Garaže sudegė porelėnuotraukos (2)

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 16:43:11 Perskaitė 849

Pajūrio ugniagesiai aiškinasi užvakar Klaipėdoje įvykusio tragiško gaisro priežastis. Nuo jų išvadų priklausys ir policijos atliekamo tyrimo eiga. Nors dviejų žmonių gyvybių pareikalavęs gaisras kilo iš vidaus užrakintoje patalpoje, neatmetama ir kraupaus padegimo versija.

 

Uostamiesčio ugniagesiai pranešimą apie Šilutės plente, pietinėje miesto dalyje, esančiame garažų masyve kilusį gaisrą gavo sekmadienio naktį. Per penkias minutes jiems atvykus į įvykio vietą, metalinis garažas degė atvira liepsna. Gaisrininkai informuoti, jog viduje gali būti žmonių. Tačiau patekti į garažą dėl užrakintų durų nepavyko. Jos atvertos nupjovus spyną.

Į garažą įžengę ugniagesiai-gelbėtojai viduje rado vyrą ir moterį. Pastaroji nerodė jokių gyvybės ženklų. Į lauką išneštą vyrą dar bandyta gaivinti, tačiau nesėkmingai. Atskubėjusiems greitosios medicinos pagalbos brigados medikams liko tik konstatuoti jo mirtį. Policininkams apklausus liudytojus ir radus dokumentus, paaiškėjo, jog žuvusysis greičiausiai yra 40-metis klaipėdietis. Moters asmenybė kol kas nenustatyta.

Ikiteisminis tyrimas priklausys nuo to, kokią tragiško gaisro priežastį įvardys ugniagesiai. Kol kas realiausios laikomos dvi - neatsargus rūkymas ar elgesys su atvira ugnimi (šaltą naktį be priežiūros palikta savadarbė krosnelė). Tačiau neatmetama ir tyčinio padegimo galimybė. Ši versija kilo dėl užrakintų garažo durų. Tačiau paaiškėjus, kad tai padaryta iš vidaus, ji laikoma mažai tikėtina.

Degęs metalinis garažas priklausė mirusiam klaipėdiečiui. Vyras jame gyveno jau kelintą vasarą iš eilės. Šios garažų bendrijos pirmininko teigimu, vyras nemokėjo mokesčių, tad susikaupusių skolų išieškojimu jau rūpinosi antstolis.

Ne tik minėtoje, bet ir kitose Klaipėdos garažų bendrijose yra ne vienas garažas, kuriame dėl pačių įvairiausių priežasčių gyvena žmonės. Prieš aštuonerius metus uostamiestyje bandyta gyvus sudeginti garaže miegojusius du benamius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net