respublika.lt

Štai ko Lietuvai reikėjo! Ne valstiečių, ne Skvernelio ir net ne Grybauskaitėsnuotraukos (45)

2018 sausio mėn. 06 d. 08:00:00
Olava STRIKULIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Lietuvą ištiko neregėta laimė. Trečiadienio pavakarę Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas. O iš jo išsirito trys sviediniai. Tėvo Bolo (Ball) ir dviejų sūnų Bolų pavidalu.

 

Prisiklykavome. Prisišaukėme. Šlubą kalendorių. Trys Karaliai atvyko ne sausio 6-ąją, bet anksčiau. Atlikėjas Jurgis Didžiulis iš anksto vos ne visą valandą dainavo apie sviedinius. Net gitara pavargo. Minia nekantriai trypė. Vis spoksodama į automatiškai užsiveriančias ir vėl atsiveriančias duris, reklamuojančias poilsį Dubajuje. Bet koks poilsis, jei misteriai Bolai jau čia. Kazachstanas kažkodėl nelaukė Borato, o mes - atvirkščiai. Visų laukiame. Jei Kim Kardašian (Kim Kardashian, ūgis 159 cm) atvyktų į „Kibirkštį“ žaisti krepšinio, iškart taptų centro puolėja. Puolančia pritraukinėti gausias investicijas. Bet štai ir jie! Žengė pro duris! Pasirodė! Tėvas su plačia šypsena, du sutrikę, kelionėje išvargę vaikėzai ir didžiulė palyda. Vos visa tai išvydus, Lietuvą ištiko ekstazė. Nors kažin, ar visi iš lėktuvo išlipusieji suprato, kad nusileido ne Azijoje.

Didieji lūkesčiai. Prienuose „kyla“ kosmodromas

Trys Sviediniai, pats aukščiausias jau aprūpintas reklaminiu mineraliniu vandeniu, šiaip ne taip prasiyrė pro džiūgaujančią minią ir įlipo į taip pat džiūgaujantį autobusą. Angliškai skelbiantį, kad tai linksmybių autobusas. Matyt, vos įsėdus į linksmybę, trijulė net nesnustelėjo. Iškart pradėjo pumpuoti į Prienus ir Birštoną investicijas. Tėvukas - šešias aukštųjų technologijų įmones, o sūnūs - po tris. Vėliau - bus daugiau. Bet trečiadienio vakarui ir tiek pakako.

Prienai gausioms investicijoms taip pat pasiruošė. Investavo į dirbtinius sniego senius. Tikra vizuali atrakcija realybės šou „Ball in The Family“ filmuojančiai kūrybinei grupei. Dvidešimt atvykėlių vos spės filmuoti. Pvz., Lavaras tikrina, ar sniego seniui tiks jo firminiai sportbačiai. Liandželas, pernai rudenį dėl vagystės iš parduotuvės sulaikytas Kinijoje, bando nukniaukti sniego senio kepurę. Reginį stebi labai džiūgaujantis Prienų rajono meras. O už jo aikštėje išsirikiavę visi savivaldybės darbuotojai. Trys Sviediniai, apžiūrėję įžymiuosius Prienų sniego senius, iškilmingai lydimi į miesto piceriją. Sviedinių atvykimo proga pasidabinusią anglišku neoniniu sveikinimu „Prienai got Balls!“. Matyt, kai šiemet Lietuvą lankys popiežius Pranciškus, visos picerijos ir autobusai jį sveikins lotyniškai. Bet tai tik pastaba. Kartu su amerikiečių kūrybine grupe, Prienų rajono ir krepšinio klubo valdžia keliaukime į Prienų piceriją. Prikepusią picų, dešrainių ir burgerių. Tokių, kokius Sviediniai mėgsta. Atvykėlius lydi pusė nedirbančių Prienų. Nes moksleiviams dar žiemos atostogos. Jei ne visi lydi, tai bent mintimis. O rajono valdžia ir krepšinio klubas, matyt, svarsto, nuo kurio dešrainio kąsnio į Prienus pasipils investicijos. Tiesa, bilietai į tenykštę krepšinio areną jau pabrango. Kainavo 3 eurus, o dabar kainuos 8 eurus. Nes žmonės veržte veršis paspoksoti į Sviedinius. Ta proga galima pabranginti ir visą picerijos meniu. Kad dalis vietinių čia užsuktų tik pažiūrėti. Ką? Bolų šiandien nebus? Birštone valgys? Tai kurių galų aš važiavau iš Stakliškių?

