respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

STT agentai sudrumstė ir liberalų skaidrumąnuotraukos (106)

2016 gegužės mėn. 13 d. 16:57:10
Danas NAGELĖ ir Olava STRIKULIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai vakar užgriuvo partiją - skaistumo įsikūnijimą. Ikiteisminiame tyrime dėl 100 tūkst. eurų kyšio Vilniuje nuo pat ryto atlikinėjo kratas Lietuvos liberalų sąjūdžio būstinėje ir liberalų lyderio Seimo nario Eligijaus Masiulio namuose, automobilyje bei darbo vietoje. Iki šiol liberalų lyderis, net nelaukdamas jokių įrodymų, kritikavo visas partijas, kurių atstovams STT, FNTT triukšmingai kėlė bylas. Kaip dabar, atsidūrus jų vietoje?

 

Ikiteisminis tyrimas, kurį prižiūrės Generalinė prokuratūra, pradėtas dėl galimo papirkimo, kyšininkavimo bei prekybos poveikiu. STT įtaria, kad E.Masiulis galimai paėmė iš koncerno „MG Baltic“ 100 tūkst. eurų kyšį. Tai vadinama itin dideliu kyšiu.

Iš viso byloje figūruoja trys asmenys: E.Masiulis, „MG Baltic“ koncerno prezidentas Darius Mockus ir viceprezidentas Raimondas Kurlianskis.

Atsirado E.Masiulis ir... vakare atsistatydino


Parlamentaras vakar visą dieną buvo telefonu nepasiekiamas nei žurnalistams, nei jo partijos pavaduotojams.

Prieš 16 val. iš E.Masiulio namo sostinės Mindaugo gatvėje išėjo keletas neuniformuotų pareigūnų. Jie išsinešė du paketus (panašius į didelius baltus vokus) ir lagaminą. Po kurio laiko iš daugiabučio išėjo ir E.Masiulis, lydimas advokato.

„Esu žmogiškąja prasme labai sukrėstas, šiuo metu vyksta procesiniai veiksmai ir, deja, nieko negaliu komentuoti, bet labai tikiuosi, kad pačiu artimiausiu metu tikrai pateiksiu savo oficialią poziciją ir vertinimą“, - po kratos sakė E.Masiulis.

Vakare Liberalų sąjūdžio pirmininkas E.Masiulis pranešė, kad traukiasi iš partijos vadovo pozicijų, iš partijos ir atsisako Seimo nario mandato.

„Ši diena yra pati juodžiausia mano gyvenime. Puikiai suprantu, kad dėl susiklosčiusių aplinkybių negaliu toliau vadovauti Liberalų sąjūdžiui. Nenoriu mesti šešėlio kolegoms, su kuriais daugybę metų dirbome kartu. Taip pat atsisakysiu Seimo nario mandato, nes nesiruošiu dangstytis parlamentaro imunitetu. Aš pasirengęs įrodyti, kad nesu kaltas“, - vakare teigė E.Masiulis.

Vakar E.Masiulis apklaustas kaip specialusis liudytojas. Atsistatydinęs iš Seimo narių gali tapti įtariamuoju.

A.Guoga: teisėsauga pasitikiu


Lietuvos liberalų sąjūdžio vicepirmininkas, Seimo narys Eugenijus Gentvilas sakė, kad platinama informacija kelia abejonių: „Eligijus - buvęs mano studentas. Labai gerai jį pažįstu, todėl manyčiau, jog viskas šioje STT istorijoje yra kitaip. Skaidrumas mums - didžiausia vertybė. Apmaudu, kai ja abejojama.“

O štai Liberalų sąjūdžio pirmasis vicepirmininkas, europarlamentaras Antanas Guoga mano, kad būtina visuomenei pranešti apie visus šios istorijos sprendimus: „Mano asmeninė pozicija tokia, kad aš pasitikiu teisėsauga, aš netraktuoju, kad tai politinis susidorojimas. Niekada neleisiu taip sakyti. Puikūs pareigūnai, jeigu jie atliko tą ir tai leis Lietuvai pajudėti į priekį. Reikia, kad visuomenė kuo greičiau žinotų detales. Tai yra skaudulys, kurį reikia išspręsti, kurį reikia prisipažinti ir tai leistų politikai Lietuvoje tapti skaidresnei.“

E.Masiulis greitas buvo smerkti kitus


Visoms partijoms yra didžiulė antireklama, kai STT užsuka į jų būstines. Tikrina kompiuterius. Prisikrauna dėžes ikiteisminiams tyrimams skirtos medžiagos. O ypač antireklama, kai STT tikrinimai sutampa su priešrinkiminės kampanijos laikotarpiais. Tad būtent tada, kai partijos ieško papildomų lėšų rinkimų kampanijai ir padidėja noras imti, yra pats pavojingiausias laikas ėmimo ar davimo veiksmams.

