respublika.lt

2018 balandžio 23, pirmadienis

Valstiečiams Lietuvos piliečiai - tik baltųjų arklių žirgynasnuotraukos (51)

2017 gegužės mėn. 17 d. 07:59:52
Olava STRIKULIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Vakar muzikantai, prie Seimo surengę įspūdingą koncertą, reikalavo piliečiams laisvės patiems spręsti, kaip jiems gyventi. Blaiviau. Neblaiviau. Ar visiškai blaiviai. Nes per piliečių asmeninius gyvenimus jau spūdina visiškai neįspūdingi karbauskininkai. Kaip terbakraustininkai besidairantys į piliečių terbeles. Išvys terboje kyšantį pusbonkį, dar puls žegnotis. Varyti iš terbos raguotą velnią.

 

Sunku suvokti tipiško karbauskininko psichologiją, bet kuo labiau piliečiai jų nesąmonėms priešinsis, tuo tipiškas karbauskininkas bus laimingesnis. Įsivaizduos itin labai besiplūkiantis. Esą velniai per egzorcizmo seansus taip pat priešinasi. Ir kuo stipriau juos varai, tuo labiau. Tad visos tos gitaros bei melodijos fanatikui atrodo, kaip iš pasiklydusių dūšelių išvaromo kipšo aimanos. Tik šit klausimas - kiek tarp karbauskininkų yra įtikėjusių fanatikų, o kiek - tik apsimeta? Pastarieji turėtų jaustis itin nejaukiai.

Gerai, kad mūsiškis mesijas ne Ispanijoje. Baisu pagalvoti, kas būtų, jei ir ten įsisuktų. Tarpvalstybinis atšalimas garantuotas. Lieptų iškirsti vynuogynus. Taip ir matau, kaip drožia per vyndarių ūkius bačkas vartydamas. Butelius traiškydamas. Bedroždamas ir betraiškydamas atsiduria Prancūzijoje, Italijoje. Ten, įkvėptas kokio nors Žemėpačio, toliau griauna, traiško. Vėliau darbuojasi Balkanuose, Kipre, Čilėje. Graikijoje pamokslaudamas surengia blaivias dionisijas. Su ožkos pienu. Tad didžiai džiaukimės, kad toks įtikėjęs belašis blaivintojas kol kas specializuojasi tik mūsų krašte. Piliečius juokindamas. Nes karštesnio temperamento pietiečiai tokį blaivintoją paprasčiausiai apkultų.

O kas lieka mums? Norėdami prisiderinti prie vienos neklystančios partijos linijos turėtume visi apsimesti alkoholikais. Šimtaprocentiniais. Nedirbti. Masiškai sugulti pakrūmėse. Žemė jau sušilusi. Neperšalsime. Tiesiog sugulti ir laukti, kol fanatikai mus išblaivins. Įskaitant naujagimius ir blaivininkus. Ak, kaip fanatikams tai patiktų. O kodėl neįvedus talonų? Kaip sovietiniais laikais. Ir cukrui, ir druskai, ir pusbonkiui. Apklijuotam pragaro ir Andropovo vaizdais. Ant cukraus pakelio užrašyti „baltoji mirtis“. Ant druskos - „lėtoji mirtis“. Ant pusbonkio - „spalvota mirtis“. Gautume per metus tris vardinius mirties talonus. Valdžios dalijamus per kapinių priežiūros įmones. Jei juokinate piliečius, tai galutinai prajuokinkite. Kad bent linksmi emigruotų.

Fanatikų kartais net gaila. Juk jie - nelaimingi. Normalūs piliečiai dirba, augina vaikus, planuoja atostogas, vaikšto į renginius, o šitie - lyg patrakę vaikosi butelio. Akiratyje - tik buteliai. Na, kiek galima būti blaiviam apspangus, kad visur vaidentųsi tik užkimšta stiklo tara? Ar po tokių vaidenimųsi lieka laiko rimtesniems valstybės darbams? Jei blaivūs dirba kaip su promilėmis, tai ši fanatikų partija tikrai yra alkoholinės rizikos grupėje. Būtent jos negalima prileisti prie jokių promilių. Kaip arklio. Nes net baisu pagalvoti, kiek kreivų įstatymų ant mūsų galvų prispardytų. Tad tebūnie ši blaivioji blaivi.

