V.Pranckietis apie „valstiečių“ kandidatus į prezidentus: apsispręs suvažiavimasnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 04 d. 12:55:25 Perskaitė 477

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nelinkęs kalbėti apie galimus „valstiečių“ kandidatus į prezidentus, nes tai spręs partijos suvažiavimas.

 

„Apsispręs suvažiavimas, kiek kandidatų bus teikiama, kaip balsuojama už juos, kaip jie atrenkami, reikia sulaukti suvažiavimo“, - antradienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavimo data dar nepaskelbta.

Seimo pirmininkas atsisakė atsakyti į klausimą, kas galėtų pakeisti Saulių Skvernelį premjero poste, jei prireiktų.

„Kas būtų jei būtų, daug tariamųjų nuosakų, tai galbūt palikime tą klausimą ateičiai“, - sakė V. Pranckietis.

Seimo vadovas taip pat neatsakė į klausimą, ar „valstiečių“ partijoje mato kitą galimą kandidatą į prezidentus.

„Leiskite man nekomentuoti tokio klausimo, turi būti partijos narių nuomonė apie kandidatus“, - teigė Seimo pirmininkas.

V. Pranckietis apie draudimą deginti malkas: tai yra neteisinga žinia

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neteisinga žinia pavadino viešojoje erdvėje paskleistą informaciją apie tai, kad Aplinkos ministerija (AM) ruošiasi uždrausti deginti malkas.

„Tai yra neteisinga žinia“, - antradienį, atsakydamas į žurnalistų klausimus, sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovo teigimu, Seime tokio pasiūlymo niekas nesvarstė, ir „niekas apie jį nežinojo, iki žiniasklaida paskelbė apie jį iš ministerijos žinių“.

„Tikrai teisės aktuose to nėra. Mes negalime padaryti dalies Lietuvos žmonių įkaitais, nes faktas yra tas, kad mes dar kūrename krosnis. Kaip mes galime pakeisti tai vieną dieną vienu aktu. (...) Tos taršos aplink mus yra daugiausia iš automobilių, ir apie tai irgi vyksta diskusijos, o dėl taršos iš kaminų, manau, kad jos kasmet mažėja“, - sakė V. Pranckietis.

Nacionalinio oro taršos mažinimo plano projektas yra rengiamas pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą.

Nacionalinis oro taršos mažinimo planas, kaip įpareigoja Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planas, turi būti patvirtintas iki 2018 m. gruodžio 31 d.

ELTA primena, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paviešintą Taršos mažinimo planą pavadino „visišku oru“. Premjeras sakė, kad toks, koks yra dabar, planas tikrai nepasieks Vyriausybės ir su ja nėra suderintas.

Bendradarbiavimas su „tvarkiečiais“ bus įformintas susitarimu

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad rudens sesijos pradžioje planuojama pasirašyti susitarimą dėl bendradarbiavimo su Seimo frakcija Tvarka ir teisingumas.

„Pačioje sesijos pradžioje manau, kad tai įvyks. Tai duotų užtikrintą daugumą, formalią daugumą, neformaliai mes ją turime“, - antradienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Pasak Seimo vadovo, pasirašant dokumentą bus atsižvelgta į „tvarkiečių“ norus, į jų pageidavimus, nors „valstiečiai“ sutinka ne su visais „tvarkiečių“ derybiniais reikalavimais.

„Jie yra derinami, ir manau, kad iki pasirašant jie bus suderinti“, - teigė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas sakė, kad susitarimas dėl bendradarbiavimo bus pasirašytas su „tvarkiečių“ Seimo frakcija, bet „ne su partija, kuri teisiama, nors dar nenuteista“.

„Manau, kad kiekvienas Seimo narys yra doras, prisiekęs, su jais ir pasirašome“, - sakė V. Pranckietis.

Kaip žinoma, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija dažnai sulaukia palaikymo ir iš Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos.

Politiniuose kuluaruose yra kalbama, kad „tvarkiečiai“ ir LLRA-KŠS gali tikėtis Seimo vicepirmininko posto.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net