Vytautai Landsbergi, Rusiją ar Lietuvą valdo idiotai?nuotraukos (48)

2018 rugpjūčio mėn. 02 d. 12:41:11 Perskaitė 5531

Paminėjome Medininkų tragedijos 27-ąsias metines.

 

Vytautas Landsbergis Medininkų poste pasakė kalbą. Ne tik apie blogai tiriamas Medininkų ir Sausio 13-osios bylas, bet ir apie Rusiją valdančius idiotus - Rusijos tardymo departamentas iškėlė baudžiamąją bylą Sausio 13-osios bylą tiriantiems Lietuvos prokurorams ir nagrinėjantiems teisėjams, kad šie Rusijos piliečius teisia pagal vėliau Lietuvos priimtus įstatymus.

Ar tikrai Rusiją valdo idiotai? Internete mačiau ir kitokių paaiškinimų. Kad Rusija bylą iškėlė dėl tankisto J.Melio laikymo suimtu be galutinio teismo sprendimo ilgiau, nei leidžia tarptautiniai Lietuvos įsipareigojimai. Norėčiau pamatyti dokumentą, o tik po to komentuoti.

Atsargumas gėdos nedaro.

Prisiminkime 2014 m. rugsėjį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Artūro Paulausko viešus pareiškimus ir LR VSD kreipimąsi į Lietuvos piliečius, kurie 1990-1991 m. paklausę Lietuvos valdžios raginimo atsisakė tarnauti Tarybinėje armijoje, primygtinai raginant juos nevykti į Rusiją, Baltarusiją ir kitas ne Europos Sąjungos ar NATO valstybes, nes Rusijos teisėsauga esą bando atgaivinti jiems baudžiamąjį persekiojimą.

Signataras ir pirmasis Lietuvos ambasadorius Tarybų Sąjungoje ir Rusijoje Egidijus Bičkauskas tik po trejų metų bylinėjimosi Lietuvos teismuose gavo leidimą susipažinti su šiuo mūsų prokuratūros iš Rusijos gautu dokumentu. Paaiškėjo, kad Rusijos prokuratūra kreipėsi dėl vienos tokios provincijoje užsilikusios ir nebaigtos baudžiamosios bylos nutraukimo! Kad nevargintų Lietuvos piliečio, paprašė Lietuvos prokuratūros, kad ši jį apklaustų ir gautų pagal Rusijos įstatymus tam būtiną šio mūsų piliečio sutikimą.

Visuotinėje politinėje isterijoje, kurią po 2013-2014 m. įvykių Ukrainoje pradžios sukėlė Lietuvos valdžia, ji stverdavosi ir tebesistveria bet kokio šiaudo, kad demonizuotų Rusiją.

Šiame kontekste mūsų prokuratūrai pritrūko, sakyčiau, pilietinės drąsos iškart pasakyti tiesą.

Ar kas nors iš mūsų valdžios, dirbtinai palaikiusios šią isteriją, bent pasirūpino sužinoti šio dokumento turinį? Ar pagalvojo mūsų valdžia, kokį stresą sukūrė tūkstančiams Lietuvos piliečių?

Lietuvos užsienio reikalų ministerija išsijuosusi komentavo ir tebekomentuoja kiekvieną, ne tik Lietuvos, įvykį, kurį tik galima buvo mintyse susieti su Rusija. Dėl įvykių Ukrainoje atšaukė į Vilnių konsultacijoms Lietuvos ambasadorių Rusijoje, nors to nepadarė net pati Ukraina.

Vytautai Landsbergi (o ir Artūrai Paulauskai), jei norite būti Lietuvos politikais, Medininkų, Sausio 13-osios aukų ir žuvusio pasieniečio Gintaro Žagunio artimųjų akivaizdoje atsakykite bent į keletą klausimų ir paaiškinkite, kodėl jūs tuo nesipiktinote tada, kai sprendimai buvo jūsų rankose:

Kodėl nesirūpinote, kad būtų išsiaiškinta, kur dingo Medininkų žudynėse naudoti ginklai, kuriuos Lietuvos-Baltarusijos pasienyje automobilyje rado ir konfiskavo mūsų pareigūnai?

Kodėl 1991 m. kovo 19 d. naktį Vilniaus OMON’ui sulaikius LR Krašto apsaugos departamento vadovą Audrių Butkevičių, jūs vertėte LR Vidaus reikalų ministerijoje budėjusį ministro pavaduotoją Arvydą Svetulevičių šturmuoti Vilniaus OMON’o bazę?

Kada LR Seimui bus grąžintos neteisėtai pasisavintos valstybinių komisijų tyrimo medžiagos dėl 1991 m. sausio 8 d. įvykių ir dėl Ministro Pirmininko Alberto Šimėno dingimo aplinkybių?

Kodėl LR Generalinė prokuratūra mūsų pasieniečio Gintaro Žagunio nužudymo jo poste baudžiamąją bylą perdavė Baltarusijos prokuratūrai?

Kodėl LR Generalinė prokuratūra, 1990 m. balandžio 20 d. iškėlusi baudžiamąją bylą dėl įvykių VĮ „Spauda“ Maironio gatvėje, Vilniuje, po mėnesio ją perdavė tirti TSRS karinei prokuratūrai?

Kodėl LR prezidente tapus Daliai Grybauskaitei, Sausio 13-osios byloje panaikinti įtarimai kolaborantams, motyvuojant tuo, kad jie patys nešaudė mūsų piliečių?

Kodėl Sausio 13-osios byloje nepareikšti įtarimai LKP/TSKP CK, vadovaujamo Mykolo Burokevičiaus, paskirtam vadinamosios „Kaspervizijos“ vadovui Gintautui Steigvilai?

Kodėl Ukraina, vadovaujama prezidento P.Porošenkos, neišduoda Lietuvai kaltinamųjų Sausio 13-osios byloje?

Kodėl dėl buvusio TSRS prezidento Michailo Gorbačiovo apklausos nesikreipiama į Vokietijos teisėsaugą, nors būtent šioje šalyje šiuo metu jis gyvena daugiau nei Rusijoje?

Gailiuosi, kad į pokalbius su žuvusiųjų artimaisiais 1991-1992 metais nepakviečiau Vytauto Landsbergio. Ką daryti su sienos apsauga ir muitinės darbu po Medininkų tragedijos teko spręsti mums vieniems - muitinės vadovui Valerijonui Valickui, Krašto apsaugos vadovui Audriui Butkevičiui ir man, Ministro Pirmininko pavaduotojui Zigmui Vaišvilai. Tuo metu nebuvo kitų norinčių prisiimti atsakomybę dėl galimų pasekmių.

Nulenkime galvas žuvusiųjų atminimui.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net