respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

Kas laimi: Rasa Kazėnienė ar sistemanuotraukos (47)

2018 vasario mėn. 25 d. 09:45:22
Danutė ŠEPETYTĖ, „Respublikos“ žurnalistė

Kol kiti laužė galvas, kurpdami šimtmečio idėjas, kurias turėtų įgyvendinti kažkas kitas, kukli Kauno finansininkė Rasa KAZĖNIENĖ ją įkūnijo pati - be garsiakalbių, be reklamos, be viešųjų ryšių ir prezidentės palaikymo - viena išdrįso mesti pirštinę sistemai, paskelbdama apie galimos korupcijos atvejus Kauno tardymo izoliatoriuje. Jos iškelta SĄŽINĖS idėja nebuvo apdovanota, net nebuvo įtraukta tarp kito šimtmečio siekinių, nors, kai pagalvoji, ji vienintelė yra kaip kraujas, nešantis deguonį, be kurio visos kitos idėjos tampa tuščiavidurėmis ir savaime pasmerkiamos myriop.

 

Daugiau pusmečio R.Kazėnienė nedirba vyr. specialiste Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriuje, o šiuo metu jis krečia Kalėjimo departamentą ir jam pavaldžias įstaigas, kur randama gan skandalingų valstybės finansų panaudojimo faktų.

- Jums turbūt ne paslaptis, kad buvo ir tebėra manančių, jog būtent dėl asmeninės naudos jūs pasiryžote šiam nekasdieniškam poelgiui?

- Taip manantys žmonės smarkiai klysta. Esu idėjos žmogus ir galiu aukotis dėl idėjos. Po savo pirmojo viešo pasisakymo supratau, kad to reikėjo Lietuvai kaip oro, nes sistemos buvo perdaug uždaros ir sustabarėjusios. Ir ligi šiol jaučiu visuomenės palaikymą.

- Matyt, klystantiems didelį įspūdį daro pasikeitusi darbovietė...

- Ministerijoje esu laikinai, rugsėjo 3 dieną turiu grįžti į savo buvusias pareigas Kauno tardymo izoliatoriuje. Aš sutikau su man pasiūlytomis sąlygomis tik iš idėjos, kad būtų tęstinumas to, ką ryžausi paviešinti. Atlyginimą gaunu lygiai tokį pat, kaip ir dirbdama vyr. buhaltere Kauno tardymo izoliatoriuje, o nuostolių patiriu kur kas daugiau: keliuosi taip anksti, kaip niekad nesikeldavau (penktą valandą), kiekvieną dieną po tris valandas praleidžiu kelyje, nesvarbu, koks oras, negrįžtu anksčiau pusės septynių, - prarandu laiką su šeima, pati dengiu kuro išlaidas. Maža to, praradau lig tol turėtą statutinio pareigūno statusą - aš juk nieko papildomai negaunu, aš atiduodu.

- Tokius žmones valstybė turėtų nešioti ant rankų...


- Nuo 2019 metų sausio įsigaliosiantis Pranešėjų apsaugos įstatymas garantuos tam tikras teises ir pranešėjų apsaugą, na, o šiandien Valstybės tarnybos įstatymas numato tik tokias laikino perkėlimo sąlygas, kurias priėmiau ilgai nedvejojusi.

- Norėtųsi suprasti, kas jums padėjo tapti tuo „idėjos žmogumi“?


- Esu vienturtė, kilusi iš paprastos šeimos, bet nuo mažų dienų mačiau, kaip mano tėveliai turi sunkiai dirbti, daug galvoti ir daug kovoti dėl to, kad turėtume skanesnį kąsnį. Paauglystėje patyriau skaudžią netektį - netekau mylimo tėvelio ir jau tuomet supratau, kad gyvenimas nebus vien gėlytėmis nubarstytas. Visos tos vertybės, kurias puoselėju tiek aš, tiek mano vyras ir kurias stengiamės skiepyti ir savo vaikui, atėjo iš šeimos. Ir pasidaro labai negera, kai pamatai, kad vis dėlto ne visi, kurie sunkiai dirba, būna įvertinti, ir ne visi, kurie to nusipelno, būna pastebėti. Kita vertus, kai mokesčių mokėtojai, jūs, aš ir mūsų šeimos nariai, į valstybės biudžetą kaip medutį į puodynę suneša pinigėlius, sąžiningam žmogui savo parašu labai sunku tvirtinti neatsakingus, nepagarbius ir net nedovanotinus jų atžvilgiu sprendimus. Net neabejoju, kad Lietuvoje gyvenimas kaipmat imtų keistis į gera, ir mūsų tėveliai senatvėje galėtų gyventi oriai, jei galų gale viešųjų finansų valdyme įsivyrautų tvarka.

