Buvęs meras bus teisiamas antrąkart

2011 spalio mėn. 07 d. 08:54:17 Perskaitė 2120

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Kauno statybų bendrovės  RVK vienintelis akcininkas 47-erių Valdas Kuzabavičius ir jo vienmetis buvęs generalinis direktorius Arūnas Umbrasas kaltinami apgaulingu apskaitos tvarkymu, sukčiavimu, bendrovei priklausančio turto pasisavinimu ir jo iššvaistymu.

V.Kuzabavičius 1994-1995 m. yra buvęs Alytaus miesto meru, taip pat Druskininkų tarybos nariu. Tai jau trečiasis šio miesto meras, kuriam tenka aiškintis Temidei.

Nustatyta, kad bendrovei RVK vadovavę kaltinamieji nuo 2005 m. lapkričio iki 2006 m. birželio bendrovės darbuotojams dalį atlyginimo mokėjo neoficialiai. Beveik 120 tūkstančių litų statybininkams buvo išmokėta vokeliuose. Siekiant paslėpti, kad atlyginimai mokėti neoficialiai, įmonės buhalterinėje apskaitoje buvo įrašyta, kad 2006 m. lapkritį už šias lėšas buvo įgyti 2 paveikslai.

Tikroji vieno iš garsaus Kauno dailininko paveikslų vertė yra ne 90 tūkstančių litų, o vos 10 tūkstančių, kitas tevertas 300 litų. Be to, FNTT tyrėjai išsiaiškino, kad iš tiesų paveikslus statybų bendrovė įsigijo prieš kelerius metus ir visą šį laikotarpį jie buvo eksponuojami bendrovės patalpose.

Siekdamas nuslėpti dar 82 tūkstančių litų pasisavinimą, pagrindinis bendrovės akcininkas ir tuometis generalinis direktorius V.Kuzabavičius su įmonės finansų direktore Giedre Miškinyte sudarė fiktyvią rinkos kainų tyrimo pirkimo-pardavimo sutartį. Tačiau darbuotoja jokio rinkos kainų tyrimo neatliko, o paprasčiausia pateikė savo rašytą magistro darbą. Už šį „darbą“ gautus pinigus ji atidavė bendrovės vadovams.

Bene didžiausia suma bendrovės lėšų iššvaistyta išgryninant, kai V.Kuzabavičius įgaliojo A.Umbrasą nupirkti visas nemokios bendrovės „Diastema“ akcijas už 800 tūkstančių litų. Tyrimo metu nustatyta, kad 50 procentų šios bankrutuojančios bendrovės akcijų tuomet valdė pats V.Kuzabavičius, o jos rinkos vertė tesiekė 39 tūkstančius litų.

Už šiuos finansinius nusikaltimus kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.

V.Kuzabavičius yra teisiamas už „Šiaulių plento“ vadovo Alfonso Armalo apgavimą. Iš jo buvęs meras išviliojo ir negrąžino 4 milijonų litų.

Net trys Alytaus merai jau turėjo reikalų su Temide. Dvejų metų laisvės atėmimo bausme buvo nuteistas pirmasis miesto meras Valdas Macedulskas, vadovavęs banko „Hermis“ Alytaus filialui. Jis neteisėtai buvo suteikęs veik 60 paskolų. Teismo laukia ir korupcija kaltinamas buvęs meras Česlovas Daugėla.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net