respublika.lt

2018 rugpjūčio 21, antradienis

Ar pavyks pasodinti bent vieną?nuotraukos (43)

2018 balandžio mėn. 18 d. 10:31:54
Darius ČIUŽAUSKAS

Korupcinę politikų ir koncerno „MG Baltic“ bylą narpliojantiems teisėsaugininkams pradėjus šio proceso dalyviams įteikinėti kaltinamąjį aktą, užkulisiniai žaidimai ne tik įgavo naują pagreitį, bet ir persikėlė į aukštesnį lygį. Bylos perdavimo teismui išvakarėse dėl mesto šešėlio teisintis teko ir generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui.

 

Vakar prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba patvirtino, kad plačiai aptarinėjamoje byloje proceso šalims įteiktas kaltinamasis aktas. Šiandien 108 tomų byla bus perduota Vilniaus apygardos teismui. Kaltinimai pareikšti Eligijui Masiuliui (daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšio paėmimu), Gintarui Steponavičiui (15 tūkst. eurų), Šarūnui Gustainiui (per 8 tūkst. eurų), Vytautui Gapšiui (per 27 tūkst. eurų) ir Raimondui Kurlianskiui.

Darbo partija kaltinama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis - kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Specialiųjų tyrimų tarnybos  Vilniaus valdyba baigė nagrinėti „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą, kuri galutinai bus perduota teismui šiandien.

„Norėtume pranešti, kad Vilniaus apygardos prokuratūra ir STT Vilniaus valdyba baigė politinės korupcijos bylą, yra surašytas kaltinamasis aktas, kuris įteikinėjamas kaltinamiesiems, teikimo procesas turėtų būti baigtas, ir byla bus perduota Vilniaus apygardos teismui“, - antradienį žurnalistams sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša.

Tuo metu STT Vilniaus valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Ramūnas Lukošius sakė, kad svarbiausia, jog „MG Baltic“ atvejis iškilo į viešumą.

„Byla rodo, kad verslo atstovai dėjo visas pastangas per savo atstovą tam, kad būtų papirkti politikai, kad būtų daroma įtaka sprendimui, kad būtų daroma įtaka žmonėms, kurie sprendimus priima aukščiausiu lygmeniu, ir šitas mechanizmas svarbiausia, kad neliko latentinis, iškilo viešumon, ir mes turėjome galimybę jį atskleisti“, - sakė STT Vilniaus valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas R. Lukošius.

Jis taip pat pridūrė, kad svarbiausia yra ne tai, kokių dydžių kyšiai galimai buvo skiriami, bet visas veiklos mechanizmas.

„Kaltinimai yra reiškiami dėl kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, sumos yra ganėtinai įspūdingos, bet esmė ne sumose, bet veiklos mechanizme, jos sistematiškume, nebijant tiesioginių prieigų prie politinių veikėjų ir kitų aukštų pareigūnų, valdžios atstovų, kurie gali priimti ir priima sprendimus, kalbėtis su jais, reikalauti, prašyti palankių sprendimų“, - kalbėjo R. Lukošius. Jo teigimu, bylos perdavimas teismui truko 17 mėnesių, ir tai - optimalus terminas.

Anot R. Lukošiaus, kai kurie įtarimai nepasitvirtino.

„Pirminiai įtarimai ir juose aprašomos aplinkybės yra tikslinamos, kaip ir kiekvienoje byloje, taip ir šioje, pirminiuose įtarimuose buvo įtarimai dėl generalinio prokuroro skyrimo, tai šitos aplinkybės nėra likusios“, - sakė jis.

Pirmasis į šiuos veiksmus vakar sureagavo papirkimu ir prekyba poveikiu įtariamas koncernas „MG Baltic“. Jo atstovai pareiškė, jog su pareikštais kaltinimais nesutinka. Susipažinus su ikiteisminio tyrimo medžiaga, jiems neliko abejonių, kad sulaukta nepagrįstų kaltinimų, o procesu bandoma pasinaudoti kovoje dėl politinės įtakos.

