respublika.lt

2018 rugsėjo 25, antradienis

V.Matijošaitis: Prezidento darbas - nieko baisausnuotraukos (48)

2018 rugsėjo mėn. 02 d. 10:07:11
Danutė ŠEPETYTĖ

Taip mano Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris visuomenės apklausose yra įvardijamas tarp trijų realiausių kandidatų į šalies prezidentus. Jam, sako, malonu matyti tokius žmonių vertinimus, bet galutinio atsakymo, ar varžysis dėl teisės vadintis S.Daukanto aikštės šeimininku, neduoda. Tačiau intrigą palieka: „Lietuva - nedidelė valstybė, vienas asmuo galėtų eiti ir premjero, ir prezidento pareigas... Nenoriu detalizuoti, gal juo tapti teks pačiam...“

 

Stos Visvaldas MATIJOŠAITIS į kovą dėl Lietuvos prezidento posto ar nestos, - šis klausimas bene labiausiai rūpi ir galimiems jo konkurentams, kai kuriems jau pradėjusiems neoficialią rinkiminę kampaniją, ir stebėtojams, dėl to besitikintiems įdomesnių rinkimų, ir tiems piliečiams, kurie, įtikėję Matijošaičio nuoširdžiu darbu dėl Kauno miesto gerovės, norėtų pagaliau tokio sulaukti ir Lietuvos mastu.

Mes būtinai to paklausime Kauno merą V.Matijošaitį, bet pravažiavus tvarkomomis gatvėmis ir perkasta Laisvės alėja, menančiomis pavasarį užvirusį skruzdėlyną, negalime nepaklausti, kaip merui sekasi dirbti tokiomis sąlygomis, kai už jo langų tikras ermyderis - ūžia dunda ekskavatorius, ir tai, matyt, nuo ryto iki vakaro.

- Tai gerai, - juokauja V.Matijošaitis, - jauti, kad mieste gyveni, kad jis gyvas... Smagu girdėti ekskavatorių pro langą ir matyti, kaip miestas keičiasi, atgimsta...

- Tam kadencijos pakaks?


- Statantis namą vyras niekada nepasakys, kad paskutinė vinis jau įkalta. Ką spėsiu, padarysiu, ko nespėsiu, kiti padarys ir dar prigalvos naujų darbų. Miestui nevalia miegoti, jisai turi dirbti.

- Bet jis gali atimti atostogų grožį. Kur jūsų Kamčiatka, sniegynai, kvapą gniaužianti akistata su žvėrimi ir kosmosu?


- Tiesą sakant, gal jau patingėčiau važiuoti į Kamčiatką. Šiemet po Afriką pavaikščiojome su draugais, pasižvalgėme į antilopes. Na, o vasarą ypač tokią, kaip ši, ir Lietuvoje labai gera. Aš nė kiek neprarandu atostogų grožio, nes šią vasarą net kelis kartus buvojau Palangoje. Ir amžinatilsį žmona sakydavo, kad vasarą smagu ir Lietuvoje, išvažiuoti iš jos reikia tik norint vasarą pratęsti. Ji sakydavo, kad mums tikrai nereikia vilų užsienio kurortuose, - kur norėsime, viešbutyje pagyvensime; jos filosofija buvo teisingesnė.

- Jums nepatinka prabanga?

- Aš nesu prabangos žmogus, bet nesiginčysiu, patogumų neatsisakau. Nedaug trūko, kad buitį jau su amžinatilsį Irute būtume susitvarkę taip, kaip jinai norėjo, - planavome senatvėje savo namuose laiką leisti. Šiandien namie erdvės ir komforto man gana, ir kas svarbiausia - abudu sūnūs - gyvena netoliese: vienas - kitoje gatvės pusėje, kitas, vyresnis, - už dviejų šimtų metrų. Tai yra pasaka, kada anūkai su draugais atbėga pas senelį į pirtį - tų mažų vaikų knibždėte knibžda, ir jeigu neatlydi jų tėvai, seneliui tenka pasergėti, kai jie turškiasi. Tai smagu, tikrai.

