Netikėta žiema kėlė chaosą keliuosenuotraukos (2)

2017 gruodžio mėn. 07 d. 08:24:31 Perskaitė 987

Kaip visuomet netikėtai atėjusi žiema ir vėl sukėlė sąmyšį bei chaosą šalies keliuose - ant čiuožyklomis virtusių kelių dužo automobiliai, daug kur buvo paralyžiuotas eismas. Žinoma, to nebūtų, jei po rudens iškart ateitų pavasaris. Gal to ir tikėjosi į žiemiškas sąlygas sureaguoti laiku kasmet nespėjantys kelininkai ir patys vairuotojai?

 

„Siaubingai, - „Vakaro žinių“ paklaustas, kaip vakar rytą klostėsi kelionė į darbą, nedaugžodžiavo vienas vilnietis. - Dešimties kilometrų atstumą nuo namų Antakalnyje iki darbovietės taksi automobiliu įveikiau per valandą, o už kelionę teko sumokėti dvigubai daugiau nei įprastai - 11 eurų vietoj įprastų 5,5 euro. Plikledžio sukaustytos gatvės atrodė sustingusios nuo spūstyse įstrigusių automobilių, o jų vairuotojai net ir tokiomis ekstremaliomis sąlygomis iš rankų nepaleido mobiliųjų telefonų: kalbėjosi, fotografavo, rašė trumpąsias žinutes. Manau, kai kurie vairuotojai tikrai pervertina savo sugebėjimus ir nėra pakankamai atsargūs.“

Žiema - kaip moteris, ji visada būna kupina netikėtumų, kuriuos iš anksto nuspėti kelininkams yra misija neįmanoma. Gal dėl to į įkalnę kylanti T.Narbuto gatvė sostinėje trečiadienio rytą tapo neįveikiama visuomeniniam transportui, o ja nusidriekė kilometrinė mašinų grūstis? Sužinoję apie klaikias eismo sąlygas čiuožyklomis virtusiomis gatvėmis kai kurie vilniečiai vakar rytą net iš Pilaitės į darbą Vilniaus centre ėjo pėsčiomis. Kulniuoti jiems teko apie porą valandų. Tiems, kurie sulaukė vėluojančių autobusų, kelionė irgi nebuvo patogi. Socialiniuose tinkluose rašoma, kad dvi merginos prigrūstame autobuse nualpo.

Vakar rytą pasisekė ne visiems žmonėms, kurie savo darbovietes bandė pasiekti važiuoti. Vien Vilniaus apskrities policija vakar nuo 6 iki 9.30 val. užregistravo 69 pranešimus apie techninius eismo įvykius ir 7 pranešimus apie eismo įvykius, kuriuose nukentėjo žmonės. Manoma, kad įvykių galėjo būti ir daugiau, tiesiog ne visi apie juos pranešė policijai. O štai užvakar, kai plikledžio nebuvo, tokiu pat paros metu Vilniaus apskrities policija eismo įvykių registravo net triskart mažiau - tą rytą per 3,5 val. buvo užregistruota 19 techninių eismo įvykių, o įskaitinių nebuvo išvis.

Eismo sąlygos sostinėje vakar stabilizavosi apie 9.30 val., bet viešasis transportas dar ilgokai važiavo smarkiai vėluodamas.

Pasak Vilniaus apskrities policijos atstovo Pauliaus Radvilavičiaus, trečiadienio rytą įvykusių eismo nelaimių metu tragiškų pasekmių išvengta. Bene skaudžiausia iš 7 įskaitinių avarijų Vilniaus apskrityje vakar rytą įvyko ties Trakų rajono Miciūnų kaimu, kur apvirto 59 metų moters vairuojamas automobilis „Mercedes Benz“. Avarijoje sužalota vairuotoja pati išsikvietė pagalbą. Moteris, medikams besiguodusi nugaros skausmais, buvo išvežta apžiūrėti į Trakų ligoninę. Ligoninėje pacientei nustatytas stuburo slankstelio lūžimas. Gydyti šią traumą nukentėjusioji paguldyta į ligoninės reanimacijos skyrių.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Marija Kazanovič „Vakaro žinioms“ sakė, kad vakar iki vidurdienio visoje šalyje užregistruota 200 pranešimų apie techninius eismo įvykius. Didžioji dalis šių pranešimų - net apie 150 - buvo apie eismo įvykius sostinėje. Vakar iki 14 val. šalyje užregistruota 40 pranešimų apie įskaitinius eismo įvykius. Didžioji dauguma šių nelaimių keliuose, pasak M.Kazanovič, įvyko dėl nepasirinkto saugaus važiavimo greičio slidžiame kelyje arba vairuotojų neatidumo spūstyse.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net