respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

Kodėl Neringa Venckienė suimta būtent dabar, nors seniai žinota, kur ji yra?nuotraukos (39)

2018 vasario mėn. 23 d. 11:18:55
Alia ZINKUVIENĖ ir Danutė ŠEPETYTĖ, zinios@vakarozinios.lt

Generalinė prokuratūra vakar pranešė, kad beveik penkerius metus Lietuvos teisėsaugos ieškota dėl įvairių nusikaltimų įtariama buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė suimta Čikagoje (JAV), pradėtas jos ekstradicijos į Lietuvą teisminis procesas. Ar tai ne atsakas į Laisvės premijos laureatės sesers Nijolės Sadūnaitės viešą klausimą, kur mergaitė, pateiktą valdžiai iš Seimo tribūnos per Sausio 13-osios minėjimą?

 

Ketvirtadienio popietę paskubomis surengtoje spaudos konferencijoje Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Tomas Krušna pripažino, kad ekstradicijos teisminis procesas JAV gali užtrukti net kelerius metus. Todėl esą neįmanoma konkretizuoti, kada N.Venckienė gali būti grąžinta į Lietuvą.

„Vakaro žinios“ primena, kad N.Venckienė išvyko iš Lietuvos 2013 m. balandžio pradžioje, o po mėnesio teisėsauga paskelbė jos tarptautinę paiešką, norėdama pateikti įtarimus. Jai inkriminuojami iš viso net 34 nusikalstamos veikos epizodai. 2014 m. spalį prokurorų prašymu teismas už akių skyrė N.Venckienei suėmimą. Nustačius, kad ji gyvena JAV, Lietuva kreipėsi dėl jos ekstradicijos - JAV Teisingumo departamentas priėmė prašymą 2015 m. gruodį.

Pasak T.Krušnos, Generalinė prokuratūra intensyviai susirašinėjo su JAV pareigūnais, teikė visą jų prašomą informaciją, tačiau jokios kitos įtakos daryti JAV teisingumo sistemai negali.

„Šiuo metu vyksta pradinis ekstradicijos proceso etapas, mes laukiame jo rezultato. Pirmosios instancijos teismo sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka, todėl viskas gali užtrukti“, - akcentavo prokuroras.

N.Venckienės tėvams žinia apie jos suėmimą buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus. Laimutė Kedienė „Vakaro žinioms“ sakė, kad su dukra paskutinį kartą bendravo žinutėmis sekmadienį po Vasario 16-osios šventės.

„Aš nieko nežinojau ir nežinau, ar čia tiesa. Gal dar netiesa? Bet visko gali tikėtis, - atsiduso moteris. - Ką tik pilnas kiemas buvo žurnalistų, atvažiavo dviem automobiliais gal kokie šeši, su kameromis, bet mes neįsileidom jų į namus... Baisus gyvenimas, aš negalvoju, kad kada nors pasibaigs tas persekiojimas“.

L.Kedienė sako nesuvokianti, kodėl teisėsauga jau penktus metus skelbia, kad jos dukra slapstosi: „Tai visiškas melas, kad tik jai būtų blogiau. Ji gi niekur nesislėpė, jau važiuodama per sieną deklaravo, kur važiuoja gyventi. Visus tuos metus Neringa jaučiasi išvaryta iš Lietuvos... O kaip kitaip gali jaustis - tai baisu...“

Paklausta, ar dukra jautė baimę, kad gali būti grąžinta į Lietuvą, kur jos laukia apklausos ir teismai, L.Kedienė sakė, kad N.Venckienė puikiai suprato, kokių bėdų dėl jos turi teisėsauga.

„Ji vis kalbėdavo, ką su ja gali padaryti prokurorai, kai nėra jokių nusikaltimų, o kad prigalvota visokių nesąmonių, tai nieko nereiškia. Ji turi Amerikoje du advokatus pasisamdžiusi, turi pasidariusi ir tos pedofilijos bylos vertimus. Aš tikiu, turiu viltį, kad Amerikoje teisingumo daugiau, bet ir nerimas didelis - jeigu ją čia atveš, tai viskas - gyvenimo nebėra. Juk visi mato, kas čia vyksta...“ - nuogąstavo L.Kedienė.

