respublika.lt

2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

Valstybinis susidorojimas. Šiandien V.Rubavičius, vakar V.Radžvilas, rytoj...nuotraukos (52)

2017 gruodžio mėn. 15 d. 08:00:55
Jaunius POCIUS, zinios@vakarozinios.lt

Kitaip mąstantiems demokratiškoje Lietuvos valstybėje darosi nejauku. Vos spėjo nuslopti TSPMI dėstytojo filosofo Vytauto Radžvilo pjudymo istorija, šiomis dienomis puolimą patyrė jo kolega rašytojas, filosofas Vytautas Rubavičius. Skirtumas tik tas, kad pirmuoju atveju mąstytojas buvo puolamas atvirai - neva savo pažiūromis, nesutampančiomis su Briuselio ideologija, neįtikęs studentams. Antruoju atveju išpuolio vykdytojų teks ieškoti, o motyvus galima tik numanyti.

 

Susibūrę Lietuvos šviesuoliai, siekiantys ugdyti visuomenės politinį mąstymą, skambina varpais: Lietuvoje daugėja politinio persekiojimo apraiškų.

„Šį kartą taikiniu tapo rašytojas, filosofas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos bei „Poezijos pavasario“ laureatas, Lietuvos kultūros tyrimų vyresnysis mokslinis darbuotojas dr. Vytautas Rubavičius, - rašoma „Vilniaus forumo“ pranešime. - Š.m. gruodžio 11 d. buvo įsilaužta į jo asmeninį kompiuterį, į kurį buvo siunčiama grasinimai ir patyčios. Siūlyta „keisti mąstymą“, įspėta - „nepasislėpsi“ ir grasinta „pakasti“. Vykstant šiam išpuoliui buvo pakeisti prieinamų interneto tinklų pavadinimai, stebėti ir realiu laiku komentuoti namuose esančių žmonių veiksmai, trumposiomis žinutėmis referuota į namuose vykusį gyvą pokalbį. Nepagailėta ir V.Rubavičiaus sūnaus - keistu sutapimu, kitą dieną, gruodžio 12 d., jis gavo pranešimus apie darbo sutarčių nutraukimą.“

Beje, tą patį vakarą įeita į namus, pavogtas telefonas, palikti akivaizdūs apsilankymo ženklai, kurių lengvai galima ir nepalikti, kitą rytą telefonas su ištrintais duomenimis rastas paliktas laiptinėje.

V.Rubavičius nusprendė netylėti ir kreipėsi į teisėsaugą. Turėkime vilčių, kad policija savo darbą atliks ir bent jau išpuolio vykdytojai bus atskleisti. Tačiau gali atsitikti nebūtinai taip, nes, kaip teigia „Vilniaus forumas“, „prieš V.Rubavičių pasitelkti veiksmai liūdnai primena specialiųjų tarnybų taikomus moralinio ir psichologinio spaudimo bei bauginimo metodus“.

- Ar jūs pats atsakėte sau į klausimą, kas vyksta? - „Vakaro žinios“ nusprendė išklausyti Vytauto Rubavičiaus.

- Aš pats nelabai suprantu. Yra tų grasinančių dalykų, kuriuos aš esu surašęs ir pateikęs teisėsaugai. Kad įsilaužta į kompiuterį, tai akivaizdu. Kad patirta tokia kompiuterinė ataka su visokiais gąsdinimo elementais, kad buvo klausomasi realių pokalbių ir kompiuteriu atsakinėjama į pokalbį įsijungiant režimu „online“. Sutapimai dėl sūnaus darboviečių man iš tikrųjų kelia nerimą. Žinodamas Lietuvoje vykstančius kai kuriuos procesus ir su jais susijusius persekiojimus, tiesiog pajutau grėsmę. Jeigu kokia nors valstybinės institucijos mašina ima važiuoti, gyvenimas gali pasidaryti labai sunkus. Nesu visų valdžių gerbėjas, esu daug prirašęs apie mūsų padėtį, apie mūsų valstybės valdymo įgūdžius, kuriuos reikėtų keisti, apie mūsų sistemos didžiules ydas, tvyrantį nedemokratiškumą. Gali būti ir taip, bet gali būti, kad koks nors labai aukštas viršininkas prasitarė pavaldiniams, kad yra tokia problema, o kažkokie pavaldiniai imasi savo nuožiūra tą problemą spręsti. Tada atsiranda sunkiai apčiuopiamų dalykų, nuo kurių tas žmogus kenčia, nes sprendžiama jo „problema“. Čia gali prisigalvoti ir labai daug, nes aiškumo tikrai nėra. Taip pat galiu galvoti, kodėl kai kas nenorėtų sudaryti įspūdžio, kad čia vyksta toks persekiojimas.

