respublika.lt

2018 rugsėjo 25, antradienis

Už G.Nausėdos stovi labai galingos jėgosnuotraukos (82)

2018 rugsėjo mėn. 08 d. 14:17:30
Danas NAGELĖ

Iš SEB banko prezidento patarėjo pareigų atsistatydinęs Gitanas Nausėda pareiškė artimiausiu metu paskelbsiantis, ar sieks Lietuvos prezidento posto. Keista, tačiau daliai žiniasklaidos tai atrodo svarbu, nors sunku prisiminti, kad anksčiau kiekvienas bankininkas, inžinierius, mokytojas ar kitos profesijos žmogus, visiškai nesusijęs su politika, atsiskaitytų visuomenei, ar kandidatuos į šalies vadovus. Žinomas visuomenės veikėjas Valdas Vižinis sako, kad tuo stebėtis neverta, nes G.Nausėdą stumia stambusis verslas, norintis užvaldyti Lietuvą.

 

- G.Nausėda lyg ir ketina kelti savo kandidatūrą į prezidentus. Ką gero jis nuveikė Lietuvai, kad siekia jai vadovauti, nes kažkaip nesigirdėjo, kad jis būtų pasižymėjęs valstybės ar diplomatinėje tarnyboje, visuomeninėje veikloje, nežinome jo požiūrio į tautiškumą ir kitus esminius klausimus? - „Vakaro žinios“ klausė Valdo VIŽINIO.

- Mes apie Gitaną nesužinosime tiesos, nes neprikabinsime „blakių“ prie jo telefono ar automobilio, tačiau akivaizdu, kad tai nėra jo asmeninis sprendimas. Akivaizdu, kad yra grupė asmenų, kurie dėl asmeninių interesų stumia poną Gitaną. Ir tai niekam nėra paslaptis. Tik klausimas, ar ta grupė asmenų, jei G.Nausėda būtų išrinktas, neišbalansuos mūsų politinės sistemos. Kadangi Gitanas yra akivaizdus pinigų, bankinės sistemos žmogus, visą gyvenimą dirbęs bankuose, visą gyvenimą dalinęs pinigus. Ir staiga jis eina gelbėti valstybės, staiga ima altruistiškai aukotis. Taip gyvenime nebūna.

- Tačiau jo kandidatūrą palaiko ne tik bankininkai, apie tai per televiziją pareiškė Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas, taip pat vienos iš didžiausių statybos sektoriaus įmonės savininkas...

- Tai yra sutartas žmogus, oligopolinės sistemos statytinis. Sistemos, kuri įsitvirtinusi Lietuvoje ir kuri niekam neleidžia laisvai kvėpuoti. Pačio stambiausio verslo, koks tik yra Lietuvoje, statytinis.

- Kaip užsienio kapitalo atstovas (tiesa, laikinai atsistatydinęs) kelia grėsmę nacionaliniam saugumui?

- Iš dalies taip. Jei kalbėjome apie „MG Baltic“ bandymus užvaldyti valstybę, tai dabar reikia kalbėti ne apie kažkokios bendrovės bandymą užvaldyti valstybę, o apie aukšto lygio verslininkų bandymą užvaldyti valstybę, apsaugoti savo rinką, savo padėtį, priversti žmones kuo ilgiau dirbti tokiomis sąlygomis, kokiomis dirba dabar: kad Lietuva būtų tik darbo kolonija. To intereso įgyvendinti Gitanas ir eina į prezidentus. Tokia mano asmeninė nuomonė.

- Nestebina aukšti G.Nausėdos reitingai?

- Netikiu, kad reitingai yra tikri. Jie yra nepatikrinami. Juos galima gražiai sukurti, per žiniasklaidą mesti į viešumą, bet jų niekas niekada nepatikrins. Reitingai yra sukurtas faktas, kurio pagrindu G.Nausėda eis į prezidentus. Kitaip tariant, sudaroma nuomonė, kad jis eina tik todėl, jog to nori žmonės. Daug žmonių sukurti reitingams nereikia. Užtenka vieno rašančio ir kito, kuris sumaketuoja: dviejų žmonių, kuriems yra duotas įsakymas. Net ir iš tikrųjų vykdant visuomenės apklausą galima taip pateikti klausimus, kad reikiamo žmogaus reitingai būtų aukšti. Bet aš netikiu, kad iš viso apklausa buvo daroma. Todėl nematau jokio stebuklo, kad Gitano reitingai tokie aukšti.

- Ką, jūsų nuomone, G.Nausėda jaučia padaręs Lietuvai, kad siekia prezidento posto?

