respublika.lt

2018 liepos 22, sekmadienis

Žinia prieš Popiežiaus vizitą Lietuvoje: tai raginimas nusimesti nusivylimo jungąnuotraukos (9)

2018 kovo mėn. 16 d. 17:40:45
Ieva Urbonaitė-Vainienė, Elta

Prabėgus 25 metams po šv. Jono Pauliaus II apsilankymo Lietuvoje, šį rudenį, rugsėjo 22-23 dienomis, popiežius Pranciškus lankys Lietuvą, o po to vyks į Latviją ir Estiją.

 

„Išsami programa dar tikslinama, tačiau jau žinome, kad Šventasis Tėvas susitiks su jaunimu Vilniuje ir švęs Eucharistiją su visais Lietuvos žmonėmis Kaune, kurį bene lengviausia pasiekti iš visų mūsų šalies kampelių“, - teigia vyskupai, penktadienį išplatinę kreipimąsi į tikinčiuosius.

Pasak ganytojų, gražiai sutapo, kad, prabėgus 25 metams po šv. Jono Pauliaus II apsilankymo mūsų krašte, kai švenčiame Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos metus ir minime Valstybės atkūrimo šimtmetį, šventojo Petro įpėdinis vėl žengs mūsų Tėvynės keliais ir takeliais, vykdydamas paties Kristaus duotą Petrui misiją - sustiprinti brolius.

„Tai didžiulė dovana ir Dievo palankumo mūsų šaliai ženklas. Šis neeilinis įvykis šalies ir Bažnyčios gyvenime rodo, koks svarbus popiežiui yra mūsų kraštas ir jame gyvenantys žmonės“, - pabrėžia vyskupai.

Kristaus vietininko apsilankymą vyskupai vadina tikėjimo, vilties ir naujos pradžios ženklu.

„Tai raginimas nusimesti nusivylimo jungą ir vėl naujai pažvelgti į ateitį, semtis įkvėpimo ir drąsos, vilties, kad gyvenimas turi prasmę. Popiežiaus Pranciškaus atvykimas - tai puiki proga vėl prisiminti, kad esame Visuotinės Kristaus Bažnyčios nariai, tikėjimo broliai ir seserys, pašaukti į vienybę ir bendrystę vieni su kitais ir su Dievu. Mes priklausome vienai didžiulei Dievo tautai, kuriai priespauda ir mirtis nebeturi galios“, - rašoma Lietuvos vyskupų konferencijos kreipimesi.

Ganytojai akcentuoja, kad popiežiaus Pranciškaus kelionės įprastai yra tikslingos. Šventasis Tėvas drąsiai vyksta į įvairių konfliktų ir nesantaikos draskomus kraštus. Jis skuba pas žmones, norėdamas būti su jais ir nešti jiems gailestingumo, atleidimo ir susitaikinimo viltį. Jis siekia pažadinti artimo meilę, atgaivinti tikėjimą, priminti žmogaus pašaukimą bei orumą ir vesti visus į dieviškąją tiesą, kuri vienintelė padaro žmogų laisvą. O tiesa - tai pats Kristus Jėzus, mūsų Išganytojas, mūsų viltis. Ne veltui popiežius Pranciškus yra dažnai vadinamas vilties piligrimu.

„Savo artumu žmonėms popiežius Pranciškus liudija, jog kiekvienas iš jų yra Dievui brangus. Dažnai popiežius skuba padrąsinti paprastų tikinčiųjų, kurie, nors ir slegiami kasdienių rūpesčių ar rutinos, vis dėlto stengiasi gyventi Kristaus Evangelija. Jis skuba padėti tiems, kurie nebemato gyvenimo prasmės nei tikslo kurti ateitį, kurie jaučiasi pamiršti ir nereikalingi. Popiežius trokšta vėl įžiebti jų širdyse meilės ugnį, sustiprinti tikėjimą, pažadinti viltį, kad jie galėtų drąsiai priimti šių dienų iššūkius ir gyventi autentišką ir džiaugsmo kupiną krikščionišką gyvenimą, nuoširdžiai mylėdami vieni kitus broliška meile ir lenktyniaudami tarpusavio pagarba“, - Šventąjį raštą cituoja vyskupai, kviesdami džiaugtis viltyje.

„Kristus Jėzus - mūsų viltis“, - skelbia popiežiaus vizito šūkis. „Prisiminkime tą kertinį akmenį, ant kurio stovi mūsų tikėjimas, kad kupini vilties drąsiai kurtume ateitį“, - kviečia ganytojai.

