respublika.lt

2018 rugpjūčio 15, trečiadienis

Vaikai jau maitinami homoseksualų propagandanuotraukos (32)

2018 birželio mėn. 07 d. 07:16:29
Justina GAFUROVA

Į Lietuvą vis labiau skverbiasi homoseksualistų propaganda, savo kelyje neapeinanti ir ugdymo įstaigų. Gintis reikia jau dabar. Tuo įsitikinusi „Vakaro žinių“ kalbinta Kauno vaikų darželio „Medutis“ direktorė Jolanta Lipkevičienė. Jų organizacija - sąraše tarp 61 organizacijos iš Lietuvos, kurios su kitomis Europos šalimis kreipėsi į ES vadovybę, prašydami negriauti tradicinės šeimos.

 

- Paaiškėjo, kad ESTT sprendimas nepalankus tradicines vertybes ginantiems visuomenininkams. Ką ši žinia reiškia jums, kaip vaikų darželio direktorei, pedagogų ir tėvų atstovei? - „Vakaro žinios“ paklausė Kauno vaikų darželio „Medutis“ direktorės Jolantos LIPKEVIČIENĖS.

- Esu socialinės veiklos darbuotoja, nuolat bendraujanti su mokytojais, vaikais ir jų tėveliais, mokyklose vedu įvairius seminarus. Todėl man labai liūdna išgirsti, kad vertybės ir toliau „plaunamos“, o vietoje jų, ydos verčiamos naujosiomis dorybėmis. Manau, šis sprendimas - signalas, kad turime dar stipriau saugoti savo vaikus. Nes tai palies ir švietimo įstaigas, ir bendrą politinę situaciją. Mums nėra norma, kad du vyrai ar dvi moterys, įteisinę savo santuoką, vėliau galėtų įsivaikinti vaikus. Nemanau, kad tai yra tinkama terpė vaikams vystytis. Todėl prisidėjome prie kreipimosi.

- Nebijote būti apkaltinti netolerancija, kuri taip pat tampa naująja ES vertybe?

- Mes, kaip tradicinės šeimos šalininkai, turime viską toleruoti, o jeigu ne - vadinami homofobais ir panašiai. Tarsi mūsų požiūrio į vertybes toleruoti niekam jau nereikia. Todėl, matant dabartines aktualijas, tolerancija tampa lygia abejingumui. Būk abejingas, negink savo vertybių ir įsitikinimų, tada būsi laikomas tolerantišku. Siekiama mus paversti amorfinėmis būtybėmis, kurias bus lengviau valdyti.

- Tai yra kaina, kurią mokame už buvimą ES?

- Matyt. Kažkodėl visos ES naudos ir gerybės, apie kurias girdime, ilgokai nepasiekia Lietuvos. O visi drastiški pokyčiai, griaunantys mūsų tradicijas, labai greitai mus pasiekė. Suprantu, kad visi turime teisę į asmeninį gyvenimą. Tačiau reikia suprasti, kad jis yra labai tampriai susijęs su mūsų socialine atsakomybe. Šalia kiekvieno mūsų gyvena kaimynai, kiti aplinkiniai. Taip pat ir jaunuomenė bei vaikai. Jie visada mus stebi ir mūsų pavyzdžiu formuoja savo gyvenimo modelį. Todėl tik asmeniniu gyvenimu prisidengti nederėtų. Ta riba tarp asmeninio gyvenimo ir socialinės atsakomybės prieš visuomenę yra labai nežymi. Tikrai nesakau, kad šie žmonės neturi gyventi pasaulyje. Visi esame skirtingi, kai kurie žmonės turi sutrikimų, pasaulyje jau skaičiuojamos 54 priklausomybės. Tad į kitą pirštu rodyti nereikia. Bet propagandai mes sakome „ne“. Nes ji liečia mūsų visų vaikus ir kuria mūsų vaikų ateitį.