„Mūsų laukia ne vieni metai ilgų ginčų, kurie tik įrodys, kad tai, dėl ko ginčijamasi, neaišku patiems kaltintojams. Po dvejų metų išvedžiojimų ir interpretacijų pagaliau turėsime galimybę lygiavertėmis sąlygomis įrodinėti savo poziciją teisme. Per šį laikotarpį be jokių skrupulų buvo viešinama tyrimo medžiaga, formuojama nuostata, kad bet kuris paminėtas asmuo jau yra kaltas, nepriklausomai nuo teismo proceso baigties. Toks beatodairiškas siekis paženklinti kaltinimais koncerną „MG Baltic“ tik didina visuotinį nepasitikėjimo jausmą bei demonizuoja ne tik verslą ir politines partijas, bet ir bet kurį, kas patenka po specialiųjų tarnybų presu“, - neabejoja koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus.

Papirkimu ir prekyba poveikiu įtariamo jau buvusio „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatas viešai pareiškė, jog byla tirta selektyviai, kyla abejonių dėl tyrimo tendencingumo ir prokuroro šališkumo. Nusistebėta, kad taip ir neapklaustas su koncerno atstovais susitikinėjęs generalinis prokuroras Evaldas Pašilis. Vakar pastarasis kategoriškai paneigė po paskyrimo į šias pareigas susitikinėjęs su kokiais nors „MG Baltic“ atstovais. E.Pašilis prisiminė tik apie prieš porą metų viešai skelbtą bendrakursių susitikimą, kuriame dalyvavo jis ir „MG Baltic“ valdybos narys Romanas Raulynaitis.

„Vienintelis susitikimas su buvusiu kurso bendramoksliu R.Raulynaičiu vyko kurso susitikime 2016 m. pradžioje, maždaug mėnuo po paskyrimo į pareigas. Kurso susitikimas vyko viešoje vietoje - kavinėje, dienos metu. Jo metu asmeniškai su R.Raulynaičiu bendrauti neteko,“ - patikino generalinis prokuroras E.Pašilis.


Dėl šios bylos kylantis vis garsesnis triukšmas Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro, teisininko Egidijaus BIČKAUSKO nė kiek nestebina.

- Matant, kas darosi „MG Baltic“ ir politikų korupcijos bylos dar net nepradėjus nagrinėti teisme, kyla klausimas, ar atlaikys Temidė?


- Norisi tikėti, kad teisingumas bus pasiektas. Jei paimtas tik kyšis, tai vienas dalykas. O jei dar yra ir kitų niuansų, bijau, jog šioje byloje teisingumas visų nebus suprastas vienodai. Vieni manys, kad teisinga, kiti - ne. Kad teisėjams bus nelengva, galima neabejoti. Sunku pasakyti, ar jie bus principingi iki galo, ar gali pasiduoti spaudimui. Viskas priklausys nuo jų stuburo kietumo. Spaudimas bus iš absoliučiai visų pusių ir į priešingas kryptis. Deja, teisėjai irgi žmonės.

Kas dabar vyksta su kandidatu į teisingumo ministrus, taip pat yra šio žaidimo dalis. Ponas Giedrius Danėlius gina Raimondą Kurlianskį. Juokingiausia tai, kad pagal įstatymus, kiek pamenu, jis neturi teisės atsisakyti gynybos. Išskyrus tam tikras išimtis, kurios čia negalioja. O R.Kurlianskis gali atsisakyti jo, kaip gynėjo, paslaugų. Paradoksas, kad būtent R.Kurlianskis duos sutikimą būti G.Danėliui teisingumo ministru, ar ne.

- Ar ši byla netaps išbandymu Lietuvai ir jos visai teisinei bei politinei sistemai?

