respublika.lt

2018 balandžio 21, šeštadienis

L.Pernavas: dingusi I.Strazdauskaitė - nužudyta, sulaikyti įtariamieji (61)

2017 kovo mėn. 11 d. 09:46:04
Respublika.lt, Eltos inf.
L.Pernavas: dingusi I.Strazdauskaitė - nužudyta, sulaikyti keturi įtariamieji

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas per Kaune penktadienio vakarą surengtą trumpą spaudos konferenciją pranešė, kad dingusi Ieva Strazdauskaitė buvo nužudyta.

Pasak generalinio policijos komisaro, pirminė versija pasitvirtino - mergina buvo pagrobta, įtariama, kad tikslas buvo automobilis.

"Prie Elektrėnų buvo imituotas eismo įvykis, jo metu mergina buvo pagrobta. Duomenys rodo, kad mergina buvo nužudyta dar tą patį vakarą", - sakė L. Pernavas.

Pasak policijos vadovo, penktadienį sulaikyti keturi 23-26 metų amžiaus asmenys, Kauno apskrities gyventojai. Vėliau buvo pranešta, kad sulaikyti dar du vyresni įtariamieji. Jie žinomi policijai, buvo teisti už vagystes, plėšimus, kitus viešosios tvarkos pažeidimus. L. Pernavas nekomentavo, kaip ir kur buvo sulaikyti įtariamieji, nurodė tik, kad sulaikyti Lietuvoje. Pirminiai jų parodymai padėjo surasti merginos kūną.

L. Pernavas patikina, kad už tokį sunkų nusikaltimą sulaikytiesiems gresia griežčiausia bausmė - įkalinimas iki gyvos galvos.

Pasak L. Pernavo, ekspertai nustatys tikslų merginos nužudymo laiką.

Policijos vadovas dėkojo už darbą policijos pareigūnams, pilietiškiems žmonėms. Anot jo, per tyrimo laiką buvo peržiūrėta šimtai vaizdo įrašų, gauta tūkstančiai pranešimų.

Kauno apskrities policijos atstovė penktadienio vakarą išplatino I. Strazdauskaitės artimųjų prašymą gerbti jų skausmą ir neskambinti, netrukdyti jų.

26 metų I. Strazdauskaitė dingo antradienį pakeliui iš Plungės į Vilnių. Merginos ieškojo Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai. Automobilis, kuriuo išvyko mergina iš tėvų namų buvo rastas Jonavos rajone, šalia Žeimių kaimo esančiame miške.


L. Pernavas: įtariamieji yra Kėdainių ir Marijampolės gyventojai

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas kol kas negali pasakyti, ar Ievą Strazdauskaitę nužudę asmenys veikė kaip nusikalstama gauja.

„Ar jie veikė kaip gauja, ar jie buvo susitarę iš anksto, ar buvo pasiskirstę vaidmenimis - mes nustatysime tyrimo metu", - šeštadienį Seime žurnalistams sakė L. Pernavas.

Jo teigimu, tyrimo metu paaiškės, ar buvo daugiau asmenų, kurie prisidėjo prie šio žiauraus nusikaltimo. „Šiai dienai tikrai atsakyti negaliu", - sakė L. Pernavas.

Jis atsisakė komentuoti įtariamųjų nuotraukas, asmenybes. Policijos vadovas tepasakė, kad tai Kėdainių ir Marijampolės gyventojai. „Aš galiu pasakyti, kad jie yra Kėdainių ir Marijampolės gyventojai", - sakė L. Pernavas.

Jis taip pat nekomentavo vieno iš įtariamojo pavardės - Bieliauskas, naujų detalių ir vandenyje ieškomų įkalčių. „Dėl naujų detalių supraskite: visą vakarą, naktį, rytą buvo atliekami intensyvūs ikiteisminio tyrimo, procesiniai veiksmai, ieškoma ir įrodymų, apklausinėjami asmenys", - sakė L. Pernavas.

Policijos vadovas kol kas neturi duomenų apie tai, kad galėjo būti ir kitų šių nusikaltėlių padarytų nusikaltimų ir aukų.

„Kol kas mes tokių duomenų neturime, be abejo, mes dabar gretiname visus panašius įvykius, kurie yra neatskleisti, tačiau šiai dienai nei vieno patvirtinimo, kad šis įvykis būtų susijęs su šitais asmenimis, mes neturime", - sakė L. Pernavas.