Kreipdamiesi į tikinčiuosius ir visus geros valios žmones, vyskupai jau nuo šiandien ragino visus kartu pradėti priimti šį brangų svečią mūsų namuose - Lietuvoje.

„Ruoškime ne tik išorę - renkimės dvasia. Nebijokime įvardyti tikrųjų skaudulių, prie kurių, norėtume, kad Šventasis Tėvas, it pats Kristus, prisiliestų savo gydančia ranka. Melskime Šventosios Dvasios pagalbos, kad padėtų išgirsti Žodį ir priimti tai, ką Kristaus vietininkas nori mums pasakyti“, - kvietė vyskupai.

Pasak jų, kiekvieno net pats mažiausias indėlis į pasirengimą popiežiaus vizitui yra svarbus ir Dievui brangus.

„Ypač kreipiamės į tave, mielas jaunime. Kviečiame jus, jaunuoliai ir jaunuolės, drąsiai jungtis į Kristaus išpažinėjų gretas, kad Jo šviesos apšviesti nebijotumėte atrasti savo tikrąjį pašaukimą ir juo gyventi. Šventasis Tėvas laukia jūsų rugsėjo 22 d. Katedros aikštėje Vilniuje“, - rašo vyskupai.

Šeimos kviečiamos drauge apmąstyti Evangelijos žinią, stiprinti tarpusavio santykius, atrasti džiaugsmą kasdienybėje ir tapti mažosiomis „namų bažnyčiomis“, įsiliejančiomis į didžiąją Kristaus Bažnyčią.

„Gausiai dalyvaukite susitikimuose su Šventuoju Tėvu. Kviečiame jus, brangūs ligoniai ir kenčiantys įvairias negalias, savo kentėjimuose vienytis kartu su Šventuoju Tėvu meldžiant Dievo karalystės. Kviečiame jus, seneliai ir vieniši žmonės, savo malda, tarsi Mozės iškeltomis rankomis, palaikyti Šventąjį Tėvą jo kelionėse ir pasirengimą jį priimti Lietuvoje“, - kreipimesi rašo vyskupai.

Broliai vienuoliai ir seserys vienuolės, kurie pašventė savo gyvenimą Dievo karalystei, savo džiugiu, aktyviu ar tyliu, liudijimu raginami melsti, kad Dievas atvertų kiekvieno žmogaus širdį popiežiaus nešamai Gerajai Naujienai.

„Kviečiame jus, brangūs mūsų bendradarbiai broliai kunigai, kurie kasdien nepailsdami skelbiate Kristų, vėl atnaujinti išganymo viltį ir siekį būti ištikimais Viešpaties mokiniais. Kartu su Dievo tauta renkitės, gilinkitės, melskitės ir atvykite į susitikimą su popiežiumi Pranciškumi“, - rašoma Vyskupų konferencijos kreipimesi.

Savo šeimose, parapijose, bendruomenėse, grupelėse ar jaunimo susitikimuose tikintieji raginami gilintis į Dievo Žodį, apmąstyti Šventojo Tėvo žodžius, atkreipiančius dėmesį į opiausius klausimus, melstis jo intencijomis, konkrečiais artimo meilės ir gailestingumo darbais įgyvendinti evangelinius raginimus. „Kristaus šviesoje drąsiai keiskime pasaulį“, - rašo vyskupai, kviesdami visus geros valios žmones atsiliepti į popiežiaus Pranciškaus raginimus, kad mūsų visų bendri namai būtų saugesni ir gražesni, kad juose nebūtų vietos žmogaus orumą ir gyvybę neigiantiems žodžiams ar darbams.

„Kviečiame jus visus dalyvauti šiame istoriniame įvykyje Lietuvai ir kartu su popiežiumi Pranciškumi bei Visuotine Kristaus Bažnyčia išgyventi ypatingą tikėjimo nuotykį ir patirti gausių Dievo malonių. Būkime atviri Šventojo Tėvo nešamai žiniai“, - rašoma Lietuvos vyskupų konferencijos kreipimesi į tikinčiuosius ir visus geros valios žmones, rengiantis popiežiaus Pranciškaus apaštališkajai kelionei į Lietuvą.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (9)

 • Neabejoju 2018 kovo mėn. 18 d. 06:14:51

  Kad prie mūsų didžiųjų skaudulių jis tikrai prisilies. Sušers po
  vafliuką ir dar palaimins.

