V.Pranckietis ir R.Karbauskis nori tirti neskaidrius procesusnuotraukos (4)

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 14:11:12 Perskaitė 597

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pasisako už laikinosios tyrimo komisijos „dėl galimos neteisėtos įtakos ir poveikio politikams, valstybės tarnautojams bei politiniams procesams“ sudarymo, nes, jo nuomone, reikia tirti tuos neskaidrius procesus, kurie turėjo įtakos politiniams procesams.

 

Seimo vadovas neigia kalbas, kad esą planuojama tirti prezidentės Dalios Grybauskaitės veiklą.

„Ten nėra niekur nei žodžio prezidentė, nei prezidentės veiksmai, yra politinių procesų tyrimas, tęstinumas buvusios komisijos, išplėtimas laikotarpyje, manau, kad jaudintis iš anksto, kas bus kaip įvertinama, nėra reikalo“, - žurnalistams sakė V. Pranckietis.

V. Pranckietis ir „valstiečių“ frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad antradienį planuojamas tik nutarimo projekto dėl tyrimo komisijos sudarymo pateikimas.

„Šiandien jos nepatvirtinsime, šiandien yra tik pateikimas“, - teigė R. Karbauskis.

Naujo tyrimo prireikė, pasak jo, nes reikėtų įvertinti ir pačių politikų galimai korupcinius veiksmus.

„Manau, kad tyrimas, kurį atliko NSGK, yra toli gražu nebaigtas. Reikėtų pasižiūrėti į tą visą laikotarpį, į politinę korupciją ne per prizmę įmonių, verslo grupių, kurios veikė politikus, bet daugiau per pačių politikų veiksmus, nes be politikų dalyvavimo jokia politinė korupcija tiesiog neįmanoma“, - sakė R. Karbauskis.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė antradienį planuoja pateikti Seimui siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją „dėl galimos neteisėtos įtakos ir (ar) poveikio politikams, valstybės tarnautojams bei politiniams procesams“.

Jeigu Seimas pritartų, nauja parlamentinė komisija tirtų 2008-2016 metų laikotarpį. Komisijai siūloma ištirti suinteresuotų asmenų ar jų grupių galimai darytą neteisėtą įtaką ir poveikį šalies politiniams procesams, inter alia rinkimų eigai, parlamentinių koalicijų formavimui, parlamentinių frakcijų, atskirų politikų darbui, partijų ir visuomeninių judėjimų veiklai ir finansavimui.

Nutarimo projekte siūloma ištirti suinteresuotų asmenų galimai darytą neteisėtą įtaką ir (ar) poveikį teisėkūros procesui (teisės aktų inicijavimui, rengimui, svarstymui ir priėmimui); valstybės institucijų vadovų, valstybės tarnautojų rinkimui ar skyrimui ir (ar) jų veiklai; valstybės valdomų įmonių (jų antrinių bendrovių), viešųjų įstaigų vadovų, valdymo ar priežiūros organų narių rinkimui ar skyrimui ir (ar) jų veiklai.

Siūloma, kad naujoji tyrimo komisija dirbtų iki 2019 m. gegužės 1 d.

Komisiją siūloma sudaryti iš 12 Seimo narių, pagal Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymą turinčių teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“, laikantis Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principo.

Neoficialiomis žiniomis, vadovauti komisijai gali būti pasiūlyta Seimo nariui „valstiečiui“ Virgilijui Poderiui.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net