Z.Vaišvila: A.Tučkus gelbstisi meluodamasnuotraukos (8)

2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 15:24:18 Perskaitė 2941

Teismams nustačius, kad LRT radijo laidoje Andrius Tučkus apšmeižė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narius Arvydą Juozaitį, Vitą Tomkų, Zigmą Vaišvilą, neva jie buvo KGB pulkininko Juliaus Česnavičiaus surinktoje komandoje LPS iniciatyvinėje grupėje bei aktyvūs komjaunuoliai, Vilniaus apylinkės prokuratūra pradėjo dėl to ikiteisminį tyrimą. Liepos 11 d. A.Tučkui buvo pareikšti įtarimai, A.Juozaitis, V.Tomkus ir Z.Vaišvila - pripažinti nukentėjusiaisiais, jiems pasiūlyta pateikti į baudžiamąją bylą ieškinius dėl žalos atlyginimo.

 

Nespėjus pateikti ieškinius, pribloškė prokurorės Agnės Stankevičiūtės liepos 24 d. nutarimas bylą nutraukti.

Šiandien šis prokurorės A.Stankevičiūtės nutarimas, surašytas po 9 dienų nuo įtarimų A. Tučkui pareiškimo, apskųstas aukštesniam prokurorui. „Prokurorė A.Stankevičiūtė neatkreipė dėmesio, kad mes trys byloje jau esame pripažinti nukentėjusiaisiais ir traktavo mus tik pareiškėjais, dėl šmeižto, kad mes buvome komjaunuoliai (ir dar ne bet kokie, o aktyvūs), kad buvome komunistų partijos nariais, kad dalyvavome partiniuose susirinkimuose, net nepasisakė, - sakė signataras Z.Vaišvila, nurodęs ir galimus A.Tučkaus retorikos motyvus. - Tai galėjo būti jo reakcija į Vytauto Šustausko ir Žilvino Razmino prisipažinimus, kad Vytauto Landsbergio užsakymus teroristiniams aktams ir antivalstybinei veiklai bei atlygį už tai jiems perduodavo ir Andrius Tučkus.“

Prokurorė pasirėmė įtariamojo A.Tučkaus parodymais, kad jo paskleistas šmeižtas yra tik jo nuomonė, tačiau nepasirėmė ir nevertino nukentėjusiųjų parodymų.

„Prokurorė pasiūlė mums pažeistas teises ginti patiems teisme. Tačiau po privataus kaltinimo dėl šmeižto panaikinimo liko galimybė tik kreiptis į prokuratūrą, nes civilinis procesas leidžia kreiptis tik dėl tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo, bet ne dėl šmeižto įvertinimo. Tai, kad įvykdyta galimai nusikalstama veika (BK 154 str. 2 d.), jau nustatė ir Vilniaus apygardos teismas savo nutartimi, kurią prokurorė ignoravo. Nors teismas konstatavo, kad vieši kaltinimai slapta bendradarbiavus su užsienio specialiosiomis tarnybomis (šiuo atveju KGB) gali itin pažeisti asmens garbę ir orumą, peržengti civilinės atsakomybės ribas.

„Manau, kad prokuroro pasikeitimas ir skubotas tyrimo nutraukimas nėra atsitiktiniai. Lauksime aukštesniojo prokuroro nuomonės. Tai, kad A.Tučkus bando gelbėtis primityviu melu, jog tik šiais laikais sužinojo, kad 1988 m. jį tardęs asmuo buvo KGB pulkininkas J.Česnavičius, patvirtina, kad A.Tučkus ir jo rėmėjai seka Lietuvos žvalgybos tarnybų vadovų pėdomis. Jie irgi dangstosi melu dėl mano ir kitų asmenų įtraukimo į 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“, - konstatavo Z.Vaišvila.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net