- Aš tik žinau, ką jis iš tiesų padarė. Jis visą laiką žmonėms per televiziją patardavo būti ramiais, imti paskolas, pirkti būstus. Tą darydavo ramiu, įtikinamu balsu, o žmonės imdavo paskolas, pirkdavo būstus, patirdavo krizes, netekdavo turto. O ponas Gitanas toliau tvirtino, kad viskas gerai, euras įvestas, kursas nesikeis, kainos nedidės. Žmonės tuo patiki, jokio sąmyšio nėra. Ir toliau skolinasi. Tokia yra tikroji G.Nausėdos funkcija. Jis šitą funkciją atliko gerai. Jis nėra kaip kokie nors šilėnai, mauricai ar nerijai mačiuliai. Jei įtakingi verslininkai jį išrinko įtakingiausiu žmogumi versle, reiškia, ponas Nausėda ne iš jų rato, o stovi gerokai aukščiau. Tačiau nors minėtą funkciją jis atliko labai gerai, tai ne tas pats, kas valdyti valstybę. Neįsivaizduoju, kaip G.Nausėda galėtų valdyti valstybę, kai neturi elementariausios valstybės valdymo patirties, darbo su žmonėmis, jų valios įkūnijimo patirties. Čia tas pats, kas eiti pas odontologą ir prašyti chirurginės operacijos galvos augliui pašalinti.

- Prieš gerą mėnesį ėmiau interviu iš G.Nausėdos. Jis dievagojosi, kad niekada nėra žmonių raginęs skolintis ir pirkti būstus, nes jie brangs. Tačiau internetinėje erdvėje tokių jo pasisakymų - nors vežimu vežk. Jau dabar jis nepakantus kritikai, nors dar nėra viešas asmuo...

- Man pono Nausėdos bus žmoniškai gaila, kai jis dėl elementarios patirties stokos taps pajuokos objektu. Nes jis lipa tikrai ne ten. Deda koją į raistą, nežinodamas tos brydės, be jokių orientyrų. Įsivaizduoju, kad ponas Gitanas turi didžiules garantijas, jog, jei nepasiseks, tikrai turės darbą, nepraras pajamų, akcijų ar dar kažko. Nes tokio lygio žmonės nedaro tokio sprendimo nepagalvoję, kas bus, jei nepasiseks.

- Kai kurios partijos svarsto, ar remtų G.Nausėdą. Jei stambaus verslo interesai yra aiškūs, tai kodėl G.Nausėdos išrinkimu suinteresuotos partijos?

- Visai smagu būtų, jei konservatoriai G.Nausėdą paremtų. Nes iškart sumažėtų norinčiųjų už jį balsuoti. Balsuotų tik ištikimieji konservatorių gerbėjai, kurių vis mažėja, nes partija liberalėja ne dienomis, o minutėmis. Ponas Nausėda supranta, kad reikia turėti ryšių su partijomis, nes tapus prezidentu be to nebūtų įmanoma atlikti savo funkcijų, būtų visiška izoliacija S.Daukanto aikštėje.

- Kodėl dauguma žiniasklaidos priemonių taip reklamuoja G.Nausėdą?

- Aš irgi visą laiką savęs klausinėjau, kodėl ponui Gitanui nėra nepatogių klausimų. Bet kai pasižiūri, kokie yra kokio nors internetinio portalo savininkai... Vieno - skandinavai, kito - skandinavai. LRT - ne skandinavų, tačiau visokie matoniai, miliūtės su eiliniais verslininkais nebendrauja. Jie - geriausi stambių verslininkų draugai, tarnauja jiems. Tokie žurnalistai gali paskambinti bet kokiam kolegai ir pasakyti, kad pasikviestų į laidą G.Nausėdą. Pavyzdžiui, gali paskambinti kokiai nors Beatai ir pasiūlyti su Gitanu per laidą iškepti bandeles. Reikia susitaikyti su tuo, kad ir per LRT mes matysime G.Nausėdą blizgantį, gražų, kvepiantį. Kaip ir „Delfyje“, „15 min“. Ir vieninteliai, kurie galės reikalauti labai aiškių atsakymų, bus tie, kurių rankose yra lietuviška spauda. Pavyzdžiui, „Respublikos“ leidinių“ spauda.

„Respublika“ iš viso turi chuligano teigiama prasme įvaizdį. Tik tokia spauda privers, pareikalaus atsakymų. Tik į tokią spaudą dedu visas viltis. O visa kita... Yra toks profesoriaus Povilo Gylio išsireiškimas: viešosios erdvės valdytojai. Šiai dienai dauguma viešosios erdvės valdytojų yra skandinavai. Laimei, yra ir oponuojanti žiniasklaida, tokia, kaip „Respublika“, kurią aš visada gerbiau, nors ir pats esu porą kartų nuo jos „gavęs į galvą“.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (82)

 • negrazi paslaptis 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 20:29:08

  Nauseda jau meluoja.....nes atstovauja meluojancius.