Ji prisipažino labai išgyvenanti dėl išdraskytos šeimos: su anūku, kuris, būdamas septintokas, išvyko su motina į JAV, seneliai pabendrauja, o anūkę paskutinį kartą matė per skaipą 2014 m., kai vyko byla teisme.

„Nieko absoliučiai nežinome apie anūkę. Kai teisme per skaipą parodė L.Stankūnaitę, mergaitė irgi sėdėjo kamputyje. Mano vyras jos net nepažino, o man atrodo, kad ten tikrai buvo anūkėlė“, - tyliai tarstelėjo L.Kedienė.

Kol atvirai JAV gyvenusi N.Venckienė Lietuvos teisėsaugai buvo nepasiekiama, teismų slenksčius mynė dešimtys skandalingosios Garliavos istorijos dalyvių.

„Ant mūsų pylė visą purvą - krūvos kaltinimų, prieš Vasario 16-ąją Kaune mane nuteisė, kitą savaitę dar viena byla Vilniuje, ir mano vyrui bus dar 5 teismai, - teigė L.Kedienė. - Mes nė žodžio pasakyt negalime - vos prasižioji, iš karto bylą kelia. Ar taip gali būti, kai nuteisti žmonės, kurie visai niekuo nekalti, kurie tik rinkosi mergaitės palaikyti? Jūs pagalvokite - visi nubausti. Už ką? Siaubas. Ir kuo visa tai baigsis, vienas Dievas težino...“


Situaciją komentuoja buvęs Seimo „Drąsos kelio“ frakcijos narys Povilas Gylys:

- Aš visada sakiau, kad ekstradicija turi būti, tik labai preciziškai atlikta. Bet jos labiausiai nenori kai kurie Lietuvoje esantys žmonės. Reikėtų sveikinti, kad ekstradicijos procesas pradėtas, bet man abejonių sukėlė kardomoji priemonė. Mano supratimu, ji per griežta, nes tie kaltinimai N.Venckienei, kurių daugiau kaip trys dešimtys, yra menki. Nebent ją reikėtų apsaugoti.

Tikiu, kad Neringa nepadarė nieko tokio, kas prieštarautų įstatymams. Aš, kaip ir sesuo Nijolė Sadūnaitė, klausiau, kur yra mergaitė. Tas metų metus trunkantis tylėjimas yra labai iškalbingas. Bet norėčiau atkreipti dėmesį į vasario 15 d. priimtą Kauno apylinkės teismo sprendimą, kuriuo laisvės apribojimai ir baudos skirtos L.Kedienei ir jos kaimynei. Pati jo data - prieš pat Vasario 16-ąją, - kelia labai nedviprasmiškas asociacijas. Ko gero, čia ir buvo atsakymas sesei N.Sadūnaitei.

O veiksmai, šiuo metu vykstantys už Atlanto, yra ne tie, kokių tikisi visuomenė. Mes gi puikiai žinome, kad vieno žmogaus ekstradicija JAV truko bene septynerius metus. Galime dar sugrįžti prie minties, kiek žmonių, susijusių su mergaitės istorija, jau nebėra tarp gyvųjų, ir jų mirtys labai mįslingos. Tikiu, kad JAV teisingumas nustatys, kur yra tiesa.


Kunigas R.Grigas po N.Venckienės suėmimo: pirmas jausmas yra liūdesys

Disidentas, kunigas Robertas Grigas, nelikęs abejingas mergaitės likimui Garliavos istorijoje ir jos vyksmo dienomis, ir šiandien, apie Neringos Venckienės sulaikymą Jungtinėse Amerikos Valstijose sužinojo iš žurnalistų. Paklaustas, ar yra nustebintas šio fakto, sakė:

- Visaip galėjo įvykti, kokių nors prognozių nekūriau, nes begalinė įvairovė tų variantų galėjo būti. Jeigu Neringa Venckienė būtų likusi Lietuvoje, tada neabejotinai dėl to neigiamo visų valdžių požiūrio galima buvo tikėtis, kad bus sulaikyta. Kadangi ji Amerikoje, buvo galima manyti, kad visaip gali baigtis.

- Kokiu jausmu sutinkate šitą naujieną?