- Šiemet Vilniuje Tolerantiško jaunimo asociacija surengė tolerantiškumo žygį po ugdymo įstaigas, kur pradinukams skaitė pasakas apie tai, kaip tos pačios lyties asmenys įsimyli ir susituokia. Pastebite panašių tolerantiškųjų vertybių invazijų į ugdymo procesus?

- Visa tai daroma labai tikslingai ir nuosekliai gausinant savo gretas. Mums svarbu suprasti, kad tokie dalykai nedaromi atvirai. Ne tik ši asociacija, bet ir kitos, panašių vertybių organizacijos, diegiančios abejotinas vertybes, organizuoja daugybę projektų švietimo įstaigose. Mes esame pastebėję juos mokyklose dar prieš gerą dešimtmetį. Kai kviesdavomės šių organizacijų atstovus diskusijoms ir bendrų vertybių paieškoms, nė vienas iš jų neatvyko. Štai kartą rajono mokyklose buvo vykdomas multikultūriško ugdymo projektas, po kurio iš tėvų sužinojome, kad vaikams buvo rodomi filmukai apie įvairius žmones, gyvenančius pasaulyje. Filmuke buvo pasakojama vaikams, kad aplink gyvena daug žmonių: kai kurie jų yra su negalia, vieni labai aukšti, kiti labai žemi, liekni ar stambūs. Taip pat ir homoseksualūs. Po filmuko pasakoma žinutė, kad norint suprasti šiuos žmones, reikėtų išbandyti.

- Taip sakoma vaikams mokyklose?


- Taip. Galima sakyti, kad tai nesusiję su homoseksualumu, tačiau mes žinome iš mokslo, kad pirmoji seksualinė patirtis iššaukia tam tikrą pokytį smegenyse ir nulemia vaiko seksualinį ir visą likusį gyvenimą. Retas susitvarko su visais šiais dalykais. Turime patys savęs paklausti, kokią kainą mokės mūsų vaikai? Dar kartą sakau, kad tai priemonės, kurios nėra viešai aptarinėjamos, bet jos „traukiniu važiuoja“ ugdymo įstaigose. O mums liepiama būti tolerantiškiems ir bėgti paskui tą traukinį.

Visos šios priemonės būna įvyniotos į gerą pakuotę. Sakoma, kad tai priemonės, skirtos patyčių prevencijai, kitoms problemoms mokyklose spręsti. Ankščiau, įvairių programų ir projektų pavadinimai buvo aiškūs ir atviri. Bet šių vertybių šalininkai jau išgudrėjo. Tad ir pavadinimai jau kuriami daug atsargiau. Iš pradžių gali nė nesuprasti, kas slepiasi po skambiomis frazėmis. Pavyzdžiui, yra organizuojamos paauglių savęs pažinimo stovyklos, kuriose, kaip sužinojome iš tėvelių, vaikai raginami pirmajai seksualinei pažinčiai su tos pačios lyties atstovu. Tai tik keli argumentai, kad suprastume, jog viskas vyksta čia ir dabar. Propagandos diegimas vyksta jau labai seniai.

- Idėja, kad ateityje vaikai galėtų patys pasirinkti savo lytį - viena iš šios propagandos dalių?

- Taip. Pasaulyje jau yra tokios idėjos išbandytos praktikoje. Vienas švedų psichiatras, D.Eberhardas, viešėjęs Lietuvoje dalijosi patirtimi, kai įstatymiškai šalyje buvo įtvirtintos lyties keitimo operacijos. Buvo aiškinama, kad tai sumažins savižudybių skaičių, nes šie žmonės lengviau priims save, jų neatstums artimieji. Tačiau praktikoje tai nepasiteisino, savižudybių nesumažėjo, o dar padaugėjo jų tarpe.  Šiandien jau aiškiai matyti, kad toks pagalbos būdas nėra tinkamas.

- Dalis visuomenės mano, kad tokie dalykai vyksta kažkur kitur, bet tikrai ne Lietuvoje?

