Bankroto išvakarėse - milijono vagystė

2010 sausio mėn. 14 d. 11:06:29 Perskaitė 3168

Utenos rajono tarybos narį ir Darbo partijos skyriaus pirmininką Gintarą Vidžiūną persekioja nesėkmės. Maža to, kad jį smaugia kreditoriai. Iš jo vaistinės vagys išnešė seifą, kuriame buvo 900 tūkst. litų. Vagystė įvyko likus šiek tiek daugiau nei savaitei iki politiko įmonei paskelbto bankroto.

Pakako 3 minučių

Nors nuo vagystės praėjo mėnuo, rajono policija kol kas nieko paguodžiančio pasakyti negali. Pasak Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Vytauto Vaiškūno, kol kas įtariamųjų nėra, laukiama Kriminalistinių tyrimų centro ekspertų atsakymų.

Sunki metalinė dėžė iš vaistinės, esančios nuomojamose patalpose J.Basanavičiaus gatvėje, per langą buvo ištempta gruodžio 8 d. naktį. Suveikus signalizacijai ir po 3 minučių atvykus saugos tarnybai, vagių pėdos buvo ataušusios.

Susidomėjimo nesukėlė

Po nusikaltimo nukentėjęs Utenos politikas didesnio žiniasklaidos dėmesio išvengė, nes vagystė praslydo nepastebėta. Mat policijos suvestinėse pranešta, kad iš vaistinės pavogta suma “tikslinama”.

Utenos kriminalistų vadovas V.Vaiškūnas aiškina, jog suma policijos suvestinėse nebuvo nurodyta todėl, kad iš karto ji nebuvo žinoma. “Vėliau savininkas dokumentais patvirtino, kad pinigai seife buvo”, - sakė pavaduotojas ir nenorėjo svarstyti, kur gali nuvesti tyrimas.

Pasak V.Vaiškūno, galima stebėtis, kad tokia suma buvo paliekama seife, bet esą individualios įmonės savininko valia, kur jis laiko pinigus. “Mes tiriame tokią vagystę, kokios per mano dešimties metų darbo praktiką Utenoje nėra buvę”, - konstatavo kriminalistas.

Pats nukentėjęs politikas su “Respublika” bendrauti nenorėjo, tik paaiškino, kad kiekvienas jo pasakytas žodis gali pakenkti bylos tyrimui.

Pono G.Vidžiūno viso labo norėjome paklausti, kaip atsitiko, kad jį užspaudusios milžiniškos skolos, o vaistinės seife jis laikė beveik milijoną litų.

Kantrybė trūko “Limedikai”

Per milijoną litų G.Vidžiūno vaistinė yra skolinga UAB “Limedika”. Neatgaudama pinigų už pateiktus vaistus, “Limedika” praėjusių metų viduryje kreipėsi į teismą. Panevėžio apygardos teismas rugsėjo mėnesį įsakymu ėmėsi laikinųjų apsaugos priemonių areštuodamas prasiskolinusios įmonės turtą.

G.Vidžiūnas pareiškė negalįs vykdyti teismo įsakymo, nes kreditorius netiksliai apskaičiavo reikalaujamą priteisti sumą ir “protingumo kriterijus neatitinkančius delspinigius”.

UAB “Limedika” teismui pateikė patikslintą ieškinį 926 tūkst. 227 litų sumai ir per tą laiką susikaupusius 83,5 tūkst. litų delspinigių. Gruodžio 17 d. Panevėžio apygardos teismas kreditorių reikalavimu įmonei iškėlė bankroto bylą.

G.Vidžiūnas su tuo sutiko, pripažino, kad įmonė nuo praėjusių metų liepos vėluoja išmokėti darbuotojams atlyginimus, neatsiskaito su tiekėjais. Vaistinė, pasak verslininko, į ožio ragą suriesta esą “dėl nesėkmingų ekonominių reformų ir mokesčių didinimo”. Skolos viršija pusę įmonės ir savininkų turimo turto vertės.

Kad beveik milijono litų vagystė gali būti naudinga bankrutuojančiam savininkui, jo advokatas Mindaugas Paukštė neigia. Tačiau Utenos kriminalistų vadas V.Vaiškūnas patvirtino, kad versija, jog vagystė gali būti susijusi su bankrotu, tiriama.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net