- Tai kam tada jums dvaras Kačiūniškės kaime?

- Aš irgi galvoju, kam. Tiesa, ten ne dvaras, ten geresnė aura, buvęs moterų vienuolynas. Gaila, įdomus statinys, o metai kiti, ir būtų sugriuvęs, nemažai Lietuvoje yra suirusių ir beyrančių įdomių pastatų... Pradėjome remontuoti, pakeitėme stogą, langus, perplanavome, paskui galvojome, ką čia veiksime. Matyt, nebus taip, kad aš vienas aura mėgausiuosi, gal įveiklinsiu tą pastatą, turiu idėjų.

- Ilgitės verslo?

- Kai nueinu į geras įmones, kur teisingai organizuotas darbas, pasiilgstu Vičiūnų, moderniško darbo organizavimo, naudingo įmonei ir žmonėms...

- Įdomu, kur laisvės jautėte daugiau?

- Versle, žinoma. Pradžioje labai nervinausi peržiūrinėdamas konkurso dalyvių įkainius, o man sakydavo, ko čia nervuojatės, nors jie būdavo 40-50 proc. didesni, negu aš mokėdavau kažką statydamas ar dirbdamas versle. Visa laimė, kad pradžioje, kol apsipratau su visomis ilgomis procedūromis, komanda mane stabdė. Viešųjų pirkimų taisyklės griežtos, kartais atrodo net kvailos, sąlygojančios per ilgus procesus dėl perdėtų apsaugos priemonių ir baimių - mano nuomone, valstybė šiuo atveju daugiau praranda, negu laimi.

- Bet per ilga turbūt net jūsų sukirpimo žmogus gali susitaikyti su nerangia viešųjų pirkimų sistema?

- Gal nedaug tėra mano sukirpimo žmonių valdiškose vietose, - mano sukirpimo žmonės dirba privačiose kompanijose, privačiuose versluose, o šičia gal ateina kitokio kirpimo žmonės, iš valdiškų kompanijų, kur jiems daugmaž tas pats, ar tiek sumokėsi, ar tiek, ar dvigubai permokėsi; va juos perlaužti jau yra menas. Ir aš nesu garantuotas, kad visuose pirkimuose pavyksta juos perlaužti, bet ir jie nėra garantuoti, kad aš nepatikrinsiu, kaip jie vykdo sutartis, o radęs, kad vykdo netinkamai, nepareikalausiu perdaryti iš naujo. Jie stengiasi, nes žino, kad patikrinsiu.

- Bet savivaldybei teistis turbūt tenka rečiau?

- Čia atskira tema. Miestų ir rajonų savivaldybėms reikėtų suteikti daugiau teisių, kad privačios kompanijos neturėtų galimybės visą laiką iš jų tyčiotis. Kad vieną kartą pasityčiojus, antrą kartą jau galėtum juos siųsti velniop. Kaip įprasta privačiame versle: jeigu laimėjai konkursą, bet blogai dirbi, kitą kartą tavo paslaugų jau nebeprireiks. Miestas galų gale turi turėt tokią teisę: tu prisišiukšlinai, su tavim dar nebaigėm bylinėtis, - nedalyvausi jokiame konkurse. Tiesiai pasakysiu, turiu galvoje parazitines kompanijas, kurios, neturėdamos nei resursų, nei žmonių, dalyvauja konkursuose ir skundžia jo rezultatus, kad tik trukdytų. Liberalizmas - puikus dalykas, bet tiktai ne vystymosi stadijoje. Kai viskas pastatyta, sutvarkyta, tada gali gyvent liberaliai: tralia lia lia...

- Priminėt, kaip liberaliai iš Vilniaus išspirtas „Laisvės kario“ (Vyčio) paminklas atsidūrė Kaune. Ko nesuprato Vilniaus meras ir ką supratote jūs?

- Nenoriu komentuoti, kaip ten kas išėjo. Mes per dešimt dienų atlikome apklausą ir sužinojome, kad 70 proc. apklaustųjų norėtų, kad Vyčio skulptūra stovėtų Kaune. Pasiūlėme kelias vietas, kur ji galėtų būti, ir žmonės nutarė, kad geriausia ją statyti prie Kauno pilies. Aišku, neklausėme jų, kurion pusėn pasukti paminklą, tai nusprendė profesionalai. Aš tikrai nesikišau, kur jis stovės ir kur žiūrės.

