Paklydėlių pareigūnai nebaranuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 31 d. 09:35:38 Perskaitė 379

Pamario gelbėtojai kasmet su nerimu laukia poledinės žūklės sezono pradžios, kai ant pavojingai plono Kuršių marių ledo masiškai pradeda lipti nei savo, nei kitų gyvybių nebranginantys iš visos šalies suvažiavę žvejai. Artėjant rudeniui, panašioje situacijoje atsiduria ir policininkai, kuriems tenka ieškoti ir gelbėti miškuose pasiklydusius grybautojus.Užvakar vakare ant kojų pakeltos gausios Klaipėdos apskrities VPK pajėgos ieškojo nežinia kur pradingusios 48 metų Kretingos rajono gyventojos. Apie 17 val. jos artimieji pranešė, kad ji iš namų išėjo dieną, patikinusi, jog traukia grybauti. Nesulaukę moters grįžtant, artimieji kreipėsi į policiją. Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovės Jūratės Albrechtienės, jos ieškojo ne tik Kretingos, bet ir kaimyninio Skuodo rajono policijos komisariato pareigūnai. Paieškai pasitelktas kinologas su šunimi, į orą pakeltas policijos dronas. Tačiau rasti dingusiosios nepavyko.

Vis didėjantis moters namiškių nerimas atslūgo tik vakar naktį. Apie 1 val. ji pati grįžo į namus. Be grybų, tačiau su „kvapeliu“. Grybautojai nustatytas vidutinis girtumas - į alkotesterį įpūtė 1,64 prom. Ji prisipažino, kad pakeliui į mišką sutiko pažįstamus asmenis, su kuriais linksmai leido laiką.

Naktį į trečiadienį Lietuvos kariuomenės sraigtasparnio įgulos paprašyta padėti surasti Kelmės rajono miškuose pasiklydusį 64 metų šiaulietį. Vyras grybauti atvyko su žmona. Ši pirma iš miško grįžo prie palikto automobilio. Kiek palaukusi ir negalėdama sutuoktiniui prisiskambinti, ji kreipėsi į policiją. Be pareigūnų, kinologo su šunimi ir kariškių, Vainagių kaimo miške pasiklydėlio ieškojo ir vietos medelyno darbuotojai.

Nepaisant visų pastangų, grybautojo rasti nepavyko. Paieška nutraukta trečiadienį, sulaukus žinios, kad šiaulietis pats grįžo į namus. Vyras patyrė tokį stresą, jog tądien negalėjo net pasakyti, kaip parsigavo iš už 30 kilometrų nuo jo namų esančio miško - ar ėjo pėsčiomis, ar buvo kieno nors pavežtas.

Artėjant rudeniui policininkai vis dažniau sulaukia pranešimų apie į mišką išėjusius ir paklydusius grybautojus. Dažniausiai tai būna pagyvenę ar jau senyvo amžiaus žmonės. Jie ne tik priverčia nerimauti artimuosius, bet ir sukelia daug rūpesčių pareigūnams. Vykdydami pasiklydusio grybautojo paiešką, jie yra priversti nutraukti ne tik savo, bet ir kitų į pagalbą dažnai pasitelkiamų specialiųjų tarnybų darbą.

Vakar, kalbėdamas su „Vakaro žiniomis“, Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas jokių didesnių problemų šioje situacijoje neįžvelgė.

„O kam tada yra skirta policija? Mes turime tarnauti, o ne dirbti. Tam ir esame, kad suteiktume pagalbą bėdoje atsidūrusiam žmogui. Esame kone vienintelė tarnyba, galinti padėti bet kuriuo paros metu. O ne tik tada, kai įvyksta koks nors nusikaltimas. Mes džiaugiamės, kad mūsų miškuose yra grybų, tad ar blogai yra išeiti pagrybauti? O nuo nelaimių niekas nėra apsaugotas. Pasiklydo žmogus, gal blogai pasijuto, negi dabar pulsi jį dėl to kaltinti ir bausti. Svarbu, kad praneštų namiškiams, jog išėjo ir kada grįš. O šie, nelaimės atveju, galėtų kuo greičiau mums paskambinti ir taip palengvinti paiešką. Aš lygiai taip pat norėčiau, kad ir manęs ieškotų“, - neabejojo pats vakar iki nakties moters paieškoje dalyvavęs A.Pužauskas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net