respublika.lt

2018 rugsėjo 18, antradienis

Už G.Nausėdos stovi labai galingos jėgosnuotraukos (82)

2018 rugsėjo mėn. 08 d. 14:17:30
Danas NAGELĖ

Iš SEB banko prezidento patarėjo pareigų atsistatydinęs Gitanas Nausėda pareiškė artimiausiu metu paskelbsiantis, ar sieks Lietuvos prezidento posto. Keista, tačiau daliai žiniasklaidos tai atrodo svarbu, nors sunku prisiminti, kad anksčiau kiekvienas bankininkas, inžinierius, mokytojas ar kitos profesijos žmogus, visiškai nesusijęs su politika, atsiskaitytų visuomenei, ar kandidatuos į šalies vadovus. Žinomas visuomenės veikėjas Valdas Vižinis sako, kad tuo stebėtis neverta, nes G.Nausėdą stumia stambusis verslas, norintis užvaldyti Lietuvą.

 

- G.Nausėda lyg ir ketina kelti savo kandidatūrą į prezidentus. Ką gero jis nuveikė Lietuvai, kad siekia jai vadovauti, nes kažkaip nesigirdėjo, kad jis būtų pasižymėjęs valstybės ar diplomatinėje tarnyboje, visuomeninėje veikloje, nežinome jo požiūrio į tautiškumą ir kitus esminius klausimus? - „Vakaro žinios“ klausė Valdo VIŽINIO.

- Mes apie Gitaną nesužinosime tiesos, nes neprikabinsime „blakių“ prie jo telefono ar automobilio, tačiau akivaizdu, kad tai nėra jo asmeninis sprendimas. Akivaizdu, kad yra grupė asmenų, kurie dėl asmeninių interesų stumia poną Gitaną. Ir tai niekam nėra paslaptis. Tik klausimas, ar ta grupė asmenų, jei G.Nausėda būtų išrinktas, neišbalansuos mūsų politinės sistemos. Kadangi Gitanas yra akivaizdus pinigų, bankinės sistemos žmogus, visą gyvenimą dirbęs bankuose, visą gyvenimą dalinęs pinigus. Ir staiga jis eina gelbėti valstybės, staiga ima altruistiškai aukotis. Taip gyvenime nebūna.

- Tačiau jo kandidatūrą palaiko ne tik bankininkai, apie tai per televiziją pareiškė Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas, taip pat vienos iš didžiausių statybos sektoriaus įmonės savininkas...

- Tai yra sutartas žmogus, oligopolinės sistemos statytinis. Sistemos, kuri įsitvirtinusi Lietuvoje ir kuri niekam neleidžia laisvai kvėpuoti. Pačio stambiausio verslo, koks tik yra Lietuvoje, statytinis.

- Kaip užsienio kapitalo atstovas (tiesa, laikinai atsistatydinęs) kelia grėsmę nacionaliniam saugumui?

- Iš dalies taip. Jei kalbėjome apie „MG Baltic“ bandymus užvaldyti valstybę, tai dabar reikia kalbėti ne apie kažkokios bendrovės bandymą užvaldyti valstybę, o apie aukšto lygio verslininkų bandymą užvaldyti valstybę, apsaugoti savo rinką, savo padėtį, priversti žmones kuo ilgiau dirbti tokiomis sąlygomis, kokiomis dirba dabar: kad Lietuva būtų tik darbo kolonija. To intereso įgyvendinti Gitanas ir eina į prezidentus. Tokia mano asmeninė nuomonė.

- Nestebina aukšti G.Nausėdos reitingai?

- Netikiu, kad reitingai yra tikri. Jie yra nepatikrinami. Juos galima gražiai sukurti, per žiniasklaidą mesti į viešumą, bet jų niekas niekada nepatikrins. Reitingai yra sukurtas faktas, kurio pagrindu G.Nausėda eis į prezidentus. Kitaip tariant, sudaroma nuomonė, kad jis eina tik todėl, jog to nori žmonės. Daug žmonių sukurti reitingams nereikia. Užtenka vieno rašančio ir kito, kuris sumaketuoja: dviejų žmonių, kuriems yra duotas įsakymas. Net ir iš tikrųjų vykdant visuomenės apklausą galima taip pateikti klausimus, kad reikiamo žmogaus reitingai būtų aukšti. Bet aš netikiu, kad iš viso apklausa buvo daroma. Todėl nematau jokio stebuklo, kad Gitano reitingai tokie aukšti.