- Nemanyčiau. Jinai svarbi, bet tikrai ne išbandymas. Per tuos nepriklausomybės metus turėjome panašių procesų, kai teisėjams reikėjo spręsti - pasiduoti politiniams spaudimams ar žiūrėti grynai tik iš teisinės pusės. Klausimas, kiek tokius išbandymus atlaikėme. O ar netapo išbandymu prezidentės patarėjos Daivos Ulbinaitės byla dėl slaptos informacijos nutekinimo? Šio išbandymo mes iki galo neišlaikėme.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (43)

 • Dina 2018 gegužės mėn. 09 d. 13:20:31

  Tikrai nepavyks. Per daug vadukai viskam vadovavo...

 • Niekas nieko nesodins 2018 gegužės mėn. 04 d. 13:30:53

  Niekas lietuvoje tokiu zmoniu nesodina didziausia bausme tai sugadinta
  karjiera ir viskas tokiu cirku galima prisiziureti kiekvienais metais
  lietuvoje mokescius moka ir belange seda tik skurdziai

 • se 2018 balandžio mėn. 26 d. 11:56:48

  ponas Bickauskai,jeigu man aisku,kad dar neatejo tie laikai,kai sodins,net
  prezidentus(P.Koreja,Brazilija),o jus tai puikiai zinote ir pazistate,ta
  vadinama Musiske Temide.(Liezuvis nesivercia vadinti temide,kaip tiktu
  zodis "stogas")Per netrumpa gyvenima Nepriklausomybes metais turejau
  civiline mazute byla,pamaciau musu teise ir teisinguma,persizegnojau ir
  padejau iki smerties kryziu,tai daugiau panasumo turini i apmoketa
  cirka,mat jokiu pinigu nenaudojau,tad ir likau neisgirstas.

 • 1000 proc. 2018 balandžio mėn. 25 d. 15:04:58

  1000 proc., kad nieką nepasodins, na gal baudą kokią juokingą ir tai
  labai abejoju. Netikiu Lietuvos teismais, seimu.
  Protingi senai emigravo...

 • 59 2018 balandžio mėn. 21 d. 08:39:10

  Sita gauja,meterialines zalos visuomenei,atnese 100 kartu daugiau nei
  kamuoliniai, bet ne vieno neizoliavo nuo visuomenes!

 • deinis 2018 balandžio mėn. 19 d. 17:15:48

  Kurlianskis nedave leidimo ir Danėliaus nepaskyrė ministeriu,dabar kita
  mėnesi galės tvarkytis reikalus nebaudžiami veikėjai ,kurie sugeba
  kombinuoti ,sukčiauti,nes jei valdžios nebūtų žmagus žmagų
  užknistų

 • neišlaikys 2018 balandžio mėn. 19 d. 09:53:29

  Kol kas nei viena politiko byla nesibaigė teisingumo triumfu. Laima
  Andrikienė partrenkė žmogų, pervažiavo policininko
  koją-baigtis-nukentėjęs mirė nuo infarkto,policininkas tyčia stabdė
  mašiną koja, trukdė politikei. Tas pats su Oleka, D.Valiu. Jie gali
  pervažiuoti žmones,bet nei vairuotojo pažymėjimas nebus atimtas. Bet
  galiu patikinti, tik durniai ima brendžio dėžutėse, protingi būtų
  paprašę pinigėlius pakrautus į vilkiką atvežti ...

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 19 d. 07:39:23

  Pradėsiu manyt ir aš.Tai buvo ne kyšis.Tai buvo nepriemoka už paslaugas
  liberalams.

 • ar 2018 balandžio mėn. 19 d. 05:15:15

  Ar tik nebus,kaip zmones sakydavo, "is didelio debesies mazai vandens"?

 • GERAS 2018 balandžio mėn. 19 d. 04:39:01

  Įdomu kokią sąlygą iškels savo advokatui Kurlianskis, prieš duodamas
  jam sutikimą tapti teisingumo ministru?

 • realistas 2018 balandžio mėn. 19 d. 04:34:57

  Įtariu, kad bus kaip toje dainelėje apie mėsos kombinatą: "Viskas
  baigėsi gerai - atsisėdo tik sargai..."