Premjeras S. Skvernelis: pakankamai greitai, profesionaliai atskleistas nusikaltimas


Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad pakankamai greitai ir profesionaliai buvo atskleistas Ievos Strazdauskaitės nužudymo nusikaltimas.

„Tikrai visuomenė neturėtų nerimauti, tikrai struktūros, kurios atsakingos už mūsų saugumą, dirba. Tai dar kartą parodė, kad nėra jokios nusikalstamos veikos, kuri negali būti atskleista. Tie, kurie linkę tą padaryti, tegul žino, kad atpildas bet kuriuo atveju juos ištiks. Aš manau, kad jokios panikos skleisti tikrai nereikia. Tai yra tragedija, bet tokių tragedijų, deja, pasitaiko. Turime pagalvoti, kaip apsaugoti savo artimuosius, kaip palaikyti nuolatinį ryšį, nuolatinį kontaktą, kad tokių nelaimių išvengti", - šeštadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Jo vertinimu, policija pakankamai greitai, profesionaliai atskleidė šitą nusikaltimą. Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad tokie nusikaltimai nėra daromi vien dėl socialinių problemų, nes tokių nusikaltimų įvyksta ir labai gerai ekonomiškai gyvenančiose valstybėse.

„Tokių žmonių, kurių net žmonėmis negalime pavadinti, tikrai išvengti negalime. Mes juos galime paprasčiausiai identifikuoti ir laiku patalpinti ten, kur jie turėtų būti. Manyčiau, kad šis bendras fonas, ta socialinė atskirtis neprisideda prie bendrosios kriminogeninės situacijos gerinimo", - sakė Premjeras S. Skvernelis.

Jo nuomone, tokiems nusikaltėliams griežčiausia bausmė, kokia yra - tai įkalinimas iki gyvos galvos be teisės išeiti anksčiau laiko.


Ministras E. Misiūnas: reikėtų peržiūrėti probacijos sistemą

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas sako, kad kol byla neatiduota į teismą, būtų per anksti teigiamai vertinti policijos darbą, atskleidžiant Ievos Strazdauskaitės nužudymą.

„Pareigūnai dirbo labai aktyviai, labai gerai, tai sveikintina. Bet dar reikia surinkti įrodymus, dar reikia atiduoti bylą į teismą. Reikia pasistengti, kad būtų nuteisti visi asmenys, kurie buvo prisidėję vienaip ar kitaip prie šito nusikaltimo", - šeštadienį Seime žurnalistams sakė E. Misiūnas.

Ministras apgailestavo, kad auga tokia karta, yra tokių žmonių, kurių neatbaido net ir galimybė praleisti savo visus jaunystės metus įkalinimo įstaigoje.

Paklaustas, ką reikėtų keisti, E. Misiūnas pažymėjo, kad šiuo metu bausmės yra griežtos, policijos darbas buvo tinkamas, gal probacijos sistemą reikėtų ateityje peržiūrėti. „Gal reikėtų pasižiūrėti ateityje, ar vis dėl to ne prie greitai asmenys paleidžiami į laisvę iš įkalinimo įstaigų", - svarstė ministras.

Kaip jau skelbta, Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad I. Strazdauskaitės nužudymo nusikaltimas buvo atskleistas pakankamai greitai ir profesionaliai.

„Tikrai visuomenė neturėtų nerimauti, tikrai struktūros, kurios atsakingos už mūsų saugumą, dirba. Tai dar kartą parodė, kad nėra jokios nusikalstamos veikos, kuri negali būti atskleista. Tie, kurie linkę tą padaryti, tegul žino, kad atpildas bet kuriuo atveju juos ištiks", - šeštadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad tokie nusikaltimai nėra daromi vien dėl socialinių problemų, nes tokių nusikaltimų įvyksta ir labai gerai ekonomiškai gyvenančiose valstybėse.

26 metų I. Strazdauskaitė dingo sekmadienį pakeliui iš Plungės į Vilnių. Penktadienį sulaikyti keturi 23-26 metų ir du vyresni asmenys. Jie žinomi policijai, buvo teisti už vagystes, plėšimus, kitus viešosios tvarkos pažeidimus.