- Dalis tėvų taip pat galvoja, kad mums iki to dar labai toli, esą tai užsienio šalių problemos. Tačiau kai pradedame bendrauti per lytinio tapatumo seminarus, pasakoti, kas vyksta ne tik kitur, bet ir mūsų šalyje, įsijungia budrumas net ir tų žmonių, kurie iki šiol apie tai nebuvo net susimąstę. Deja, šiandien tėvai vis dar labai nutolę nuo mokyklos, todėl dažnai sužino tik dalį informacijos, kurią turėtų žinoti. Ir ne tik tėvai, kai kurie mokytojai, vietoj to, kad dalyvautų tokiuose seminaruose, pasiima laisvas minutes. Tai rodo mūsų visuomenės mentalitetą. Bet nuo kiekvieno iš mūsų doros ir pilietinio aktyvumo priklauso, kiek bus gajus šios propagandos virusas.

- Kaip manote, kokioje ateities Lietuvoje ir Europoje gyvens šiandien dar tik darželius ir mokyklas lankantys vaikai?

- Manau, kad vertybės ir tiesa vis tiek prasiskins kelią. Nereikia būti pesimistais, tačiau tam, kad vertybės nugalėtų, turime jas puoselėti, neužsidaryti savo narveliuose. Turime būti bendruomeniški, pilietiški, nebijoti šviestis ir nagrinėti, kas vyksta pasaulyje. Rūpinantis savo sąmoningumo ugdymu ir susivienijus, mes galime labai daug.

Jeigu nebūsime abejingi, pamatysime, kad mums nepriimtinų vertybių skleidėjai viską daro labai nuosekliai. Į socialinius vandenis įmeta vieną temą, palaukia, kol ratilai išsisklaidys, tuomet įmeta kitą. Jie naudojasi mūsų nusilpusiu budrumu. Turime nepasiduoti.

- Nors po ES šalių kreipimusi dėl ESTT sprendimo savo parašus padėjo ir 61 organizacija iš Lietuvos, už parašų rinkimą atsakingas Laisvos visuomenės institutas nesiryžo paviešinti organizacijų sąrašo, bandydamas šias organizacijas apsaugoti. Ar tai reiškia, kad šiandien tradicines vertybes ginančios organizacijos dėl savo įsitikinimų gali sulaukti nemalonumų?

- Taip. Galiu tik patvirtinti. Kartą mūsų, asociacijos „Šviesos kampelis“ ir Lietuvos tėvų forumo atstovų, nenorėjo įleisti į seminarą apie socialinį ir emocinį vaikų ugdymą. Mes vis tiek dalyvavome, nepaisydami pasakymo, kad neįsileis. Nedavė mums dalomosios medžiagos kaltindami, kad plagijuosim. Mokymų pavadinimai skelbiami skambiais žodžiais, o iš tiesų mes puikiai žinome šį seminarą vedusios lektorės Daivos Šukytės požiūrį. Nepriimami kitaip mąstantys. Man tai buvo pirma patirtis, kai į seminarą nepriimama dėl pažiūrų.

Informacija


ES diktuojamos liberalistinės idėjos patyliukais tvirtinasi Lietuvos teisinėje sistemoje jau dabar. Štai Teisingumo ministerija dar 2017 m. pabaigoje paruošė Asmens lytinės tapatybės pripažinimo įstatymo, kuris užtikrintų galimybę kiekvienam piliečiui apsispręsti dėl savo lyties nepriklausomai nuo to, ar atlikta chirurginė lyties požymių pakeitimo procedūra. Apsisprendus, tokiems asmenims būtų suteikiama įstatyme užtikrinta teisė pakeisti lytį gimimo įraše pakeičiant vardą ir pavardę bei asmens kodą taip, kad šie įrašai atspindėtų asmens lytinę tapatybę.

Beje, teisę į lytinės tapatybės pripažinimą galėtų įgyvendinti ir nepilnamečiai asmenys, sulaukę 16 metų, o esant tėvų (rūpintojų) sutikimui, - ir sulaukę vos 14 metų.