Jei peržvelgtume mūsų partijų veiklą, visos Lietuvos partijos ar bent jų atskiri nariai turėjo atitinkamų rūpesčių dėl STT. Vos ši tarnyba buvo sukurta. Tad visos partijos plačiąja prasme buvo šiek tiek nusidėjėlės. Išskyrus vienintelę labai liberalią ir skaidrią. Visada deklaravusią skaidrią, įstatymus gerbiančią politiką. Pats E.Masiulis ne kartą yra viešai tvirtinęs, kad visiškai pasitiki Lietuvos teisėsauga.

„Kaziuko mugė“ prieš rinkimus

Anot Seimo nario, buvusio STT Panevėžio skyriaus vadovo Povilo Urbšio, įvykis netikėtas: „Būtent liberalai visada deklaravo savo politinį skaistumą. Bet reikia palaukti pirminio tyrimo duomenų. Ar turi pakankamą pagrindą E.Masiulį įtarti. Ar ne politiniai oponentai ikiteisminį tyrimą užsakė. Dabar liberalai turėtų pademonstruoti išskirtinį skaidrumą ir teikti informaciją apie atliekamą tyrimą. Vienaip ar kitaip, kai atliekamos kratos, tai rodo, kad STT jau turi surinkusi pakankamai duomenų apie galimai nusikalstamą veiką. Bent aš taip tikiuosi. Nes kitu atveju STT gali būti apkaltinta dalyvaujanti politiniame susidorojime. Liberalų sąjūdis turi labai aiškiai pasakyti, kas vyksta.“

Bet, anot P.Urbšio, Lietuvoje jau nelieka partijų, kurios nebūtų įklimpusios.

„Rinkimų kampanijų metu būna suaktyvėjimas dėl finansavimo, - sakė vienas iš buvusių STT vadovų. - Mūsų politika yra kriminalizuota. Atskiri asmenys gali organizuoti nusikaltimus, prekiauti savo politinėmis galiomis. Tų galių paklausa prieš kiekvienus rinkimus padidėja. Tai savotiška politinių galių mugė. Turime Kaziuko mugę, o prieš rinkimus prasideda kitokia mugė.“


Koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus sako, kad jo vadovaujama įmonių grupė neteikia paramos politinėms partijoms.

„Vyksta tyrimas. Turbūt dėl to, kodėl jis vyksta, turėtų duoti atsakymus specialios tarnybos. - LNK televizijai sakė D.Mockus. - O aš tik galiu pasakyti - nuo 2012 metų pagal lietuviškus įstatymus negalima juridiniams asmenims jokia rėmimo forma, ir mes to nedarom.“


VŽ Kurioziška vakarykštės operacijos priešistorė


Šeštadienio naktį, apie 3 val., sostinės A.Goštauto gatvėje į stovintį automobilį „Subaru“ su savo „VW Passat“ atsitrenkė girtas (1,79 promilės) Šalčininkų gyventojas. Tada paaiškėjo, kad mašinoje sėdėjo STT agentai ir kažką sekė. O vakar paaiškėjo, kad tas „kažkas“ - ten esanti Lietuvos liberalų sąjūdžio būstinė.


Eligijus MASIULIS, Lietuvos liberalų sąjūdžio lyderis:


Daug klausimų ir abejonių - vienas jų, kiek nepriklausoma yra Lietuvos teismų sistema

2016 02 01 - po to, kai Apeliacinis teismas išteisino Darbo partijos bylos atstovus dėl keleto sunkių kaltinimų, o už netinkamą buhalterinės apskaitos tvarkymą skyrė tik pinigines baudas


Eligijus MASIULIS, Lietuvos liberalų sąjūdžio lyderis:


Esu žmogiškąja prasme labai sukrėstas

2016 05 12 - po to, kai STT jį patį sulaikė dėl 100 tūkst. eurų kyšioDalia GRYBAUSKAITĖ, prezidentė:

Kol kas „apsimoka“ ir sukčiauti, ir vogti bei vengti mokesčių

Vertinimas 2016 02 01 - po to, kai Apeliacinis teismas išteisino nekenčiamos Darbo partijos bylos atstovus dėl sunkių kaltinimų, o už netinkamą buhalterinės apskaitos tvarkymą skyrė tik pinigines baudas


Dalia GRYBAUSKAITĖ, prezidentė:

Spėlioti tikrai nenorėčiau, komentuoti ikiteisminio tyrimo tikrai negaliu

Vertinimas 2016 05 12 dėl Eligijaus Masiulio

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Prokuroras: pas E.Masiulį rasta itin didelė pinigų suma

Pas buvusį Liberalų sąjūdžio pirmininką, Seimo narį Eligijų Masiulį buvo rasta per 100 tūkst. eurų, kuriuos jis gavo iš koncerno "MG Baltic" viceprezidento Raimondo Kurlianskio, atskleidė bylą kuruojantis prokuroras Justas Laucius.

"Yra įtarimų, kad pas gerbiamą Seimo narį E. Masiulį rasta itin didelė pinigų suma. Sakykime, jo šaltinis t. y. gerbiamas R. Kurlianskis. Yra tokie įtarimai. Matome priežastinį ryšį tarp gerbiamo R. Kurlianskio ir E. Masiulio veiksmų", - teisme žurnalistams sakė prokuroras.

Taip prokuroras atsakė į klausimą, ar tiesa, kad R. Kurlianskis ir E. Masiulis sulaikyti perduodant būtent pinigus, jis nepatvirtino, ar rasti pinigai buvo grynieji.

Pasak J. Lauciaus, R. Kurlianskui yra pateikti įtarimai dėl didelės vertės arba stambaus masto papirkimo, taip pat didelės vertės prekybos poveikiu.

"Įtarime kalbama apie 106 tūkst. eurų sumą, sumos perdavimą vienam iš Lietuvos politikų, Lietuvos parlamentinių partijų narių, vienam Lietuvos Respublikos Seimo nariui (...). Įtarimas suformuluotas taip, kad mes manome, kad šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje, byloje vis dėlto yra politinės korupcijos požymių", - teigė prokuroras.

To konkrečiau prokuroras nedetalizavo.

"Mes įžvelgiame politinės korupcijos požymių, o ar tos mūsų įžvalgos, įtarimai bus pagrįsti ar ne - laikas parodys", - pakartojo jis.

Pasak J. Lauciaus, šiuo metu įtarimai pateikti tik vienam asmeniui - R. Kurlianskiui.

Eltos inf.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (106)

 • RH 2016 gegužės mėn. 20 d. 22:03:13

  Pipec, o kai Henyte prokuroras prase suimti, irgi ji gerbiamu Daktaru
  vadino?

 • susinervinęs oberleutenantas 2016 gegužės mėn. 16 d. 14:19:59

  Ai da Masiolas,ai da sukin syn.A tuos 6 virš šimto būtų vaikų namams
  atidavęs nuo ,,Kardo ir žagrės''sąjungos?

 • svilainis 2016 gegužės mėn. 16 d. 14:13:47

  Turėjau blatą virtuvėj,tai kai važiuodavom iš Mulino į
  Gorkį,pridėdavo virėjai tokį puodą masiolų ,kad turėtume ką
  pagraužti .Va taip ir prisimenu kariuomenę vien į Masiulį
  pažiūrėjęs...

 • Prosenelis 2016 gegužės mėn. 15 d. 13:31:16

  LIBERASTAI SKAIDRUS. NEBUVO. STT. ISTEMPIE. VAGIS. KYSININkUS. I. DIENOS.
  SVIESA. YLOS. LENDA. IS. MAISU. VIENOS. ANKSCIAU. KITOS. VIELIAU. ISLYS.
  IR. DEIMANTIES. VISAS. KOGEL MOGEL. I. DIENOS. SVIESA. TEISYBIE.
  VIESPATAUS. KITAIP BUTI NEGALI.

 • Na matot 2016 gegužės mėn. 15 d. 13:29:14

  jau ta pati teisėsauga kalba kad įrodyti bus sunku.Tai tada blogai ir ne
  iki galo dirbot.Del to blogo darbo belieka visus nuraminti.Ar čia taip tik
  Lietuvoj?

 • Jurij 2016 gegužės mėn. 15 d. 09:19:26

  Bet jus politikai labai nesuprato kad Konstiucija teismai pirmininkas
  stiprius rekia nera istatyma, xuj xuj xuj ir spygek!!! Toliau dirbek!!!!

