respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

V.Pranckietis: Prezidente, mes nekursime karo, sieksime taikosnuotraukos (2)

2018 rugsėjo mėn. 06 d. 13:20:11
Paulina Levickytė, Kornelija Mykolaitytė ir Vilius Petkauskas, Elta

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad pokalbis su prezidente apie sesijos programą buvo labai atviras ir aiškus. Pasak Seimo pirmininko, su prezidente jie sutarė, kad bus stengiamasi siekti bendro valstybės stabilumo.

 

„Sveikinu prasidėjus naują politinį sezoną. Pokalbis buvo labai aiškus ir atviras, - siekiame stabilumo valstybėje“ , - po susitikimo sakė Seimo pirmininkas.

Seimo pirmininkas patvirtino, kad su prezidente sutarė gerinti padėtį energetikos srityje bei užsienio politikoje. Pasak Seimo pirmininko, didžiausi iššūkiai ateinančioje sesijoje bus biudžeto tvirtinimas. Taip pat, anot Seimo pirmininko, pokalbyje buvo išskirtinai aptarta emigracijos problema, demografija, aukštojo mokslo reforma, studijų finansavimo modelis, gynybos klausimai bei partijų finansavimas.

Į prezidentės kvietimą Seimo nariams susitelkti darbui bei mažiau konfliktuoti, parlamento vadovas pažadėjo, kad Seimas ir toliau stengsis atspindėti žmonių interesus, o jis, kaip vadovas, kvies susitelkti parlamentarus bendram darbui.

„Prezidente, mes nekursime karo, karas netaikus politikos tęsimas, mes sieksime taikos“, - pabrėžė Seimo pirmininkas.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis ir Seimo valdybos nariai susitiko su prezidente D. Grybauskaite aptarti Seimo rudens sesijos darbų. Šalies vadovė su Seimo pirmininku ir Seimo valdyba aptarti teikiamų teisės aktų projektų susitinka dukart per metus - prasidedant pavasario ir rudens sesijoms. Į šios kadencijos Seimo V (rudens) sesiją parlamentarai rinksis rugsėjo 10-ąją, pirmadienį.

 

V. Pranckietis: Seimo sesijos darbų programoje rūpinamasi reformų tęstinumu

Parengtoje Seimo rudens sesijos darbų programoje rūpinamasi valstybės stabilumu bei reformų tęstinumu, ketvirtadienį po Seimo valdybos susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Sesijos darbų programa yra jau parengta. Joje yra išgauta daug įstatymų, kurie liečia ir reformų tęstinumą, rūpinasi mūsų valstybės stabilumu ir ateitimi“, - sakė V. Pranckietis.

Jis taip akcentavo, kad kai kuriose srityse sutarimas jau yra rastas.

„Mes turbūt pritariame, kad neturime problemų bendroje užsienio politikoje, bendrame energetikos strategijos kūrime“, - kalbėjo Seimo pirmininkas. Anot jo, taip pat galvojama apie tvarius valstybės finansus.

„Galvojame, kad mums reikia užtikrinti tvarius finansus. Tai, žinoma, visų biudžetų priėmimas rudenį“, - sakė jis.

Rudens sesijoje tarp pagrindinių Seimo darbų - 2019 metų valstybės biudžeto, „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimas.

Seimo prioritetu išliks tolesnis socialinės atskirties mažinimas, įgyvendinant kompleksines priemones (paramos būstui įsigijimas ir nuoma, vaiko pinigai ir kt.), taip pat numatoma priimti ir pradėti įgyvendinti Demografijos, migracijos ir integracijos 2018-2030 metų strategiją.

Į Seimo rudens sesiją parlamentarai rinksis rugsėjo 10-ąją, pirmadienį.

 

D. Grybauskaitė: parlamentarų Konstitucijos nepaisymas rodo nepagarbą valstybei

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad parlamentarai turėtų labiau atsižvelgti į visuomenės poreikius bei kurti bendrą valstybės gerovę, o ne visą dėmesį sutelkti į „santykių aiškinimąsi ar erzelyno kėlimą“ Seime. Šalies vadovės netenkina ir tai, kad parlamentarai neatsižvelgia į Seimo Teisės departamento išvadas apie tam tikro įstatymo neatitikimą Konstitucijai.

D. Grybauskaitė sako, kad teisėkūros kokybė ir atsakomybė turi būti išlaikyta. Pasak prezidentės, Seimo nariai privalo atsižvelgti į Teisės departamento išvadas dėl įstatymo neatitikimo Konstitucijai. Šalies vadovė pabrėžė negalinti palaikyti įstatymo projektų, prieštaraujančių Konstitucijai.

