respublika.lt

2018 sausio 24, trečiadienis

Visur gerai, Seime geriausianuotraukos (37)

2015 spalio mėn. 22 d. 08:00:03
Danas NAGELĖ, zinios@vakarozinios.lt

Konstitucinis Teismas, išaiškinęs, esą rinkėjų skaičius apygardose negali skirtis daugiau nei dešimtadaliu, politikus privertė pasukti galvas, kaip šį sprendimą įgyvendinti. Tačiau gal pačiame Seime reikėtų vietoj 141 galvos palikti penktadaliu mažiau jų?

 

Žmonės nyksta, išrinktieji - ne

1992-aisiais, kai Tauta referendumu patvirtino Lietuvos Konstituciją, numatančią, kad Seimą sudaro 141 Seimo narys, mūsų šalyje buvo 3 mln. 703 tūkst. 300 žmonių. Vienam parlamentarui teko atstovauti vidutiniškai 26 281 gyventojui. O šių metų spalį, Statistikos departamento skaičiavimais, Lietuvoje teliko 2 mln. 895 tūkst. 993 gyventojai, o parlamentarų skaičius išliko toks pat. Todėl dabar kiekvienas jų atstovauja vidutiniškai jau tik 20 539 žmonėms. Atstovaujamųjų skaičius sumažėjo 5747, arba 22 proc. Tad būtų visiškai natūralu, kad tokia pat dalimi sumažėtų ir deputatų skaičius. Jų liktų 110. Siūlymų mažinti parlamentarų skaičių būta ne vienas, tačiau Seimas kaip nesimažina, taip nesimažina.

Argumentų nesiklauso

Bene pastarąjį kartą toks siūlymas Seime registruotas pernai. Tada parlamentarų grupė deputatų skaičių pasiūlė apkarpyti iki 101. Iniciatorių teigimu, Lietuva yra tarp Europos valstybių, kuriose vienam parlamentarui tenka mažiausiai gyventojų. Didesnėse valstybėse vienas parlamentaras atstovauja vidutiniškai dvigubai didesniam skaičiui nei Lietuvoje. Jie savo siūlymą argumentavo ne tik lygindami su kitų valstybių praktika, bet ir aiškindami, kad taip būtų sutaupyta, nes nereikėtų algų mokėti ne tik daliai politikų, bet ir gausiai jų patarėjų, padėjėjų armijai, nereikėtų tiek mašinų ir t.t. Be to, esą pagrindinė Lietuvos teisinė bazė jau suformuota, didžioji dalis ES teisės aktų perkelta, darbo gerokai sumažėjo, o tai rodo ir faktas, kad neretai vakariniai posėdžiai baigiasi per 2 valandas.

Aišku, į šiuos argumentus, kaip ir į visus ankstesnius, nebuvo atsižvelgta. Seimas nesusimažino. Tačiau dabar kažką daryti vis tiek reikės. Žmonės iš kai kurių rinkimų apygardų taip masiškai emigravo, kad jose rinkėjų skaičius tapo keliasdešimt procentų mažesnis nei kitose. O Konstitucinis Teismas išaiškino, kad tai prieštarauja Konstitucijai. Negana to, Teismo pirmininkas Dainius Žalimas leido sau nuspręsti, kad nuokrypis tarp apygardų skaičiaus negali viršyti 10 proc. vidurkio, nors apie jokius procentus Konstitucijoje nekalbama. Galbūt geriausia mažas apygardas sujungti? Taip ir parlamentarų skaičius sumažėtų.

Niekada nenorės susimažinti

O europarlamentaras Valentinas Mazuronis mano, kad yra kitas sprendimo būdas - mažinti parlamentarų skaičių. Beje, kai buvo Seimo narys, jis Seimą buvo siūlęs sumažinti iki 71 nario. Kai kurie politologai, teisininkai tvirtina, esą parlamentarų skaičiaus mažinti vien todėl, kad sumažėjo gyventojų, negalima, nes rinkėjų skaičius esą beveik nesumažėjo, dalis jų tik tiesiog emigravo. V.Mazuronis jiems turi kontrargumentų: juk Seimo nariai dirba saviems gyventojams, o ne emigrantams, kurie net ir pagal kitus įstatymus gyvena.