- Jūsų pasisakymai, publikacijos visuomet išsiskiria aštrumu. Ar nesutapo, kad kažką parašėte, ir...

- Aš nesiečiau su konkrečiomis publikacijomis, nors publikacija gali būti tas paskutinis lašas, kuris perpildė kieno nors kantrybę. Rašau daugybę metų, nuo 1990-ųjų, komentuoju mūsų išsilaisvinimo ir laisvėjimo kelią, gal kai kam yra prisikaupę visokių nuoskaudų. Nemanau, kad konkrečios publikacijos, liečiančios konkrečius žmones, verstų ką nors laužtis į mano kompiuterį ir pradėti gąsdinti. Pastaruoju metu esu parašęs apie valstiečių lyderius, naują valdžią, kuri, mano manymu, tiesiog išdavė savo pažadus rinkėjams ir tą ideologinę nuostatą. Bet čia tiesioginių priežastinių ryšių negalima nustatyti, juk kokių nors raštiškų įsakymų tikrai nėra ir nebus. Nenorėčiau, kad mano samprotavimai ką nors - politikus ar dar ką nors - užgautų, nes jie gali būti nukreipti ir ne į tą pusę. Tikrovė gali pasirodyti esanti sudėtingesnė.

- Po įvykių paprastai imi kratyti atmintį. Ar iki tol yra buvę kokių nors panašių užuominų, grasinimų?

- Gal prieš kokius metus tame langelyje buvo pasirodę keistų įrašų, pvz., „tavo tėvas šėtonas“, dar kažkokių. Aš nelabai kreipiau dėmesio. Bet kai apima spaudimo arba netikrumo jausena, gali pasirodyti, kad tų požymių pilna. Bet aš nelinkęs daryti to, ko aiškiai nematau savo akimis. Ką matai ekrane, ką supranti, ką jauti dėl pasiklausymų, tą pasakai. O dėl priežastinio ryšio visuomet galima prikurti gražių pasakų, tik aš šiuo atveju to daryti nelinkęs.

- Man jūsų istorija iš karto priminė Vytauto Radžvilo pjudymą. Nematote analogijų?

- Sunku pasakyti. Ten buvo toks instituto administracijos nusiteikimas pamokyti, eliminuoti, šiek tiek pastumti savo kolegą, kurio nuomonės dažnai nesutampa ir kertasi su tokia įsivyraujančia meinstrymine ideologija ir gero gyvenimo nuostatomis - gyventi gerai ir nekišti nosies, kur nereikia. Aš, beje, irgi tokį įrašą buvau gavęs. Visose srityse, manau, tokių dalykų gali pasitaikyti, jie išplaukia iš mūsų bendro gyvenimo ypatumų. Mūsų bendras gyvenimas yra kuriamas nedemokratiniais pagrindais, nes mes, pradėję kurti savo valstybę, pirmiausia išvogėme ją, o paskui manėme, kad išvogus turi įsivyrauti demokratija. Pasaulyje taip nėra buvę. Todėl mes pagal visus socialinius rodiklius, ypač atskirties, „pirmaujame“ Europoje. Ir net pagal jaunimo apolitiškumą. Kai tokia atmosfera, bet kokios institucijos su savo piliečiais gali daryti ką nori.

- Beje, jūsų sūnus išties neteko darbo?

- Jis turėjo sutarčių poroje darboviečių, o dabar darbo sutarčių nebėra.

- Gal jam buvo kokių nors užuominų?

