Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos direktorius palieka pareigasnuotraukos (3)

2018 balandžio mėn. 30 d. 18:20:25 Perskaitė 867

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas pirmadienį šalių susitarimu palieka tarnybos vadovo pareigas. Iki bus paskirtas naujas vadovas laikinai direktorės pareigas nuo gegužės 2 d. eis NDNT direktoriaus pavaduotoja Vytautė Polujanskienė.

 

M. Žymantas į tarnybos vadovo pareigas buvo paskirtas socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu 2015 m. balandžio 27 d. 

Šalinant korupcijos galimybes neįgalumo ir darbingumo nustatymo srityje NDNT bendradarbiauja su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kuri šiuo metu atlieka 3 ikiteisminius tyrimus, tačiau ateityje numatoma dar labiau sustiprinti prevenciją, siekiant skaidraus sistemos veikimo ir nepriekaištingos tarnybos reputacijos.


Įsišaknijusią korupciją neigusį M.Žymantą reikėjo keisti seniai, teigia J.Džiugelis

Įsišaknijusią korupciją Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) neigusį jos vadovą Manfredą Žymantą reikėjo keisti seniai, įsitikinęs Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis.

„Šiandien pagaliau įvyko tai, ko Lietuvos žmonių su negalia bendruomenė laukė jau seniai. Balandžio 30-oji - paskutinė NDNT prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus M. Žymanto darbo diena“, - konstatuoja Seimo narys. 

J. Džiugelis viešai ne kartą yra sakęs, kad M. Žymantas neturėtų vadovauti NDNT, nes akivaizdžiai nemato tarnybos problemų, neigia įsišaknijusią korupciją, nėra įsigilinęs į tarptautinį kontekstą ir, galiausiai, neturi ateities vizijos, kaip NDNT turėtų tarnauti žmonėms.

Anot parlamentaro, tarnybos darbas labai svarbus - jos darbuotojų sprendimai daro įtaką kiekvieno žmogaus su negalia ir juo besirūpinančių artimųjų gyvenimui. Šiai įstaigai turėtų vadovauti šiuolaikiškas, neįgaliųjų problemas suprantantis žmogus. 

„Žuvis genda nuo galvos. M. Žymantas turėjo pasitraukti jau seniai. Džiaugiuosi, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagaliau šią problemą išsprendė. Tikiu, kad nuo šiol galima bus efektyviau įgyvendinti esmines pertvarkas šioje tarnyboje, kurios neįgaliųjų bendruomenei yra būtinos“, - įsitikinęs J. Džiugelis.

Kaip skelbė ELTA, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius M. Žymantas pirmadienį šalių susitarimu paliko tarnybos vadovo pareigas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) NDNT atlieka tris tyrimus dėl galimo kyšininkavimo nustatant neįgalumą - 2 Šiauliuose ir 1 Klaipėdoje.

Šalinant korupcijos galimybes neįgalumo ir darbingumo nustatymo srityje NDNT bendradarbiauja su STT, bet ateityje numatoma dar labiau sustiprinti prevenciją, siekiant skaidraus sistemos veikimo ir nepriekaištingos tarnybos reputacijos.

Kol bus paskirtas naujas vadovas, laikinai direktoriaus pareigas nuo gegužės 2 dienos eis NDNT direktoriaus pavaduotoja Vytautė Polujanskienė.

M. Žymantas į tarnybos vadovo pareigas buvo paskirtas socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu 2015 metų balandžio 27 dieną. 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net