respublika.lt

2018 rugsėjo 21, penktadienis

Už G.Nausėdos stovi labai galingos jėgosnuotraukos (82)

2018 rugsėjo mėn. 08 d. 14:17:30
Danas NAGELĖ

Iš SEB banko prezidento patarėjo pareigų atsistatydinęs Gitanas Nausėda pareiškė artimiausiu metu paskelbsiantis, ar sieks Lietuvos prezidento posto. Keista, tačiau daliai žiniasklaidos tai atrodo svarbu, nors sunku prisiminti, kad anksčiau kiekvienas bankininkas, inžinierius, mokytojas ar kitos profesijos žmogus, visiškai nesusijęs su politika, atsiskaitytų visuomenei, ar kandidatuos į šalies vadovus. Žinomas visuomenės veikėjas Valdas Vižinis sako, kad tuo stebėtis neverta, nes G.Nausėdą stumia stambusis verslas, norintis užvaldyti Lietuvą.

 

- G.Nausėda lyg ir ketina kelti savo kandidatūrą į prezidentus. Ką gero jis nuveikė Lietuvai, kad siekia jai vadovauti, nes kažkaip nesigirdėjo, kad jis būtų pasižymėjęs valstybės ar diplomatinėje tarnyboje, visuomeninėje veikloje, nežinome jo požiūrio į tautiškumą ir kitus esminius klausimus? - „Vakaro žinios“ klausė Valdo VIŽINIO.

- Mes apie Gitaną nesužinosime tiesos, nes neprikabinsime „blakių“ prie jo telefono ar automobilio, tačiau akivaizdu, kad tai nėra jo asmeninis sprendimas. Akivaizdu, kad yra grupė asmenų, kurie dėl asmeninių interesų stumia poną Gitaną. Ir tai niekam nėra paslaptis. Tik klausimas, ar ta grupė asmenų, jei G.Nausėda būtų išrinktas, neišbalansuos mūsų politinės sistemos. Kadangi Gitanas yra akivaizdus pinigų, bankinės sistemos žmogus, visą gyvenimą dirbęs bankuose, visą gyvenimą dalinęs pinigus. Ir staiga jis eina gelbėti valstybės, staiga ima altruistiškai aukotis. Taip gyvenime nebūna.

- Tačiau jo kandidatūrą palaiko ne tik bankininkai, apie tai per televiziją pareiškė Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas, taip pat vienos iš didžiausių statybos sektoriaus įmonės savininkas...

- Tai yra sutartas žmogus, oligopolinės sistemos statytinis. Sistemos, kuri įsitvirtinusi Lietuvoje ir kuri niekam neleidžia laisvai kvėpuoti. Pačio stambiausio verslo, koks tik yra Lietuvoje, statytinis.

- Kaip užsienio kapitalo atstovas (tiesa, laikinai atsistatydinęs) kelia grėsmę nacionaliniam saugumui?

- Iš dalies taip. Jei kalbėjome apie „MG Baltic“ bandymus užvaldyti valstybę, tai dabar reikia kalbėti ne apie kažkokios bendrovės bandymą užvaldyti valstybę, o apie aukšto lygio verslininkų bandymą užvaldyti valstybę, apsaugoti savo rinką, savo padėtį, priversti žmones kuo ilgiau dirbti tokiomis sąlygomis, kokiomis dirba dabar: kad Lietuva būtų tik darbo kolonija. To intereso įgyvendinti Gitanas ir eina į prezidentus. Tokia mano asmeninė nuomonė.

- Nestebina aukšti G.Nausėdos reitingai?

- Netikiu, kad reitingai yra tikri. Jie yra nepatikrinami. Juos galima gražiai sukurti, per žiniasklaidą mesti į viešumą, bet jų niekas niekada nepatikrins. Reitingai yra sukurtas faktas, kurio pagrindu G.Nausėda eis į prezidentus. Kitaip tariant, sudaroma nuomonė, kad jis eina tik todėl, jog to nori žmonės. Daug žmonių sukurti reitingams nereikia. Užtenka vieno rašančio ir kito, kuris sumaketuoja: dviejų žmonių, kuriems yra duotas įsakymas. Net ir iš tikrųjų vykdant visuomenės apklausą galima taip pateikti klausimus, kad reikiamo žmogaus reitingai būtų aukšti. Bet aš netikiu, kad iš viso apklausa buvo daroma. Todėl nematau jokio stebuklo, kad Gitano reitingai tokie aukšti.

- Ką, jūsų nuomone, G.Nausėda jaučia padaręs Lietuvai, kad siekia prezidento posto?