- Tąsyk kalbėjo, esą su tuo „žirgu“ Matijošaitis įšoks tiesiai sostinėn, į Prezidentūrą.

- Ką gali žinoti? Jei geras kamanas parinksim...

- Kas jums Vilniuje paglosto akį?


- Daug kas. Aš dažnai važiuoju į Vilnių, nors žinau, kad ir vilniečiai dažnai važiuoja į Kauną, ypač į Kauno restoranus...

- Žodžiu, apie Vilnių, kaip apie mirusį: arba gerai, arba nieko?

- Ne, ne... Vilniui pasisekė, kad jis turėjo gerą merą Artūrą Zuoką, kuris miestą pažinojo kaip penkis pirštus, pavyzdžiui, žinojo, kokio diametro kurioj gatvėj praeina kanalizacijos ar vandentiekio vamzdis ar kur kokie elektros pajėgumai. Artūras man iki šiol yra įdomiausias Vilniaus meras, su jo vardu susijęs miesto proveržis. Kas, jei ne jis būtų išdrįsęs uždaryt Gedimino prospektą, pastatyt požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, išpjaut medžius... Žinot, ką reiškia mieste išpjauti medžius? Meras pasmerktas.

- Tiesa, net Matijošaičiui kliuvo dėl tų medžių.

- Tiek ir tekliuvo. Kaunas yra žalias miestas, jis ir bus žalias, medžių gal dvigubai daugiau prisodinsime, negu buvo iki šiol.

- Po septynis šimtus eurų už kiekvieną?


- Nežinau tokių kainų. Kaune, jei medis didelis, daugiausia sumoki du šimtus, nepirkčiau, jei reiktų daugiau, juk gyvenu kitoje Nemuno pusėje, ten - Suvalkija. Ir mano močiutė buvo suvalkietė, tad aš nesuteikčiau sau progos išlaidauti.

- Smagu girdėt, kad merui gaila mūsų pinigų.


- Pinigai yra tam, kad juos leistum, bet protingai.

- Kur jums pavyksta juos išleist?


- Kauno gatves visi mato, - jos „pilinguotos“, padažytos. Kai kas laiko mane geru kelininku, sako, Matijošaitis sutvarkė gatves, tačiau jas tvarko ne Matijošaitis, o kelininkai, su kuriais sutarėme, kad jie dirbs už protingą kainą (ne ankstesnę) ir ji laiduos jiems darbą nuo įšalo išėjimo iki užšalimo. Mano komandai atrodo, kad per trejus metus nuveikėme nemažai, man - kad per mažai. Jei visos viešųjų pirkimų procedūros kiek sutrumpėtų, būtume dar daugiau nuveikę. Susimažinome ir miesto skolas. Bloga yra tai, kad nesutampa savivaldos ir Seimo rinkimai. Su viena ir ta pačia valdžia lengviau pradėti, tęsti ir baigti projektus, kurių miestas savo lėšomis negali įgyvendinti ir kurie reikalingi ne tik miestui, bet ir valstybei.

- Bet juk kalbuosi su vienu įtakingiausių Lietuvos žmonių!


- Bet kam perleistum tą įtaką, jei tik galėtum pradėti Mokslo salos (Nacionalinį mokslo ir inovacijų centrą - red.past.) Nemuno saloje ar Koncertų rūmų statybas.

- Maniau, netruksite pasigirti kompanijos „Continental“ investicijomis pakaunėje?


- Jas atvedė ne Matijošaitis ir ne Kauno rajono meras, bet įmonė „Investuok Lietuvoje“, ir mums nesvarbu, ar gamykla rasis laisvoje zonoje ar nelaisvoje, Kaune ar ne Kaune, - svarbu, kad Lietuvoje, kad žmonės turės darbo ir mokesčiai liks Lietuvoje. Nes kai žmonės išvažinėja, yra tragedija.