Pasidalink: Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (61)

 • acha.... 2017 kovo mėn. 13 d. 15:52:30

  Atpirkimo ožys ir fonas-draugeliai surastas greitai,viską parodė, viskas
  pagal lietuvos valdytojų atstovo vyko ,,spontaniškai,,....Dėl akių teks
  tą atpirkimo ožį nuteisti,bet už geras babkes reikia vienus kitus
  metelius ir sanatorijoje pasedeti.Tiek tų mafijos ir jos stogų naujienų
  šiam kartui...

 • Sulikiene 2017 kovo mėn. 13 d. 09:59:42

  BANDO PATEIKTI REALIAUSIĄ ŠITO "NUSIKALTIMO" VERSIJĄ.. PERSKAITYKITE
  TRIS JOS STRAIPSNIUS LAISVAJAME LAIKRA6TYJE. TAI ANALOGAS KIESŲ
  TRAGEDIJAI. KADA BUS LAIDOJAMI STRAZDAUSKAITĖS PALAIKAI PLUNGĖJE?

 • Priminimas 2017 kovo mėn. 12 d. 12:07:47

  Skiriama koment. Algiui. Radviliškio raj.Liepkalnio km. Buvo žiauriai
  nužudyta senolių pora. Žudikai-čigonai. Tad, ne tokie tie čigonai ir
  nekalti...
  Žinoma nėra šventi ir lietuviai, jei sugeba žudyti net savo vaikelius
  ir deginti savo žmonas....

 • senole 2017 kovo mėn. 12 d. 07:20:42

  Kazkas su tais Kedainiais netvarkoj,d kad savo
  banditelius,nebesutvarko,tokiuose mesteliyose viskas matosi,"kaip ant
  delno"matomi turejo stoga tam tikruose sluoksniuose

 • Algis 2017 kovo mėn. 12 d. 00:28:12

  Vaikus į šulinius sumetė ne čigonai. Bagažinėje merginą sudegino,
  vaiką užmušė, taip pat ne čigonai. Čia vis tie, jau nepriklausomybės
  laikais gimusi karta.

 • oo 2017 kovo mėn. 11 d. 20:31:20

  o jei tai romai?tai iskyla daug klausymu sedeje ne karta ir jokio
  profesiolumo net masinai pavogti?keista...o gal tai tik spaudos pasakos
  runkeliams?gal priezastis kita?kai kas is romu prekiauja medziagomis.....be
  to auka su nauja masina...kuo ji dirbo? daug klausymu protingesniems
  runkeliams viskas aisku

 • oo 2017 kovo mėn. 11 d. 20:20:12

  ar tai ne romai?

 • :(( 2017 kovo mėn. 11 d. 18:52:34

  eik jau tu, seni.

 • senis 2017 kovo mėn. 11 d. 18:35:51

  kiekvienas nuzudytas vaikas, Soroso pergale, Lietuvoje idiegiant juvenaline
  policija. Kiekvienas nuzudytas jaunuolis, Soroso pergale Lietuvoje
  steigiant visuotini baudziauninku sekima. Meluoja Skvernelis, sakydamas
  bukite ramus. Elitas jau net savo kariuomene nebepasitiki. Prisikviete
  okupantu. Sendien okupantai juos turbut pasveikino, pagyre, per peti
  patapsnojo, Lansbergiui galva pagloste?

 • Priimkite, nors ir labai skaudu... 2017 kovo mėn. 11 d. 18:28:20

  Užuojauta a.a. Ievos artimiesiems.
  Tokia skaudi ir netikėta ši mirtis.
  To sopulio niekam neišmatuoti.
  Gyvybės kainą žino tik mamos širdis,
  Kuri nemoka imti, o tik duoti...

 • Kęstas 2017 kovo mėn. 11 d. 18:05:04

  Nuoširdžiausia užuojauta gedinčiai šeimai. Seimui uždavinys aiškus.
  Analogiškai su vaikų nužudymo atveju, reikia kriminaliniu nusikaltėliu
  paskelbti kiekvieną, kuris žiūri į brangų automobilį.Valstybės
  aparatui reikia darbo, davatkoms reikia aukų. Daugiau apie tai - guglinant
  žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

 • Manau , 2017 kovo mėn. 11 d. 17:44:37

  kad kalbos apie čigonus , tai tas pat kaip su dingusia Stalino pypke 17
  prisipažino , o vėliau tą pypkę Stalinas pats rado, bet 17 žmonių jau
  buvo sušaudyta.Pasakos pabaiga.

