Vyriausybinė komisija stiprins šeimas, tik neaišku kokiasnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 01 d. 13:22:23 Perskaitė 693

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) kurs Šeimos politikos komisiją, kurioje dirbs įvairių ministerijų bei kitų institucijų atstovai. Komisijos tikslas - stiprinti šeimas. Tačiau jos sukūrimas nėra SADM ar Vyriausybės nuopelnas, nes tai padaryti įpareigojo Seimas dar pernai patvirtintu įstatymu.

 

Šių metų kovo 1 d. įsigaliojo pernai priimtas Šeimos stiprinimo įstatymas, kuris Vyriausybę įpareigojo sukurti tokią komisiją. Ji turėtų koordinuoti visų institucijų veiklą, susijusią su šeimos politika. Kokia tai politika, yra nurodoma įstatyme: šeimoms esą bus teikiama kompleksinė pagalba kuo arčiau gyvenamosios vietos, stiprinama šeimos narių sveikata, ypač dėmesį skiriant žalingų įpročių prevencijai, formuojamas teigiamas visuomenės požiūris į šeimą kaip valstybės pagrindą ir t.t. O ką darys kuriama komisija, atsakyti sunku net ir perskaičius jos nuostatus, kuriuos turi patvirtinti Vyriausybė. Naujo darinio funkcijos aprašytos labai aptakiai: „analizuoja, stebi, vertina, kaip formuojama ir įgyvendinama šeimos politika, teikia institucijoms pasiūlymus dėl jų bendradarbiavimo formuojant šeimos politiką“ ir t.t. Beje, komisijos darbe atsisakė dalyvauti Policijos departamentas, o Ūkio ministerija pasiūlymą paprasčiausiai ignoravo.

Ne ką aiškiau būsimą komisijos darbą nušvietė ir būsimasis jos pirmininkas, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

„Tai nebus formalumas, pliuso užsidėjimas. Komisija spręs šeimų klausimus Vyriausybės kompetencijos lygmenyje. Jos sprendimai bus patariamieji, bet svarūs. Komisija padės rengti poįstatyminius teisės aktus, siūlys, kiek vienai ar kitai priemonei skirti lėšų ir t.t. Aš į ją viltingai žiūriu“, - „Vakaro žinioms“ sakė L.Kukuraitis.

Pastaruoju metu politikai nebesupranta net šeimos sąvokos, vieni siūlo šeima vadinti kartu gyvenančius nesusituokusius asmenis, kiti - net ir vienos lyties porą. Ministras, paklaustas, kokias šeimas stiprins komisija, nuo tiesaus klausimo išsisuko, nors tai, kad į komisiją pakviesti dalyvauti ir Lygių galimybių kontrolieriaus įstaigos atstovai, verčia manyti, kad bus ginamos ir vienalytės „šeimos“.

„Kol kas šeimos apibrėžimo neturime, šeimos koncepcijos neturime, tačiau Šeimos stiprinimo įstatymą turime. Jame gairės yra sudėliotos, bet tik gairės. Niekur nėra apibrėžiama, kas yra šeima, ar ji sudaroma būtinai šeimos pagrindu. O kai klausiate apie vienos lyties poras, taip pat apie tai, ar santuokos pagrindu... Nenoriu kelti diskusijų, nenoriu priešinti žmonių, tai, ko klausiate, net nėra diskusijų objektas“, - kalbėjo L.Kukuraitis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net