 • IR KGB STUKACIAUS 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 20:24:38

  LEIDIMA GAVO,JAU BUVO NUBEGES ,KAIP BROJLERIS PAS KURLIANSKI.

 • Aš manau, ne, esu tikras 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 20:11:16

  kad Lietuvos žmonės ant Nausėdos ir jo galingų jėgų dės ir
  tapšnosw.

 • Kas stovi už Nausėdos 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 20:07:42

  Už jo stovi satanistų-globalistų Valenbergų šeima kuri yra SEB banko
  savininkė-būtent galinga pasauliniu mastų žydomasonų Valenbergų
  šeima 1971 metais sukvietė į Švediją pagrindinius globalistus ir
  pakėlė naftos kainas 4 kartus per 3 dienas! Tai agresyvi sionistų
  -žydų šeima kuri priklauso galingiausiems Pasaulio klanams.Ir teritorija
  Lietuva su klapčiuku jiems nepamaišys.Švedija -aferistų
  valstybė-suklastojusi net Nobelio Ekonomikos premiją-jos Nobelio
  testamente nebuvo-tačiau aferistų valdomas Švedijos Centrinis bankas
  prisidengęs Nobelio vardu įsteigė Nobelio Ekonomikos premiją-nors dėl
  to viešai protestavo 4 Nobelio paveldėtojai-o tada premijos pradėtos
  įteikinėti liberastams kurie skelbia melagingą liberalizmo doktriną ir
  nacionalinių valstybių sunaikinimą.

 • propesorius 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 19:52:43

  jaudinčiaus gal ir daugiau už Vižinį,bet tokios,kaip Lietuvos
  valstybės jau nebėra(seniai užvaldyta,gali tik ponas pasikeist),tai ir
  jaudintis nėra dėl ko

 • Kad ir aiskaudos 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 19:43:50

  stūmtraukis stumtų-aš NE.

 • Kuolelis 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 19:39:23

  Pabaigoje Vižinis sulindo Respublikos oligopolininkams be muilo...

 • kas ir kodel 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 19:39:18

  Balsuociau uz Vengrijos premjero V.Orbano ideju ir darbu antrininka
  Lietuvoje. Kodel? Suprasit perskaite V.Orbano kalba ,pasakyta savo
  liaudziai,isspausdinta pirmame 'respublika.lt',skiltyje 'respublika
  rekomenduoja'.Jei R.Paksas butu buves prezidentu,nebutu
  konservatoriu milijardiniu 'Williams'aferu.Mazeikiu nafta buvo ne
  privatizuota,o atiduota.Konservatoriu vyriausybe isipareigojo apmketi visas
  amerikieciu keliones lektuvais,maisto,busto nuoma,telef.saskaitas ir kitas
  isklaidas, siekusias milijonus litu,buvo numatyta,kad amerikietis,dirbantis
  Lietuvoje,privalo gauti ne maziau nei $1000 per diena.Buvo sumokama ir uz
  amerikieciu islaidas uz prezervatyvus/'respublika',s.m.geg.30/'Leo.lt'
  ismesta daugiau nei milijardas,neveikianciu sienos stebejmo kameru ,aferos
  su 'Alita' ,AE uzdarymui dingusiu milijardu,'auksiniu'paskolu, nurasyto
  reaktoriaus 'Hitachi' pirkimo SPG terminalo 1.2 milijardu aferos,Operos ir
  baleto teatro remontui ismestu 74 milijonu ir t.t.Ir bankas'Snoras' dirbtu.

 • jo 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 19:28:33

  butu įdomu sužinoti kodėl nausėda melavo visai šaliai prieš euro
  įvedimą ,sakė kaip ateis euras niekas nebrangs o kai kurios prekės pigs
  tai dabar dauguma tautiečių laukia kokios prekės pigs

 • Uzuojata 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 19:12:39

  Antanui su Ona Stasei sitoki monstra Tautai ant galvo uzauginus.

 • Rolandui 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 19:06:52

  Jei nori, kad Lietuva žlugtų visai, balsuok už jos duobkasį- Nausėdą.
  Jo negalima prileisti prie bet kokios valdžios. Tik visai nemąstantys
  gali už šį žmogėną balsuoti.

 • Rolandas 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 18:42:17

  Tik už Nausėda ir balsuosiu. Vienintelis protingas kandidatas.

 • aksioma 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 18:32:58

  amerikos visa jObamos chebra nori mums isrinkti sita "tapkini-2"

 • joo 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 18:07:04

  ta pati ir as manau.Uz ji tikrai nebalsuosiu,o ir kitus paraginsiu
  nebalsuot.