„Be to, užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių net negalima vadinti rinkėjais, nes iš esmės jie rinkimuose nedalyvauja. Jų visų balsai suplaukia į Naujamiesčio rinkimų apygardą. Iš užsienio į ją suplaukia tik keli tūkstančiai balsų. Todėl akivaizdu, kad mažėjant gyventojų skaičiui reikia mažinti ir Seimo narių skaičių. Nes visose valstybėse parlamentarų skaičius tvirtinamas proporcingai gyventojų skaičiui. Bet Seimo narių skaičius įtvirtintas Konstitucijoje, o ją gali keisti tik Tauta referendumu (bet jį surengti labai sunku) arba patys Seimo nariai. O jie to niekada nenorės daryti, nes dauguma parlamentarų siekia būti perrinkti. Sumažinus Seimo narių skaičių perrinkimo galimybė sumažėtų, o niekas to nenori. Tai ir yra ta nenoro mažinti parlamentarų skaičių priežastis“, - įsitikinęs V.Mazuronis.

Užsisėdėjo per ilgai

Europarlamentaras mano, kad būtų galima atsisakyti parlamentarų rinkimo per partinius sąrašus. Tada, jo nuomone, mažiau šansų būtų į Seimą patekti „amžiniems“, įsisenėjusiems parlamentarams. Nors, pasak jo, galima būtų šią problemą išspręsti ir kitaip. Pavyzdžiui, įtvirtinus nuostatą, kad tas pats žmogus negali būti renkamas 3, 4 ar 5 kadencijas iš eilės.

„Šis klausimas tikrai turėtų būti diskutuojamas. Bet aš diskusiją kelčiau ne tik dėl „amžinų“ Seimo narių, bet ir dėl „amžinų“ merų. Juk jie daugiausia valdžioje išsilaiko tik todėl, kad per ilgą laiką yra susikūrę administracinę struktūrą, kad prieš juos niekam neįmanoma pakovoti. Panašiai yra ir su ilgalaikiais Seimo nariais. Todėl kadencijų ribojimas tikrai nepakenktų. Juo labiau kad mes patys juokiamės iš kitų šalių, kaip Baltarusijos, kur yra amžinas prezidentas. O pas mus yra įsisenėjusių Seimo narių“, - tvirtino V.Mazuronis.

Kauno technologijos universiteto profesorius politologas Algis Krupavičius irgi tvirtina, kad kai kurie Seimo nariai pernelyg ilgai užsisėdėjo, o tai gresia stagnacija, tačiau mano, kad įvesti draudimą dirbti kelias kadencijas iš eilės būtų demokratijos pažeidimas.

„Paskutinę žodžio teisę turėtų turėti rinkėjai. Jei rinkėjai nori, kad Seimo narys dirbtų 5 ar 6 kadencijas iš eilės, jiems uždrausti dėl to balsuoti negalima. Aišku, demokratija nėra geriausias valdymo būdas, bet geresnis dar nėra sugalvotas“, - tvirtino politologas.

Nesijaučia įsisenėjusi

Tiesa, patys įsisenėję parlamentarai tokie nesijaučia. Net 15 Seimo narių yra renkami į parlamentą nuo 1996-ųjų, Emanuelis Zingeris ir Rasa Juknevičienė - net nuo 1990-ųjų (tiesa, pirmasis praleido 2000-2004 m. kadenciją, antroji - 1992-1996 m. kadenciją), o Irena Šiaulienė, Andrius Kubilius, Gediminas Kirkilas, Algimantas Salamakinas ir Vilija Aleknaitė-Abramikienė Seime „užsikonservavo“ nuo 1992-ųjų ir sėdi ten be jokios pertraukos.