Nors buvo planuota, kad įstatymas įsigaliotų jau 2018 m. liepos 1 d., kol kas vyksta projekto derinimo procedūros. Po jų įstatymas ankščiau ar vėliau bus pateiktas Vyriausybei.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (32)

 • ... 2018 birželio mėn. 08 d. 01:16:16

  Sveikinimai auginantiems mazus vaikus,visiems abejingiems,tinginiams,kurie
  mandrus tik komentaruose.Pamatysit,rudeni jau turbut bus paruosta
  programele vaikams apie antra gala.Imkit pavyzdi is vaivorikstiniu,jie visi
  vieningi,prazygiuoja su savo spalvotom velevytem pro zmoniu nosis,jie visi
  siekia ir pasieks,kad tradicines seimos neliks.Panasu,kad niekuom
  nesidomintys lietuviai,nesirupinantys savo vaiku ateitimi,jau daug ka
  praziopsojo.Saujele vaivorikstiniu be abejingu teveliu zinios,sviecia jusu
  vaikucius,bruka i mazas galveles visoki bruda.NE UZ KALNU RUGSEJO
  PIRMOJI,TURITE SANSA SUSIPAZINTI,AR PARUOSTA PROGRAMA APIE ANTRO GALO
  REIKALUS.Sekmes auginantiems vaikus,tik nuo jusu priklauso,ar jusu vaikai
  supranta kas yra SEIMA,TAI VYRAS MOTERIS IR JU VAIKAI.Kaimynas sako
  pastoviai,kad burna skirta valgyti,kitas galas zinome kam,kaimynas sako,kad
  taip sukure Dievas ir jis teisus.

 • teisus 2018 birželio mėn. 07 d. 22:51:36

  p**arai kesinasi i vaikus

 • Jau laikas 2018 birželio mėn. 07 d. 21:29:55

  Litexit

 • Refendumas 2018 birželio mėn. 07 d. 20:32:03

  Jau organizuojamas. Nejaugi neįmanoma šalia dvigubos pilietybės
  paklausti kaip jums patinka, kad jūsų vaikams ar anūkams nuo mažens
  skiepijamos homikofiliškos "vertybės"?Tik į vieną su kitu nesusijusius
  klausimus turi būti atskiri atsakymai, ne taip, kaip referendume dėl
  žemės.

 • T0mas J. 2018 birželio mėn. 07 d. 20:17:49

  Ir už narystę tokioje sąjungoje agitavo vyskupas Sigitas Tamkevičius!
  Kaip gerai, kad nepaisiau jo gasdinimų, boikotavau referendumą ir
  agitavau PRIEŠ, nors jis sakė: bus nuodėmė kiekvienam, kuris neateis
  balsuoti!
  Kaip lengvai žmogus už Dievą nusprendžia, kas turėtų būti nuodėmė!
  Koks tikėjimo menkumas!
  Kaip turėčiau dabar jaustis, jei referendume būčiau balsavęs "už"?!
  Nieko nėr geriau už ramią sąžinę.
  Siūlau spjauti į ESTT sprendimą ir jo nepaisyti. Kiek čia mums beliko
  toje ES - neužilgo narystę nutrauksim.

 • visiems 2018 birželio mėn. 07 d. 20:02:54

  Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:
  plus.google.com/104930148289526971655/posts
  gražių paveiksliukų galerija:
  plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437

 • gazux 2018 birželio mėn. 07 d. 18:57:39

  Juk matome, kad lietuva naikinama ivairiais budais,susitarimais , kas
  noretu ka nors pAKEISTI TUOJ VARNAI PRIES, KAM TIE HOMOSEKSUALAI TAIP
  VERTINAMI , O JEI JU PADAUGETU GAL JEMS IR PREMIJU DAR SKIRKIM IR Dar
  greiciau isnyks lietuviai

 • gazux 2018 birželio mėn. 07 d. 18:56:39

  Juk matome, kad lietuva naikinama ivairiais budais,susitarimais , kas
  noretu ka nors pAKEISTI TUOJ VARNAI PRIES, KAM TIE HOMOSEKSUALAI TAIP
  VERTINAMI , O JEI JU PADAUGETU GAL JEMS IR PREMIJU DAR SKIRKIM IR Dar
  greiciau isnyks lietuviai

 • Patys 2018 birželio mėn. 07 d. 18:01:38

  isur lenda,patys po to rėkia,kad juos "skriaudžia".Kada nustos
  diskriminuoti normalias šeimas ir jų vaikus?