 • boze moj 2018 kovo mėn. 17 d. 22:32:39

  juk jis ka tik praregejo,kad pedofilija ir homoseksualizmas tarp kleriku
  l.uzleista,l.paveluota skaudi problema.nesenai kalbejo kitaip?sensta kaip
  ir musu senis.siap be reikalo nevaziuotu,o gal nematekgbistu baznycioj
  pirmoj eileje.

 • Klausyk asile urbi 2018 kovo mėn. 17 d. 20:32:20

  pats eik ir islamizuokis , jeigu tik du vingius smegenėliu teturi,
  be tavo islamo ir krikščionybės yra kuo tikėti, pirmiausia savim ,
  taigi zombiai ir lieka zombiais ar jie krikščioniškos sektos ar
  nevispročių musulmonų , nors musulmonai bent jau ne kanibalai

 • urbi et orbi 2018 kovo mėn. 17 d. 18:56:55

  islamizuokitės ir gyvenimas prašviesės. Nusimeskit krikščionybės
  jungą, arkikatedroj tegu gieda imamas. Čia "geroji naujiena" pagal
  antikrikščionis.

 • Ar jum nekeista 2018 kovo mėn. 17 d. 18:26:21

  Ar jum ne keista kai garbinam lydei kurio s enesnieji broliai degino ant
  lauzo dievo sunus ir dukras ar jum nekeista kai popieziaus uzsakymu buvo
  kuriami kryziaus zygiai siandien butu vadinami sqmdiniais kurie ne
  krikcionis skerde kaip gyvulius nors dievas jiems sake nezudyk negeisk
  svetimo turto ir t t praejus simtmeciams mes juos garbinam nors jie savo
  purvinu darbu nepabaige siandien uz vaiku prievartavimus baznycios
  vadovybe sumoka milijardus kad ziniasklaida neskelbtu apie kunigu
  nusikaltimus iz kur tie pinigai is kur milijardai vatikano valstybeje kuri
  nedaro nieko karui pries musulmonus kurie viesai niekina ir zudo krikcionis
  ju salyse tai kas vyksta suprasti labai sunku gal jie galvoja kad mes
  tikrai esame gojais kurie nieko nesupranta ir jauciasi dievais

 • Grąžins inkviziciją 2018 kovo mėn. 17 d. 17:15:16

  nors iš dalies jau grąžino , Artimuosiuose Rytuose krikščionis pjauna
  kaip kiaules ir ką daro šitas šventas senis , o gi visiškai nieko, tik
  dar skleidžia erezijas apie tai , kad tai atpildas
  Manau šitą sektą reikėtu uždrausti, atskleisti jų nusikaltimus ir
  teisti

 • gdr-ne popiežius 2018 kovo mėn. 17 d. 13:26:22

  ''Lauksim jo pasirodymo''-tai kai popiežius šoka su bobom,ar kai
  bučiuoja žydams rankas?Jis ne krikščionis.

 • gdr 2018 kovo mėn. 17 d. 13:20:43

  Aš jo nelaukiu.Ir jis net ne dvasininkas.Ir iš tikrųjų ,jis
  krikščionių priešas.

 • ne popiezius 2018 kovo mėn. 17 d. 10:25:13

  visi lauksim jo pasirodymo

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • IŠGELBĖJO: Izraelis naktį JAV ir Europos šalių prašymu evakavo iš Sirijos į Jordaniją 800 organizacijos „Baltieji šalmai“ gelbėtojų ir jų šeimų narius; tai pirmas kartas septynerius metus trunkančiame Sirijos pilietiniame kare, kai Izraelis leido sirams išsigelbėti nuo karo per savo teritoriją.
 • PASIRODYMAS: „Vilniaus festivaliai“ pristato pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantį pasaulinę muzikos garsenybę Philippe Jaroussky; prancūzų baroko scenos superžvaigždė savo pasirodymą sekmadienio vakarą surengs Vilniaus universiteto Didžiajame kieme.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar dalyvaujantys rinkimuose politikai turėtų nurodyti, ar nebuvo pripažinti sumaišę interesus?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate, kad nuo kitų metų parduotuvėse įvedinėtų nedarbo sekmadienius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +19 C

   +15  +16 C

 

   +16 +18 C

  +25  +28 C

   +22  +24 C

 

   +22  +25 C

    2-4 m/s

  2-5 m/s

 

    1-3 m/s

 

USD - 1.1670 PLN - 4.3229
RUB - 74.0532 CHF - 1.1633
GBP - 0.8945 NOK - 9.5905
reklama
Ukis 2018