- Aš tik žinau, ką jis iš tiesų padarė. Jis visą laiką žmonėms per televiziją patardavo būti ramiais, imti paskolas, pirkti būstus. Tą darydavo ramiu, įtikinamu balsu, o žmonės imdavo paskolas, pirkdavo būstus, patirdavo krizes, netekdavo turto. O ponas Gitanas toliau tvirtino, kad viskas gerai, euras įvestas, kursas nesikeis, kainos nedidės. Žmonės tuo patiki, jokio sąmyšio nėra. Ir toliau skolinasi. Tokia yra tikroji G.Nausėdos funkcija. Jis šitą funkciją atliko gerai. Jis nėra kaip kokie nors šilėnai, mauricai ar nerijai mačiuliai. Jei įtakingi verslininkai jį išrinko įtakingiausiu žmogumi versle, reiškia, ponas Nausėda ne iš jų rato, o stovi gerokai aukščiau. Tačiau nors minėtą funkciją jis atliko labai gerai, tai ne tas pats, kas valdyti valstybę. Neįsivaizduoju, kaip G.Nausėda galėtų valdyti valstybę, kai neturi elementariausios valstybės valdymo patirties, darbo su žmonėmis, jų valios įkūnijimo patirties. Čia tas pats, kas eiti pas odontologą ir prašyti chirurginės operacijos galvos augliui pašalinti.

- Prieš gerą mėnesį ėmiau interviu iš G.Nausėdos. Jis dievagojosi, kad niekada nėra žmonių raginęs skolintis ir pirkti būstus, nes jie brangs. Tačiau internetinėje erdvėje tokių jo pasisakymų - nors vežimu vežk. Jau dabar jis nepakantus kritikai, nors dar nėra viešas asmuo...

- Man pono Nausėdos bus žmoniškai gaila, kai jis dėl elementarios patirties stokos taps pajuokos objektu. Nes jis lipa tikrai ne ten. Deda koją į raistą, nežinodamas tos brydės, be jokių orientyrų. Įsivaizduoju, kad ponas Gitanas turi didžiules garantijas, jog, jei nepasiseks, tikrai turės darbą, nepraras pajamų, akcijų ar dar kažko. Nes tokio lygio žmonės nedaro tokio sprendimo nepagalvoję, kas bus, jei nepasiseks.

- Kai kurios partijos svarsto, ar remtų G.Nausėdą. Jei stambaus verslo interesai yra aiškūs, tai kodėl G.Nausėdos išrinkimu suinteresuotos partijos?

- Visai smagu būtų, jei konservatoriai G.Nausėdą paremtų. Nes iškart sumažėtų norinčiųjų už jį balsuoti. Balsuotų tik ištikimieji konservatorių gerbėjai, kurių vis mažėja, nes partija liberalėja ne dienomis, o minutėmis. Ponas Nausėda supranta, kad reikia turėti ryšių su partijomis, nes tapus prezidentu be to nebūtų įmanoma atlikti savo funkcijų, būtų visiška izoliacija S.Daukanto aikštėje.

- Kodėl dauguma žiniasklaidos priemonių taip reklamuoja G.Nausėdą?

- Aš irgi visą laiką savęs klausinėjau, kodėl ponui Gitanui nėra nepatogių klausimų. Bet kai pasižiūri, kokie yra kokio nors internetinio portalo savininkai... Vieno - skandinavai, kito - skandinavai. LRT - ne skandinavų, tačiau visokie matoniai, miliūtės su eiliniais verslininkais nebendrauja. Jie - geriausi stambių verslininkų draugai, tarnauja jiems. Tokie žurnalistai gali paskambinti bet kokiam kolegai ir pasakyti, kad pasikviestų į laidą G.Nausėdą. Pavyzdžiui, gali paskambinti kokiai nors Beatai ir pasiūlyti su Gitanu per laidą iškepti bandeles. Reikia susitaikyti su tuo, kad ir per LRT mes matysime G.Nausėdą blizgantį, gražų, kvepiantį. Kaip ir „Delfyje“, „15 min“. Ir vieninteliai, kurie galės reikalauti labai aiškių atsakymų, bus tie, kurių rankose yra lietuviška spauda. Pavyzdžiui, „Respublikos“ leidinių“ spauda.

„Respublika“ iš viso turi chuligano teigiama prasme įvaizdį. Tik tokia spauda privers, pareikalaus atsakymų. Tik į tokią spaudą dedu visas viltis. O visa kita... Yra toks profesoriaus Povilo Gylio išsireiškimas: viešosios erdvės valdytojai. Šiai dienai dauguma viešosios erdvės valdytojų yra skandinavai. Laimei, yra ir oponuojanti žiniasklaida, tokia, kaip „Respublika“, kurią aš visada gerbiau, nors ir pats esu porą kartų nuo jos „gavęs į galvą“.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (82)

 • as 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 14:40:26

  Vienintelis protinkas zmogus. O tarp kitko, Prezidento pareigos- uzsienio
  politika. Ne geda bus lietuvai su tokiu prezidentu.

