Padirbta degtinė krovė milijonusnuotraukos (5)

2018 rugpjūčio mėn. 09 d. 09:30:11 Perskaitė 1141

Vieną didžiausių falsifikuotos degtinės gamyklų uždarę ir gerai organizuotą jos produkcijos platinimo tinklą sunaikinę teisėsaugininkai patvirtino faktą, jog sutrumpintas alkoholio prekybos laikas ir griežti apribojimai vėl ėmė didinti šešėlį. Nelegalus verslas jo organizatoriams kiekvieną mėnesį uždirbo milijonus eurų.

 

Stambią organizuotą grupuotę subūrę teisėsaugininkams gerai žinomi kauniečiai įspūdingą falsifikuotos degtinės ir alkoholio skiedinių (mišinių) fabriką įsirengė Kaune nuomojamame sandėlyje. Į jį iš vienoje Europos Sąjungos valstybių legaliai veikiančios alkoholio gamyklos, naudojantis Lietuvos logistikos kompanijos paslaugomis, gabenti labai dideli alkoholio kiekiai. Profesionalia įranga etilo alkoholis būdavo išfiltruojamas bei išpilstomas į tam tikras talpas (tetrapakus). Nelegali produkcija pakuota į paruoštas popierines pakuotes su įvairių, pasaulyje gerai žinomų, alkoholio kompanijų logotipais.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojo Edvardo Šilerio teigimu, padirbta įvairi degtinė pardavinėta ne tik šalyje esančiose nelegaliose prekybos vietose, bet ir dešimtimis tonų vežta į Skandinaviją (Švediją ir Norvegiją). Grupuotė naudojo suklastotus dokumentus, įvairias konspiracines priemones, skirtas išvengti muitinės kontrolės bei policijos dėmesio.

Nelegali degtinė pardavinėta beveik dvigubai pigiau nei legaliose parduotuvėse ir vartotojų gyvybei pavojaus nekėlė. Jos tyrimus atlikę ekspertai konstatavo, jog pavojingų medžiagų nerasta. Paskaičiuota, kad ši veikla nusikaltėliams per mėnesi leido uždirbti nuo pusantro iki 3 milijonų eurų. Turimais duomenimis, gamykla visu intensyvumu veikti pradėjo nuo praėjusiųjų metų lapkričio mėnesio. Per mėnesį iš atsivežtos apie 30 tonų žaliavos (etilo alkoholio) būdavo pagaminama apie 60 tonų nelegalios degtinės.

Iš viso sulaikyta per 15 įtariamųjų (dauguma - Kauno apskrities gyventojai). Penkiems pagrindiniams organizatoriams teismas skyrė griežčiausias kardomąsias priemones - leido suimti trims mėnesiams. Įtariamųjų ratas gali plėstis. Pasak Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko Rolando Kiškio, pavyko įvykdyti užsibrėžtą tikslą sulaikyti visą nusikalstamą grupuotę, o ne tik jos pavienius narius.

Kauno ir Vilniaus apskrityse atlikta apie 30 kratų. Rasti ir paimti ne tik tyrimui reikšmingi įkalčiai ir suklastoti dokumentai, bet ir šeši prabangūs automobiliai, vienas vilkikas ir apie 200 tūkstančių eurų grynųjų pinigų. Rasti ir įspūdingi alkoholio kiekiai - daugiau kaip 40 tonų nedenatūruoto etilo alkoholio ir jo skiedinių. Sulaikytų prekių muitinė vertė su privalomais sumokėti mokesčiais (muitu, akcizo mokesčiu ir PVM) siekia daugiau kaip pusę milijono eurų.

Siekiant užtikrinti galimą civilinį ieškinį, taip pat nusikalstamos veikos rezultato konfiskavimą, įtariamiesiems prokurorai apribojo nuosavybės teisę į turtą. Už šią nusikalstamą veiką gresia iki 8 metų laisvės atėmimo bausmė.

Sėkminga operacija pasibaigusį, kruopštų ir griežtoje paslaptyje laikytą ikiteisminį tyrimą atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biure sudaryta speciali pareigūnų grupė. Į jos veiklą įtraukti prokurorai ir Vilniaus apskrities VPK pareigūnai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net