„Valstiečių“ frakcija pasitiki S.Skverneliu (papildyta)nuotraukos (11)

2019 gegužės mėn. 14 d. 21:21:47 Perskaitė 818

Nutaręs pasitikrinti „valstiečių“ frakcijoje pasitikėjimą į antrą Prezidento rinkimų turą nepatekęs premjeras Saulius Skvernelis antradienio vakarą sulaukė frakcijos paramos.

 

Po beveik keturias valandas trukusio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos posėdžio Seime per slaptą balsavimą pasitikėjimą S. Skverneliui pareiškė 46 frakcijos nariai, po posėdžio sakė frakcijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Šiandien frakcija mūsų premjero S. Skvernelio prašymu balsavo dėl pasitikėjimo premjeru. Iš 46 balsavusių 46 pasisakė už tai, kad absoliučiai pasitiki S. Skverneliu. Galėjome tai padaryti atviru balsavimu, bet padarėme slaptu, toks buvo prašymas“, - žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Premjeras S. Skvernelis sako, kad jam yra svarbus toks frakcijos palaikymas. „Tai reiškia, kad frakcija pasitiki manimi kaip ministru pirmininku. Man tai yra labai svarbu“, - teigė jis.

S. Skvernelis nebuvo linkęs kalbėti apie galimą savo atsistatydinimą. „Kai bus išrinktas naujas šalies vadovas, turiu du būdus: grąžinti įgaliojimus ar atsistatydinti. Tai vieną iš tų būdų pasirinksiu“, - sakė jis po frakcijos posėdžio.

Pasak R. Karbauskio, sprendimus dėl Vyriausybės, dėl buvimo valdančiojoje koalicijoje priiminės penktadienį posėdžiausianti „valstiečių“ partijos taryba.

„Bet šiandien absoliuti dauguma pasisakiusių, reikėtų sakyti, kad praktiškai visi, pasisakė už tai, kad mes turime prisiimti atsakomybę, kadangi matome, kad niekas jos nesiruošia prisiimti. (....) Prezidentas ar prezidentė, kuris bus išrinktas, šnekėsis su valdančiąja dauguma, kadangi kitos, matyt, neatsiras. Kaip suprantu iš viešų komentarų, kad niekas ir nepretenduoja jos kurti. Tai tokiu atveju bus ieškoma sprendimo“, - sakė R. Karbauskis.

Politikas sakė suprantąs, kad niekas nenori imtis atsakomybės. „Visi tai sako, netgi opozicija, kad mes turime dirbti šitoje situacijoje. Turime išklausyti ir partijos tarybos nuomonės ir po to priimsime sprendimą - vienokį ar kitokį“, - sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, anksčiau išsakytos mintys dėl galimo partijos pasitraukimo iš valdančiosios koalicijos „tikrai nebuvo šantažas ar spaudimas rinkėjams“.

„Mes atvirai šnekėjomės, buvo įvairių minčių“, - sakė politikas.

R. Karbauskis ir S. Skvernelis patvirtino, kad frakcijos posėdyje buvo kalbama ir apie galimą paramą kandidatams antrajame prezidento rinkimų ture, bet tai tik diskusija. „Buvo kalbama dėl paramos, bet sprendimo nėra, yra diskusija“, - kalbėjo abu politikai.

R. Karbauskis taip pat kalbėjo apie planus sustiprinti valdančiąją koaliciją. Kaip galimus koalicijos partnerius jis nurodė Lietuvos lenkų rinkimų akciją - Krikščioniškų šeimų sąjungą ir partiją „Tvarka ir teisingumas“, su kuriomis po antrojo prezidento rinkimų turo gali būti pasirašoma koalicinė sutartis.

Penktadienį Kauno rajone rengiamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybos posėdis, kuriame bus aptarti Prezidento rinkimų pirmojo turo rezultatai ir pasiruošimas Europos Parlamento rinkimams.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net