- Ką, jūsų nuomone, G.Nausėda jaučia padaręs Lietuvai, kad siekia prezidento posto?

- Aš tik žinau, ką jis iš tiesų padarė. Jis visą laiką žmonėms per televiziją patardavo būti ramiais, imti paskolas, pirkti būstus. Tą darydavo ramiu, įtikinamu balsu, o žmonės imdavo paskolas, pirkdavo būstus, patirdavo krizes, netekdavo turto. O ponas Gitanas toliau tvirtino, kad viskas gerai, euras įvestas, kursas nesikeis, kainos nedidės. Žmonės tuo patiki, jokio sąmyšio nėra. Ir toliau skolinasi. Tokia yra tikroji G.Nausėdos funkcija. Jis šitą funkciją atliko gerai. Jis nėra kaip kokie nors šilėnai, mauricai ar nerijai mačiuliai. Jei įtakingi verslininkai jį išrinko įtakingiausiu žmogumi versle, reiškia, ponas Nausėda ne iš jų rato, o stovi gerokai aukščiau. Tačiau nors minėtą funkciją jis atliko labai gerai, tai ne tas pats, kas valdyti valstybę. Neįsivaizduoju, kaip G.Nausėda galėtų valdyti valstybę, kai neturi elementariausios valstybės valdymo patirties, darbo su žmonėmis, jų valios įkūnijimo patirties. Čia tas pats, kas eiti pas odontologą ir prašyti chirurginės operacijos galvos augliui pašalinti.

- Prieš gerą mėnesį ėmiau interviu iš G.Nausėdos. Jis dievagojosi, kad niekada nėra žmonių raginęs skolintis ir pirkti būstus, nes jie brangs. Tačiau internetinėje erdvėje tokių jo pasisakymų - nors vežimu vežk. Jau dabar jis nepakantus kritikai, nors dar nėra viešas asmuo...

- Man pono Nausėdos bus žmoniškai gaila, kai jis dėl elementarios patirties stokos taps pajuokos objektu. Nes jis lipa tikrai ne ten. Deda koją į raistą, nežinodamas tos brydės, be jokių orientyrų. Įsivaizduoju, kad ponas Gitanas turi didžiules garantijas, jog, jei nepasiseks, tikrai turės darbą, nepraras pajamų, akcijų ar dar kažko. Nes tokio lygio žmonės nedaro tokio sprendimo nepagalvoję, kas bus, jei nepasiseks.

- Kai kurios partijos svarsto, ar remtų G.Nausėdą. Jei stambaus verslo interesai yra aiškūs, tai kodėl G.Nausėdos išrinkimu suinteresuotos partijos?

- Visai smagu būtų, jei konservatoriai G.Nausėdą paremtų. Nes iškart sumažėtų norinčiųjų už jį balsuoti. Balsuotų tik ištikimieji konservatorių gerbėjai, kurių vis mažėja, nes partija liberalėja ne dienomis, o minutėmis. Ponas Nausėda supranta, kad reikia turėti ryšių su partijomis, nes tapus prezidentu be to nebūtų įmanoma atlikti savo funkcijų, būtų visiška izoliacija S.Daukanto aikštėje.

- Kodėl dauguma žiniasklaidos priemonių taip reklamuoja G.Nausėdą?

