respublika.lt

2018 vasario 24, šeštadienis

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkitenuotraukos (13)

2018 vasario mėn. 09 d. 11:40:29
Danas NAGELĖ, zinios@vakarozinios.lt

Liepą sukaks dveji metai, kai buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius yra įtariamasis. Spalį sukaks dveji metai, kai jis Vyriausybės sprendimu neteko darbo. Dėl įtariamojo statuso jis naujo darbo surasti negali, Konstitucinis Teismas tik vakar prisiruošė pradėti išaiškinti, ar vadovas atleistas neteisėtai. Karjera sugriauta, reputacija sutrypta, pajamų nebėra. Ir - nieko. Pats J.Milius viliasi, kad įrodys savo teisybę, tačiau yra įsitikinęs, kad apie tai nebus garsiai pranešta. Lietuvoje jau įprasta žmones apkaltinti garsiai, o reabilituoti patylomis.

 

- Jau pusantrų metų ieškote teisybės. Atrodo, laiko buvo užtektinai. Suradote tą teisybę, ar ne? - „Vakaro žinios“ teiravosi Jono MILIAUS.

- Dėl to, ar buvau teisėtai atleistas iš pareigų, turi pasisakyti Konstitucinis Teismas, tačiau mano byla eilėje ilgą laiką buvo ketvirtoje vietoje. Ta vieta pasislinkdavo tik kas pusę metų. Matyt, kažkam labai patogi ta byla, kažkas gauna dividendų, todėl ji yra vilkinama, kaip ir ikiteisminis tyrimas. Jau metus nesu kviečiamas į jokias apklausas, tačiau iki šiol tebesu įtariamasis, bet nei nuteistas, nei išteisintas. Noriu, kad kuo greičiau išteisintų arba nuteistų, nors nuteisti ir nėra priežasčių. Dėl atleidimo iš darbo, tai Konstituciniam Teismui atsirasdavo vis svarbesnių bylų, o dėl baudžiamosios bylos juk ir taip viskas aišku. Listerija, dėl kurios viskas ir prasidėjo, Europos Sąjungoje yra nekontroliuojama, o Rusijoje jos nebuvo rasta. Bet niekas nenori prisipažinti, kad kažkokiais tikslais sukūrė visą šią istoriją.

- Vakar Konstitucinis Teismas pagaliau ėmėsi jūsų bylos. Tikite, kad sprendimas bus palankus jums?

- Norėčiau pasakyti, kaip vienas žurnalistas feisbuke apie mane parašė: vienais metais aš buvau išrinktas geriausiu Lietuvos valdininku, kitais metais - populiariausiu, geriausiu Europoje, o trečiais tapau pačiu blogiausiu, kurį reikia išmesti iš darbo. Labai geras pastebėjimas. O dėl Konstitucinio Teismo... Aš vis dar tikiu, kad Lietuvoje dar yra padorių teisininkų. Juk net iš šono akivaizdžiai matosi, kad tai, kas daroma su manimi, yra visiškos nesąmonės. Net tie, kurie procese nedalyvavo, mato, kad tai - absurdas. Vis dar tikiu, kad teisingumas yra Lietuvos valstybės pamatas. Jei jau šitoje byloje bus priimtas neteisingas sprendimas, tai aš tada jau nebežinau, kokiose bylose bebus galima tikėtis teisybės. Priminsiu, kad Ekonominio bendradarbiavimo plėtros organizacija atliko auditą VMVT, kai aš jai vadovavau, ir nerado nė vieno trūkumo. Pasakė, kad tai yra pavyzdinė visos ES organizacija. O Vyriausybė po dviejų mėnesių mane atleido.

- Iki šio niekur nepavyko įsidarbinti?


- Aš konsultuoju savo kolegas, draugus, tačiau kaip tarptautinis ekspertas negaliu dirbti. Dalyvavau daugiau nei dvidešimtyje tarptautinių misijų ir joms vadovavau, tačiau kas dabar mane bekvies, kai esu įtariamasis? Niekur ir negaliu važiuoti, tik draugus ir konsultuoju. Kaip tarptautinis ekspertas gaudavau po 1000 eurų dienpinigių per dieną, tad paskaičiuokite, kiek dabar dėl vilkinamos bylos nukenčiu finansiškai.

- Ir vis tiek tyrėjai nesiskubina, nors kenčia ne tik jūsų pajamos, bet ir reputacija. Jei kaltas - tegul sodina, jei ne - tegul nuima įtarimus.

- O svarbiausia, kiek valstybei gero padariau. Atidariau rinkas daugiau nei 170 valstybių, mano vadovaujama institucija buvo pavyzdinė, bet kas tai įvertino? Artėja valstybės atkūrimo šimtmetis. Turėtų už nuopelnus medalį užkabinti, bet niekas nesiruošia. Net dėl atleidimo iš darbo niekas neišaiškina. Prieš gerą mėnesį Konstituciniame Teisme mano byla eilėje buvo ketvirta, prieš pusmetį - penkta. Matote, kaip „greitai“ eilė judėjo. Vis atsirasdavo svarbesnių reikalų - parlamentarų Kęstučio Pūko, Mindaugo Basčio ir t.t.