- Kadangi ta istorija buvo tokia paini ir nevienareikšmiška ir visi jautė, kad valdžia nori ją užglaistyti arba aiškiai proteguoja tiktai vieną aiškinimo versiją ir naudoja tokią neadekvačią prievartą, tai vis tiek pirmas jausmas ar pojūtis yra liūdesys. Nelinksma dėl to, nes atrodo, kaip sakoma liaudiškai, kad ant tos šeimos, ant to žmogaus buvo taip užsisėsta ir stengiamasi jį toliau gniuždyti. Kad ir kaip mes vertintume tą mūsų teisėsaugą, turbūt visiško pasitikėjimo, kad jinai veikia nešališkai ir skaidriai, visuomenėje nėra. Todėl tokie nutikimai, kaip Neringos Venckienės sulaikymas, manau, nepateiks galutinių atsakymų, o sukels tik dar daugiau klausimų ir nusivylimo visuomenėje.

- Kaip manote, ar šito sulaikymo negalėjo paskubinti valdžios reakcija į Seimo tribūnoje jai skirtus sesers Nijolės Sadūnaitės priekaištus, kad visuomenei lig šiol neatsakyta, ar mergaitė yra gyva?


- Žinote, kartais tokie dalykai atsitiktinai sutampa, kartais ir paskatina kažkas vienokią ar kitokią įvykių tėkmę. Mes negalėtume užtikrintai nieko sakyti, galime tiktai spėlioti.

- Galbūt tai ir yra netiesioginis atsakymas Laisvės premijos laureatei N.Sadūnaitei, nes prašomo atsakymo iki Vasario 16-osios ji taip ir nesulaukė. Kaip mes, piliečiai, turėtume vertinti tokį valdžios elgesį?

- Mažų mažiausiai kaip nepagarbą, nesiskaitymą. Kiekvienos valdžios, ar jinai yra sava, ar svetima, viena iš didžiausių pagundų yra pradėti laikyti save tarsi pagrindiniu ir savitiksliu veikėju ir nesiskaityti ar arogantiškai elgtis atžvilgiu tos visuomenės, kuri valdžią išrinko, arba kuriai valdžia turėtų tarnauti... idealiu atveju.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (39)

 • >to pensininkas 2018 vasario mėn. 25 d. 14:15:05

  Mergaitė pas mamą.O kur mama? Tai kur abi?Advokatas kalbėjo apie juos
  ,bet ne apie jas.Kas tie jie?

 • Kim Če Bimas 2018 vasario mėn. 25 d. 12:16:22

  Š.Korėja didžiuojasi turėdama tokio pačio lygio teisėsaugą kaip
  Lietuvoje ir visada pasiryžusi ją užtarti prieš Tautų Tribunolą.

 • Pensininkas 2018 vasario mėn. 24 d. 18:11:38

  >>>to pensininkas- is kur zinai ?

 • to pensininkas 2018 vasario mėn. 24 d. 17:59:18

  Pas mamą. O ką?

 • Pensininkas 2018 vasario mėn. 24 d. 13:59:05

  Tai kur mergaite ???

 • Pensininkas 2018 vasario mėn. 24 d. 13:56:49

  Tikiuosi kada nors bus isspausdintas ir Lietuvos pedofilu sarasas.

 • Teisingumas vėluoja 2018 vasario mėn. 24 d. 11:01:53

  Jeigu Furmanavicius ir Ūsas būtų dar gyvi būdami sužinoję, kad čia
  viskas išgalvota, ir jie nekalti, būtų tiesiog prisiteise iš Kedžių
  milijardus orpinigiu, ir nebūtų viso šito absurdo.

 • 456789 2018 vasario mėn. 24 d. 08:21:50

  Labai įtartina visa tai. Ir gan su didele tikimybe galima įtarti, kad tai
  feikinė naujiena ir į melagingos naujienos darymą įsivėlė net
  valstybiniai organai. Nes Lietuva ritasi pakalnėn tiek ekonomiškai (apie
  augimą meluojama), tiek iš socialinės pusės. Lietuva rieda tautos
  išnykimo linkme. Ir gan greitai. Tai reikia kažkaip užmaskuoti tiek
  blogą padėtį valstybėje, tiek valdžios nusikaltimus ir nukreipti
  liaudies dėmesį. Be to ir Sadūnaitės klausimas buvo atviras. Tai
  atsakė. Kažkaip. Be to "Respublika" išspausdino KGBistų sąrašą. Apie
  jį tyli kita purvasklaida. Užtat su pasimėgavimu šeria apie būsimą
  Venckienės ekstradiciją ir "teisingumo triumfą"... Kaip dar Venckienės
  neapkaltino ryšiais su Rusija ir asmeninių Putino nurodymu vykdymu? Bet
  tikriausiai apkaltins ateityje, ištrauks dar tą Rusijos rankos "kozirį".