 • chii 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 17:55:31

  Po šitokio demaskavimo Nausėdai nors nusišauk, populiarumas žemiau
  rūsio. Bet vis tiek eis, bo stumia.
  Vienas garsus verslininkas sakė, garbė brangiau už pinigus. Bet šių
  laikų asmenys nebijo prarasti gero vardo, labiau - pinigus.

 • puikiai 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 17:52:02

  Tik viešumas šitiems politmankurtams dar baisokas. O šiaip jie jau nieko
  nebijo, nes visi jų kišenėje. Bet tautos priešiškumas jiems tikrai ne
  į naudą.

 • A 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 17:41:20

  Kai zmogus iseina is darbo, taip ir sako - isejo. O apie Nauseda -
  atsistatydino. Kodel taip keistai?

 • Fff 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 17:01:29

  Manau visiem akivaizdu kad 1lt virto 1eur, ir vis kyla. O 2k lt alga nuo
  600er nepajudejo. Verslininkai lobsta, tauta nyksta. Ar ilgai tempsim dar?
  Kontrole turi but, kazkoks balansas. Nevaldomas kainu chaosas savoje
  salyje! Ir nevaidinkim kad viskas cia tvarkoje. Kad pragyvenimas nebrangus,
  algos kyla, ir kad tik tinginiai verkia del mazu algu nes nesugeba susirast
  didesni pajamu saltini. Pagrindine emigracijos priezastis ir yra kainos!
  Patys ugdote tokia visuomene, kuri tik ir iesko budu ka apgaut, kur nuslept
  mokescius. Skatinat seseli savo abejingumu visuomenei, zmones nebepasitiki
  valdzia kuri viska daro priesingai, todel nesistebekite vis tustejancia
  Lietuvele. O jei tai ir yra samoningai vygdomas planas salies pravalymui
  tai bent turekit drasos pasakyt tiesiai sviesiai o ne nuodykit visuomene
  apylankomis

 • Idiotas 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 16:47:28

  ...nebalsuokit už nausėdą
  nes pateksite į bėdą...

 • Mix 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 16:46:15

  Lieka vienintelė išeitis- melsti Dievą kad atitolintų šią nelaimę
  negrįžtamai.

 • Na jau 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 16:30:14

  greit pamatysim, kiek durniu yra ant Lietuvos.

 • Bronsonas 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 16:21:21

  Už Nausėda gali balsuoti: aklas, kurčias ir durnas...

 • reikia 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 15:45:02

  reikia ta reitingavimo bizni kazkokiais saugikliais tramdyt, nes jie naglai
  stumia , kai to nausedos pakest negali 95 % visu zmoniu, nupaiso ji kaip
  super mega grazu ir protinga tautos gelbetoja.
  visai isnaglejo

 • sitas 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 15:36:33

  sitas surogatas, yra stumiamas verslo, MG BALTIC tai tikrai uz ji. LNK vien
  tik gerus rodo atsiliepimus apie ji. stumia , kad neva jis isvaizdus (sita
  reptilija - isvaizdus) :)))
  o tiesa yra labai paprasta, kai komentarai po jo sapalionemis yra is 100 ,
  95 neigiami.
  Niekas jo nevirskina nes zino , kad tai blogio jega.
  bet tie kas stumia stumia labai naglai, apklausas nupirke, jau ismeta ji
  kaip viena is galimu rinktis, plauna smegenis.
  toks ir planas, pastoviai stumia, po to sudaro situacija, kad neva vistiek
  dauguma uz ji balsuos ir daryk kaip mase daro. Taip ir megina prastumti
  sita negerove.
  Geras kazkas pasake, tai yra kaip palmyra, tik palmyra su prognozemis
  geriau pataiko negu sis banku tarnas

 • Edmundas 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 15:25:40

  Puikus straipsnis,puikiai supažindina,kas yra Nausėda.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NUŽUDYTA: Kazachstano sostinėje Astanoje nužudyta interneto portalo „Nur.kz“ žurnalistė Irina Beketova.
 • UGNIS: šiaurės Londono laisvalaikio centre įsiplieskė gaisras, ugnis apėmė Haiburio rajone esančio vieno aukšto pastato stogą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +8 C

   +2   +10 C

 

   +8  +12 C

  +9  +13 C

   +11  +15 C

 

   +15  +17 C

  7-12 m/s

 3-8 m/s

 

    2-7 m/s

 

USD - 1.1773 PLN - 4.3009
RUB - 77.5752 CHF - 1.1290
GBP - 0.8946 NOK - 9.5693
reklama
Ukis 2018