VTEK pradėjo tyrimą dėl J.Petrauskienėsnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 05 d. 17:16:00 Perskaitė 470

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienio posėdyje nusprendė pradėti tyrimą dėl švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės galimo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo pažeidimo, dėl nedeklaruotų vyro Evaldo Petrausko įmonės laimėtų viešųjų pirkimų.

 

Pasak J. Petrauskienės, viešai skelbiamoje informacijoje yra daug netikslumų, tik grįžusi iš vizito Norvegijoje ji žada aptarti šį klausimą su ministru pirmininku bei tikina, kad vyro darbovietę yra deklaravusi, o informacija apie įmonės sandorius yra vieša.

Tyrimo metu bus vertinama, ar ministrė laikėsi įstatyme nustatytos pareigos vengti interesų konflikto, o šiam iškilus - nusišalinti, kiek tai gali būti susiję su J. Petrauskienės sutuoktinio vadovaujamos bendrovės verslo interesais Švietimo ir mokslo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose. Tyrimo metu taip pat bus nagrinėjama, ar J. Petrauskienė nepažeidė įstatymo reikalavimų, reglamentuojančių privačių interesų deklaravimą.

Kaip ELTA jau skelbė, VTEK gautame pranešime nurodoma, kad J. Petrauskienės šeima valdo akcinę bendrovę, kuriai vadovauja švietimo ir mokslo ministrės sutuoktinis. Teigiama, kad šioje bendrovėje dirba tik du darbuotojai, tačiau bendrovė nuolat dalyvauja ir laimi Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžių įstaigų ir kitų organizacijų skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose.

Be to, švietimo ir mokslo ministrės privačių interesų deklaracijoje nėra informacijos apie sutuoktinio sudarytus sandorius ir aplinkybes, kad jo vadovaujama bendrovė laimi viešųjų pirkimų konkursus, kuriuos organizuoja Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžios ar kitaip su ja susijusios įstaigos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net