 • Demokratija 2016 gegužės mėn. 14 d. 09:06:24

  Ketvirtadalis Lietuvos ekonomikos-vis dar šešėlyje,rašoma 2016-05-05
  dienos Vakarų eksprese. Visos partijos prižada tuos partijų,joms
  partneriaujant su Lietuvos milijonieriais, išvogtus milijardus
  sugrąžinti į biudžetą. Tai labai ryškus pavyzdys,kaip tie
  šešėlinės ekonomikos pinigai,"grįžta" į partijų biudžetus.
  Geriausiu atveju nukentės partijos ir koncerno "šiukšlių" valytojos, o
  partijos ir milijonieriai toliau,tik atsargiau, manipuliuos šešėline
  vagių ekonomika. Tokias partijas ir koncernus kaip kriminalinius
  nusikaltėlius reikia bausti finansiškai taip,kad jos ir jie
  bankrutuotų-išnyktų.Dabar sumokės keliolikos eurų baudas,pakeis
  Masiulį kitu ,nekaltumo prezumpcija neleidžia pasakyti kuo. Ir vėl
  pasakėlė bus sekama iš naujo:kaip partijos ir milijonieriai rūpinasi
  valstybės gerove,tauta skursdama ir toliau rems savo pinigais
  partijas-vagis.

 • dzin 2016 gegužės mėn. 14 d. 08:21:39

  seniai reikejo,kad tupetu Lukiskese

 • Safyras 2016 gegužės mėn. 14 d. 07:25:45

  Jau daug metų vyksta negražūs partijų ir verslininkų žaidimai.
  Skirtumas tas, kad eilinis ,paprastas žmogelis neturi tiek pinigų, kad
  sugebėtų samdyti kelis advokatus, kad juos ištrauktų iš duobės,
  kurią patys išsikasė. Gaila tik pareigūnų, kurie įdeda daug darbo , o
  gaunasi didelis, juodas debesis , bet lietus mažas.... Ir toliau sau
  sagasi Lietuvos "elito" etiketes, dar kokį poetą ar rašytoją bando
  sumenkinti, kad gražiau atrodytų jie dabartyje...

 • valdas 2016 gegužės mėn. 14 d. 07:02:26

  tai kas vyksta yra baisu, kai partijos vykdo korupcinę politiką bando
  pasipinigauti patekę į valdžią per valdžios atstovus yra baisu. Ar
  gali būti, kad ir kitus nusikaltimus, ne tik korupcinius galima
  nusipirkti? Pakliuvau į bėda, šalia verslininkas sumonavo daug kartų
  galingesnę mašiną ir skleidžiamas beprotiškas triukšmas (žemo
  dažnio). Problema tęsiasi 5 metai, neoficialiai paskambino iš laikino
  nr. ir pasakė 'visus nupirksime", suprask esi auka situacijos, fabrikas
  čia buvo iki tavęs. Taigi šneka pagal "poniatijas", nesupranta, kad
  įvykdė avantiūrą, imituoja priemonių vykdymą dėl triukšmo
  mažinimo, vykdo apgaules kai matuojamas triukšmas, akivaizdžiai
  nesąžiningai matyt po valdžios įtakų galimai per "korupcines partijas"
  vos ne oficialiai palaiko verslininko avantiūrą, pažeidimą kuris seniai
  turėjo būti sustabdytas arba įvardintas nusikaltimu...taigi nuo
  korupcijos iki banditizmo vienas žingsnis nes kelias tas pats
  "nusikalstamas".

 • Aha 2016 gegužės mėn. 14 d. 06:12:06

  O kodėl Masiulis vaikšto laisvas, kur įtarimai visai partijai?

 • JO 2016 gegužės mėn. 14 d. 06:04:49

  Šitas BRUDAS tepė kitus ...Š..., o kad pats DVOKIA-nepastebėjo..

 • nema 2016 gegužės mėn. 14 d. 00:38:22

  Masiuliukas tuos pinigus turėjo atiduoti į partijos kasą, bet pasiėmė
  sau. Dėl to ir tenka atsistatydinti ir iš partijos ir iš seimo ...
  Gal ir teisingai padarė - kam tai partijai reikia - juk jam labiau reikia
  ...