Ypač juokina valstiečių įsitikinimas, kad prasigėrę kaimo bedarbiai pašalpininkai važinėja į Jūros šventę, Kaziuko mugę, roko, bliuzo, džiazo, teatro festivalius bei sporto varžybas. Apsiaukite guminiais batais ir pavaikštinėkite po provincijos pašalius. Ten, kur geriami „bambaliai“. Jei rasite bent vieną Jūros šventės dalyvį, būtinai praneškite. Paimsime iš to unikumo interviu. Nes tokie nevažiuoja. Apskaičiuoja, kiek sėdėdamas namie papildomų „bambalių“ nusipirktų.

Fanatikas įsivaizduoja, kad visi piliečiai yra degradavę. Išskyrus jį patį. Ir, jei nieko nesiims, Lietuva virs baltųjų arklių žirgynu. Turėjome visokiausių valdžių. Bet jei ši traktuoja piliečius tik kaip būsimus baltus arklius, tai jau totali nepagarba. Negi tik visokios širinskienės darbuojasi Lietuvai. O visi likę, įskaitant verslininkus, mokslininkus, gydytojus, mokytojus, studentiją, voliojasi tik pakrūmėse? Jei visi voliotųsi, krūmų pristigtume. Ankstesnės valdžios traktuodavo piliečius kaip naivius mulkius, bet žmogaus su baltu arkliu dar nesutapatindavo. Zoologinis piliečio įsivaizdavimas tik dabar mūsų demokratiją pasiekė. Tad sveikiname su demokratijos branda. Su fanatiko laikina, vienos Seimo kadencijos laisve laisvai mūsų valstybėje skėryčiotis. O paskui - marš į būdą.

Alkoholikas, jei pats nori, gali tapti visišku blaivininku. Fanatizmas - sunkesnė liga. Nes jis savęs nemato, bet įkyriai lenda prie kitų žmonių. Įkimba į svetimus gyvenimus kaip siurbėlė. Taip ir noris pasakyti - ei, ligoni, iš pradžių sutvarkyk savo sąmonę. Perkrauk kompiuterį. Išsivalyk įgimtus ar įsiteigtus virusus. Įsižiūrėk, koks esi gailiai juokingas. Nelįsk dresuoti visuomenės, nes ji tavęs neprašo. Pirmiausia save patį išdresuok. Nes kaip Pavlovo šuneliui vos pamačius butelį norisi suamsėti. Būtent dėl tokių orūs piliečiai nusispjauna į Lietuvą ir pasprunka. Į šalis, kur niekas terbakrauskiškai nežemins orumo. Jei būčiau paranojikė, net patikėčiau, kad valstiečiai, įsikinkę naivuolį Verygą, tyčia nori pratuštinti Lietuvą. Kuo mažiau orių piliečių, tuo lengviau valdžiai. Mažiau kritikos. O „bambaliniai“ pakrūmėse absurdiškiausioms reformoms pritars. Nes pakrūmėse apie jas nežinos.


Dangaus balsas

Ramūnas KARBAUSKIS, Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas:

Tie žmonės, kurie dabar rengia šituos renginius, yra tų renginių organizatoriai, kuriuose jokių apribojimų niekas neplanavo daryti. Prie Seimo surengtas renginys yra skirtas alkoholio pramonės tikslams, bet ne festivalių organizatoriams.


Tautos balsas

Vaida, studentė:


Renginiuose, mugėse nematau girtų žmonių, visuomenės kultūra labai išaugusi, palyginti su ankstesniais laikais. Žmonės saikingiau vartoja alkoholį viešose vietose. Manau, pigus, prastas alkoholis, kurį perka tik tam tikri žmonės, neturėtų išvis būti parduodamas.

