskas...tai iseisi antzmogis. Be to , kokios kalejimo
  salygos, palyginkit su uzsienio./// AR YRA pas mus kokia nors TIKRA
  PROGRAMA, isejus zmogui ATSITIESTI??? KA KALINYS darys, jeigu netures
  isejes , kas jam padeda is artimuju? /// JIS VEL SES... ir tai nereiskia,
  kad SEDI VISI, kas to nusipelne...

 • skorpe 2017 sausio mėn. 28 d. 18:55:49

  DAR paziurekime- LTV --- JUK TAI YRA VISOS LIETUVOS VEIDRODIS- per zinias,
  kur tik isijungi , kalbama su BJAURIU PASITYCIOJIMU IS KARBAUSKIO IR
  KOLEGES, del TOS nelemtos masinos- jie JAU SUGULDOMI I VIENA LOVA ---ir per
  visas televizijas su didziauiu malonumu , KAKADU ir kitos laidos dziaugiasi
  ir TYCIOJASI is SUAUGUSIU ZMONIU uzimanciu PAREIGAS======= tai stebi
  paaugliai, telika ziuri visi... TAS TONAS TURI BUTI ISIMTAS, pakeiskit
  DIKTORIUS ir VEDEJUS , jeigu jie nesugeba nesti TAIKOS I VISUOMENE, meskit
  tokius rezisierius... JUK TELEVIZIJA sendien - naudojama visokiu slyksciu
  laideliu, kur kraujas kiejasi laisvai RODYMUI, koks JU TIKSLAS???
  Vienintele laida - kuria galima ziureti, ///PAKLAUSKITE DAKTARO, Labanakt
  vaikuciai su TETA BETA///GAILA MAN JAUNIMO LIETUVOJ, jau kelinti metai
  RUSAI PUOLA, varykit i kariuomene, tada KAINOS ISTISAI KYLA, KAIP JIEMS
  APSIVEDUS ir pradeju nuo NULIO isgyventi, o dar jeigu vaikuciu REIKIA
  PASIRUPINTI, tai visai BEDA...

 • skorpe 2017 sausio mėn. 28 d. 18:42:22

  SITOJ nelaimej- kalta (as taip manau ) PROKURORE...matyt ja pagazdino sitas
  pilietis...ji pagalvojo, kad nori ramiai gyventi...ir nutrauke byla... ///
  TAS berniukas lygiai taip pat, kaip MERGAITE - salia mamos sake, kad
  viskas gerai....va ir darykit isvadas ...................... Gi va ,
  fantomasas, kuris nese mergaite, tipo po siai dienai - nenese ... :(

 • skorpe2 2017 sausio mėn. 28 d. 18:34:28

  TURI BUTI REGISTRACIJA VAIKO TIK GIMUS, KUR JIS GYVENA, tuo paciu ir TEVU/
  Skiriantis VAIKO TURTAS TURI BUTI PILNAI ITEISINTAS, O NEKABOTI ORE/
  ANSTOLIAI TURI BUTI NEPAPERKAMI,PRIKLAUSYTI VALSTYBEI./DARZELIAI, MOKYKLOS
  - PATYS APEINA IR SURASO , KAS GYVENA IR KAS ATEINA PAS JUOS, PATYS PAGAR
  REGISTRACIJOS SARASUS KVIECIA PIRMOKUS IR DARZELINUKUS,(Taip automatiskai
  vaikas atsiranda valstybes matymo akiratyje, net nescis moteris turi buti
  matoma)/VIENISOS MAMOS NETURI JIESKOTI vaiko autoriaus, KAD GAUTU TA
  ISMALDA menesine/ TURI BUTI MOKAMA ALGA(kaip visoj EU)KAS SAVAITE/
  PERZIURIMAS pragyvenimo LYGIS - JIS DAROMAS TOKS< KAD ZMOGUS VIENAS
  DIRBDAMAS UZ MINIMUMA< GALETU DAR IR PASITAUPYTI, jau nekalbant , kad
  islaikytu pilnai save, su laisvalaikio praleidimu./TIE KAS GAUNA minimalia
  alga-ATLEIDZIAMI NUO SILDYMO IR KITU PASLAUGU MOKESCIO/VAIKO ismokos VISOMS
  MAMOMS VIENODOS, su kiekvienu vaiku didinamos.// UZDRAUSTI LTV laidose -
  moraliai smurtaujancius laidu vedejus,PVZ: kaip rita miliute