„Teisėkūros kokybė ir atsakomybė turi būti išlaikyta, ypač kai pats Seimas tokias iniciatyvas ar įstatymus kelia. Jeigu yra paties Seimo Teisės departamento išvada, kad vienas ar kitas įstatymas atvirai prieštarauja kelioms nuostatoms Konstitucijoje, vis tiek mėginti stumti tokį įstatymą. Tai yra tikrai labai neatsakinga, negarbinga, praktiškai tai reiškia visišką nepaisymą pačios Konstitucijos ir jos neigimą“, - teigė šalies prezidentė.

Pasak prezidentės, santykių aiškinimasis ar erzelyno kėlimas trukdo šalies vystymuisi ir nukreipia dėmesį nuo konkrečių problemų.

„Dėl komisijų, ką ir minėjau, labai norėčiau, kad šis Seimas būtų atsimintas ar kad galėtume prisiminti šį Seimą kaip darantį reformas, naudingą žmonėms, keliantį gerovę mūsų žmonių, o ne santykių aiškinimosi ar erzelyno kėlimą ar kažkokį kerštavimą.(...) Galiu pasakyti tik tiek, kad komisijos negali trukdyti teisminei valdžiai vykdyti tyrimus, o visa kita yra Seimo politinės apsisprendimas“, - sakė prezidentė.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis irgi pažymėjo su prezidente kalbėję apie įstatymo projektų neatitikimą Konstitucijai bei neatsižvelgimą į Seimo Teisės departamento išvadas.

„Dėl Amnestijos įstatymo diskutavome Seime, kad šis įstatymas turėtų neprieštarauti Konstitucijai, ir tai tirsime“, - teigė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis ir Seimo valdybos nariai ketvirtadienio rytą susitiko su prezidente D. Grybauskaite aptarti Seimo rudens sesijos darbų. Šalies vadovė su Seimo pirmininku ir Seimo valdyba aptarti teikiamų teisės aktų projektų susitinka dukart per metus - prasidedant pavasario ir rudens sesijoms. Į šios kadencijos Seimo V (rudens) sesiją parlamentarai rinksis rugsėjo 10-ąją, pirmadienį.

 

Prezidentė Seimui linki baigti mėtytis purvais

Seimas suplanuoja daug, tačiau paskęsta rietenose, kurios trukdo priimti sprendimus, po susitikimo su Seimo valdyba ir parlamento vadovu sakė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Kalbėjome apie teisėkūros procesą, nes dabar dažnai jaučiama skuba, kai Seimas nepaiso net savo pačių Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadų dėl kai kurių įstatymų atitikimo Konstitucijai“, - žurnalistams sakė šalies vadovė.

D. Grybauskaitė pareiškė norinti, kad ši Seimo kadencija būtų atsiminta dėl naudą atnešusių reformų, o ne užsidarymo apkasuose. Anot prezidentės, ji ir Lietuvos gyventojai tikisi matyti brandesnį Seimą - dirbantį kokybiškiau ir atsakingiau.

„Labiausiai norėčiau matyti bendrą darbą, nes karuose laimėtojų nėra. Pasibaigus pavasario sesijai, didžiausių partijų reitingai nėrė žemyn ir tai rodo, kad žmonės, matydami nesutarimus, smerkia abi puses. Toks politinių partijų elgesys tikrai neleidžia susikurti pozityvesnio požiūrio į politiką“, - teigė šalies vadovė.

Prezidentė taip pat nuogąstavo, kad artėjant trejiems rinkimams (savivaldybių, Seimo ir Europos Parlamento - ELTA) mažėjantis pasitikėjimas partijomis gali susilpninti valstybę.

„Pradžioje nepasitikima politikais, po to institucijomis, o galiausiai ir valstybe. Negalime leisti silpninti savo valstybės. Atsakomybė yra ant visų politinių partijų ir politikų pečių. Taip, skirtingos nuomonės demokratijoje turi egzistuoti, tačiau visos jėgos negali būti nukreiptos į kenkimą ir mėtymąsi purvais“, - kritikos negailėjo prezidentė.

Paklausta, kaip vertina Seimo ketinimus tęsti praėjusių kadencijų darbą tiriančių parlamentinių komisijų veiklą, D. Grybauskaitė buvo lakoniška: „Dėl tyrimų pasakysiu tiek - norėčiau, kad šį Seimą atsimintume kaip kuriantį gerovę žmonėms“.

