Išgąsdintose Pravieniškėse riaušės neįvykonuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 29 d. 11:33:56 Perskaitė 394

Vakar ryte ne tik Kalėjimų departamento pareigūnus ant kojų pakėlė iš Pravieniškių pataisos namų atskriejusi SMS žinutė apie juose galinčias kilti nuteistųjų riaušes. Ją neva atsiuntė bausmes šioje įkalinimo įstaigoje atliekantys nusikaltėliai. Neramumų Pravieniškėse neįvyko. Reaguodami į įvykius, kai kurie nuteistieji prakalbo, kad tai tik pačiam departamentui naudinga prieš kalinčiuosius nukreipta provokacija.

 

Kalėjimų departamento teigimu, nuteistųjų pranešimas dėl galimų riaušių Pravieniškių pataisos namuose vakar ryte gautas Bendrosios pagalbos centro telefono numeriu 112. Atsiųstoje SMS žinutėje nenurodyta, kur tiksliai ir kokią dieną jos gali kilti. Departamentas į informaciją sureagavo labai rimtai ir įkalinimo įstaigoje ėmėsi prevencinių priemonių galimiems neramumams užkardyti.

Vakar patikslinti nauji bendradarbiavimo su Viešojo saugumo tarnyba plane numatyti veiksmai ir jų laikai, orientuojantis į riaušių prevenciją ir viešosios tvarkos užtikrinimą. Nuteistieji, kurie gali organizuoti neramumus ir konfliktuoti, izoliuoti nuo kitų nuteistųjų. Kitus bausmes atliekančius asmenis, galinčius trukdyti užtikrinti discipliną, nuspręsta perkelti į kitas pataisos įstaigas.

Visą dieną Pravieniškių pataisos namuose vykdytos prevencinės ir kitos viešo bei neviešo pobūdžio priemonės. Gausioms vietos pajėgoms išorės ir vidaus apsaugą padėjo užtikrinti Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Pataisos namų pareigūnai atliko kratas kamerose ir namų teritorijoje, tikrinta, ar nuteistieji neturi draudžiamų turėti daiktų. Paaiškėjo, kad ne be reikalo. Kalinių įrengtose slaptavietėse aptikta savadarbių ginklų - keletas duriančių ir pjaunančių daiktų. Taip pat rasti keturi mobilieji telefonai, o bendroje virtuvėje aptikta alkoholiui gaminti skirto 10 litrų raugo.

Kalėjimų departamento direktorius Robertas Krikštaponis patikino, jog pareigūnai yra visiškai pasirengę suvaldyti nuteistųjų savivalę Pravieniškių pataisos namuose ir vykdys visas būtinas neramumus užkardančias priemones. Apie situaciją Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje vakar pranešta kelis kartus per dieną. Po 16 val. informuota, jog pastaroji yra stabili, o nuteistųjų priežiūra vyksta kaip ir kiekvieną dieną. Teigta, jog nepaisant to, prevencinės priemonės bus tęsiamos.

Vakar į žinias apie galimas riaušes sureaguota ir socialinio tinklo grupėje „Kalinių sąjunga“. Jame įvykius gyvai aptarinėję asmenys teigė, jog visi šie įvykiai yra paties Kalėjimų departamento provokacija. Neva jokių riaušių Pravieniškių pataisos namuose bausmes atliekantys asmenys neplanuoja. O tokie departamento veiksmai yra bandymas dirbtinai kelti įtampą ir nukreipti dėmesį nuo jį patį vienas po kito pastaruoju metu krečiančių įvairiausių skandalų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net