„Visiškai nesijaučiu įsisenėjusi. Pritarti kadencijų ribojimui nesunku, tačiau parlamentarai - ne prezidentai. Prezidentams kadencijos sugalvotos, kad neįsivyrautų diktatūra. O parlamentuose reikia ne tik jaunatviškos energijos, bet ir patirties, kurios aš labai daug turiu. Kai ateis laikas, kai sušlubuos atmintis ar sveikata, aš pasitrauksiu. Negaliu neigti, kad tiek ilgai sėdint Seime prarandama kvalifikacija, todėl susirasti kitą darbą būtų sunku. Tačiau noriu priminti, kad aš esu ESBO parlamentinės asamblėjos viceprezidentė. Todėl jei aš lengvabūdiškai pasitraukčiau iš Seimo, Lietuva prarastų postą, kurio nėra iki šiol turėjusi niekada. Be to, jaučiu, kad atėjo mano brandos ir žydėjimo laikas“, - prisipažino V.Aleknaitė-Abramikienė.


Juozas ŽILYS, teisininkas, Konstituciją kūrusios darbo grupės pirmininkas:

Kai kūrėme Konstituciją ir joje įtvirtinome, kad Seimą sudaro 141 narys, Lietuvoje buvo vienoks gyventojų skaičius, dabar - visai kitoks. Aišku, koks dabar turi būti Seimo narių skaičius - politinio apsisprendimo, ne teisininkų reikalas. Tačiau, Lietuvoje sumažėjus rinkėjų skaičiui tiek atskirose rinkimų apygardose, tiek visoje šalyje, klausimas dėl parlamentarų skaičiaus sumažinimo tampa aktualus ir visiškai pagrįstas. Juk natūralu, kad kai mažiau gyventojų liko, tai ir jiems tarnaujančių Seimo narių, valstybės tarnautojų reikia mažiau.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (37)

 • Angele 2015 lapkričio mėn. 02 d. 23:38:18

  O kodėl iki 71 nario? Kodėl 6 estai susitvarko?Juk mums reguliuoja
  ES,tai kam jie bereikalingi?Tegu eina į darbo biržas naujo darbo
  ieškoti.Nors sužinos kiek duona kainuoja.Juk jie ne tam pasaulyje gyvena.

 • zita 2015 lapkričio mėn. 01 d. 17:58:35

  uzsisedejusius seimo narius seniai reikia vyti is seimo o seima sumazinti
  iki 71 nario ir dar maziau liktu daugiau pinigu kitiems dalykams.

 • Pensininkė 2015 spalio mėn. 30 d. 19:42:53

  Taip,teisingai:Siauliuose nuo spalio mėn 01d.pensinikai vazinėjame
  nemokamai,kaip Rygoje ar Taline!Aciu visuomeniniamkomitetui,kuris,rinkėju
  pagalba,"nustumė"nuo valdzios socdemu ir anuko partijas.

 • logiška 2015 spalio mėn. 30 d. 09:00:27

  ar tautos balsas kam nors reikalingas

 • Senjora 2015 spalio mėn. 27 d. 22:55:34

  Nereikia jokių pataisymų. Vistiek nei vieno dabartinio seimūno
  neberinksine, nebalsuosime. Gyvenimą atiduosiu už tai, kad nebepatektų
  nei vienas toks nesąžiningas, nedoras seimūnas, kuris pirmiausia sau
  algą pasikėlė, o kad dirbusių pensininkų atimti pinigai dar
  nesugrąžinti, net pamiršo. Paskubėkite atsiskaityti, ponai. Mes jau
  buriamės, nepraleisime nedorų gobšuolių nei su sąrašais, nei be jų.

 • ww 2015 spalio mėn. 25 d. 19:35:37

  Juokinga,kai tokia Aleknaite-Abramikiene,sedinti parlamente nuo 1992
  m.,aiskina,kad sedes,kol atmintis nepabloges. Tokie iseina tik kojomis i
  prieki. Seniai turi buti nustatytos kadenciju ribos,o tai gaunasi,kad atejo
  "visiems laikams" ir ju neimanoma iskrapstyti. Kazkada naiviai
  galvojome,jei seimunas blogai dirbs - nerinksime,bet pasirodo neimanoma to
  padaryti,nes tada jie patenka per partinius sarasus. Reikia keisti tokia
  rinkimu tvarka,nes toks siltu vieteliu uzsitikrinimas daro geda musu
  demokratijai.O kad Aleknaite,sededama seime prarado kvalifikacija, (kaip ji
  issireiske),cia jos beda. Tegul susiranda darba,kaip daugelis musu -
  keisdama savo kvalifikacija,gal tada supras,kaip gyvena Lietuvos zmogus.

