S.Skvernelis supykdė mokyklų vadovusnuotraukos (2)

2018 rugpjūčio mėn. 31 d. 06:55:32 Perskaitė 588

Premjeras Saulius Skvernelis vakar pareiškė, kad mokytojų darbo apmokėjimo tvarkos pakeitimai padės pritraukti jaunų mokytojų, o nepasitenkinimas naujovėmis esą nulemtas mokyklų vadovų nekompetencijos, nors jomis nepatenkinti ir eiliniai mokytojai. Toks premjero požiūris supykdė pedagogus.

 

„Naujovės visada gąsdina, o dar jei nekompetentingi mokyklų vadovai, tai jiems tikrai nėra lengva. Vertinant vadovų Švietimo ir mokslo ministerijai atsiųstus klausimus sunku suprasti, kaip direktoriai išvis galėjo vadovauti mokyklai“, - „Žinių radijui“ sakė premjeras.

Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentui Dainiui Žvirdauskui nepriimtina tokia premjero kritika.

„Visokių mokyklų vadovų yra, kaip ir Seimo narių. Dabar ne kaltinti mokyklų vadovus reikia, o visiems stengtis dirbti savo darbą, kad sprendimai būtų įgyvendinti“, - „Eltai“ sakė mokyklų vadovams atstovaujantis Kauno technologijos universiteto (KTU) inžinerijos licėjaus direktorius.

Kaip priminė D.Žvirdauskas, oficialiai mokyklų vadovų asociacija nuo pat pradžių palaikė šitą reformą, nors nuomonių buvo ir yra visokių.

„Siūlėme metams ar pusmečiui atidėti reformos pradžią, nes galutiniai sprendimai dėl finansavimo tvarkos keitimo ir etatinio mokytojų darbo apmokėjimo buvo priimti tik liepą, mokyklų vadovams ir pedagogams atostogaujant“, - priminė asociacijos prezidentas.

Pasak KTU inžinerijos licėjaus direktoriaus, kiekvienas rugsėjis kiekvienos mokyklos vadovui yra iššūkis, nes galutinį moksleivių skaičių sužino tik po rugsėjo pirmosios dienos. Tenka perskirstyti mokytojų darbo krūvius, atsižvelgti į mokytojų, tėvų pageidavimus.

Jis akcentavo, kad kiekvienos mokyklos direktorius norėtų padidinti atlyginimus mokytojams, jei bendras mokyklos biudžetas būtų didesnis, savo pavaldiniams pažadėdamas siekti, kad situacija nebūtų blogesnė nei praėjusiais metais.

„Jeigu bus galimybė, stengsiuosi, kad mokytojų darbo užmokestis didėtų priklausomai nuo darbo apimčių“, - sakė direktorius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net