- Aš irgi visą laiką savęs klausinėjau, kodėl ponui Gitanui nėra nepatogių klausimų. Bet kai pasižiūri, kokie yra kokio nors internetinio portalo savininkai... Vieno - skandinavai, kito - skandinavai. LRT - ne skandinavų, tačiau visokie matoniai, miliūtės su eiliniais verslininkais nebendrauja. Jie - geriausi stambių verslininkų draugai, tarnauja jiems. Tokie žurnalistai gali paskambinti bet kokiam kolegai ir pasakyti, kad pasikviestų į laidą G.Nausėdą. Pavyzdžiui, gali paskambinti kokiai nors Beatai ir pasiūlyti su Gitanu per laidą iškepti bandeles. Reikia susitaikyti su tuo, kad ir per LRT mes matysime G.Nausėdą blizgantį, gražų, kvepiantį. Kaip ir „Delfyje“, „15 min“. Ir vieninteliai, kurie galės reikalauti labai aiškių atsakymų, bus tie, kurių rankose yra lietuviška spauda. Pavyzdžiui, „Respublikos“ leidinių“ spauda.

„Respublika“ iš viso turi chuligano teigiama prasme įvaizdį. Tik tokia spauda privers, pareikalaus atsakymų. Tik į tokią spaudą dedu visas viltis. O visa kita... Yra toks profesoriaus Povilo Gylio išsireiškimas: viešosios erdvės valdytojai. Šiai dienai dauguma viešosios erdvės valdytojų yra skandinavai. Laimei, yra ir oponuojanti žiniasklaida, tokia, kaip „Respublika“, kurią aš visada gerbiau, nors ir pats esu porą kartų nuo jos „gavęs į galvą“.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (82)

 • Temide 2018 rugsėjo mėn. 14 d. 22:44:15

  Tik už NAUSĖDA!!!

 • Elena 2018 rugsėjo mėn. 12 d. 16:04:11

  Nausėda per Svedbanką 2008 m. apiplėšė Lietuvos indėlininkus.Žmonės
  neteko indėlių, o kaltininkas per TV nekaltai šypsosi ir rengiasi
  ateities aferom.Neprotinga už Nausėdą balsuoti.

 • saliskumas 2018 rugsėjo mėn. 11 d. 17:52:16

  Redpublika remia A.Juozaiti ir priesinasi nausedistams.
  Nauseda yra Goldman Sachs statytinis ( kas is tikruju valdo SEB), tuo paciu
  ir visu su stambiu kapitalu susijusiu jegu.
  A. Juozaitis yra Rusijos spec tarnybu remiamas, kaip Grybauskaite.
  Paziuresim, kas laimes.
  Statau uz Juozaiti ir gal Skverneli.
  DISCLOSURE: nebalsuoju.

 • modifikuojam visi eilerastuka kas gali pagrazint 2018 rugsėjo mėn. 11 d. 10:54:35

  - Parsidaves nauseda prezidentu nori but
  - Ispumpavo banku pelna skandinavijon galbut?
  - Ir prognozes jo ne kokios i Palmyra panasiau,
  - tik juodos tetos burimai pasiteisina dazniau.
  - Pasistate ponas nama draudziamoj erdvej,
  - Kas ji purtys toki rimta
  - Besibeldziant eko krizei patarimu zere jis,
  - Tik atsukti jie pries tauta, verke nuo to runkelis.
  - Nieko, jis juk isrinktasis bedos svetimos, ne jo
  - Na o preziku jis tapes, pistels dar siurprizu O HO HO!
  - Lietuva - jaukumas po skandinavu.

 • Bravo 2018 rugsėjo mėn. 11 d. 10:22:50

  kaip pirštu į akį...

 • rns 2018 rugsėjo mėn. 11 d. 10:02:09

  nugi tep ir yr,uz jo stovi zuliku strukturos kurios iki siol ir daba gauna
  didziulius pelnus is lt fanieros...zulikai susimete ir gruda jums nauja
  vada...

 • zebediejus 2018 rugsėjo mėn. 11 d. 10:01:14

  mano nuomone, keistai skamba uzvaldyti lietuva. Lietuva seniai istustejusi,
  nuskurdusi t.y. uzvaldyta.

 • Prosenelis 2018 rugsėjo mėn. 11 d. 08:12:40

  Nausieda svetimos valstybies tranas Lietuvai ne dirbo krovie milijuonus
  Švedams ir i savo kiesene tarnavo ne tautai bet verslininkams
  milijuonierems ir toliau jiems tarnaus tauta ta turi suprasti.