- Parokuokime: žmonių, kurie per jus neteko postų, nemeilė, net teisminis persekiojimas, - kokį dar atoveiksmį sukėlė jūsų ryžtas?

- Iš tiesų juk ne mano valia vadovai buvo atleisti iš darbo - atitinkamus sprendimus pagal tyrimo išvadas priėmė kiti žmonės. Bet tai, ką jūs minite, yra vienas iš grąžos aspektų; nežinomųjų ateityje daug.

- Grasinimai liovėsi?

- Na, matyt, aš dabar esu tiek išsiviešinusi ir išviešinta, kad tiesiog privengiama tiesioginio kontakto, jau nebegirdėti raginimų sutvarkyti „šitą...“. Bet „įdomių“ dalykų vis dar nutinka - tarkim, atvažiuoja pažiūrėti, kur mano vyras dirba, ar domisi mūsų aplinka, - šitie įvykiai kelia nerimą, nes anksčiau mes gyvenome ramų gyvenimą ir niekam nebuvome įdomūs.

- Buvote besidžiaugianti, kad teisingumas yra, tačiau panašu, kad jūsų laukia ilgas teismų kelias.

- Džiaugiausi, kai Kauno apygardos teismas atmetė privačios įmonės ir jos akcininko skundą, kuriuo buvau kaltinama garbės ir orumo įžeidimu, tačiau visai neseniai gavau teismo nutartį, kad verslininkas, pašalinęs ieškinio trūkumus, vėl kreipėsi į teismą. Vadinasi, įsisuks teismų karuselė.

- Kaip jums šioje situacijoje padeda valstybė, kurios interesą jūs gynėte?

- Kai pačioje pradžioje kreipiausi dėl valstybės intereso gynimo į teisėsaugą, tai buvo grynai mano šeimos reikalas ir šeimos išlaidos - kadangi esu ne teisininkė, bet finansininkė, - samdėme advokatus, kad surašytų kreipimąsi į STT teisine kalba, skundą ir pan. Dabar laukiu teismo pranešimo apie tolesnius procesinius veiksmus ir džiaugiuosi, jog teisingumo ministrės ir premjero aplinkos žmonių palaikymas leidžia tikėtis, jog man bus užtikrinta teisinė pagalba ir advokato paslaugos.

- Vis dėlto nesigailite? Tebemanote, jog pasielgėte teisingai?

- Man tai atrodo savaime suprantama. Ir iš tikrųjų, tai turėtų būti kaip norma, nes toleruodami piktnaudžiavimą ir kitas nusikalstamas veikas aplink save, žalą darome tiek sau, tiek savo šeimos nariams, tiek valstybei, - kitaip tariant, toleruodami korupciją, palaikome, prisidedame prie jos ir leidžiame apvogti mūsų vaikus, senelius, ir patį save, savo šeimą. Aš matau, kad žmonės Lietuvoje yra įbauginti ir daug kur galioja stipri subordinacinė sistema, labai aiškios taisyklės, kas kieno turi klausyti. Kauno tardymo izoliatoriuje, kur dirbau finansininke, bendradarbiams mano poelgis nebuvo netikėtas, nes aš gana atvirai kalbėjau apie tai, kas man kelia nerimą viešuosiuose pirkimuose. Aš kelis kartus perspėjau vadovybę, kad būtų atkreiptas dėmesys į tokius dalykus, sakiau, žiūrėkit, kas vyksta, žiūrėkit, tai yra jūsų atsakomybė. Manau, kad kiekvienas turi atsakyti už savo veiksmus. Dėl to mano sąžinė rami, - kai niekas neįsiklausė į mano atviravimus ir nesiėmė jokių priemonių, šeimoje priėmėme sprendimą prabilti.