- Jeigu ir būtų buvę tų užuominų, niekas nepripažintų, todėl apie tai kalbėti sunku. Galima paminėti tik kaip keistą sutapimą, bet negaliu vėlgi teigti to, ko nežinau.

- Jeigu nebus atsakyta, kas laužėsi į jūsų kompiuterius, beliks klausti - kas bus kitas...

- Pareiškimą teisėsaugai palikau. Elektroniniu laišku kreipiausi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą bei Kriminalinės žvalgybos parlamentinės priežiūros komisiją, tai jų sritys. Jeigu nieko nepaaiškės, bendros baimės ir tų, kurie bijo atvirai reikšti savo pilietinę poziciją, tik daugės. Mes vis dėlto matome, kad valstybėje įsivyrauja tokio ne politinio, o spec. tarnybinio mentaliteto valdymo būdai. Juntame, kad vietinės problemos sprendžiamos gan paprastai ir tiesmukiškai.


Filosofo Krescencijaus Stoškaus komentaras:

- Aš nelabai suprantu, kas čia darosi, nes situacija labai neaiški. Ir vilčių, kad ištirs, nelabai daug.

Jo (V.Rubavičiaus - red. past.) tokia patriotiška laikysena turbūt nelabai daug kam patinka. Bet nemanau, kad tai galėtų būti priežastis taip jį pulti. Man atrodo, kad tų aktyvių žmonių yra ir daugiau. Galbūt jį pasirinko, kad dažniau reiškiasi, gal kam nors ant nuospaudos užlipo arba buvo asmeniškai kai kam gnybtelėjęs. Daug galima prikalbėti, kas šauna į galvą, bet labai sunku įsivaizduoti, kad tokiu būdu bandoma jį cenzūruoti. O ar negali būti čia trečias asmuo, kuris norėtų sukiršinti, kuris turi daug įtakos ir yra įpratęs tuos dalykus daryti. Kodėl, esant kažkokiems konfliktėliams, tuo nepasinaudojus ir nenukreipus dėmesio į valdžią, kuri galbūt čia niekuo dėta. Galima spėlioti įvairius variantus. Tačiau aišku, kad norint padaryti tokius dalykus (įsilaužti į asmens kompiuterį - red. past.) reikia turėti sugebėjimų ir kažkokių įgaliojimų.

Kalbėti, kad kitaip mąstančius bandoma tramdyti, būtų per daug drąsu. Radžvilo situacija buvo truputėlį kitokia. Ten iniciatyva ėjo iš tų žmonių, kurie yra susiję tiesiogiai su Briuselio ideologija. Studentais galėjo pasinaudoti institutas, nes Radžvilas buvo kaip rakštis. Kiekvienam atvejui negalima taikyti vienos taisyklės, bet kad priešininkų yra, suprantama. Globalistinė ideologija tiek įdiegta, kad dabar jiems atrodo, jog tie žmonės pagalius kaišioja į ratus ir komplikuoja jų politiką. Tų pagalbinių motyvų gali būti daug. Juk dabar daugelyje sferų telkiasi bendraminčiai, kai kam labai norisi juos tarpusavyje supjudyti, kad nesiformuotų tas vienijimosi procesas. Turbūt atkreipėte dėmesį į Lukiškių aikštę: rodos, toks atsitiktinis fragmentėlis, bet simptomiškai išskyrė žmones į dvi kategorijas. Į tuos, kuriems rūpi Tautos likimas, jos simboliai ir perspektyvos, ir tuos, kurie norėtų, kad viskas spręstųsi pagal Šiuolaikinio meno centro politikos pavyzdį, o tai atitinka globalistų interesus.