 • neieškokit 2017 kovo mėn. 11 d. 14:44:24

  šiknoi dantų,tai nato pedalų darbas

 • Bleka 2017 kovo mėn. 11 d. 14:32:30

  O ka lietuvis gali zydo valdomas?Kad ir Pernavas ?Ar tu lietuvis?2.Partijos
  islindo is motinines kiaules=Komunistu Slovingosios !State Komunizma:kiek
  milijonu anapilin?Nuvare i ES ir stato Komunizma Asilams su Afrikos
  padazu...sekmes...

 • etas>che che 2017 kovo mėn. 11 d. 14:22:00


  pritariu-mergina nužudyta,mašina nepaliesta,telefoną irgi kažkoks
  pašalinis kažkur tai rado,labai jau sklandžiai ir kažkaip be ryšio.
  Įdomu kokį krovinį ji vežė ir kam? Nors
  moters tikrai gaila,pats gyvenimas, tekėti,vaikus gimdyti....
  Bet viskas baltais siūlais siūta...Tūkstančiai jaunų panelių
  su naujomis mašinomis važinėja...Tikrai kažkaip tai nesiriša,
  kad tai atsitiktinumas.....

 • > Che che 2017 kovo mėn. 11 d. 13:53:01

  Pritariu. Bet tu gi pats supranti, kad visos tiesos nieks neviešins, o bus
  sukurta pasaka avinams. Štai tau atraminis faktas - elementarus jaunos
  panos dingimas buvo išskalambintas per visus info kanalus, nors panašių
  dingimų šimtai, bet jų nieks taip neeskaluoja.

 • Taip 2017 kovo mėn. 11 d. 13:05:01

  Reikia mirties bausmės

 • Che che 2017 kovo mėn. 11 d. 12:50:24

  Akivaizdu,jog policija žino daugiau negu pasako viešai.Tik keista,kad
  tame,kas pateikiama visuomenei,nedaug logikos ir kyla
  klausimų.Išeitų,kad tie čigonai,na, visiški lochai,nelabai suvokė
  savo veiksmus ir jų pasekmes: pamatė krūtą tačkę ir nelabai krūtą
  vairuotoją.Tad ant greičio sumetė planą,kaip susiveikti tą
  auto,nesusimąstydami apie pasekmes.Nebent,manė parsivaryti ją į
  garažą ir patylomis grožėtis,nesuvokdami apie tokio tipo automobilių
  apsaugas.Tik,bėda,nespėjo.Neapskaičiavo,nežinojo ir
  t.t.Debilai,vienžo.Tuo tarpu,dar vakar "geriausi policijos tyrėjai"
  skelbė,jog tai "labai profesionaliai atliktas
  nusikaltimas".M-taip.Susistato į vietas,kada susidaro įspūdis,jog
  grobėjai atsikratė ir auto, ir merginos.Reiškia,tikslas buvo ne
  automobilis,o tame kas buvo jame ir pačioje merginoje.Būt radę
  vandenyje,ko gero, užreikštų,jog savižudybė,kaip jau buvo ne kartą.O
  čia mat nepasakysi,kad užsikasė.Labai gali būti,kad tie čigonai ir
  lochai,bet gali būti,kad ir mus įskaito į tą kategoriją.

 • Demokratija 2017 kovo mėn. 11 d. 12:20:09

  Pati policija meluoja ir blaškosi, nes žinomi banditai veikė jos
  akiratyje visiškai nekontroliuojami.Kai banditai nužudė,žinomi banditai
  staigiai buvo surasti.

 • Nuomonė 2017 kovo mėn. 11 d. 12:13:01

  O tai dar ko čia kitokio buvo galima laukti mūsų Marijos
  žemėje?Banditų,narkomanų,vagių,žmogžudžių tiek prisiauginome ,kad
  net baisu pagalvoti.Argi prieš 26metus taip buvo mielieji
  lietuvaičiai?Nepažabotos prabangos
  geismas,paleistuvystės,vagystės,plėšimai ir kitokie nusiklatimai tapo
  kasdienybe.Policija čia yra nejėgė ką nors pakeisti jei patys
  nepasikeisime,o šioje operacijoje LIETUVOS POLICIJAI ABSOLIUTI GARBĖ IR
  ŠLOVĖ surandant ir sugaudant žmogžudiais virtusius lietuviškus
  čigonus.Brudai ir tiek,kurie absoliučiai sugadino ir nuvertino KOVO
  11.Gaila,kad nėra mirties bausmės Lietuvoje-tai šitie tipeliai sau
  šiltai ir sočiai gyvens kalėjime iki gyvenimo pabaigos.Tai ar čia
  bausmė?Juokas ima.