 • alex 2015 spalio mėn. 24 d. 13:44:57

  tai kodėl konstitucijoje neįdėjo saugiklio - mažiau žmonių, mažiau
  seimūnų - negi tada tai nebuvo aišku, kad gyvenimas ne stovi vietoje

 • Kaunietė 2015 spalio mėn. 23 d. 13:46:12

  Praėjo taip mazai laiko,o Kaune jau restauruojama Laisvės alėja!
  Gatvės,kiemai tvarkomi.Konservatoriai to desimtmecius nesugebėjo
  padaryti!Ka reiskia,kai ukiskas,ekonomistas yra miesto meras.Sako ,kad ir
  Siauliuose daug pokyciu!Ka reiskia vien tai,
  kad viesai skelbiamos visos miesto pajamos ir islaidos,nebesakoma,kad
  komercinnė paslaptis.Tik kodėl ziniasklaida apie tai mazai skelbia.

 • Jie patys 2015 spalio mėn. 23 d. 13:18:22

  niekada nesumazins seimunu skaiciaus ir nepanaikins partiniu sarasu!Kitose
  pareigybėse kadensijos privalomos,o cia butu demokratijos pazeidimas,koks
  kvailas isvedziojimas!
  Zmonės,nelaikykime ju seime,"kol prazys ir subres".Per sekancius
  rinkimus rinkime visuom. komitetus,tai pasitvirtino!Paziurėkite
  i Kauno ir Siauliu miestus,kur valdyti isrinko komitetus!Per pusmeti
  kardinaliai keiciasi!Siauliuose pensininkai nuo spalio visuom.transportu
  vaziuoja veltui,kaip grazėja Kaunas!

 • uodas 2015 spalio mėn. 23 d. 01:22:22

  laikas atsikratyti jais! tegu ir kiti pasimegauja.
  as uz priesankstinius rinkimus!

 • Vaje vaje, 2015 spalio mėn. 22 d. 22:24:54

  Kur rojus arba kaip anksčiau sakydavo komunizmas Lietuvoj? nepasirikot,
  tikrai Seime, kur tu geresnę būtį rasi, viskas beveik valstybės
  sąskaita, krūva padėjėjų, geros algos gali ir nuo posėdžių
  išsisukt prireikus, vasarą jų apskritai nėra (tik neaiškinkit, kad
  labai dirbat savo apylinkėse), nemokamos brangios mašinos it t. t. ir be
  galo... nėra kitos tokios, todėl ir laikosi įsikibę, kokie nelaimingi
  būna kai neišrenka arba išstumia iš sąrašo pirmo dešimtuko. Tik va,
  kažkaip pastebėjau žmonės jų nebemyli, bet jiems tos meilės, matyt,
  ir nereikia, juk rojuj.

 • Angelė 2015 spalio mėn. 22 d. 21:33:28

  Vykim lauk užsisėdėjusius.Jie net nebežino kas Lietuvoje dedasi: kiek
  duona,sviestas,žuvis,pagaliau geresnės kruopos kainuoja.Tegu apsilanko
  darbo biržoje,bet nė vienas normalus verslininkas jų net į darbą
  nepriimtų,kadangi jie visi toli nuo realybės.Užteks jiems per tą laiką
  prisigrobtų pinigų(kaskart žiniasklaidoje apie tai skaitome) iki gilios
  senatvės.

 • lialia 2015 spalio mėn. 22 d. 20:44:30

  Paklausykit siandienines Putino kalbos Valdajaus forume, gal visi melo
  sliuzai ir parsidaveliai suprasite kokia yra tiesa ir jankyno melas. Labai
  gera buvo kalba.

 • lolo 2015 spalio mėn. 22 d. 17:12:59

  Ka jau cia politologas nusisneka, kokia demokratija? Tauta nusprendzia ,
  kaip geriau padaryti. t.y. demokratija-----tik referendumas ir ko greiciau
  to geriau. Kol mes patys to nepadarysime, jie iseis tik kojomis i prieki.

 • seimeris 2015 spalio mėn. 22 d. 16:13:23

  suniukas loja,karavanas eina

 • Įdomu 2015 spalio mėn. 22 d. 14:42:34

  Ar nėra tokia pat seimūnė - ilgaamžė ir scenos primadona ONA
  VALIUKEVIČIŪTĖ.O gal ir ji kokių nors tarptautinių organų vice?