 • zaratustra 2016 gegužės mėn. 13 d. 22:29:38

  mažai rado... kas jam tie 100 tūkstančių - juokas vienas. O kiek
  nerado? O kiek sukaišiota kitur?

 • ceslovas-Matui 2016 gegužės mėn. 13 d. 21:59:13

  O tu dar abejoji?

 • Matas 2016 gegužės mėn. 13 d. 21:26:20

  Rasta daugiau kaip šimtas tūkstančių eurų. Na ir kas, nedrau
  džiama laikyti pinigus bet kur. Tik ar yra įrodymų, kad tie pi
  nigai gauti iš "MG Baltik" kaip kyšis.

 • nu 2016 gegužės mėn. 13 d. 20:55:52

  Nu ir as netikiu kad jis eme,cia ne esme,as tikiu kad jis prisidejo,kad
  Lietuvoj neimanoma gyvent,kaip tie rusai sake,kad ir bus laisva Lietuva bet
  ji bus be lietuviu,uzduotis padaryta,mes neisgyvename,keikiame eura,bet juk
  ne tik cia problema,atlyginimai,pensijos,pasalpos absurdiskos,turbut net
  Hitleris su mums taip nebut elgesis,jei but laimejes kara

 • Ohooo!!!!! 2016 gegužės mėn. 13 d. 20:40:47

  Na,jūs tik paklausykit, ką šiandien per visas žinias porina Masiulis! -
  atseit, dar palaukit, va, ateis laikas ir jau tada aš parodysiu kas iš
  tiesų dedasi Lietuvoj! Tai, o jeigu nebūtų įlindęs į mėšlo krūvą,
  tai mes ir toliau nežinotumėm į ką panaši Lieuva?!!!? Ar tai čia DORO
  politiko šneka? Ar tai reiškia, kad ir VISI KITI tie mūsų išrinktieji
  plasnoja angelų sparneliais, iki kolei iš godumo nepraplyšta ir
  nepradeda smirdėti kišenės?

 • laisvas 2016 gegužės mėn. 13 d. 20:38:44

  netikiu kad jis eme

 • taip, taip 2016 gegužės mėn. 13 d. 20:30:30

  tai kokiu istatymu seimas yra priemes uz kysius kas gali man paaiskinti ir
  juos surasti ka jie yra pridirbe tautai, kad tauta gyvena skurde, o elitas
  maudosi prabangoj juk uz tuos pinigus jie turejo atidirbti kas ryztusi
  paieskoti ju juodu darbeliu

 • be 2016 gegužės mėn. 13 d. 20:24:23

  Belieka mekent,bet juk visi tokie kas prie lovio suda knisa,jiems nesvarbu
  kainos,jiems nesvarbi jokia morale,knisames siandien,o kas bus rytoj
  nulis,Lietuva laisva ir bile kaip ja galima zudyt

 • !!! 2016 gegužės mėn. 13 d. 20:09:52

  ...aktyvus pedofilinio klano remejas.Daugiau nieko neistengiu pasakyti apie
  si "zmogu".

 • jonask 2016 gegužės mėn. 13 d. 20:09:11

  Yra itarimu, kad rasta didele pinigu suma? Tai rasta didele suma , ar
  nerasta. Keisciau nepasakysi- ir pas gerbiama seimo nari. Nieko sau,
  gerbiamasis.

 • nuomonė 2016 gegužės mėn. 13 d. 19:01:29

  nepasitikiu šia partija....ponas masiulis,taip aistringai žemino gerb
  Venskienętai -karma....Šimašius palydėjęs ,kai ką iki balutės ,ir
  tai pasakojęs visai lietuvai,....o ponia kuodyte ko atėjot į SEIMĄ- O
  KUR LIUSTRACIJA...nepasitikiu šia partija ,kwaip ir komunistų(konservų
  ir socdemokratų)...LIETUVAI REIKIA LYDERIO -IŠSILAVINUSIO ,TURINTĮ
  GARBĖS SUPRATIMĄ,išauuklėtą,MOKANTĮ KALBAS

 • Duoti ir imti kyšį 2016 gegužės mėn. 13 d. 17:39:36

  yra nusikaltimas, todėl E-lygio Masiulis ir tas kurlenskis turi sėdėti
  kak milenkyje.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APMAUDAS: Rusijos futbolo čempionato aštuntojo turo rungtynėse šeštadienį Maskvos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Fiodoras Černychas, namuose 0:1 (0:0) pralaimėjo Machačkalos „Anži“ ekipai.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018