 • Piranijai 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 14:32:51

  Turbut maisai su kazkuo, cia joks uzsakomasis str.

 • Sklaida 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 13:58:19

  Kol Gitanas neatskleis, kiek SEB bankas per pastaruosius metus išplovė
  rytinių pinigų, už jį nebalsuočiau. Antai Estijoje berods skandinavų
  bankai paliko sutrų.

 • ROLANDAI 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 13:42:44

  MES NEBALSUOSIM UZ SI KANDIDATA...

 • tep 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 12:43:52

  Tikra tiesa.

 • Piranija 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 10:40:36

  Aiškiai ,matosi,kad straipsnis užsakytas.Respublika nebeišgyvena iš
  prenumeratos,tai egzistuoja tik užsakomųjų straipsnių dėka.Parašykit
  liaupsę apie neva geidžiamą prezidentą Paksą ir jums bus gausiai
  atlyginta.

 • to Dainius 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 09:49:45

  runkelis pas tave triusikuose.
  o kad tipo pasakymas kas be ateitų mol nieko nepadarys- tai pasakyk kad
  trampas nieko Jav nepadarė ar Orbanas vengrijoj, ar Kačinskis Lenkijoj-
  taip kad nepliurpk niekų ir nekelk čia panikos mol nieko nepakeisit ir
  viskas nuspręsta- niekas čia nenuspręsta- kaip tauta prabalsuos taip ir
  bus. O prabalsuos už Juozaitį!

 • Nuomonė 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 09:43:33

  O iš kur legalūs pinigai rinkimų kompanijai ? Manytina, kad jis
  ,pasitraukęs iš banko šalių susitarimu, gaus milžinišką išeitinę
  pašalpą,kurios dydis įstatymais neribojamas ir yra teisėtas. Toks
  varijantas galimas , kad švedų bankas oficialiai , išeitine pašlapa ,
  ir rems tinkimų kompaniją .Tokia versija galima , ar ne?

 • Orintas V. 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 09:33:27

  Skandinavų Bankas Lietuvoje plėšikiškas plaunantis pinigus Nausėda bus
  garantuotas Lietuvos Prezidentas.

 • Cituoju 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 09:31:39

  “Kadangi Gitanas yra akivaizdus pinigų, bankinės sistemos žmogus,
  visą gyvenimą dirbęs bankuose, visą gyvenimą dalinęs pinigus. Ir
  staiga jis eina gelbėti valstybės, staiga ima altruistiškai aukotis.
  Taip gyvenime nebūna.” KAIP TAI NEBŪNA? o tai Trumpas Amerikoje? Jis
  išvis milijonierius o va į politiką nuėjo ir prezidentu tapo. Nesakau
  kad Trumpas super prezidentas, bet tik noriu ikiustruoti kad iš verslo
  turtingi žmonės tampa prezidentais.

 • Dainius 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 09:26:18

  Tokie ir kitokie straipsniai yra tik skirtingų įtakingų grupuočių kova
  už prezidento postą,o jūs lituanicos idiotus galite pažaisti
  "demokratiškus rinkimus" ir paturėti iliuziją kad lietuviai patys
  sprendžia ką rinkti į valdžią cha cha cha betgi jums, runkeliai ,net
  prekybos centruose akcijomis nurodoma ką pirkti.O Lietuvoje NĖRA laisvos
  nepriklausomos spaudos :ta pati Respublika yra valdoma oligarchų
  grupės,kuri taip pat turi savo interesų.Kuris prezidentas per visus
  "laisvės" metus kažką apčiuopiamai gero padarė Lietuvos žmonėms?Bet
  varguoliams vėl pudrinamos smegenys,liejasi pažadų upeliai tik po
  eilinių rinkimų seks eilinis kainų šuolis ir naujų mokesčių
  dirbantiems runkeliams įvedimas.Visa ES sparčiu žingsniu eina link
  kriżės ir subyrėjimo,o čia ateiks koks Juozaitis,Nauseda,Skvernelis ir
  etc ir padarys stebuklą!Tik vienintelis stebuklas čia yra:beviltiškai
  naivūs runkeliai,kurie vis dar eina balsuoti.

 • cha cha cha..! 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 08:42:20

  Pavadinimą perskaičiau "Už Nausėdos stovi labai gėdingos jėgos".

 • Sigitas 2018 rugsėjo mėn. 09 d. 15:55:54

  Ar ir vėl ant to pačio grėblio kai kurie nori užlipti.Gal nebeleiskime
  sisteminiams mus dulkinti.Manau užteks proto už Nausėdą
  nebalsuoti.Valstiečių kandidatas gali būti mums patikimas.Žinosime
  tikrai kad ponai mūsų nebevaldys.Po dar vieno tyrimo suprasite dar labiau
  ir ,manau, protingai apsispręsite.