Negi nebus jokio skandalo? Tada prastas šou!

Tuo tarpu amerikiečių kūrybinė grupė ir kitos užsienietiškos žiniasklaidos priemonės fiksuos ne tik tai, ką Prienai ir Birštonas norėtų parodyti, bet veikiau tai, ko nenorėtų parodyti. Nes taip elgiasi viso pasaulio žurnalistai. Nesvarbu, kur būtų. Balbieriškyje, Niujorke ar Vasiukuose. Tad Birštono ramybė, masažai, vandens procedūros, matyt, labiausiai patiks Sviedinių seneliams. Bent taip kalbės iš mandagumo. Bet jei šou Lietuvoje vyks be skandalo elementų, bus labai prastas šou. Tai suvokia kiekvienas prodiuseris. Todėl jei tėvas Lavaras Bolas įsivėlė į viešą konfliktą su Donaldu Trampu (Donald Trump), tai ir Lietuvoje ras kokių nors pikantiškų „razinų“. Surengs kokią nors surežisuotą ar spontanišką komediją. Na, kad ir su santūrumu nepasižyminčiu „Vytauto“ komandos vyriausiuoju treneriu. Kas finansiškai išloš, įvėlę Lietuvą ir lietuvius į amerikietiškąjį realybės šou? Amerikiečiai tikrai nesistengs, kad išloštų Lietuva. Juk ne mūsų Turizmo departamento reklaminį užsakymą vykdo. Tiesiog pasirinko nežinomą kraštą, iš kurio galima smagiai pasišaipyti. Ir pigiai prifilmuoti. Lygiai taip pat, kaip užsieniečiai kino kūrėjai renkasi Lietuvą dėl masinių scenų pigumo.

Užsienis pamatys liokajų šalį...


Visą laiką, kol Lietuvoje švaistysis Sviediniai su savo palyda, vietiniai bandys jiems įtikti. Parodyti, kad irgi kalba angliškai, nėra kanibalai, turi daug muziejų. Įrodinės, kad savo kultūra mes prilygstame netgi amerikiečiams Bolams. O tėvas Lavaras atlaidžiai, kilniaširdiškai mūsų veblenimams pritars. Nors jam į mūsų muziejus tikrai nusišvilpt. Nes vos įžengęs į Lietuvą pro oro uosto duris, parodė, kas ką valdo. Kas yra situacijos šeimininkas. Ar Vasiukai, sulaukę Sviedinio, ar Sviedinys, savo atvykimu pagerbęs Vasiukus. O mes džiūgausime, skalambinsime, kad Sviediniai pagyrė picą, o Prienai kaip meteoras praskrido pirmuosiuose užsienio žiniasklaidos puslapiuose. Kaip tvykstelės, taip ir prašaps. Mes irgi žinome, kad į pietvakarius nuo Aliaskos yra Aleutų salynas. Ten yra miestas Unalakša. Negi galvojame apie jį nuo ryto iki vakaro, ir labai rūpi jo gerovė? Rajonus, valstybes ekonomiškai gelbėja toli gražu ne šoumenai ar sportininkai. Gelbėja išmintingi vietiniai politikai ir ekonomistai. Šoumenai sau, o ne mums populiarumą bei pinigus kala. Ne veltui Lavaras Bolas yra milijonierius. Reikia pavyzdžių? JAV kepšininkas Denisas Rodmanas (Dennis Rodman), atvykęs į Šiaurės Korėją, nepridėjo populiarumo šios šalies diktatoriui. Tikrai nepritraukė amerikietiškų ar bent Pietų Korėjos investicijų. Dainininkė Rijana (Rihanna) nepakėlė Barbadoso ekonomikos. Bėgikas Usainas Boltas (Usain Bolt) yra pasaulyje greičiausias žmogus. Bet šis pasiekimas finansiškai nepraturtino jo tėvynės Jamaikos. Lygiai kaip ir kitas garsus jamaikietis, regio dainininkas Bobas Marlis (Bob Marley) nepadarė jokio poveikio Jamaikos cukranendrių derliui. O Jamaika vis vien lietuviams asocijuojasi tik su piratais. Ir maestro Vytautu Kernagiu. Armėnų kraujo turinti K.Kardašian užpernai lankėsi Armėnijoje. Nėra jokių žinių, kad tai teigiamai paveikė šalies ekonomiką.