- Sunku matyti kaimo trobas užkaltais langais?

- Čia emigracijos problema. Vienas iš būdų šiai problemai spręsti - daugiau dėmesio skirti pramonei, kuri vystosi gana lėtai. Nesinori veltis į diskusijas, bet šiuo požiūriu, kiek patyriau dar versle, nieko gero negaliu tarti nei apie konservatorius, nei apie socialdemokratus, buvusius valdžioje.

- O apie „valstiečius“?


- Dabar esu nutolęs nuo gamybos. Būsiu nepopuliarus, bet man savotiškai gaila partijų vadovų, kurie taip nesumaniai pasirenka komandas; gal kartais jaučiasi kažkam skolingi ar įsipareigoję...

- O kaip renkatės jūs?

- Mes ir šiandien į „Vieningą Kauną“ nepriimam žmonių dėl skaičiaus, nes mums svarbu, kad šis judėjimas burtų tik tuos, kuriems iš tiesų svarbus Kaunas ir Kauno žmonės. Visi jie dirbantys, užsiėmę žmonės, o dalyvauja, kaip miestiečiai, norintys kad jų idėjos būtų išgirstos ir įgyvendinamos. Nebūna taip, kad šlietųsi prie „Vieningo Kauno“, tikėdamiesi gauti darbą. Ir be komandos į mero kėdę manęs surišto nebūtumėt atvedę...

- Kaip jus veikia aukšti jūsų reitingai, skelbiami tarp galimų pretendentų į prezidentus?


- Maloniai. Niekada gyvenime negalėjau pagalvoti, kad, anot vieno iš mūsų komandos, jų bosą taip aukštai įvertins žmonės. Aišku, smagu, bet čia pliusai komandai.

- Kokio prezidento, jūsų manymu, reikėtų Lietuvai?


- Nesureikšminčiau tų pareigų. Lietuva - nedidelė valstybė, vienas asmuo galėtų eiti ir premjero, ir prezidento pareigas... Nenoriu detalizuoti, gal juo tapti teks pačiam... (Juokiasi.)

- Prisimenu, žadėjot kelti kandidatūrą tuo atveju, jei kiti kandidatai pasirodys besą silpnoki. Kaip jums jie šiandien?


- Dar yra daug laiko iki rinkimų... Manote, kad šitame kabinete ta tema nėra svarstoma? Yra svarstoma ir galvojama, bet šiandien nenorime jai atsidėti, nes ir taip turime ką veikti Kaune. Prezidento darbas, kaip darbas - nieko baisaus, priklausytų nuo komandos, bet ar norėtum ar nenorėtum, - kitas klausimas.

- Juk būtų smagu Kauno šūkius pritaikyti Lietuvai: „Lietuva tvarkosi“, „Lietuvos studentai šypsosi“, „Lietuvoje gyventi galima“?..

- Arba „Aš tikrai myliu Lietuvą“... Geras šūkis, ar ne?


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (48)

 • Čia tik zobova 2018 rugsėjo mėn. 04 d. 09:44:22

  reitingais.
  Neis prezidentauti-per aukštas politinis postas.

 • na duoda meriukas : 2018 rugsėjo mėn. 04 d. 09:24:23

  „Lietuva - nedidelė valstybė, vienas asmuo galėtų eiti ir premjero,
  ir prezidento pareigas... Nenoriu detalizuoti, gal juo tapti teks
  pačiam...“ jam jau maža Prezidento pareigų, be konkurencijos nori ir
  ANTRO PORTFELIO.

 • na duoda krabelis : 2018 rugsėjo mėn. 04 d. 09:23:35

  „Lietuva - nedidelė valstybė, vienas asmuo galėtų eiti ir premjero,
  ir prezidento pareigas... Nenoriu detalizuoti, gal juo tapti teks
  pačiam...“ jam jau maža Prezidento pareigų, be konkurencijos nori ir
  ANTRO PORTFELIO.