Teisininkė Edita su broliu laisvai samdomu darbuotoju Justinu:


Mes esame patys sąmoningi nuspręsti, kaip elgtis. Draudimai turi būti ne viduriniajai klasei, reikia spręsti kaimų problemas. Valdžia nusitaikė ne į tą grupę. Nematau mieste apsvaigusių žmonių, kad būtų baisu išeiti. Ne taip valdžia turi spręsti problemas, mes nesame alkoholikai, netgi statistika Lietuvoje yra iškreipta, nes skaičiuojamas alkoholis, kurį išgeria turistai. Po rinkimų labai didelė painiava ir nepasitikėjimas visoje šalyje.

Pabrangintas alkoholis žeidžia. Planuojame važiuoti į Lenkiją pirkti alkoholio ir dar daugiau išgerti rizikuojame, nes alkoholio visada bus namie. Būdavo normalu nueiti į parduotuvę nusipirkti, kada tik nori. O dabar žmonės alkoholio prisipirks Lenkijoje. Alkoholis toks brangus, kad nebesinori jo Lietuvoje pirkti. Apskritai mūsų šalyje gyvenimas tapo labai sunkus, nes kainos labai išaugo.

Agnė, vertėja:

Šiek tiek sėdi valdžioje protingų, bet dauguma, pasirodo, ne. Net sunku suprasti, kodėl valdžia apskritai sugalvojo drausti. Tai lengvas ėjimas, tada nereikia sprendimų, kaip gydyti nuo alkoholizmo žmones, kurie iš tiesų turi bėdų. Pasipiktinimą kelia ir pabrangęs geras alkoholis - nei valstybei iš to naudos, nei niekam. Tik šešėlis didės. Žadame su kolegomis į Lenkiją važiuoti alkoholio. Bet tai nereiškia, kad mes alkoholikai. Žmogus turi teisę rinktis.

Donatas, vertėjas:

Į šį reikalą, kad valdžia viską skuba drausti, žiūriu labai kritiškai. Suerzina visuomenę ir tiek, net nesuprantu, ko tokiais draudimais siekiama? Kovodami su alkoholizmu kerta viduriniajai klasei. Kaip ir bet kurie kiti valdžios sprendimai, iš visos Lietuvos daromas vienas niūrus kaimas. Alus jau Italijoje yra pigesnis nei Lietuvoje, tai kur logika? Nelabai suprantu.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (51)

 • Blinda 2017 gegužės mėn. 18 d. 07:12:18

  Valdžia rūpinasi visokiom antrarūšėm - trečiarūšėm problemom , tai
  kailiniai, tai kažkoks automobilis, tai alkoholis renginiuose, kitaip
  tariant visokiu š... Ir kas svarbiausia mūsų runkeliams tai tinka,
  apsiš... ę tai džiaugsmingai gvildena.

 • valdas 2017 gegužės mėn. 18 d. 07:06:25

  Tik issiblaivius tauta gali prareget,ka su ja tiek metu isdarinejo
  musmires,kubiliaus- simonyciu saikos ,banku pagalba .Kiek salis
  isvogta,praskolinta,uzdeti mokesciai,tik blaivus zmones gali suprast ir
  neturi leist sitiems vagims-gaujoms siautet.Lietuva ir jos ateitis lietuviu
  rankose...

 • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2017 gegužės mėn. 18 d. 06:37:16

  Geros pastabos:
  2017 gegužės mėn. 17 d. 23:11:58
  2017 gegužės mėn. 17 d. 23:11:20
  2017 gegužės mėn. 17 d. 23:10:46

 • Aldona 2017 gegužės mėn. 18 d. 06:05:57

  Tai aš anot Respublikos ta durna fanatikė. Bet ten dar durnesni rinkosi.
  Tik durnas gali atsinešti plakatą ,,Vynuogynų nerausime''. Ei kur tie
  ,,vynuogynai''. Gal kur dzūkijoje jau laukai vynuogynų vietoj iškirstų
  miškų.