 • Safyras 2018 rugsėjo mėn. 11 d. 08:03:58

  Labai geras buvo tas mokytojas mokykloje , kuris rašė gerus pažymius,
  bet nieko neišmokė. Tačiau gyvenime dažnai būname dėkingi tiems
  mokytojams, kurie spaudė ir žinios liko visam gyvenimui... Jei mokiniui
  nerašomi pažymiai , o sugalvojamos saulutės, mėnuliukai ar dar kokios
  nors nesąmonės iš užsienio patirties, tai dar nereiškia kad žinių ir
  darbo nereikia tikrinti, vaikai patys sugalvoja bjaurius pavadinimus.
  Tiktai žmogus, supratęs savo klaidą gali pasitaisyti ir nedaryti tokių
  pat klaidų, o gali nekreipti į tai dėmesio ir visą gyvenimą bandyti
  nieko gerai neišmokti, o paskui pykti, kad jis atrodo kitiems neįdomi
  asmenybė... Gyvenime žmogus šeimą kuria ne su gražia išvaizda, bet su
  charakteriu... O , kai žmogus, neturėdami vaikų, bando kitus auklėti
  neturėdamas pedagoginės gyslelės, tai tik juokina liaudį...Reikia
  verslo rykliams ramiai gyventi, todėl ir stumiama maža žuvis , kuri turi
  patrauklią išorę, bet neturi įspūdingų dantų...Tai kas jos bijos ?

 • Kampe tupi 2018 rugsėjo mėn. 11 d. 07:49:03

  O už mane stovi balsadėžė.

 • mm 2018 rugsėjo mėn. 11 d. 05:11:03

  piranija ar nebusi vanagaites gimine

 • mm 2018 rugsėjo mėn. 11 d. 05:04:59

  tegul stovi, ilgai ilgaikol ne atsibos.

 • NESISTEBEKIM 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 21:32:53

  jei ne ANTIGLOBALINES asies jega tai gal versienai ir dziaugsmo cipus greit
  susodintu po oda.O sie pagal signala is slaptos kosmoso jegaines siustu
  amzinus meiles,dziaugsmo ir darbo uz aciu signalus.Tuomet tai suklestetu
  visuotines domkratijos sistema... Visi,visad butu laukime ir vilty naujo
  demokratinio prezidenturos sauklio,bet dabar vienetai dar pamasto apie
  banku domkratijos era....ir jos zala tautai,valstybei,pilieciui... . pirmyn
  vergai i Laisve....nes gyvuliu ukio varovai nerimsta.

 • NESISTEBEKIM 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 21:31:41

  jei ne Rusijos-Kinijos asies jega tai gal versienai ir dziaugsmo cipus
  greit susodintu po oda.O sie pagal signala is CZV slaptos kosmoso jegaines
  siustu amzinus meiles,dziaugsmo ir darbo uz aciu signalus.Tuomet tai
  suklestetu visuotines domkratijos sistema... Visi,visad butu laukime ir
  vilty naujo demokratinio prezidenturos sauklio,bet dabar vienetai dar
  pamasto apie banku domkratijos era....ir jos zala
  tautai,valstybei,pilieciui... . pirmyn vergai i Laisve....nes gyvuliu ukio
  varovai nerimsta.

 • Nesistebekit 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 21:30:38

  jei ne Rusijos-Kinijos asies jega tai gal versienai ir dziaugsmo cipus
  greit susodintu po oda.O sie pagal signala is CZV slaptos kosmoso jegaines
  siustu amzinus meiles,dziaugsmo ir darbo uz aciu signalus.Tuomet tai
  suklestetu visuotines domkratijos sistema... Visi,visad butu laukime ir
  vilty naujo demokratinio prezidenturos sauklio,bet dabar vienetai dar
  pamasto apie banku domkratijos era....ir jos zala
  tautai,valstybei,pilieciui... . pirmyn vergai i Laisve....nes gyvuliu ukio
  varovai nerimsta.