 • ? 2015 spalio mėn. 22 d. 14:07:16

  Ką gali apie paprastų žmonių gyvenimą žinoti ir tinkamus sprendimus
  priimti 20 metų seime sėdintys ir piniguose besivartantys asmenys.
  Žmonės gerieji, susimąstykime bet prieš rinkimus.

 • Archangelas Batvinis. GAL 2015 spalio mėn. 22 d. 13:37:03

  Šiandien susisiekiau su mano Meile, Donatas atvyks su Edvardu kitą
  savaitę, pirmadienį, su Marija-tiesa (10:30), su Mama (9:17), su Kaziuku
  (atvyks šį savaitgalį). Rietavas: Dar seniau, kada nebuvo „IKI“,
  „Maxima“, parduotuvių, „Tik pas mane“ (patalpas nuomojau iš
  Šlekonio) kainas nustatydavau ne 3 lt., o 2,99 ir pan. Tada joje dirbo ir
  Jono Gurevičiaus žmona (Audrius Jį žino). Paskambinau (seniau)
  „L.L.“ redaktoriui – Aurimui Drižiui. Bailys. Pyžius, taip pavadino
  jį Vytautas Kvieska. Valgė toje pačioje valgykloje, Drižiaus švarkas
  susiraukšlėjęs. Bijo mano str. spausdinti, bei mano nuotraukas. Dar
  Seredžiuje egzaminavo mane: Ar „Excuse Me“, ar „Exluse Me“.
  Pasakiau, kad pirmu atveju – taisyklingai, antruoju – žargonas.
  Šiauliuose trynė net mano kompiuterinį tekstą.
  Štai (įvairiems kvailiams – gudriems kvailiams ) gera gyventi melagių
  ir mulkių šalyje, LIETUVA vadinama. Tik ar tai šalis? Ar tik teritorija,
  kur sienos kiauros kaip rėtis (kontrabanda), o pinigai beveik viską gali.
  (api

 • Marija 2015 spalio mėn. 22 d. 13:36:14

  Jie patys niekada nesimazins. Kur ras geriau, kaip prie sito lovio? Reikia
  vbisuotino referendumo, tada zmones ir nuspres, reikia ju tie, ar nereikia?
  Ir bus aisku, nereikes jokiu diskusiju. Ir del vienmamndaciu apygardu taip
  pat reikia issprest pagaliau klausima. Jokie sarasiniai neturi patekt i
  Seima, tik vienmandatese. O dabar sitie, nuotraukoj, jie visi sarasiniai,
  ju niekas nerenka. O jie prilenda tik tokiu budu. As tik uz referenduma.
  Zmones, apsispreskit, ar norit, kad dar Lietuva isliktu?

 • Archangelas Batvinis. GAL 2015 spalio mėn. 22 d. 13:28:52

  Manimi buvo susidomėjęs ir Bronius Lubys. Žuvo, nukritęs nuo dviračio.
  BLOGIS atakuoja GĖRĮ (apie tai rašau). Bet GĖRIS nugali BLOGĮ.
  Šiauliai. Su dabartiniu ūkio ministru Evaldu Gustu (Gustavu – taip jį
  vadinau), klasės komjaunimo sekretoriumi (aš buvau klasės seniūnas) ir
  Sebastijanu (Ežeriniu Petru), vieną žiemos vakarą, prie kosmonautų
  gatvės (dabar – gegužių), pamatėme virš miško raganą (tyliai
  lekiančią virš kelio, nes pėdsakų neradome. Grįžtant namo, pradėjo
  snigti. Pamatėme įkastą kryžių, apie kurį sniego nebuvo. Apie tai
  NIEKAM nepasakojome. Gustavas – dabartinis ūkio ministras, AE grupės
  studentas, buvo iškeltas komjaunimo lyderio Lino Linkevičiaus.
  PLUNGĖ. Mano brolis Aidas su Mama BUVO pas mane PRAĖJUSĮ sekmadienį.