- Minėjote, kad smarkiai nukenčiate finansiškai. Kas turės atlyginti nuostolius, jei paaiškės, kad įtarimai buvo nepagrįsti?

- Tie finansiniai nuostoliai - dar pusė bėdos. Tačiau mano išsikovotą reputaciją sugadino su ta viena nesąmone - neva buvo nesukontroliuota listerijos bakterija lietuviškoje produkcijoje. Visame internete visomis kalbomis įrašyta, kad aš esu įtariamasis. Atsidarysi kokią nors „Wikipediją“ - net ir ten įrašyta. Niekas neatsakys už sužlugdytą žmogaus likimą, niekas neatsakys už sukurtą istoriją.

- Jau tapo įprasta praktika: iš pradžių metama dėmė ant iškilių žmonių, neva jie bendradarbiavo su KGB, arba kad signatarai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, o paskui visa tai paneigiama. Bet ištrimituojama garsiai, o paneigiama tyliai.

- Kur čia nepastebėsi. Ar jums jokios šalies metodų tai neprimena? Man tai primena. Bet mano atžvilgiu kol kas dar niekas nepaneigta, kaip ir niekas neįrodyta.

O dėl to garsiai-tyliai... Visada taip būna, kai norima ką nors apjuodinti. Taip bus ir mano atžvilgiu. Visi ištrimitavo, kad esu įtariamasis, visi apie tai žino. O kai būsiu išteisintas, visi tylės, išskyrus „Vakaro žinias“ bei „Respubliką“. Šie leidiniai visada išklauso ir kitą pusę. Neabejoju, kad teisėsaugos institucijos net pranešimo spaudai nepasivargins išplatinti. Kitos žiniasklaidos priemonės net ir gavusios pranešimą tylės, nors pusę metų vaikėsi mane iš paskos. Tą garantuoju šimtu procentų.

O svarbiausia, kad įtarimai pareikšti be jokių įrodymų arba, tiksliau, net žinant, kad jokių įrodymų nėra. Juodu ant balto surašyta, kad Rusija jokių listerijų, kurios ir buvo pagrindas pareikšti įtarimus, nerado.

- Ar draugai nenusisuko nuo jūsų, kaip įtariamojo?


- Matote, mane labai daug žmonių gerai pažįsta ir žino, kad niekada neužsiiminėjau ir neužsiiminėsiu nesąmonėmis. Mano aplinka visa tai žino ir supranta. Tačiau juk mane pažįsta ne visi. Kai internetas mirga nuo parašymų, kad esu įtariamasis, tai ką apie mane galvoja manęs nepažįstantys?

Sunku suvokti, kad buvo galima sugriauti valstybės teisinę sistemą. Garantuoju, kad tokių atvejų, kaip maniškis, yra daugybė, bet apsiginti yra labai sunku.

- Jei Konstitucinis Teismas priims jums palankų sprendimą, grįšite vadovauti VMVT?

- Vien Konstitucinio Teismo išaiškinimo nepakanka, dar reikės ir Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo. Tačiau neabejoju: jei pastarasis priims man palankų sprendimą, tai ir administracinis teismas paskelbs, kad aš buvau atleistas neteisėtai. Ar grįšiu? Labai didelis klausimas.

Per jėgą aš nesiveršiu. Jei labai prašys - dirbsiu. Ir jei kai kas atsiprašys.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (13)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • DIPLOMATIJA: dvišalių santykių plėtra, saugumo padėtis Europoje, transatlantiniai ryšiai, Rytų kaimynystės ir svarbiausi europinės darbotvarkės klausimai - visa tai penktadienį Lisabonoje aptarė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su Portugalijos užsienio reikalų ministru, Atstovų rūmų Europos, Užsienio ir Gynybos reiklų komitetų vadovais.
  • SPAUDIMAS: Pietų Korėja šeštadienį teigė, kad penktadienį paskelbtos naujos sankcijos Šiaurės Korėjai pagerins Jungtinių Tautų priimtų rezoliucijų laikymąsi, kuriomis siekiama didinti spaudimą branduoliniais ginklais grasinančiai valstybei.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
2. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
3. PATRIARCHAI
4. Visą šalį sukrėtusios pedofilijos istorijos chronologija ir vertinimas
5. „Vakaro žinių“ ir „Respublikos“ auditorija sparčiai auga
6. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
7. Skulptorius R.Vilčiauskas apie tobulinamą jo kurtą „Kiaušinį“: jaučiuosi, lyg sapnuočiau košmarą
8. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
9. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
10. Euras ir toliau plaunamas
11. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
12. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
13. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
14. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
15. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
16. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
17. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
18. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
19. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
20. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
21. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
22. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
23. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
24. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
25. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko

Kodėl ministrams sudaromos sąlygos kenkti valstybei nebaudžiamiems?

balsuoti rezultatai

Ar sau leidžiate valgyti restoranuose ar kavinėse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -19   -12 C

   -23  -17 C

 

   -17  -15 C

    -9   -6 C

   -11  -7 C

 

   -11  -9 C

    5-7 m/s

    1-2 m/s

 

      1-6 m/s

 

USD - 1.2299 PLN - 4.1698
RUB - 69.4480 CHF - 1.1505
GBP - 0.8794 NOK - 9.6770
reklama
Velyke2017