Vyriausybė patvirtino Nacionalinę kibernetinio saugumo strategijąnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 14:53:30 Perskaitė 508

Pirmadienį Vyriausybė patvirtino Nacionalinę kibernetinio saugumo strategiją.

 

Pasak krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, dabartinė strategija turi būti keičiama, nes nebeatitinka šiandienos realijų ir kibernetinio saugumo iššūkių, kylančių Lietuvoje ir pasaulyje.

Naujojoje Nacionalinėje kibernetinio saugumo strategijoje pažymima, kad reikia didinti gynybą bei piliečių žinias apie kibernetinį saugumą, nurodoma, kam reikia pranešti apie kibernetines grėsmes, apibūdinti jų kilmę. Taip pat bus įtrauktas privatus sektorius, bendradarbiaujama su žiniasklaida, teikiamos rekomendacijos. Dar labiau bus plėtojamas tarptautinis bendradarbiavimas, diegiamos naujos technologijos ir rūpinamasi jų apsauga.

Strategijoje išskiriami penki tikslai - stiprinti kibernetinį atsparumą ir gynybos pajėgumus, efektyviau kovoti su nusikaltimais kibernetinėje erdvėje, skatinti kibernetinio saugumo kultūrą ir inovacijų plėtrą, plėtoti glaudesnį privataus ir viešojo sektorių bendradarbiavimą, stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą.

Pakeitimais siekiama įgyvendinti Europos Parlamento ir Europos Tarybos direktyvą dėl priemonių aukštam bendram tinklų ir informacinių sistemų saugumo lygiui visoje ES užtikrinti.

Birželį Seime priimtos Kibernetinio saugumo įstatymo pataisos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net