 • Nesistebekit 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 21:29:40

  jei ne Rusijos-Kinijos asies jega tai gal versienai ir dziaugsmo cipus
  greit susodintu po oda.O sie pagal signala is CZV slaptos kosmoso jegaines
  siustu amzinus meiles,dziaugsmo ir darbo uz aciu signalus.Tuomet tai
  suklestetu visuotines domkratijos sistema... Visi,visad butu laukime ir
  vilty naujo demokratinio prezidenturos sauklio,bet dabar vienetai dar
  pamasto apie banku domkratijos era....ir jos zala
  tautai,valstybei,pilieciui... . pirmyn vergai i Laisve....nes gyvuliu ukio
  varovai nerimsta.

 • tik visiskas 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 21:28:00

  kvailys gali uz ji balsuot.

 • VIEN TIK PAMINĖJUS SNORĄ 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 20:59:02

  VIEN TIK KARBAUSKIS PAMINĖJO SNORO BANKO AFEROS TYRIMĄ IR VISKAS:
  KONSERVATORIUS LAVONDĖMĖMIS IŠMUSĖ IR RRADĖJO TRIESTI JIE
  SKYSTAI…AMEN.

 • už nausėdos ŠWEDŲ 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 19:36:50

  tankas-baisesnis už ewropiderų briuselinę pabaisą

 • gal kam padės atsibusti? 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 19:21:39

  Šiek tiek priešnuodžių masiniam vergų kvailinimui:
  www.lzskelbimai.com/s/puikus-vaistai-smegenu-plovimo-212021

 • Netikiu Nausėda 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 18:39:50

  tAIP G.NAUSĖDA netinkantis prezidentu, nes daug kartu apsimelavęs

 • senis 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 17:51:58

  pirmiausia vardas. Gitanas. Lietuviskai, bus Cigonas. Turbut, nelabai
  didelio proto buvo teveliai, kai jam itaise toki varda. Obuolys, nuo
  obels...greiciausiai, sitas Gitanas, nekrikstas. Tokiu vardu, nemanau, kad
  koks kunigas krykstytu. Neuzmirskime, kad kapitalizmas pasibaige 1998
  metais, ir prasidejo finansinis fasizmas. Dar kazkiek tai vyksta kova tarp
  pramoninio kapitalizmo ir finansinio fasizmo, bet finansai nugali. Jeigu
  pramoniniam kapitalizmui reikejo kazka gaminti, ta kazka, kazkam parduoti,
  buvo reikalingos darbo vietos, darbininku perkamoji galia, tai finansiniam
  fasizmui viso to nebereikia. Jis, uz uzstata skolina pinigus, itaiso krize
  ir pasiima uzstatyta turta. Prancuzams jau prastume Makrona, mums, jau
  prastume Nauseda. Greitai, jegu noresime valgyti, teks skolintis pinigu is
  banko. Uz uzstata. Paskutini karta pavalgius, bankas pasiims uzstata,
  namus, zeme, vaikus.

 • atsakomybė 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 17:40:29

  Prezidento poste atsakingiausias valstybėje postas. Nes visi Seimo
  sprendimai įsigalioja patvirtinus Prezidentei. Per ką ji atsakinga už
  bendrą padėtį valstybėje. Užsienio politika tik vidaus politikos
  išvestinė. Kaip ir ji skiria aukščiausius teisėsaugos institucijų
  vadovus su Seimo pritarimu.

 • :) 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 16:15:17

  nu nebūti jam prezidentu, ir tai yra gerai.

 • Už jo stovi 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 15:23:51

  Mockus,konservai,bankai

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PABĖGO: antradienį Pietų Korėjos Tedžono mieste, kuris yra už 160 kilometrų į pietus nuo Seulo, iš zoologijos sodo pabėgo puma.
 • NELAIMĖ: Austrijos Graco mieste traukiniui susidūrus su autobusu, vienas žmogus žuvo, o dar 11 buvo sužeista.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar vizitai pas gydytojus ir tyrimai turėtų būti apmokestinti?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +8 +11 C

   +9  +11 C

 

   +8  +10 C

  +11  +24 C

   +22  +26 C

 

   +21  +24 C

  2-3 m/s

 3-5 m/s

 

    2-3 m/s

 

USD - 1.1671 PLN - 4.2955
RUB - 79.4113 CHF - 1.1236
GBP - 0.8888 NOK - 9.5620
reklama
Sveikata Grožis