- Šeimoje?..

- Vienareikšmiškai. Tokio lygio sprendimo aš viena padaryti negalėjau, nes jo grąža gali paliesti ne tik mane pačią, bet ir mano šeimą. Be to, vienam žmogui, neturint stipraus artimo žmogaus palaikymo, tai būtų pernelyg didelė psichologinė našta.

- Juk galėjote po to likti, kaip sakoma, gatvėje - be darbo ir be draugų, ir be galimybės įsidarbinti?..

- Taip, žinojau tai. Ir dabar suprantu puikiai, kad vargu ar mane priimtų į valstybės tarnybą, kurią lig šiol pažinojau, nes dėl principinių nuostatų savo kandidatūrą pažymėjau minusu. Seniai sprendžiu galvosūkį, ar aš nepritampu prie valstybės tarnybos, ar ji nepritampa prie manęs. Kiek man teko asmeniškai patirti, ji buvo supuvusi ir visiškai nesuderinama su priesaku tarnauti Lietuvai. Nuolat kovoti už teisingiau išleistą eurą - didelė našta ir didelis diskomfortas, nuolatinė konfrontacija, nuolatinė įtampa. Kad ir kaip siektum teisėtumo, matyti, kad daug kam reikia greito lėšų įsisavinimo ir greitos naudos. Žinoma, nenorėčiau neigiamai kalbėti apie visus sutiktus žmones, nes mano kelyje pasitaikė ir labai sąžiningų darbuotojų.

- Kaip manote, ar po jūsų poelgio įvyko lūžis bent vienoje sistemoje?

- Sunku įvertinti, kiek bus tęstinumo. Kiekvienas galime pradėti keisti pasaulį pirmiausia nuo savęs. Gaunu labai daug laiškų iš teisėtvarkos sistemos darbuotojų, rašo man ir žmonės iš rajonų, regionų - nusivylusieji valstybės tarnautojais, viešosiomis paslaugomis, nusivylusieji ir politika, ir socialinėmis garantijomis - apskritai viskuo, ir pasidaro labai aišku, kad nevalia sėdėti rankas sudėjus.

- Įsivaizduojate save grįžtančią į buvusią darbovietę?


- Sunkiai. Kauno tardymo izoliatoriuje niekada nesijaučiau labai blogai (tiesa, kartais buvau išskiriama kaip skundikė, kartais per susirinkimą pabrėžiant, kad gal vėl kažkur kažką pranešianti), nes buvo nemažai mane palaikančių žmonių. Žinoma, buvo ir yra labai daug tokių, kurie tebepyksta už teisybę, pyksta už tai, kad daug metų galėjo tyliai ramiai gyventi, nevengdami pasipelnyti valstybės sąskaita, o atėjo „šita“ ir sugriovė svajonių gyvenimą. Tikriausiai būtų labai sudėtinga rasti bendrą kalbą su tais žmonėmis. Sunku toje įstaigoje dirbti buvo dar ir dėl to, kad galima buvo įžvelgti draugystės ir interesų ryšius su verslininkais ir jų šeimos nariais.

- Baimės išnyko?

- Žinoma, ne. Bijau dėl šeimos, baiminuosi dėl daug ko, bet mažiausiai bijau, kad neteksiu darbo, nes darbo nebijau, galiu daryti bet ką. Valyti ar skaičiuoti, jei kam to reikės. Galų gale, mažiausia, ką mes galime prarasti gyvenime, yra darbas. Šiaip ar taip jaučiuosi padariusi šį tą prasmingo valstybės labui.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (47)

 • Pensininkas 2018 vasario mėn. 27 d. 01:23:19

  Saugokis db , Rasele! Cia Lietuva ... cia zmones dingsta... prigeria savo
  skrandzio turiniu arba nuskesta sprindzio gylio baluteje! Sekmes ir dar
  sekmes !!!

 • su pagarba 2018 vasario mėn. 26 d. 17:56:22

  naivi gerasirdiska moteris... bijau, kad ja sutryps...