 • bite 2017 gegužės mėn. 18 d. 05:40:39

  Taip,lietuviai prasigere,nesugeba mastyti.

 • 2017 gegužės mėn. 17 d. 23:47:51

  Piktinasi tik vargšės tetos, kurių sūnūs ar vyrai alkoholikai, bet
  visi lietuviai NĖRA alkoholikai. O kažkoks karbauskininkas tuos
  nealkoholikus ŽEMINA.Negi neaišku? Tiek nupušę, kad nesuprantate?

 • Vytautas R. 2017 gegužės mėn. 17 d. 23:15:20

  Nieko tie valstiečiai negali. Lietuva valdoma iš JAV ambasados Vilniuje.
  Valstiečiams po laimėtų rinkimų buvo leista tik ūkvedžiauti, nieko
  nekeičiant. Jiems Daukanto aikštė tik įsakmiai atkartojo amerikonų
  nurodymus: nieko nekeisti šalies ekonomikos strategijoje bei užsienio
  politikoje. Todėl turime jiems reikiamus užsienio bei krašto gynybos
  ministrus, o Lietuvos finansus valdo D.Grybauskaitės statytinio ir
  globalistų vasalo Lietuvos banko vadovo V.Vasiliausko buvęs kiemsargis
  V.Šapoka.

 • Nuo ko valstiečiai turėjo pradėti? 2017 gegužės mėn. 17 d. 23:11:58

  Žalieji valstiečiai privalėjo nuo pat pirmos dienos išvaikyti
  valstybinio transliuotojo LRT pseudo tarybą, o LRT direktoriumi paskirtį
  žmogų, kuris įgyvendintų pirminį tikslą – LRT padarytų iš tiesų
  visuomeniniu transliuotoju, skleidžiančiu nešališką žurnalistinių
  tyrimų informaciją ir nuomonių įvairovę, o ne melą, dezinformaciją,
  pigią netalentingą propagandą. Žalieji valstiečiai turėjo nedelsdami
  įgyvendinti uždavinius dėl atominės elektrinės, už kuriuos buvo
  nubalsuota referendume. Taip pat pradėti organizuoti referendumą dėl
  neteisėtai kažkada Seimo pasirašytos Lisabonos sutarties. Aš jau
  nekalbu apie biudžetinių pinigų išviešinimą, viešųjų pirkimų
  įstatymo problemas, kurios išsprendžiamos paprastai ir greitai. Bet
  svarbiausia – žalieji valstiečiai nuo pat pirmos akimirkos turėjo
  pasirūpinti Konstitucija, kurią kasdieną spjaudo ir trypia.

 • Nuo ko valstiečiai turėjo pradėti? 2017 gegužės mėn. 17 d. 23:11:20

  Nuo visiškai neskausmingo ir logiško žingsnio – apkaltos garsiajai
  NKVD gaisrininko (vėliau tremtinio) dukteriai, apibendrintos biografijos
  Rusijos Federacijos paslapčiai, Lietuvos nepriklausomybės priešininkei,
  fotosesijų su vaikučiais žvaigždei. Apkaltos metu, kurios procesas
  būtų netrumpas ir daug reikšmingesnis už eilinės pilietės G.
  Kildišienės bylelę, būtų galima išslaptinti labai labai daug įdomių
  dalykų, kurie padėtų atskleisti melo imperiją tarptautiniu mastu.
  Lietuva, o ir kitos valstybės, neabejotinai imtų keistis, nes tik tiesa
  gali pradėti kažką keisti. Taip Lietuva garbingai įeitų į pasaulinę
  istoriją amžiams, o ne taptų vien korupcinių, karinių perversmų
  bendrininke svetimose šalyse.