 • kaip bebūtų 2018 rugsėjo mėn. 04 d. 07:45:53

  Bet Kauno miesto taryboje tas pats kas kitų partijų ir judėjimų nėra.
  Šie dominuoja absoliučiai. Net konservatoriai su socdemais ir kitais su
  didele patirtim kaip akli viščiukai prieš šiuos. Ir pavyzdys, kaip
  suaktyvino Kauno miesto ūkinį tvarkymą.

 • Kai kuriems 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 22:59:42

  negi jums neaisku, kad Matijosaitis tik durniu volioja del prezidentavimo?
  Jis ta aiskiai pasako siame pokalbyje.

 • < < tam gerai organizuota 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 22:58:06

  Nieko organizuoti nereikia !Reklamos irgi nereikia . DARBAI kalba už Merą
  V.Matijošaitį ! Ačiū Jam ir Jo komandai !
  Džiaugiamės ,kad dirbate kauniečiams ! SĖKMĖS !

 • Neigiamus komentarus rašo anūko partiečiai ? ? 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 22:48:01

  Jau trys metai praėjo nuo konservatorių pralaimėjimo ,bet vis
  negali susitaikyti ,kad "VISAM prarado" Kauną ? Praeitą savaitę
  toną davė Juknevičienė ,prirašiusi "nesąmonių" ! Po kiekvienos savo
  frazės pabrėždama - "neturiu įrodymų" ! Kai neturi įrodymų-
  reiškia šmeižtas ?
  Gerb . V.Matijošaičio iš Kauno į Daukantynę - NEIŠLEISIME !
  Sveikatos ir kantrybės linkime Merui ,darbuojantis kauniečiams !

 • Ar tikrai? 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 21:37:02

  Psichologai pasakytų, kad paskutiniame sakinyje įterptas žodis "tikrai"
  parodo kalbančiojo nenuoširdumą ir apsimetimą.

 • Gerai organizuota propagandine akcija 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 21:25:46

  Keista, kad visi panegiriski komentarai, liaupsinantys Matijosaiti, atrodo
  lyg rasyti viena ranka - issireiskimai, stilius, perdetas stumimas i
  prezidentus. Dirba busimojo kandidato komanda, oi kaip uoliai dirba...

 • Paskaityk Orbana, Matijosaiti 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 21:16:14

  Nebaigiau skaityti interviu... Pasidare sleikstu. Paskaityk, Matijosaiti,
  Orbano kalba - gal ka nors suprasi ir nebesvaiciosi apie prezidento kede.
  Vaziuok geriau i Afrika ganyti antilopiu.

 • Pranis 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 18:15:40

  Daugelyje komentarų galima įžvelgti Dėdulės chi...chi...chi.

 • įdomu? 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 17:00:02

  Kaip tie sako, ar ilgai su Karbauskiu Lietuva ..dalinsis? Ar nepradės
  tarpusavy...? Gal vieni ant kitų siundyt?

 • kisa 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 16:15:26

  kaip sakie leninas, prezidentu gali but ir valitoja, tai ka reiskia
  tarbakrauskiui matijosaiciui but prezidentu, vistiek vienas kitas ka nors
  patars, paciam gsalvot nereikies.

 • įdomu? 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 15:00:46

  Palaikyt tokius reitingus kur apie valstybės reikalaus nesigirdi net, kad
  rimčiau prabiltų, čia gal nemaža lėšų reikia? Įdomu Kauno m.
  taryboj gal nėr opozicijos? Kur jei rimta būtų, tai nors pasidomėtų
  kiek lėšų savivaldybė išleidžia reklamai?

 • Pamastymui 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 14:22:52

  Ar istikruju suspes iki ijojimo I Daukanto a., Kauna paversti Patiomkino
  kaimu.

 • Paveldas 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 14:17:46

  Straipsnis, kaip sovietu laikas, kad kaunieciai dekingi breznevui ir
  partijai uz ju laiminga vaikyste.
  Daugiau opiumo liaudziai, nes be jo, t.y. populizmo su ant namu ir tvoru
  klijuojamais plakatais ir veltui maitinamos medijos, sunku butu buti vienam
  is Triju.