 • Jonas 2018 vasario mėn. 26 d. 15:26:56

  Prabėgus tiek metų , nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, teismai
  vis dar gali būti taikomi , susidorojimo priemonė,kyla klausimas, kodėl
  tai vyksta ir kada tai baiksis? Yra teisėjų taryba , turim prezidentę ,
  iš esmės niekas nesikeičia , visi sunkūs finansiniai nusikaltimai tada
  užuovėja teismuose o nepakantūs korupcijai Lietuvos piliečiai yra
  persekiojami , už tokią situaciją teismuose turėtų prisiminti
  teisėjų tarybą, dabar susidaro įspūdis, kad tai susibūrusi
  nusikalstama , nekontroliuojama organizacija
  Sveikinu Kazeniene , Vytautą Tomku isdrysusius tarti tiesos žodį

 • Moskitas 2018 vasario mėn. 26 d. 14:36:13

  Pagarba Rasai! Deja, "Sąžinė, ne šio pasaulio dimensija"! Taip pasakė
  vienas, plačiai LT žinomas "klasikas". Ramių "feisu"! Belieka tikėtis
  jog Tiesa ir Dora, nugalės! Kuo daugiau bus viėšinami Teisingi žmonių
  poelgiai, tuo labiau trauksis blogis, nors jis turi galingą ginklą,
  melą!

 • Senis 2018 vasario mėn. 26 d. 13:17:46

  Tai va kokia Lietuva-tikras DURNIŲ LAIVAS plaukiantis per žmonių likimus
  juo luošindamas fiziškai ir morališkai.Dėl to žmonės Lietuvoje yra
  tiek užguiti,kad bijo apie blogybes net pagalvoti,o netik užsiminti
  atatinkamiems organams-kad jie imtųsi betkokių priemonių blogybėms
  sutramdyti.Ši moteris yra labai išskirtinės drąsos ir verta tikros
  pagarbos.

 • As 2018 vasario mėn. 26 d. 12:42:40

  Vis prisimenu Saruna Paberaliu,dabar Venskiene ir manau,kadniekogero nebus.

 • Pagarba Rasai, 2018 vasario mėn. 26 d. 12:33:27

  Kad neprisidejo prie blogio dauginimo.

 • Vytautas 2018 vasario mėn. 26 d. 09:55:07

  Realybėje tokių žmonių nebūna.Ji yra tik kažkieno įrankis ir tiek.

 • DZUKAS 2018 vasario mėn. 26 d. 09:52:08

  Kur jus matete kad teisingas ir garbingas tautos gerbemas ir mylimas
  zmogus,butu isrinktas ar pasodintas i auksta posta?Taip tokia kaip
  KAZENIENE tauta iskarto isrinktu kaip prezidente.Tik sitas vagiu
  biurokratinis aparatas to nedaleis niekada.LIETUVAI reikia tokiu kaip
  KAZENIENE,ir tautos teismo sitiem parsidavusiems ir kolaburavusiem
  valdziagyvems.

 • Safyras 2018 vasario mėn. 26 d. 05:48:09

  Sunkiausia gyvenime iškęsti daromas niekšybes : bet kokią gerą
  idėją, kuri palengvintų darbą daugeliui, dažniausiai smarkiai
  priešinasi tie, kurie per gyvenimą eina ne savo proto, žinių dėka, bet
  per lovas, reikalingas pažintis ir t.t. Tada reikia turėti labai stiprią
  sveikatą, šeimos ir tikrų draugų palaikymą. Tačiau net laimėtas
  mūšis neatneša pergalės, nes tyliai premijas už kitų atliktą darbą
  pasidalina viršininkai, o žmogus gauna karčią pamoką, kad prieš
  vėją nepapūsi... Jau istorijos pamokos rodo, kad pirmiausia revoliucijas
  daro išsilavinę žmonės, norėdami pakeisti pasaulį į geresnę pusę,
  o tuo pasinaudoja visokio plauko veikėjai, kuriems pinigai atstoja ir
  šeimą, draugus ir meilę... Anksčiau buvo sunkiau patikrinti firmų ir
  žmonių finansinę padėtį, tačiau ne šiais laikais... Tačiau gyvenime
  lieka džiaugsmas, kad neišdavei savo idealų, kurie yra užkoduoti gerose
  knygose, spektakliuose, kino filmuose, paveiksluose, skulptūrose ar gerų
  gydytojų rankose..