 • Nuo ko valstiečiai turėjo pradėti? 2017 gegužės mėn. 17 d. 23:10:46

  Žalieji valstiečiai nuo pat pirmos dienos privalėjo imtis įstatymų
  keitimo, kad visų svarbiausių tarnybų vadovams – VSD, Prokuratūrai,
  STT, VPT ir t. t. – ne tik būtų pasakyta sėkmės gyvenime, bet kad kai
  kuriems seniesiems kadrams tektų atsisėsti ir į garbingą teisiamųjų
  suolą. Žalieji valstiečiai nuo pat pirmos dienos turėjo peržiūrėti
  mažų mažiausia 5 tautinių mega projektų (SGD, Snoras, lito įvedimas
  ir išvedimas ir t. t.) dokumentus, kad sistemos dumblas imtų judėti.

 • Kindziulis, 2017 gegužės mėn. 17 d. 22:57:32

  kad tik neapribotų alkoholio įsigijimo,kaip išgyvens Lietuva be šnapso
  ir be alkoholizmo

 • kultūrai 2017 gegužės mėn. 17 d. 22:47:38

  sakai kavinėse padaugėjo žmonių,kai jose uždraudė rūkyti? O
  aplamai,ko į kavinę eiti,jei dabar gerti uždraus? Gerti bus galima tik
  miške,po egle.O restoranuose žmonės valgys kompleksinius pietus?

 • nuomonė 2017 gegužės mėn. 17 d. 20:57:32

  Jei seime tokį antialkoholinį įstatymą būtų prastuminėję
  konservatoriai, jokio koncerto prie seimo rūmų nebūtų buvę ir niekas
  neprotestuotų. Viskas paprasta, atsirado proga sukelti maištą prieš
  Briuseliui neįtinkančius Valstiečius ir Žaliuosius. Pažiūrėkite į
  tuos amoralius rėksnius kaušpėdus ir mamontovus, jiems ant kaktos
  parašyta, kad jie eiliniai sukčiai.

 • Na 2017 gegužės mėn. 17 d. 20:55:08

  gėda skaityti tokį rašinį tuo labiau žinant,kad jį rašė moteris.
  Nejau čia rek vardinti atvejus kai su vaikais neįmanoma buvo būti,kai
  bačkos alaus pliurzinamo sėdint šalia priešais už nugaros,kartu
  rūkoma ir tt.Teko išeiti nes vaikam ne vieta.Kodėl vienų,geriančių,
  teisės iškeltos virš kitų,vaikų ir suaugusių.

 • to vaje 2017 gegužės mėn. 17 d. 20:25:55

  o aš nežinojau, kad visi 2,8 mln piliečių yra alkoholikai.

 • vaje 2017 gegužės mėn. 17 d. 20:17:55

  nezinojau, kad Lietuvoje yra vidurine klase

 • hm 2017 gegužės mėn. 17 d. 18:59:42

  Olava , tu durna ar parsidavei už 30 sidabrinių ?

 • senis 2017 gegužės mėn. 17 d. 17:47:06

  nieko nesigaus Karbauskiui. Naisiuose zmoniu nedaug, pats apuostydavo
  visus. Kas kuo nors smirdedavo, to niekur neleisdavo. Visos Lietuvos
  apuostyti jis neistengs, bukime ramus, smerdai.

 • zemaitis to na jei jau 2017 gegužės mėn. 17 d. 17:29:13

  man atrodo kad pats sergi,tik ne alkoholizmu,bet kremliaus paranoja,nes
  anot taves be kremliaus nieko nevyksta matoma tave visa laika pastoviai
  rusai puola

 • uz balivybe 2017 gegužės mėn. 17 d. 17:22:25

  straipsnio autore turbut nera buvus jokioj sventej. kodel prasigere tik
  kaimieciai? pilna ju ir miestuose. per tas sventes islenda jie visi i
  gatve - dairosi tuscios taros, dairosi sutikti pazistama is kurio centu
  "pasiskolinti" o jei neranda pazistamu , prasineja is nepazistamu. o buvo
  staipnio autore naisiu vasaros sventej? as buvau. ir naciau kad jokio
  alkoholio niekam nereikia.