 • Verpstas 2018 rugsėjo mėn. 09 d. 11:46:13

  Jeigu jau stovi labai galingos jegos-suprask,kad esi niekas,nes jie toki
  patys ir pastatys,nepriklausomai ar balsuosi,ar ne

 • sens 2018 rugsėjo mėn. 09 d. 09:37:59

  Ura! Pirkit respubliką!

 • Mano nuomone 2018 rugsėjo mėn. 09 d. 05:01:21

  Tai pirmas tikrai teisingas straipsnis. Neabejoju jog Nausedos kandidatura
  butu palanki ir musu polotiniam elitui bei musu draugams is uz Atlanto. Jog
  jiems labai butu naudinga turet Prezidenta be savo nuomones uzsienio
  potikoj nepatyrusi. Toki butu labai lengva tampyt uz virvuciu ir jam
  patarinet or faktiskai vadovaut. Del to Nauseda ir stumiamas. Ziurekit kaip
  ziniasklaidoje buvo purvais apdrabstytas kiyas tikrai Prezidento posto
  vertas kadidatas gerb Ussckas. Va kaip formuojama zmoniu nuomone i paciu
  zmoniu interesus o ir i Lietuvos intetesus tikrai neatsozvelgiant. Aiskiai
  norima kad busimas Prexidentas atstovautu koki siaura intetesu grupe o
  tikrai ne tauta. Tas puikiai matosi

 • propesorius 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 23:18:18

  Kuo toliau tuo bus įdomiau,kokių dar Pilypų iš kanapių plantacijų
  pametės mums sisteminė purvasklaida?

 • Birutė 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 22:43:05

  Gitana-čigonų šokis.

 • Angelė 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 22:35:01

  O kas gi tos "galingos' jėgos? Bankai... atidavėt į jų rankas ir
  neverkit.Be bankų net tos su....istos pensijos negalim pasiimti.

 • Taigi 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 22:00:19

  Jokios jėgos neprivers protingo žmogaus balsuoti už netikėlį.
  Blogiausia, kad yra žmonių, kurie protu nepasižymi ir gali pridaryti
  bėdos visai Lietuvai. O juk yra ir dar viena kategorija, jau visiškų
  debilų, kurie balsuoja už žmogų, nes tas jiems atrodo gražus.

 • Pritariu Vilniečiui 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 21:33:26

  Labai protingos V.Vižinio įžvalgos. Tikra tiesa. Ypač tikslus mūsų
  žiniasklaidos apibūdinimas, tik kvailys to gali nesuprasti.

 • Darius > taip 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 21:17:33

  Tai kad visi prezidentai tarnauja sistemai. Jie yra stumiami ir
  finansuojami kazkokiu stambiu monopoliju, korporaciju, firmu ir kitu
  turtingu zmoniu, kurie veliau jais manipuliuoja ir naudojasi prastumti savo
  tikslams. Dar ir kompromata kazkoki turi apie busima prezidenta, kad veliau
  galetu ji santazuoti, jeigu staiga tas pradetu ju neklausyti. Manau, kad
  Nauseda stumia tie patys svedu bankai, kuriems jis dirbo, bandydami per ji
  ateityje dar labiau nuskurdinti Lietuva...

 • tegu jos sau stovi 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 21:10:39

  O tauta nerinks. Kas ką?

 • VILNIETIS 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 21:04:20

  man tai giliai pofik kas ten už jo stovi- aš už jokius pinigus nei už
  jį nei už skvernyy nebalsuosiu.
  Prezidentu bus Juozaitis.

 • taip 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 20:35:18

  nauseda zopalizas,rezimas bando ji prastumt i prezidentus, kam jis
  reikalingas, jau turejom tokiu kur tarnaujaas sistemai, brazauskas,
  adamkus, gribas, ir kitos padugnes. patarimas jai negali nelisk.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRIEMONĖS: Ūkio ministerija siūlo patobulinti pelno mokesčio lengvatos taikymą investiciniams projektams, taip pat ją taikyti elektromobiliams; šios priemonės, pasak ministerijos, svarbios šalies ūkio konkurencingumui ilguoju laikotarpiu.
 • DOVANOS: šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešėsiančiam popiežiui Pranciškui dovanos nepriklausomybės simbolį - Laisvės varpą ir kūrinio „Gloria Lietuvai“ įrašą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

USD - 1.1769 PLN - 4.2925
RUB - 78.0670 CHF - 1.1312
GBP - 0.8859 NOK - 9.5885
reklama
Sveikata Grožis