 • Džiugu 2018 vasario mėn. 26 d. 00:43:25

  Kad nesibaige kaip Venckienei.

 • Pensininkas 2018 vasario mėn. 25 d. 23:59:24

  >>>Tauta ja isrinktu- Magnolija to neleis NIEKADA !!! ...

 • dfg 2018 vasario mėn. 25 d. 20:27:45

  va paimtu tuos kur aferu pridare uz 1,5 mlrd. asfalt masiulis.
  visus namus greit , pirkinius, saskaitas konfiskuotu, kazkas judetu i
  prieki, o ar kazka darys?
  va tokiu ideju lietuvai reikia,
  o ne kai sava zhiniasklaidos chebra nesamones paskelbia, kad mokytojams
  algas pakelt . ir taip aisku kad reikia kelti jas seniausiai , tik va is
  visu pusiu kai vagia ir savi pasidalina tai gal cia ir yra priezastis kad
  nera is kur
  beje turbut austeja jau planuoja nebe aukletojais apsiimti tuo laikotarpiu
  o mokytojais, dar tuos ateities mokytojus instruktuoti pagal skandinavu
  feminizma ir liberastizma

 • tokiu 2018 vasario mėn. 25 d. 20:21:35

  tokiu daugiau moteriskiu ivairiose srityse, nes visur korumpuoti atkatai ir
  pan. savivaldybes lupa zmones per stovejimo aparatus, kas ten juos
  kontroliuoja , per kitus mokescius, po to saviems pasidalina, uz visokius
  studiju projektus . nekalbant apie viesuosius pirkimus, kai vilnius
  svetaineje pardavineja turta, tik kazkaip aprasyme dingsta kartais vienas
  aukstas pastato stebuklingai o kartais ir du. turi jie ten geru schemeliu
  prisikure. dabar masiulis paskelbe kad asfaltu aferu pridaryta uz 1,5
  mlrd eur. tai kas bus tik nuims nuo pareigu , o gal i kita sektoriu
  valstybini tuos veikejus perkels??

 • Agnė 2018 vasario mėn. 25 d. 20:04:31

  Ačiū Gerb.Rasai Kazėnienei,kad esate ! Laimingi Jūsų Tėveliai,kad
  taip išauklėjo dukrą ! Laiminga ir Lietuva,kad turi sąžiningų
  piliečių ! Linkiu sėkmės ir laimės Jums ir Jūsų šeimai!
  P.S. Valdžiai:1. Kodėl apsaugos įstatymas įsigalios tik nuo
  2019 m.? Kodėl reikia visus metus laukti ?
  2.Šiai ŠAUNIAI moteriai turite pasiūlyti vadovo pareigas: Gal Valstybės
  audite ar kontolieriaus įstaigoje,
  ar viešųjų pirkimų,ar kainų kontrolieriaus ,ar kt.,kur p.Kazėnienė
  pati panorės .Gal Valdžiai neatrodo,kad tose tarnybose trūksta reiklumo
  ??
  Dėkoju Žurnalistei Gerb. D.Šepetytei,kad kalbinate Lietuvos ŠAUNUOLIUS
  !

 • idomu 2018 vasario mėn. 25 d. 19:52:24

  KODĖL PAS MUS MOTERYS -PILIETIŠKOS ,DRASIOS,TURIM JAU KUO
  PASIDŽIAUGTI-GERB.VENSKIENĖ,GERB.PROF BLOZNELYTĖ
  ,GERB.kAZĖNIENĖ,...MANAU DAR GAL ATSIRAS NE VIENA tai jau šis
  tas,...išsilavinusios,TURINČIOS STUBURĄ...vyįrai per silpni..o jei dar
  jaunimas prisidės,gal ir PŪLINIAI VALSTYBINIAI GREIČIAU
  IŠSIKLAIDYS,NULEIDĘ AKELIS,SILPNAIS BALSELIAIS......LIETUVA DAR TURI
  ATEITIES..........