 • ei sepetyte 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 14:08:42

  tokia protinga taip gerai valdai plunksną onusipigini su tokiom
  užsakomosiom rašliavom, atvažuiuok į kauną ir pakalbink kauniečius,
  sužinosi ar jie taip jau myli tą poną ar vis dėlto yra ir kitaip
  manančių

 • Vengrijos pavyzdžiu 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 12:29:02

  Kas iš Lietuvos valdžioje esančių ir pretenduojančių gali pasakyt?
  Kiek darbo vietų per tiek n metų sukurs ir kaip valstybės skolas
  mažins?

 • Sk. 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 11:28:08

  Rinkiminės kampanijos metu visi deklaruoja ,kad jie tikrai myli
  Lietuvą , bet vėliau kit kas išaiškėja .

 • esmėj 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 07:55:49

  Šiandien Lietuva ekonominam vystyme atsilieka nuo Estijos, Lenkijos
  todėl. Kad centrinėje valdžioje stygius vadovų su stipria ūkine
  kompetencija valstybių valdyme. Net merų lygy stygius. Ir iš kart
  išsiskiria stiprūs ūkinėj kompetencijoj. Tai Kauno ir Druskininkų
  merai. Iš kart regionai suaktyvėję nežiūrint didmiesčio, ar kaimo
  lygio. Ir jei tik nutolint juos - ir vėl regionai taps kaip buvę... Nes
  kiti net išlaikyt tokio lygio, kur reikia daug gabumų ir iniciatyvų
  rodyt, vargu ar sugebės?

 • kaip bebūtų 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 07:20:02

  Vis tik Lietuvos politikoj išskirtinė asmenybė. Kauno miesto taryboj
  praktiškai visos partijos ir judėjimai alternatyvų net nesugeba
  išstatyt šiems šioje kadencijoje. O juk partijos su patirtim ir ...?
  Ūkinis Kauno miesto tvarkymas žymiai suaktyvėjęs nei prieš buvo...Kaip
  lyginant centrinei šalies valdžiai aiškiai trūksta ūkinės
  kompetencijos ir atsakomybės.

 • viskas normalu 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 07:00:31

  Pagal ūkinę kompetenciją lenkia kitus. Lyginant su R.Karbauskiu pats
  eina į prieky ir atsakomybę prisiima. Nei anas kaip iš užkuliusių ir
  per savo... - smarkiai trūksta ūkinės kompetencijos valdyme ir tautai
  tik draust, skurdas didėja. Esmėj nevardijant kaip paskolas ateity
  atidavinės Lietuva ką vieningai pratyli, kaip Estija su Lenkija mažina
  paksolas, Lietuvoj tik bėdos didėja. Bent eilinių žmonių tiksliai...

 • nereikia 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 04:00:01

  I jokius prezidentus, dar Kaunui toks zmogus labai reikalingas, dar daug
  darbu Kaune, o joks kitas tikrai taip nesitvarkys.

 • siulau 2018 rugsėjo mėn. 03 d. 00:23:27

  Matjosaiciui, nekvarsinti visuomenei galvos .tuojau Kaunas liks be liepu.

 • kur 2018 rugsėjo mėn. 02 d. 20:25:28

  dingo komentaras,sis individas tik garbes troksta,beda, del turtu ryztasi
  viskam,beda o ne prezidentas is jo.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PATEKO: Didžiojoje Britanijoje vykstančio Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyro vienetų atrankoje lietuvis Simonas Žukauskas 2:6, 1:6 pralaimėjo atrankos favoritui 20-mečiui amerikiečiui Roy'ui Smithui (1378-oji pasaulio raketė), tačiau pateko į pagrindines varžybas kaip „laimingas pralaimėjusysis“ (lucky loser).
 • VADOVAUS: Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų kuriamam Verslo kompetencijų ir paslaugų centrui nuo pirmadienio vadovauja ilgametę patirtį turinti Ramunė Vaičiūnienė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar savo akimis matėte popiežių Pranciškų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +9 C

   +3   +4 C

 

   0  +2 C

  +11  +12 C

   +8  +9 C

 

   +7  +9 C

  1-6 m/s

 4-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018