 • ne, brangieji ką stebėtojai 2018 birželio mėn. 07 d. 15:27:38

  Tai pati tikriausia homopropaganda.

 • Ką? 2018 birželio mėn. 07 d. 13:54:49

  Jūs tikrai tokie neišsilavinę apie kokią propogandą kalba eina???? Juk
  koks žmogus gimė tas jį ir traukia niekas niekur hetero žmogaus
  neužverbuos... labai šaunu kad mokyklose pradės diskutuoti kiek gali
  tyčiotis iš tokio žmogaus kuris ne savo noru toks yra.

 • Stebėtojas 2018 birželio mėn. 07 d. 13:45:30

  Dabar teisybė.Kolchoznykai pučia naują šmėklą su kuria kvies visus
  kariauti,o patys toliau tarnaus ponui Agrokoncernui.Juk tokie jautrūs tie
  lietuviai,ypač vaikams.

 • gal į temą, gal ne ... 2018 birželio mėn. 07 d. 13:32:06

  Austrijoje migracijos tarnybos susidūrė su homoseksualais, kurie, neva,
  persekiojami savo šalyje. Vis daugiau vyrų, moterų taip teigia. Iš kur
  žinoti, kad nemeluoja? Tada jie pradėjo pateikti įrodymus, kad jie
  homoseksualūs - vaizdo įrašus, kur jie... žodžiu, porno. Ir tai
  rimčiausiu veidu austrų priimama kaip įrodymas.

 • nu 2018 birželio mėn. 07 d. 13:26:44

  Paklauskit Linkevičiaus, kuris neskaitęs pasirašė Stambulo konvenciją.
  Paklauskit Blinkevičiūtės, pasirašiusios Estrelos konvenciją.

 • besmegeniai 2018 birželio mėn. 07 d. 11:33:56

  tai ko jus norejot istojot i evrosojuza tai dabar nuo jusu nepriklauso
  niekas netgi vaiku auklejimas ir mokimas,todel sedekit ir nekriuksekit
  idijotu tauta ble,jie galvoja,kad bus kaip su rusais kai buvo tarybu
  sajunga,tada vaikai buvo auklejami padoriai iskyrus tokius kurie parsidave
  buvo kaip landsbergis ir drausdavo savo studentam nesioti kryzelius ant
  kaklo,todel dabr idjotu dar daugiau,beje tie kurie anaislaikaisdraude
  kryzelius kaip atsidare durys i dabartini bardaka ,tai tie pirmieji sulindo
  i baznycias,landsbergis su suneliu is anyksciu net i presbiterija katedros
  uzlindo mat klausesi "didysis"muzikas vargonu muzikos,jis mat negali kaip
  visi sedeti ant suolu jam ir otpriskui reikia butinai lysti kuo arciau prie
  altoriaus,tai tokiu siuksliu ir dabar pilna,parsidavelis baisiau uz priesa

 • Kada viskas prasidėjo 2018 birželio mėn. 07 d. 11:02:10

  Prasidėjo Steponavičiaus ir Putinaitės ministravimo laikais.
  Atsigręžkime, pasižiūrėkime. Tada ir pasimatys, ko vertas tas ponas, o
  juo labiau ponia. Neveltui ją įstatė į viceministres pats Valdas
  Adamkus.