 • keista 2018 vasario mėn. 24 d. 04:20:23

  "Čikagos Aide" iki vakar, 23 d., tuo klausimu - 0,00.
  Lietuviai amerikiečiai, - gal kas papasuotumėt "linką" į vietinę (US)
  informaciją??? Nesvarbu lietuviškai ar angliškai.
  Anything about N.V. for sure.
  Ačiū.

 • valerija 2018 vasario mėn. 24 d. 03:00:46

  Dekoju ir zaviuos Lietuvos zmonemis, kurie pasiaukojanciai kovoja uz TIESA.
  Net neabejoju Amerikos teisesauga. Pagaliau ledai pajudejo. Neringa nesedi
  jokiam kalejime, tai klano ,,naujienos,,. Paprasti Lietuvos zmones supranta
  kas vyksta Lietuvos teisesaugoje. Patikekit US neimanomi tokie dalykai
  ypac jeigu tai liecia vaika, ju ,,siukslina teisybe,, bado akis, tai ne
  pirma Lietuvos ekstradicijos byla nagrineta Amerikoje. Lietuvos teisine
  korupcija cia yra zinoma. Tokias bylas tiria auksciausio lygio
  teisininkai, si byla sukurpta ir labai primityviai, patikekit teisybe cia
  bus atstatyta. Linkiu visiems kantrybes, stiprybes tikrai TIESA nugales.

 • valerija 2018 vasario mėn. 24 d. 02:59:26

  Dekoju ir zaviuos Lietuvos zmonemis, kurie pasiaukojanciai kovoja uz TIESA.
  Net neabejoju Amerikos teisesauga. Pagaliau ledai pajudejo. Neringa nesedi
  jokiam kalejime, tai klano ,,naujienos,,. Paprasti Lietuvos zmones supranta
  kas vyksta Lietuvos teisesaugoje. Patikekit US neimanomi tokie dalykai
  ypac jeigu tai liecia vaika, ju ,,siukslina teisybe,, bado akis, tai ne
  pirma Lietuvos ekstradicijos byla nagrineta Amerikoje. Lietuvos teisine
  korupcija cia yra zinoma. Tokias bylas tiria auksciausio lygio
  teisininkai, si byla sukurpta ir labai primityviai, patikekit teisybe cia
  bus atstatyta. Linkiu visiems kantrybes, stiprybes tikrai TIESA nugales.

 • Kur visos ŽT 2018 vasario mėn. 24 d. 00:06:22

  organizacijos? Kodėl jos veiksmų nesiima?

 • Pensininkas 2018 vasario mėn. 23 d. 23:00:01

  Perskaiciau normaliu, protingu zmoniu mintis. Gera, kad ir as taip
  galvoju... bet... taip negalvoja Lietuvos teisesauga...

 • Ačiū Gerb. Žurnalistėms už nuoširdų straipsnį ! 2018 vasario mėn. 23 d. 21:44:34

  Labai gaila šios Kedžių šeimos ! Tokia tvarkinga ir gerbiama buvo
  Kaune.Ypač kenčia seneliai,tokiame amžiuje - tiek iškentėti! Visada
  sakiau ir sakau savo jaunimui : ieškokite antros puselės iš jums artimos
  aplinkos,žiūrėkite į šeimą ,iš kurios renkatės draugą,ar draugę !
  Būna išimčių,bet mažai jų pasitaiko .

 • D 2018 vasario mėn. 23 d. 20:44:17

  Ar sutapimas, kad prezidente susitiks su Trumpu?

 • ad 2018 vasario mėn. 23 d. 19:49:24

  sutinku su amerikiecio mintimis.Jeigu venckiene prase politinio
  prieglobscio,jos suemimas ,del kazkokiu nusikalstamu veiku Lietuvoje neturi
  nieko bendro.labai tiketina ,jog Venckiene jokio politinio prieglobscio
  neprase,sia anty buvo paleide lt gyvenantys parazitai,kuriuos vadinti
  Lietuvos pilieciais,lieziuvis neapsivercia.tuo labiau labai tiketina ,jog
  jinai buvo sulaikyta,del istatymo pazeidimo amerikoje,jog gyveno
  nelegaliai.sekmes gerbiamai venckienei,ledai pajudejo.