V.Rubavičiaus dosjė

Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, filosofijos mokslų daktaras V.Rubavičius - Lietuvos poetas, publicistas, kultūros kritikas, žurnalistas, vertėjas. 2007 m. „Poezijos pavasario“ laureatas. 1975 m. Vilniaus universitete baigė astrofiziką. Dirbo filosofijos, sociologijos ir teisės institute, redagavo žurnalą „Mokslas ir gyvenimas“, buvo „Literatūros ir meno“ vyr. redaktoriumi ir redakcijos darbuotoju, dienraščio „Respublika“ apžvalgininku.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (52)

 • jANINA 2017 gruodžio mėn. 19 d. 11:01:55

  Aš baigiu nugyventi savo gyvenimą, bet kiek pamenu, tokių
  baisių laikų nebuvo, net po karo, kai tie gelbėtojai, nenoriu
  sakyti, kad visi, kuriems darar ruošiasi statyti bunkerį pačioj
  žymiausioj aikštėj yra tokian utopija ,kad toliau nėra kur.
  Aš labai gerai atsimenu pokarinį laikotarpį, kur tie gynėjai
  ne gynė paparastus žmones ,o apiplėšinėjo, srtibai vogė,
  visų reikėjo bijoti kaip maro.. O kiek žmonių ir visai nekaltų
  buvo ir nužudyta ir pasodinta į cypę, jeigu jie susitikdavo
  vienoje vietoje...Buvo baisūs laikai....Pastatytų aikštėje
  kažką gražaus, kad ir svečiai atvykę pas mus pasidžiaugtų,
  o ne kažkokį bunkerį, kur niekas nesupras. Kaip laukinių
  tauta...Ir dabar vėl persekioja, tyčiojasi iš protingo žmogaus,
  kad nesutinka su vagių politika. Aš dabar gyvenu taip ,kaip po
  karo gyveno mano tėvai, bet dabar jau dbidešimt pirmas amžius,
  o ne 1947 METAI.

 • Koba 2017 gruodžio mėn. 18 d. 09:20:22

  Juos puola CŽV per NATO bazę ir Amerikos ambasadą, turėdami ramybę,
  nes kompromatais valdo koloboracionistinį mūsų "elitą".

 • ? 2017 gruodžio mėn. 16 d. 07:57:59

  Kas gi tuos rusafobus Radžvilą, Rubavičių, Stoškų puola?

 • O 2017 gruodžio mėn. 16 d. 02:11:26

  kodel senis lanzbergis naudojasi apsauga ir kitom lengvatom, kurios
  nepriklauso ,,, nera tokio istatymo,kad jam priklausytu kas nors
  daugiau...,h negu paprastam pilieciui Bet jis rekia, snypscia apie savo
  nuopelhus ir valdzia neislaiko puolimo ir santazo, Butkeviciaus valdzia
  nedave 5000 euru premijos, tai jis su vaikais strakalijo katedros
  aiksteje,, o skvernelio valdzia dave premija ir ramu,

 • Darijus 2017 gruodžio mėn. 16 d. 01:44:41

  Lietuvoje draudžiama turėti kitą nuomonę, nei deklaruojama
  valdžiažmogių.

 • ??? 2017 gruodžio mėn. 16 d. 01:22:18

  Įdomu, kodėl žmonėms valdyti globalistai dabar "pastato" bergzdžias
  (bevaikes) lezbietes? Gal dėl to, kad jos paklusnios ir yra žmonijos
  išsigimimas?

 • ne ne ne 2017 gruodžio mėn. 16 d. 01:17:44

  Ne - beišeimiaims prezidentams - užtenka jau Adamkaus su Grybauskaite,
  jaunomis šeimomimis iš viso nesirūpino ir nesirūpina - jaunimas,
  darbingieji emigravo ir emigruoja ...Prezidentai turi teisę ir galimybę
  teikti įstatymus ir įstatymų pataisas - bevaikiai Admakus ir
  Grybauskaitė realiai nedarė ir nedaro nieko kad jaunos šeimos galėtų
  gyventi oriai Lietuvoje, savo vaikams ir savo šeimai būtų galimybės
  realiai įsigyti būstą, vaikams duoti visavertį maistą, patvirtino ir
  palaiko savo neveikimu minimalią algą iš kurios neįmanoma oriai
  išgyventi, o darbdaviai daugiau prktiškai ir nenori mokėti periferijoje.

