„Tvarkiečiai“ aptars ir pasirengimą prezidento rinkimamsnuotraukos (3)

2018 rugsėjo mėn. 09 d. 09:02:23 Perskaitė 603

Sekmadienį Šiauliuose rengiamame partijos Tvarka ir teisingumas neeiliniame tarybos posėdyje planuojama svarstyti pasirengimą 2019 metais vyksiantiems Lietuvos prezidento rinkimams, Seimo nario Petro Gražulio narystės partijoje klausimą. Taip pat numatoma patvirtinti koordinacinių tarybų pirmininkus, aptarti partijos rinkimų štabo veiklos ataskaitą.

 

Pasak Seimo nario Petro Gražulio, buvusiam prezidentui, Europos Parlamento nariui Rolandui Paksui gali būti pasiūlyta siekti Lietuvos prezidento posto.

Nors Seimas dar nėra priėmęs Konstitucijos pataisos, atversiančios R. Paksui galimybę siekti šalies vadovo posto, P. Gražulis sako, kad bus vadovaujamasi Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) ir Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių komiteto (JTŽTK) sprendimais, kuriuose nurodyta, kad Lietuva pažeidė R. Pakso teises, ir jos turi būti atkurtos, nes daugiau nei 10 metų yra ribojamos jo teisės dalyvauti rinkimuose.

„Taip pat manome, kad rudens sesijoje Seimas apsvarstys ir priims R. Paksui palankias Konstitucijos pataisas“, - Eltai sakė P. Gražulis.

Beje, Šiauliuose taip pat planuojama iškelti R. Pakso kandidatūrą į Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininko postą.

„Partiečiai ketina prašyti, kad R. Paksas sugrįžtų vadovauti partijai, kurią galėtų sutelkti kitais metais vyksiantiems savivaldos, Europos Parlamento ir prezidento rinkimams“, - sakė P. Gražulis.

Nepaisant to, kad P. Gražulio narystė partijoje Tvarka ir teisingumas buvo sustabdyta, politikas sako, kad yra partijos narys, nes tai nustatė partijos Drausmės komisija.

„Drausmės komisija nustatė, kad mano narystė partijoje nėra sustabdyta, nes buvo suklastoti balsavimo rezultatai. Manau, kad partijos taryba patvirtins šį Drausmės komisijos sprendimą. Aš tebelaikau save partijos nariu“, - teigė P. Gražulis.

Neeilinį „tvarkiečių“ tarybos posėdį, vadovaudamiesi partijos Tvarka ir teisingumas įstatais, sušaukė tarybos nariai, surinkę daugiau nei 1/3 tarybos narių parašų.

P. Gražulis neabejoja, kad neeilinis partijos tarybos posėdis bus teisėtas ir kvorumo pakaks.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net