Laimutė Kedienė: Teismų sprendimai žinomi iš ankstonuotraukos

2013 rugsėjo mėn. 11 d. 08:28:39 Perskaitė 6106

Šiaulių apygardos teismas vakar išnagrinėjo Drąsiaus Kedžio tėvų Laimutės ir Vytauto Andriaus Kedžių skundą dėl šių metų balandžio 16-ąją Raseinių rajono apylinkės teismo priimto sprendimo, kuriuo buvo atmestas senelių prašymas nustatyti pasimatymų su velionio sūnaus dukrele tvarką.

Procesinį sprendimą šioje byloje Šiaulių apygardos teismas ketina skelbti spalio 7-ąją. L.Kedienė „Respublikai“ prisipažino neturinti vilties sulaukti palankaus sprendimo jau vien dėl to, kad jos anūkėlės Lietuvoje nebėra - mergaitė kartu su motina pagal liudytojų apsaugos programą neseniai išvyko į įslaptintą užsienio šalį.

Ar nagrinėjimas ne beprasmis?

Kedžių apskųstame Raseinių rajono apylinkės teismo sprendime pasisakyta, kad jų ieškinys atmestas atsižvelgiant į vaiko nuomonę ir nenorą bendrauti su seneliais. D.Kedžio tėvai anūkės nematė nuo praėjusių metų gegužės 17-osios, kai didžiulės teisėsaugininkų pajėgos šturmavo jų namus, išplėšė iš ten klykiančią mergaitę ir perdavė ją valstybės saugomai motinai Laimai Stankūnaitei.

Atmesdamas Kedžių ieškinį pirmos instancijos teismas rėmėsi psichologų išvada, kad seneliai šiame etape nėra pasirengę matytis su anūke. Kedžiams rekomenduota bendrauti su specialistais, rengtis susitikimams su anūke, įgyti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių. Nesutikdami su tokiu teismo spendimu Kedžiai kreipėsi į Šiaulių apygardos teismą, kurio prašė leidimo matytis ir bendrauti su anūke tiesiogiai.

Bylą Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija išnagrinėjo rašytinio proceso tvarka - proceso dalyvių į posėdį nekviečiant. Kadangi pirmos instancijos teismas bylą nagrinėjo neviešuose posėdžiuose, jos medžiaga neviešinama. Sprendimas, kurį Šiaulių teisėjai skelbs beveik po mėnesio, įsiteisės paskelbimo dieną, tačiau dar galės būti skundžiamas kasacine tvarka Aukščiausiajam teismui.

Ar nebeprasmiška bylą nagrinėti, kai L.Stankūnaitės su dukrele net nebėra Lietuvoje? Negi teismas įpareigos nežinia kur esančią L.Stankūnaitę sudaryti sąlygas Kedžiams matytis su anūke kas antrą sekmadienį, kaip jie to ir pageidauja? Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas Vytautas Jončas „Respublikai“ teigė, kad teisėjų kolegija nagrinėjo pirmos instancijos teismo sprendimo šioje byloje teisėtumą. „Apie jokias pasikeitusias bylos aplinkybes teismas duomenų neturi ir jų nenagrinėjo“, - sakė V.Jončas.

Ekstrasensė: mergaitė pabėgs

Vardą ir pavardę pasikeitusi L.Stankūnaitė su mažamete dukrele Lietuvą paliko net nelaukdama, kol teismas padės galutinį tašką byloje dėl Kedžių prašymo nustatyti pasimatymų su anūkėle tvarką. Pasak L.Kedienės, istorija kartojasi - mergaitė iš jos namų buvo išplėšta ir perduota motinai taip pat nelaukiant, kuo baigsis vadinamoji pedofilijos byla. Galiausiai ji baigėsi vienintelio įtariamojo, po mirties teisto Andriaus Ūso išteisinimu.

„Jei viskas daroma nelaukiant teismų baigties, manau, kad teismų sprendimai yra žinomi iš anksto, - svarstė L.Kedienė. - Ir anūkėlę į užsienį išvežė specialiai, kad negalėtume su ja matytis. Apie anūkėlės išvežimą sužinojome tik iš spaudos, net atsisveikinti niekas neleido. Kaip gali reaguoti į tokią žinią? Be vaistų negalime gyventi - kuo toliau, tuo baisiau... Tiesa, viena mokslų daktarė, kuri yra ir ekstrasensė, ir parapsichologė, mums išpranašavo, kad praėjus aštuoneriems metams mergaitė pabėgs ir grįš gyventi pas mus. Nelabai tomis pranašystėmis tikiu, bet sako, kad šios ekstrasensės žodžiai pildosi“.

Iš tos pačios ekstrasensės L.Kedienė sakė gavusi žinių ir apie savo dukrą Neringą Venckienę, nuo šių metų gegužės 7-osios ieškomą policijos. Šešiomis nusikalstamomis veikomis įtariamai N.Venckienei pareigūnai nori įteikti šaukimą į apklausą prokuratūroje.

„Ekstrasensė sakė, kad Neringa šiuo metu dirba su dokumentais, kad yra labai užsiėmusi, - pasakojo L.Kedienė. - Iš tikrųjų apie Neringą ji visišką teisybę pasakė. Dėl Neringos esu rami. Man atrodo, kad ten viskas turėtų gerai baigtis“.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net