 • Lietuvos gėda 2017 gruodžio mėn. 16 d. 01:15:53

  Kėvišai, masiuliai, malinauskai, matuzai, kreiviai, kurlianskiai ir kt.
  "neliečiamieji" ir yra mūsų Lietuvos "vizitinė kortelė". Lyg niekur
  nieko "dirba" LRS, Vyriausybė, panelė Dalia vaizduoja kone Švedijos
  demokratinio lygio kažkokią "Lithuania", kurioje teisingumo nerasi nė su
  žiburiu, yra kažkoks besislapstantis g/prokuroras su popierine
  "teisingumo" ministre, pirmose antraštėse nužudyti vaikai, vaikai
  šuliny ir kitos aukos, melas, skurdas ir piršto baksnojimas Minsko ar
  Maskvos pusėn. Kiek dar laiko visa šita parodija tęsis?

 • susiraskit 2017 gruodžio mėn. 16 d. 00:59:49

  Jurij Radovič

 • susiraskit 2017 gruodžio mėn. 16 d. 00:58:02

  Jurij Radoviė, jis jums apie tokius veiksmus daug ką papasakotų iš savo
  patirties.

 • Šlykštu 2017 gruodžio mėn. 15 d. 23:47:50

  Kas per bauginimai - "keisti mąstyseną", "nepasislėpsi", "pakasti"
  šlykštu ir tiek - kaip nacių Vokietijoje, atėjus Hitleriui į
  valdžią.

 • visiems 2017 gruodžio mėn. 15 d. 23:46:01

  Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:
  plus.google.com/104930148289526971655/posts
  gražių paveiksliukų galerija:
  plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437

 • As 2017 gruodžio mėn. 15 d. 23:13:41

  Manau kad geriausiai ta reikala istirtu zurnalistai,o lietuva kol kas valdo
  tie kurie ir isvoge(arba ju vaikai ar anukai)reiskia ir istatymai ju,o toks
  Radzvila drumscia vandeni tai ir gasdina,rodo savo galia(metodai
  KGBistiniai,nes zmones tie patys),jei nepabugs pabaiga aiski...,niekas
  nesikeicia,kiek daug lietuvelej milijonieriu saziningai uzdirbusiu bile
  kiek milijonu o tokie ubagai profesoriai cia aiskina kaip demokratiskai
  gyventi,baisu,slykstu ir tt,linkiu tam zmogui stiprybes

 • Jo 2017 gruodžio mėn. 15 d. 22:56:49

  kelia galvas buvusių banditų vaikai, jiems labai pikta, kad Lietuva
  nepriklausoma, tikriausiai prie to prisideda ir buvę burokevičiaus
  pavaldiniai. Saugokime LIETUVĄ.

 • zm 2017 gruodžio mėn. 15 d. 22:50:30

  Valdžia pasidaro niekuodėtoji, kai pavyksta įskiepyti užpjudymo
  padefoltu įdiegtom automatinėm reakcijom. Taip patogu.
  Kartoti rinkinius sakinių. Turėti paprastus atsakymus. Patys save
  susivaldysit. Jau matosi.

 • Puta 2017 gruodžio mėn. 15 d. 21:17:13

  Stebint paskutines p, Kasciuno bei Azubalio iniciatyvas , nesunku nuspeti
  is kur vejas pucia .

 • tam ,,Noreciau" 2017 gruodžio mėn. 15 d. 18:06:32

  Nejuokaukite taip žiauriai.

 • Ale 2017 gruodžio mėn. 15 d. 17:33:01

  PRITARČIAU:„O ar negali būti čia trečias asmuo, kuris norėtų
  sukiršinti, kuris turi daug įtakos ir yra įpratęs tuos dalykus daryti.
  Kodėl, esant kažkokiems konfliktėliams, tuo nepasinaudojus ir
  nenukreipus dėmesio į valdžią, kuri galbūt čia niekuo dėta“. Nes
  šiuo metu labai pradedama eskaluoti legenda „ policinė valstybė“

