Kauno klinikinės ligoninės vadovas G.Abeciūnas atšauktas iš pareigųnuotraukos

2017 lapkričio mėn. 09 d. 08:15:14 Perskaitė 918

Sveikatos apsaugos ministerijoje vakar vykusiame VšĮ Kauno klinikinės ligoninės dalininkų susirinkime nutarta iš pareigų atšaukti gydymo įstaigos vadovą Gediminą Abeciūną. Toks sprendimas priimtas įvertinus padarytus darbo pareigų pažeidimus, kurie pripažinti šiurkščiais.

 

Gydymo įstaigos veiklos rezultatas antrus metus yra neigiamas. Audito metu nustatyta, kad G.Abeciūnas, būdamas vadovu, galėjo neefektyviai panaudoti įstaigos lėšas sudarydamas viešųjų pirkimų pardavimo sutartis, įdarbindamas darbuotojus. Po SAM atlikto audito, apskaičiavus įstaigai padarytą žalą, pradėtas darbo pareigų pažeidimo tyrimas.

„Atliekant tyrimą, ligoninės direktoriaus buvo paprašyta bendradarbiauti ir pateikti pasiaiškinimą, tačiau nustatytu terminu nebuvo pateiktas nei pasiaiškinimas, nei dokumentai, galintys paneigti jo padarytus darbo pareigų pažeidimus. Bet kuris įstaigos vadovas, būdamas atsakingas už įstaigos veiklą, patikėto turto išsaugojimą, racionalų panaudojimą, atskaitingumą įstaigos dalininkui Sveikatos apsaugos ministerijai, turi pareigą bendradarbiauti su ministerija“, - sakė dalininkų susirinkimo pirmininkė, SAM korupcijos prevencijos specialistė Stasė Kazlauskienė.

Šios ir kitos aplinkybės esą rodo gydymo įstaigos vadovo abejingumą dėl savo padarytų veiksmų ir kartu atskleidžia jo nesiskaitymą su darbdavio Sveikatos apsaugos ministerijos interesais. Be to, tyrimo metu gautas Generalinės prokuratūros nutarimas pradėti ikiteisminį tyrimą, kas išsklaidė abejones dėl G.Abeciūno padarytos veikos vertinimo šiurkščiu darbo pareigų pažeidimu padarius darbo metu ar darbo vietoje nusikaltimo požymių turinčią veiką.

G.Abeciūnas sako, kad sprendimą jį atleisti skųs teismui.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net