 • Klausimas 2018 vasario mėn. 25 d. 19:08:38

  Visi kas susideda su sverneliu ir jo kompanija itariu yra tik menki
  pestininkai skirti antvalyti kelia mento ir kompanijos gaujai...kas gali
  paneigyi, kad svrrmo pirslys darjusas vilcinskas savo broli saugoti ir
  priziureti sauliuka pastate, kad tas netycia nepersigalvotu del profsajungu
  rumu ispirkimo is vilcinsko gaujos

 • Tauta ją išrinktų 2018 vasario mėn. 25 d. 18:45:53

  METŲ MOTERIMI už teisingumą ir drąsą.
  Ji etalonas Žmogaus pagal Dievo paveikslą.

 • Exs pareigūnas 2018 vasario mėn. 25 d. 18:44:04

  Šita moteris Kazėnienė, turėtu dirbti Teisingumo m-jos Vidaus audito
  vedėja, nes esama ponia, jei pasidomėti jos veikla, matytume, kad nei ji
  pati, nei skyrius niekada nebuvo nustatę rimtu trūkumu. Ja ne sugražinti
  reikia, o palikti vadovauti. Skvernas to nedarys, o ministrė = 0. Vedėja
  buvusio aukšto policijos pono giminaitė.

 • Vytautas2 2018 vasario mėn. 25 d. 18:03:34

  Prisimenu, kai išrinkome į seimą „patriotus" (kabutes dedu tik tuo
  įsitikinęs), prasidėjo erzelynė, nors buvo įdomu. Tikėjau jais, nes
  buvau kvailas ir nepatyręs. Bet kai juos pakeitė „buvusieji" ir
  „nepražuvusieji" - vėl tas pats! Po velniais! Praėjo daugiau nei
  ketvirtis amžiaus, tik žiū! Lietuva susitraukė, išsivaikščiojo...
  Visi, „patriotai" ir „komunistai" tapo IDIOTAIS. AČIŪ TOMKUI, už
  puikų darbą. Radau savo buvusį viršinyką Joną B. (KTU PVAF) - tikiu.
  Pasirodo, kuo daugiau vaizduoja esą tokiais, tuo labiau vemti verčia. Tad
  kur eina Lietuva?!

 • .......................... 2018 vasario mėn. 25 d. 17:22:51

  pagarba, štai tokie žmonės ir turi būti politikoje

 • Darius 2018 vasario mėn. 25 d. 17:07:43

  Didziausia pagarba siai drasiai moteriai. Te saugo jus DIEVAS. Tai ne
  grybauskaite, nepailstanti "kovotoja su korupcija" - tiktai liezuviu...

 • edmundas 2018 vasario mėn. 25 d. 16:58:33

  Kažkaip ir gyvent smagiau kai žinai,kad yra dar ŽMONIŲ Lietuvoje

 • vasia 2018 vasario mėn. 25 d. 16:34:06

  lenkiu savo zila galva pries sia ASMENYBE...

 • respublikonas 2018 vasario mėn. 25 d. 15:36:39

  Tik dėka tokių kaip Jūs, Rasa, aš dar čia kovoju ir neemigruoju. Ir
  dėkui redakcijai, kad Jus "ištempė į dienos šviesą". Manau, ir Jums
  bus kiek saugiau po viešumo...

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • TRAUKIASI: Klaipėdos „Koralo“ klubo direktorius Arvydas Kazlauskas informavo Lietuvos futbolo federaciją, kad klubas traukiasi iš LFF I lygos pirmenybių.
 • AUDITAS: Lietuvos aukščiausioji audito institucija, Latvijos valstybinė audito institucija ir Estijos nacionalinė audito institucija atliks bendrą projekto „Rail Baltica“ auditą, kurio tikslas - įvertinti projekto vidaus kontrolės sistemos ir viešųjų pirkimų valdymą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

USD - 1.1697 PLN - 4.3008
RUB - 79.1659 CHF - 1.1245
GBP - 0.8896 NOK - 9.5473
reklama
Ukis 2018