 • Noreciau 2017 gruodžio mėn. 15 d. 16:47:50

  paantrinti " pensininkui" . Mane taip pat uzbanino menesiui . Net
  nepaaiskino uz ka. Nieko neispludau , necenzurines leksikos nenaudojau.
  Matyt mintys nepatiko. Cia ir yra lietuviska zodzio laisve.
  O jeigu mums susikooperuoti ir kreiptis i Prezidente? Ji yra
  autoritetas visiems.JI yra be galo mylima visu tautieciu. Ji visada
  uztaria skriaudziamus ir ujamus. Ji visiems ir visur padeda. Jai rupi
  kiekvienas lietuvis . Gal ji nubaustu respublikos cenzoriu , kuris grubiai
  pamina laisviausios ir demokratiskiausios pasaulio tautos pamatines
  vertybes? ( zodzio laisve)

 • zm 2017 gruodžio mėn. 15 d. 15:04:51

  Sąjūdis reikalingas. Nes pakankamai daug žmonių jau suvokia, kas
  vyksta. LRT sėdi ruporai vienos nuomonės. Lietuva neturi ateities, tas
  matosi ir ekonomikas lyginant. Politizuota kvailystė anksčiau ar vėliau
  nusigyvena, CCCP kokia didelė buvo... Ir ką ?

 • XXXL ui 2017 gruodžio mėn. 15 d. 13:39:59

  o 2004 jums nieko nesako ?

 • zeka 2017 gruodžio mėn. 15 d. 12:41:52

  Tai vyksta nuolat nuo pat "Nepriklausomybės" atgavimo.Kiek žmonių
  sukompromituota , kiek žuvo ir kiek dar visko bus.Sąjudis laimėjo
  mūšį , bet karo kol kas nelaimėjome , jis vyksta nuolat ir nukenčia
  labiausiai priešakinės linijos.Stiprybės ir drąsos palinkėčiau
  šviesiems mūsų žmonėms , žinokit , užnugarį tikrai turite , gal ne
  tokį aktyvų , bet galingą.

 • Sigitas 2017 gruodžio mėn. 15 d. 12:34:38

  Tai va iki ko dasivažiuota mūsų Lietuvėlėje.Tai tikro DURNIŲ LAIVO
  požymiai,kurie verčia protaujančius žmones susimąstyti apie Lietuvos
  ateitį.Matyt prisilakstėme sąjūdžio laikais su nelegaliomis
  trispalvėmis,o dabar kirtis ir pakankamai skaudus pirmiausia
  intelektualams,o po to gausime ir mes tie vadinami runkeliai už netyčia
  pareikštą nuomonę ar ištartą netinkamą žodį esamai
  valdžiai.Žodžiu-LIŪDNOS MIŠIOS MIELI TAUTIEČIAI.

 • Angelė 2017 gruodžio mėn. 15 d. 12:26:25

  Linkiu gerb.V.Rubavičiui stiprybės kovoje prieš melo imperiją,kurios
  čiuptuvai apraizgė mūsų nespėjusią sustiprėti valstybę.Ačiū,kad
  kalbate,kad nesileidžiate įbauginamas.Mankurtai dirba tamsoje,ir
  viešinimas jų darbų yra stiprus ginklas

 • XXXL 2017 gruodžio mėn. 15 d. 12:22:16

  Kitas žingsnis - 1926 m. scenarijus. Suprantama, šiais laikais
  valstybinį perversmą (ypač Europoje ir ES valstybėje) reikėtų daryti
  subtiliais metodais, bet aš manau, kad SISTEMA turi žmonių,
  išmanančių tuos reikalus ir ji tikrai nesismulkins, jeigu pamatys, kad
  kyla pavojus jos sukurtai piramidei.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PASVEIKINO: Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino metinės augančio smulkiojo ir vidutinio verslo konferencijos „Gazelė 2018“ apdovanojimų ceremonijos dalyvius.
 • STABDYS: per popiežiaus vizitą bus stabdoma dalis darbų keliuose
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar stebėsite su popiežiaus Pranciškaus vizitu Lietuvoje susijusius renginius?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +11 +16 C

   +13  +15 C

 

   +12  +13 C

  +23  +26 C

   +24  +26 C

 

   +16  +17 C

  4-8 m/s

 2-5 m/s

 

    3-5 m/s

 

USD - 1.1667 PLN - 4.2951
RUB - 78.0688 CHF - 1.1304
GBP - 0.8881 NOK - 9.5470
reklama
Sveikata Grožis