 • veteranas Mockui 2018 balandžio mėn. 18 d. 21:38:00

  Kuo didesni pinigai- tuo didesnė priklausomybė. Ne tik nuo politikų ir
  jėgos struktūrų, bet ir nuo pinigų gausos, kuri kai kam taip
  suspaudžia sąžinę, kad jis vietoj savęs net partnerį pasiryžęs į
  kalėjimą įgrūsti, manydamas, kad piniginė kompensancija jam su kaupu
  atpirks nelaisvės metus. Blogai, kai viskas matuojama tik pinigų menkumu
  arba jų gausa... Kiek kainuoja sąžinė? Draugystė? Principai? Ramybė?
  Pasiskaičiuok.

 • ūkis 2018 balandžio mėn. 18 d. 21:01:26

  Lietuvėlė-karvutė. Ponaičiukai-melžėjai. Teisinikėliai-veterinoriai.

 • Veterane 2018 balandžio mėn. 18 d. 20:10:34

  mazi tie tavo pinigeliai, niekiniai ir klausimai

 • Veteranas Mockui 2018 balandžio mėn. 18 d. 19:13:07

  Klausyk, brolyti, aš irgi verslininkas, suku nemažus pinigus, esu
  vienintelis savininkas ir turiu begalę daug neišspręstų klausimų su
  valdininkais ir vietos politikais. Dariuk, būk geras, patark man kur
  rasti
  dar vieną tokį "pridurką" kaip Kurlianskis, kuris, dirbdamas pas mane
  darbuotoju, neštų kam reikia šimtatūkstantinius kyšius iš savo
  kišenės? Maniškiai vadybininkai net butelį nešdami kam nors už
  paslaugas, prašo, kad pinigus sumokėčiau. Tavo Kurlianskis - "aukso
  žmogus", lyginant su maniškiais. Šitokiais asmeniniais pinigais tavo
  "stogus" dengia, jei nepasodins, bent išnuomok jį vienai kitai savaitei.
  Jis unikalus. Niekas kitas tokio neturi. Ko neklausinėjau, visi kaip
  vienas kartojo, kad visame pasaulyje tokių pasiaukojančių asilų
  nebūna. O aš žinau, kad būna. Kurlianskis, kuris dirbo pas tave ir
  savo
  asmeninius pinigus politikams nešiojo, kad tau verslas sektųsi. Todėl
  šventai tikiu, kad kurlianskiai egzistuoja. Ir prokuroras Laucius tiki.
  Kitaip sodintų ne jį, o tave, Mockau.

 • Nepavyks pasodinti 2018 balandžio mėn. 18 d. 17:23:51

  Per didelės sumos, per garsūs kaltinamieji.

 • KODĖL 2018 balandžio mėn. 18 d. 16:07:28

  Kodėl prezidentė nekomentuoja,kaibuvo apklausti Lansbergis
  ,Adomėnas.Tylu kaip bažnyčioj.O kai tik valstiečiųkoks prasižengimas
  tai tuoj kudakuoja ant viso garso ir po kelis kartus per parą ir per
  visas televizijas.Ko nekomentuoja Raselės elgesio? Niekaip nesuprantu jos
  priesaikos-vienodai teisinga visiems.Reiškia nevienodai tai jau
  Konstitucijos PAŽEIDIMAS/

 • JU DAR NORIT SIUOS VAGIS IR SERTI? 2018 balandžio mėn. 18 d. 15:33:39

  Kaliniams is biudzeto – milijonai euru
  Marijampoles pataisos namams is valstybes biudzeto/is mokesciu moketoju
  uzdirbtu pinigu/ kiekvienais metais skiriama 4 mln. 778 tukst. euru.
  Vieno kalinio islaikymas per menesi kainuoja 333,33 euro.
  Marijampoles pataisos namuose laisves atemimo bausme atlieka 1200 ne po
  viena karta teistu vyru.