 • siuo 2018 birželio mėn. 07 d. 10:56:41

  klausimu,kaip Baltijos kely,turi vienytis aukletojai,mokytojai ir ypac
  TEVAI.YPAC TEVAI.nESUTIKTI SU PASKAITOMIS IR PROPOGANDA TIESIOGIAI
  DARZELIUOSE.jIE GAUNA LABAI DIDELIUS PINIGUS,TODEL DAUG KAS JIEMS
  TARNAUJA,NETGI isitraukusios vaiku teises.Juk girgejote ne vienos ju kalbas
  apie pritarima visam tam.

 • klaustukas 2018 birželio mėn. 07 d. 10:48:10

  tai buvo ar nebuvo pedofilija Garliavoje?

 • Stebėtojui 2018 birželio mėn. 07 d. 09:57:07

  ir vėl tamsta su savo neadekvačiais komentarais. tai pats tamsta ir
  siūlyk. pamatysi, kaip Europos Sąjungos šeimininkai ims mus tarkuoti.

 • Stebėtojas 2018 birželio mėn. 07 d. 09:54:08

  Dar.Kodėl alkoholinis populistas-vidutiniokas psichiatras Veryga nesiūlo
  atitinkamų apribojimų šios blogybės plitimui sustabdyti?

 • Stebėtojas 2018 birželio mėn. 07 d. 09:38:50

  Svarbiausi,tautos išlikimą liečiantys ES įstatymai, privalėtų būti
  priimami arba atmetami tik tautos referendumu.O plintantis homoseksualinis
  maras jau grąsina Lietuvos išlikimui nemažiau nei emigracija.

 • Žodis 2018 birželio mėn. 07 d. 09:36:17

  tolerancija išvertus į liet. kalbą reiškia pakantumą. Mūsų
  protėviai nebuvo pakantūs, t.y. nepakentė visokių nukrypimų ir taip
  saugojo dorovę. Pakantumas reiškia, kad kažką kažkodėl reikia
  pakęsti, susiję su kančia. Kažkiek galbūt pakęsti galima, bet yra
  ribos. Mane prievartauja, o aš dar kenčiu, pakenčiu ar jau nebe? Kad su
  mumis būtų galima daryti ką nori, ir buvo primestas žodis tolerancija
  su teigiamu atspalviu, atseit būti pakančiu - tai gėris. Viskas apversta
  aukštyn kojom.

 • laisvas 2018 birželio mėn. 07 d. 09:32:23

  Lietuviai, nenusileiskim, aiškinkim savo vaikams apie tikras gyvenimo
  vertybes, apie tradicinę šeimą, apie vyro ir moters santykius, apie tai,
  kad Tėvas tai vyras, Mama, tai moteris. Netingėkim.

 • Dėl 2018 birželio mėn. 07 d. 09:24:23

  tokios Briuselio politikos Lietuvoje skverbimosi turi spręsti
  Lietuvosžmonės referendumu.Ir viskas bus aišku

 • Elfa 2018 birželio mėn. 07 d. 09:16:21

  Kodėl ugdymo įstaigos įleidžia pas save šiuos sugadinto požiūrio į
  žmogų jaunuolius?

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • MUITAI: tvyrant diplomatiniam ir prekybos ginčui su JAV, Turkija trečiadienį padidino tarifus JAV pagamintiems produktams - nuo automobilių iki tabako.
 • GRĖSMĖ: Pietinės Japonijos Kučinoerabu salos gyventojai raginami ruoštis evakuotis, nes saloje buvo padidintas ugnikalnio išsiveržimo pavojaus lygis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar reikia naujas Vilniaus gatves pavadinti Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrėjų pavardėmis?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate naująją Vilniaus miesto reklamą "G taškas"?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +12   +15 C

   +10  +14 C

 

   +14 +16 C

  +18  +21 C

   +22  +24 C

 

   +22  +24 C

   3-5 m/s

  2-5 m/s

 

    2-3 m/s

 

USD - 1.1406 PLN - 4.2993
RUB - 75.8530 CHF - 1.1298
GBP - 0.8930 NOK - 9.5275
reklama
Ukis 2018