Šalies vadovė kritikos negailėjo ir viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimu įtariamiems politikams ir jų artimiesiems. Anot D. Grybauskaitės, aukštas pareigas einantys politikai turi būti griežtesni savo atžvilgiu. „Jau ne kartą matėme Seimo atstovų demonstruotą užmaršumą. Skaidrumas aukščiausio lygio politikų ratuose turi būti absoliutus“, - aiškino D. Grybauskaitė.

Žurnalistams pasiteiravus, ar prezidentė mano, kad kandidatas į prezidentus Vygaudas Ušackas būtų tinkamas žmogus įsikurti Prezidentūroje, šalies vadovė atsakė į rinkimus nesikišianti. „Nė dėl vieno kandidato neišsakysiu savo nuomonės. Paliksiu Lietuvos žmonėms patiems apsispręsti, kokio prezidento jie patys nori“, - tvirtino D. Grybauskaitė.

Ketvirtadienį Seimo rūmuose įvyko tradicinis Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir Seimo valdybos narių susitikimas su prezidente D. Grybauskaite. Šalies vadovė su Seimo pirmininku ir Seimo valdyba aptarė teikiamus teisės aktų projektus. Susitikimas vyksta dukart per metus - prasidedant pavasario ir rudens sesijoms.

 

R. Karbauskis: niekas su niekuo nekariauja

Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, komentuodamas Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakytą susirūpinimą dėl politinio karo, tvirtina, kad jokių karų nėra ir niekas su niekuo nekariauja.

„Aš nelabai suprantu, ką turėjo omenyje prezidentė. Niekas su niekuo nekariauja ir jokių ambicijų mes nei Prezidentūros atžvilgiu, nei mūsų opozicijos atžvilgiu neturime“, - ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Jis svarstė, kad šalies vadovė galbūt turėjo mintyje politinę korupciją nagrinėjančias parlamentines komisijas, kurių darbas tęsis.

„Aš galiu suprasti prezidentę, kad ji vadindama tai karu pirmiausia turėjo omenyje komisijas, kurios nagrinėjo politinę korupciją. Aš galiu pasakyti atsakingai, kad tai bus tęsiama, nes mūsų visuomenė tikriausia nori žinoti, kas dėjosi valstybėje 27 metus, dėl ko mes gyvename taip, o estai gyvena kitaip. Bet kokiu atveju, jokių karų nėra, yra įstatymo leidybos iniciatyvos teisė, ir prezidentė teikia savo siūlymus, mes juos svarstome ir priiminėjame. Jokių karų nėra“, - akcentavo R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis taip pat atkreipė dėmesį į opozicijos beviltiškumą.

„Šitoje situacijoje dėl opozicijos beviltiškumo galiu pasakyti, kad yra opozicija, kuri nesugeba išsirinkti lyderio, opozicija, kuri nesugeba suformuoti šešėlinio ministro kabineto, opozicija, kuri neturi jokios programos“, - apgailestavo R. Karbauskis.

Jis sakė galįs prisiminti, ko gero, vienintelį atvejį, kai opozicija balsavimu parėmė valdančiųjų iniciatyvą dėl urėdijų reformų. „Daugiau neprisimenu, mes iš tikrųjų konstruktyviai dirbame ir tą darysime toliau“, - užtikrino R. Karbauskis.

Po susitikimo su Seimo valdyba ir parlamento vadovu šalies prezidentė D. Grybauskaitė sakė, kad Seimas suplanuoja daug, tačiau paskęsta rietenose, kurios trukdo priimti sprendimus.

„Labiausiai norėčiau matyti bendrą darbą, nes karuose laimėtojų nėra“, - sakė D. Grybauskaitė.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (2)

 • Xp 2018 rugsėjo mėn. 06 d. 15:19:37

  Susitiko du veltėdžiai, pakalbėjo apie šį bei tą, runkeliams padarė
  svarbų pranešimą ir išsiskyrė susireikšminę. O gyvenimas toliau
  sruvena žemyn upe.

 • Sk. 2018 rugsėjo mėn. 06 d. 14:56:31

  Na ką šitas žmogelis . Jis turėtų eiti atgal pas savo
  studentus.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PASIEKIMAS: sekmadienį Austrijoje prasidėjusio pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja lietuvė Daiva Ragažinskienė, užėmė devintąją vietą.
 • VYRIAUSYBĖ: Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sekmadienį prasidedančioje neformalioje Žemės ūkio taryboje Austrijoje aptars priemones, kurios galėtų padidinti regiono žemdirbių konkurencingumą, skatinti aukštos kokybės produkcijos gamybą ir pan.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Ukis 2018