 • skorpe1 2017 sausio mėn. 28 d. 18:19:14

  PATI LIETUVOJ UZAUGINAU TRIS VAIKUS viena...vyras gere , issiskyriau...
  dabar , kada pazvelgiu atgal , niekaip nesuprantu, kaip as tai IVYGDZIAU,
  nes tai MISSIJA NEIMANOMA... is savivaldybes as nieko negavau, tik karta
  pakviete sleivu nurasytu batuku pasirinkti.( Tai pasijauciau dar karta
  pazeminta, nes tokiu turbut savo vaikui niekas nedetu, net uz dyka...) Kita
  karta padave i teisma, 500 lt. uz kitas paslaugas - velavau susimoketi... (
  Nors salia kaimyne gyveno, advokato zmona, uz kitas paslaugas virs 1500lt.
  buvo skoloj, slepdavosi, kada ateidavo...) bet JOS i teisma nedave:).
  Senamiestyje Vilniuje , matyt buvo tokia programa - Praretinkim nuo
  asocialu, kaip mus vadino, butus :) KA REISKIA ASOCIALI SEIMA? - tai kada
  geria, valkatauja, musa vaikus, nepriziuri, niekur nedirba ir kita.... O AS
  BUVAU TIK ISSITUOKUSI, kad mano vaikai butu ramybeje, pavalge, linksmi,
  saugus... Padejo man dar BROLIS ir tevai, BET VISA ATSAKOMYBE IR
  MATERIALINIS GERBUVIS MANO UZDUOTIS...

 • nėra žodžių! 2017 sausio mėn. 28 d. 17:23:39

  Už žmogaus sužalojimą - lygtinai.
  Įdomu, kiek gaus už nužudymą. Daugiau, nei gaujos nariai už narkotikus
  ir ginklus?

 • Saulius 2017 sausio mėn. 28 d. 16:37:17

  Iš viso nesirūpina. Valdžia dirba tik sau, todėl ir išvažiuoja
  šeimos iš Lietuvos su vaikais, tėvais ir jau net seneliais. O jei ir
  važiuoja į mokyklą ar darželį, tik kai žurnalistai yra, o jei nėra
  reklamos, ir važiuoti nėra ko.

 • Nuomone 2017 sausio mėn. 28 d. 15:59:51

  Baisus dalykas kuriamas. Nepriklausoma vaiku teisiu tarnyba. Manau, kad tai
  yra tiksinti bomba.Zinome viena nepriklausoma vaiku tarnyba Norvegijojos
  Bernever. Dabar gresia Lietuvoje tureti Bernevernet filiala. Uz vaikus
  valstybe nebeatsakys taip iseina, nes negales kontroliuoti?

 • mano nuomonė 2017 sausio mėn. 28 d. 15:13:10

  Kurkit tų tarnybų kiek norit.Negelbės.Nebėra žmonių moralės.Nuo
  paauglystės tik kontraceptikai,žolė,smurtas per TV.Nėra jokio moralinio
  auklėjimo.Ką matome aplink save?Smurtas,apkalbos, patyčios.O šiuo
  atveju lieku prie savo nuomonės.Kalčiausia yra vaikučio mama.Ji
  neužtikrino vaikui saugios aplinkos.Žmogžudžiui-pasigailėjimo
  jokio.Jokio pasigailėjimo ir vaikučio motinai-ji
  bendrininkė.Bendrininkė ir promočiūtė.Žinojo tikrąją padėtį ir
  slėpė nusikaltimus.Kai pradėsime ne gelbėti artimuosius o
  pareikalausime iš jų atsakomybės-gal tada vaikai bus saugesni.O
  tarnybos?-jos tik tarnybos.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • TRIUMFAS: sekmadienį Graikijos vyrų krepšinio čempionate triumfavo Atėnų „Panathinaikos Superfoods“ ekipa su lietuviu Luku Lekavičiumi: finalo rungtynėse 84:70 nugalėjo Pirėjo „Olympiacos“ ekipą ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 3-2.
 • BOKSAS: Eimantas Stanionis pratęsė pergalių seriją profesionalų ringe - šeštadienį Teksase (JAV) vykusiame bokso kovų vakare nugalėjo 27-erių meksikietį Eriką Martinesą; profesionalų ringe lietuvis laimėjo visas šešias kovas, iš jų penkias - nokautais.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar reikia tęsti politinės korupcijos tyrimą Seime?

balsuoti rezultatai

Ar pietų metu einate valgyti į šalia esančius restoranus, kavines?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9   +13 C

   +13  +15 C

 

   +13  +14 C

  +24   +26 C

   +22  +26 C

 

   +22   +24 C

    4-6 m/s

    6-9 m/s

 

     7-10 m/s

 

reklama
Prenumerat 2018