 • Manau 2017 kovo mėn. 11 d. 12:06:23

  žmogžudystė užsakyta ir ieskoti reikia artimoje aplinkoje. Koks turi
  būti durnumo masinų vagis , kad masinos nepavogtu ir dar žmogų
  nužudytu, gal kas paaiskins...

 • gateris 2017 kovo mėn. 11 d. 11:54:56

  Visos iki šiol Lietuvą valdžiusios partijos vykdė liberal-globalistinę
  politiką atstovaudamos pasaulio globalistų interesus. Savo esme ir
  veikimu jos buvo ir yra antitautinės ir antivalstybinės, nes palaikė ir
  pasisakė už nežabotą liberalizmą kur įvairios mažumų interesai
  iškeliami aukščiau daugumos. Liberalizmas - mažumų diktatas daugumai,
  todėl tokioje visuomenėje lytinės mažumos bus aukščiau už šeimas,
  nusikaltėlis aukščiau už dirbančiuosius ir pan.

 • Parnavo reforma tokia,kad 2017 kovo mėn. 11 d. 11:45:56

  neliko policininkų.Taupo.Kovo 11 proga vainikuoja kraupus
  nusikaltimas.Simboliška.

 • >nužmogėjimas 2017 kovo mėn. 11 d. 11:35:44

  tai protingiausias ir teisingiausias iš visų komentarų. Pagirtinas ir
  tas, kuriame siūlomas referendumas dėl mirties bausmės grąžinimo. Kovo
  11-oji jau nebe šventė. Tokios Lietuvos, kokią padarė socialdemokratai
  ir konservatoriai keisdamiesi valdžioje,gaila. Per 1990 metų kovo
  11-ąją laukėme ne tokios Lietuvos kaip dabar.

 • Nužmogėjimas 2017 kovo mėn. 11 d. 10:59:53

  Pirmiausia užojauta artimiesiems, dėl Ievos netikėos ir žiaurios,
  mirties...
  Reikėtų žmonėms išeiti į gatves ir reikalauti, kad būtų vėl
  įteisinta mirties bausmė!. Mirties bausmė turi būti!Humaniškumo
  neturėtu būti! Kas iš to, kad kalėjimai tapo "sanatorijomis", kurias
  mes, dirbantieji, ir išlaikome. Išlaikome, savo žmogžudžius, kurie
  mus, ir mūsų vaikus žudo.
  Žudikai, gyvena tarsi rojuje, reikalauja visko, kas tenkintų jų
  poreikius. Šiuo atveju, valstybė, tenkindama žmogžudžių poreikius,
  mus skriaudžia, tenkindama jų gerbūvio kėlimą.
  Išvada: Lietuvoje galioja neįteisintas įstatymas: "žudyk ir gyvenk
  "kurorte" iki gyvos galvos...
  Taigi, žmogeliai, mūsų "Temidė"- akla, nes greitai būsime išnaiknti
  savo tautos žudikų rankomis...

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NAUJA VYRIAUSYBĖ: Kirgizijos parlamentas penktadienį didele balsų dauguma pritarė naujai vyriausybei; už 50-mečio ministro pirmininko Muchamedkalio Abilgazijevo kabinetą Biškeke balsavo 114 parlamentarų iš 115.
 • NUGALĖJO: Tunise vykstančio moterų teniso komandų Federacijos taurės III grupės Europos-Afrikos zonos turnyro trečiajame A grupės mače penktadienį Lietuvos rinktinė 3-0 nugalėjo Makedonijos komandą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
Malta 2 proc

Ar lengva Lietuvoje auginti vaikus?

balsuoti rezultatai

Ką manote apie kultūros padėtį Lietuvoje?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +2   +4 C

   +8  +11 C

 

   +3   +4 C

  +11   +19 C

   +10  +16 C

 

   +10   +16 C

  6-11 m/s

    7-12 m/s

 

     6-11 m/s

 

USD - 1.2309 PLN - 4.1677
RUB - 75.7375 CHF - 1.1970
GBP - 0.8761 NOK - 9.6050
reklama
Vėlykė 2018