Rimti investuotojai šou žiūrėti nesivargina, neturi laiko. Lietuva kol kas sėkmingiau panaudojama kaip keletas šou kadrų. Virš Lietuvos parašiutu paskraidęs milijardierius Ričardas Brensonas (Richard Branson) investavo tik keletą dolerių į išmindžiotą vienos ūkininkės pievą. Ir tai tik todėl, kad ūkininkė jį aprėkė. O ją socialiniuose tinkluose iškart pasmerkė tėvynainiai. Išvadino tamsia tundra, kad garbaus svečio neatpažino ir nuskriaudė. O pats R.Brensonas uždirbo Lietuvoje iš vertingų paskaitų. Tiesa, joks milijonierius neatskleis, kaip bėdžiams uždirbti milijonus. Koks kvailys didintų konkurentų skaičių. Bet Vasiukai toliau džiūgauja. Dabar apie mus išgirs. Mus pamatys. Na ir kas, jei laikinai pamatys publika, žiūrinti „Ball in The Family“ realybės šou? Pamatys ir užmirš. Tai ne ta publika, kuri ilgam ką nors įsimena. Jei tai nėra erotinis skandalas ar nuogas biustas. Nebent šou rodytų neaprengtus Prienus. Ir Birštoną su dideliu biustu.

Valstybes įsimena diplomatai. Nes toks jų darbas. Valstybes ir žmones suartina ilgalaikiai pragmatiški interesai. O Prienų rajonas nėra tokia ilgalaikė pramoga, kurios apstulbintas žiūrovas iki mirties nepamirštų. Bet mums to suprasti kol kas neduota. Garantuoju, kad nuo pat pirmo ryto prasidėjo ypatingas pataikavimas Sviediniams. Su vergiškais klausimais: ar gerai išsimiegojo, ar skaniai pavalgė? Gal per aštru, gal per sūru? Ir šit įvykis! Sviedinys su sviedinukais išriedėjo į šilą. Pušys - stambiu planu, Sviediniai - stambesniu, o voverė pušyje - stambiausiu. Sviediniai svarsto, kas pušyje. Vilkas, lietuvis ar astronautas. Jaunėlis atspėja, kad voverė. Ir, o stebukle, Lavaras pasako lietuviškai „laaabas“! Susigraudinę lietuviai paleidžia iš laimės dūdas, o šou žiūrovai nusprendžia, kad „labas“ yra voverė.

Tetrūksta Bolus paskelbti Prienų miesto garbės piliečiais. Pristatyti juos Seimui, premjerui ir Daliai Grybauskaitei. Įteikti apdovanojimo ženklus už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje. Nes dabar galima pagalvoti, kad Lietuvą garsina tik Rūta Vanagaitė.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (45)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PERGALĖ: Pokljukoje (Slovėnija) vykstančio pasaulio biatlono taurės pirmojo etapo moterų 10 km persekiojimo lenktynes sekmadienį laimėjo be klaidų šaudžiusi suomė Kaisa Makarainen - 29 min. 16,9 sek.
  • RASTAS KŪNAS: tyrimą dėl britų turistės Grace Millane nužudymo vykdanti Naujosios Zelandijos policija aptiko jos kūną Oklando miesto pakraštyje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar statutiniams pareigūnams turi būti leista streikuoti?

balsuoti rezultatai

Ar jau pasirūpinote kalėdinėmis dovanomis?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  -5     +1 C

1 C

 

   -1  -2 C

 -2    2 C

  -3 C

 

   +1 C

    4-6 m/s

    4-5 m/s

 

   1-2 m/s