  Šiauliai. Net dirbdamas 3-se etatuose programuotoju (penktadienį), kai
  viršininku buvo Rolandas Tamutis, važinėdamas į Klaipėdą, kur manęs
  laukdavo su kavute, ar dirbdamas VPR – 1200 mašinistu (po savaitę
  išvažiuodamas į komandiruotes), vaikščiojau į Tėvų sus

 • Archangelas Batvinis. GAL 2015 spalio mėn. 22 d. 13:24:36

  Archangelas Gabriel, aukščiausiojo rankos pirštas - Batvinis. GAL.
  Dedikuoju Genutei. Su Švelnumu Tau, kurio NIEKADA ir NIEKUR nenusipirksi
  už jokius pinigus. Nuo archangelo.
  (Tai su mano parašu bus vertingiau < su laiku> už Sacharovo, A.
  Solženicyno raštus).
  Labas rytelis LIETUVA.
  Ne ilgas kelelis per kopas, bet PRIEŠ SROVĘ III str.
  (2015.10.22 -ketvirtadienis)
  Su dvidešimtantra spalio diena, sveikinu visus burokus, šunaują, bulvių
  lauką, aplamai – mąstančius.
  Sveikina archangelas.
  Praeitis (Tolima ).
  Atmenu tuos laikus, kai Plungėje buvau programuotojas- verslininkas.-
  politikas.
  Plungė: Čia tęsiau savo darbinę veiklą. Buvau ir programuotojas, ir
  verslininkas, ir to klubo (verslininkų) valdytojas.
  Įdomus tas TIKĖJIMAS. Kai RŪTELĖ prisigėrusi alkoholio murma maldeles.
  Ar tai tikėjimas į AUKŠČIAUSIAJĮ? VIENAREIKŠMIAI – NE.
  Kai dirbau DOG, buvau skirstymo (deficito) komisijos narys. Tada gavau
  (sąžiningai) virtuvinių baldų komplektą.
  Kaip kompiuteristas – programuotojas, sukūria

 • Baltas 2015 spalio mėn. 22 d. 12:46:47

  Dvi kadencijos ir lauk, tegu dirbt eina.

 • Arvydas 2015 spalio mėn. 22 d. 12:40:56

  Akivaizdu,kad jų yra per daug,taip pat aišku,kad didžioji dauguma
  niekada savanoriškai nesutiks sumažinti nors iki ES vidurkio.Reikia labai
  aktyvių,autoritetingų visuomenininkų,kad kaip nors išjudintų tą
  vežimą.

 • Manau , 2015 spalio mėn. 22 d. 11:54:19

  šš irgi labai smalsus ir labai norėčiau sužinoti nuo kokio amžiaus ar
  nuo kadensijų skaičiaus nacionalinės vertybės Seime pražysta ir kokios
  spalvos turi būti tas žiedas ,kad "subrandintų" vaisių ir kokį.

 • Realybė. 2015 spalio mėn. 22 d. 10:38:40

  Greit Seimo nariai patys save rinks Seimo nariais. Vien ko vertas socdemų
  siūlymas naikinti vienmandatinius rinkimus. Senbuvių šutvės tarpusavyje
  dalinsis Lietuvą, kaip dabar dalijasi jos valdymą pagal ministerijų
  svarbą - kiek galima nušvilpti europinių pinigų. Tauta, atsibusk.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NEDALYVAUS: šešiskart olimpinis čempionas Rusijai atstovaujantis greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovas Viktoras Ahnas diskvalifikuotas iš Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių.
 • SUGRĮŽO: į Lietuvos socialdemokratų partiją grįžta Nepriklausomybės akto signataras, filosofas profesorius Bronislavas Genzelis ir Nepriklausomybės akto signataras ekonomistas Jonas Pangonis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar džiaugiatės lietuvių pasiekimais Dakaro ralyje?

balsuoti rezultatai

Ar dažnai lankotės muziejuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -13   -9 C

   -11  -5 C

 

   0  +5 C

    -8   -4 C

   0   +5 C

 

   +3  +5 C

    4-9 m/s

    3-8 m/s

 

      3-8 m/s

 

USD - 1.2249 PLN - 4.1696
RUB - 69.2007 CHF - 1.1779
GBP - 0.8783 NOK - 9.6380
reklama
Kaleda 2017