 • jezau marija 2017 gegužės mėn. 17 d. 16:12:12

  galvoju,kad ir be papildomu apribojimu aludariai patirs nuostolius,alaus
  kainos,palyginus su gaunamais atlygimais,pasidare neadekvacios,prekybcentri
  uz skardine alaus 1 euras ir 10 centu,konvertavus i senus mielus litus
  4,keturi litai!susikiskit ta alu i gera vieta

 • Neviltis Lietuviams. 2017 gegužės mėn. 17 d. 16:10:52

  Žlunga Valstiečių pažadai Socdėmai daug geriau vykdė pažadus ir
  pensijas pakėlė.

 • tai sakot valstieciai perlenke lazda? 2017 gegužės mėn. 17 d. 16:00:47

  Protestuotojai teigia, kad 'Draudimai turi būti ne viduriniajai klasei'.
  Nagi, tai kaip siulysit suskirstyt lietuvius i klases? vidurinei klasei -
  be draudimu, o kitiems draudziam? Turbut universitete tokia gudrociu pora
  mokesi.

 • virgis 2017 gegužės mėn. 17 d. 15:28:55

  muzikantai sunerime nes ju dainas galima klausyt tik gerai isgerus alaus

 • Pagaliau 2017 gegužės mėn. 17 d. 15:24:38

  apsilankykite AAA grupėse ir akivaizdžiai pamatysite kokie žmonės yra
  patekę į tą liūną. Anksčiau maniau, jog tai žmonės neturintys
  valios. Kada teko akivaizdžiai susidurti su ta problema, prisiminiau
  kažkada žurnale "Mokslas ir gyvenimas" skaitytą straipsnį apie šią
  ligą.
  Ir tai priklauso nuo smegenyse esančių medžiagų, kurios negali
  pašalinti iš organizmo nuodų, todėl reikalauja dar ir dar. Ir tai
  prasideda nuo nekalto alaus butelio. Pradžioje žmogus nežino kaip jo
  organizmas susitvarkys...Žinau šeimą , kurioje Tėvas gėrė visą
  gyvenimą, bet ryte būdavo kaip "cviekas", tačiau sūnus paragavęs alaus
  vos nenmirė, bet pamiršęs šį įvykį po vidurinės pateko į
  kariuomenę, o galiausiai ir į liūną nieks nepadėjo, kol nenuėjo į
  tą grupę. Dabar žmogus gyvena antrą ir naują gyvenimą... Bet dalis
  gyvenimo pasiliko kaip juoda dėmė. Mokslininkai turėtų apie tai galvoti
  ir skelbti visam pasauliui apie tai, kad net lašas alkoholio žmogų
  pražudo. Tai tikra tiesa, tik kažkodėl mokslas užčiaupęs burnas,

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PASIŠAUDYMAI: pirmadienį Izraelis sunaikino artilerijos pabūklą Sirijos teritorijoje, iš ten į jo kontroliuojamą Golano aukštumų dalį atskriejus minai; Izraelis vienašališkai aneksavo šią teritoriją 1967 metais.
 • ŽIŪROVAMS: LKL koreguoja „Lietkabelio“ ir „Lietuvos ryto“ rungtynių laiką į 18 val., siekdama žiūrovams sudaryti sąlygas ketvirtadienį 20 val. pamatyti Kauno „Žalgirio“ rungtynes su Pirėjo „Olympiakos“.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
Malta 2 proc

Ar reikia griauti Petro Cvirkos paminklą Vilniuje?

balsuoti rezultatai

Ar lietuvybė šiandien pavojuje?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  0   +3 C

   +6  +8 C

 

   +6   +8 C

  +12   +16 C

   +9  +13 C

 

   +9   +13 C

  6-12 m/s

    8-13 m/s

 

     8-13 m/s

 

USD - 1.2309 PLN - 4.1677
RUB - 75.7375 CHF - 1.1970
GBP - 0.8761 NOK - 9.6050
reklama
Vėlykė 2018