 • amerikiečiui 2018 vasario mėn. 23 d. 19:26:31

  Černiauskas nebanditas,kaip ir šedbaras nešunsnukis.

 • Ina 2018 vasario mėn. 23 d. 18:24:19

  Pagarba autorei, pagarba redakcijai. Bene vienintelis teisingas
  laikraštis, kuris rašo logiškus straipsnius. Malonu ir gera žinoti..

 • Zmones atsipeikekite pagaliau 2018 vasario mėn. 23 d. 18:04:20

  Didziausi PEDOFILAI ir ISKRYPELIAI sedi Lietuvos auksciausioje
  valdzioje.Visa kita yra didziulis cirkas ir sou,kad uzmaskuoti sita liudna
  istorija...

 • valda 2018 vasario mėn. 23 d. 17:30:26


  Venckiene neprapuls toi istatymu saly.
  Prapultu cia, LT
  Taip, kaip jos teveliai baigia nugyvent gyvenima
  toj nepriklausomoj lietuvoj.
  Nei vaiku, nei anuku turbut nebepamatys...
  kai kam saldus kerstas..
  kokie slykstus tie pedai,ir ...baisus

 • Pikta dvasia 2018 vasario mėn. 23 d. 17:10:57

  Nesuprantu šito klausinėjimo "kur mergaitė". Liudininkų apsaugos
  programa sukurta ne tam, kad kiekvienas žinotų, kur jie gyvena, argi
  neaišku

 • Stasė 2018 vasario mėn. 23 d. 16:35:56

  Ir vistik atsakymo į klausimą KUR MERGAITĖ,AR GYVA nėra,kodėl

 • Tikrai 2018 vasario mėn. 23 d. 16:24:41

  „Kad ir kaip mes vertintume tą mūsų teisėsaugą, turbūt visiško
  pasitikėjimo, kad jinai veikia nešališkai ir skaidriai, visuomenėje
  nėra“.

 • Neabejingas, 2018 vasario mėn. 23 d. 14:03:57

  aciu AMERIKIECIUI uz paaiskinima.Nei delfiais nei lietryciais,jau
  nebekalbant apie degradavusia teisesmauka, nebetikiu senai.Tikiu,kad
  saziningi amerikos lietuviai,issklaidys migla ir nuims tuos
  makaronus,kuriuos vel bandoma kabinti mums ant ausu... Sulaikymo centro
  nuo kalejimo negali atskirti,degeneratai... :(((

 • idomu 2018 vasario mėn. 23 d. 14:01:45

  kaip manot...ar amerikonai atiduotų rusijai žmogų kuriam kurpia ivairias
  bylas...KOKIA DRASI MOTERIS,GAILA KAD JŲ VIENETAI,....LAIKYKITĖS
  nERIMGA,MANAU ATSIRAS ŽMONĖS KURIE PALIŪDYS LABAI SVARBIUS DALYKUS...GAL
  ūSOO BENDRAMOKSLIAI-IR PROF bLOZNELYTĖ BŪTŲ IŲTEISINTA...TIK VIENO
  ŽOIDŽIO REIKIA,KAD PAS JĮ BUVO,KAI KAS ANT KŪNO........tikimės ,kad
  lietuva keisis,jeigu ukrainoje ivyks LIUSTRACIJA..tai ir pas mus...ir
  sužinosim,kas tei kurie taip kjenkai valstybei ir jos žmonėms......

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APSINUODIJO: dešimtims vieno Sidnėjaus penkių žvaigždučių viešbučio svečių prireikė medikų pagalbos po to, kai darbuotojui netyčia sumaišius chemikalus, pastato ventiliacijos sistemoje pasklido pavojingi garai.
 • TRAUKIASI: Klaipėdos „Koralo“ klubo direktorius Arvydas Kazlauskas informavo Lietuvos futbolo federaciją, kad klubas traukiasi iš LFF I lygos pirmenybių.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

USD - 1.1697 PLN - 4.3008
RUB - 79.1659 CHF - 1.1245
GBP - 0.8896 NOK - 9.5473
reklama
Sveikata Grožis