 • KAS TAS 2018 balandžio mėn. 18 d. 15:20:20

  kURLIANSKIS, VISI, KAS SU JUO BENDRAUJA, PATENKA I SESELI. kIEK ATSIMENU,
  VMI VIRSININKAS BRADAUSKO SUNUS, IRGI PAbENDRAVO, BUVO NUIMTAS NUO PAREIGU,
  O, Kad anukelis Gabrielius kiek girdejau is dviracio ziniu buvo Stikliuose
  su Kurlianskiu ir nieko...Tai kas gi tas Kurlianskis...

 • Pasodintų, bet ne Lietuvoje 2018 balandžio mėn. 18 d. 15:12:04

  Čia pigmėjų šalis, čia labai gailima nusikaltėlių, čia partijos
  galingesnės už prokuratūras bei seimus, čia galima meluoti, vogti per
  akis, o tau tai kabinti ant ausų makaronus.

 • Klasta ir meilė 2018 balandžio mėn. 18 d. 15:05:41

  Jie visi labai mylėjo milijonus.

 • Gleb Žeglov 2018 balandžio mėn. 18 d. 14:52:49

  Būdet sidetj! Ja skazal.

 • Arvydas Brunius 2018 balandžio mėn. 18 d. 14:47:01

  Turi sedet visi aferistai aisku ir be su... teismu!

 • Karabas 2018 balandžio mėn. 18 d. 14:42:07

  Geriau pasodintu tuos kurie uzsake Snoro ir Ukio banku suzlugdymus....o kas
  tai padare ne per viena laida buvo kalbeta...bukite prakeikti py....
  neraliuoti kas tai padare

 • STOGAS SUVEIKE 2018 balandžio mėn. 18 d. 14:41:05

  Konservatoriu lyderis Gabrielius Landsbergis apklaustas „MG Baltic“
  korupcijos byloje. Gabirieliaus Landsbergio teigimu, STT pareigunai ji
  apklause mazdaug pries dvi savaites kaip liudytoja. PareigunUs domino jo
  susitikimas su „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, jis yra
  ir keliu ziniasklaidos priemoniu valdybos pirmininkas. Konservatoriu
  vadovas sako, kad susitikimas su Kurlianskiu, kaip ir su kitu ziniasklaidos
  priemoniu atstovais, buvo pazintinis. Sioje byloje liudytoju statusu
  anksciau apklAusta daugiau Seimo nariu, tarp ju– didzioji dalis
  praejusios kadencijos Seimo liberalu, taip pat apklaustas konservatorius
  Mantas Adomenas.
  Deja brojleris jau svarus, kaip krikstolas. Specialiuju tyrimu tarnybos
  (STT) nutarimas Nr. 4-01-1678, Seimo konservatoriu frakcijos seniunui
  Gabrieliui Landsbergiui „Del atsisakymo pradeti ikiteismini
  tyrima“.Dabar atejo eile Masiuliui, padaryti krikstolu.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NUTRAUKĖ: Salvadoro vyriausybė priėmė sprendimą nutraukti diplomatinius santykius su Taivanu; po šio Salvadoro žingsnio Taivano suverenitetą pripažįstančių valstybių skaičius sumažėjo iki 17.
 • KALTINIMAI: JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį dar kartą pažėrė kritikos Federaliniam atsargų bankui dėl jo palūkanų didinimo politikos ir apkaltino jį nesugebėjimu paremti jo vykdomą ekonominę politiką.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Kiek pinigų išleidžiate savo vaikų reikmėms prieš Rugsėjo 1-ąją?

balsuoti rezultatai

Ar dalyvaujate klasės susitikimuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13   +17 C

   +6  +13 C

 

   +11  +15 C

  +20  +23 C

   +21  +23 C

 

   +25  +27 C

  7-11 m/s

  1-2 m/s

 

    2-4 m/s

 

USD - 1.1420 PLN - 4.3037
RUB - 76.7235 CHF - 1.1366
GBP - 0.8948 NOK - 9.6720
reklama
Sveikata Grožis