respublika.lt

S.Skvernelis ministrams: pasitikiu, bet eikit lauk

(0)
Publikuota: 2018 gruodžio 09 13:03:05, Olava STRIKULIENĖ
×
nuotr. 9 nuotr.
Premjeras Saulius Skvernelis per vieną dieną ryžtingai „nukapojo“ net tris šios Vyriausybės ministrus - švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson ir aplinkos ministrą Kęstutį Navicką. Eltos nuotr.

„Respublikos“ savaitės įvykis - premjero Sauliaus Skvernelio per vieną dieną ryžtingai „nukapoti“ net trys šios Vyriausybės ministrai - švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas. Pirmas atvejis šalies vyriausybių istorijoje, kai iškart išvaromi trys ministrai, kuriems premjeras iki šiol reiškė tik pasitikėjimą.

 

O mes ką? O mums rūpi eglutės. Baigiantis kalendoriniams metams, kyla reiklus klausimas. Kas iš tiesų baisiau? Ar tai, jog alytiškiams viena menininkė sukūrė, o tiksliau - atkūrė jau Plungėje regėtą kalėdinę eglę? Ar tai, jog S.Skvernelis per vieną dieną sugebėjo „iškirpti“ iš Vyriausybės net tris ministrus? O tiksliau šioje Vyriausybėje iš viso jau krito šeši ministrai. Nes anksčiau dėl įvairių priežasčių pasitraukė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, teisingumo ministrė Milda Vainiutė ir ūkio ministras Mindaugas Sinkevičus. B.Markauskas dėl to, jog suarė ne savo mamos sklypą. M.Vainiutė dėl to, jog jos sugebėjimu kovoti su korupcija Kalėjimų departamente suabejojo Dalia Grybauskaitė. M.Sinkevičius - dėl politinių priežasčių. Suskilus socialdemokratams.

Kodėl būtent jie?

Sunku atsakyti, kokia ministrų, kuriais iš pradžių tikino pasitikintis, atstatydinimo logika vadovavosi premjeras S.Skvernelis. Kodėl per Vyriausybės kratą atliko tik trijų „daiktų“ poėmį? Kuo šie „daiktai“ atrodė reikšmingi visuomenės vyraujančių nuotaikų „ikiteisminiame“ tyrime? Klausimai, aišku, skirti ne tiksliam atsakymui, bet tik pamąstymui. Nes S.Skvernelis „ikiteisminio“ tyrimo detalių vis vien neatskleis. Net Prancūzijoje aiškiau. Prancūzai protestavo prieš akcizo degalams didinimą. Prancūzijos valdžia šį padidinimą atšaukė. Tiesa, mūsiškiai trys ministrai taip pat didino. J.Petrauskienė - pedagogų algas, L.Ruokytė-Jonsson - kultūros darbuotojų algas, K.Navickas - didesnes miško kirtimo normas. Niekas kol kas nieko pusmečiui neatšaukė. Tačiau prancūzai galėtų iš lietuvių pasimokyti, kaip oficialiai ką nors didinant niekas nedidėja. Nei mokytojai, nei kultūros darbuotojai algų padidėjimo nejaučia.

Tačiau negi ministrus nuėmė dėl per mažų jų globotinių atlyginimų? Juk šalies finansus tvarko Finansų ministerija. Seimui, Vyriausybei ir prezidentei pritarus. Tad piliečiai dėl per mažų atlyginimų, pensijų, išmokų turėtų lipti per langus į visas šalies ministerijas bei savivaldybes. Jei piliečiai siautėtų tik dėl per mažų išmokų ar vaikų atiminėjimo, Lino Kukuraičio vadovaujama ministerija būtų daug anksčiau užimta nei J.Petrauskienės. Ministro kabinete jau stovėtų bent dešimt sulankstomų lovų su dešimčia pagalvių. O L.Ruokytė-Jonsson turėjo būti S.Skvernelio atleista tuoj po kultūros darbuotojų mitingo Vilniuje. Kaip ir Aurelijus Veryga. Po Lietuvos medikų sąjūdžio mitingo. Kaip ir dabartinis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. Po nuteistųjų bado streikų, protestų Alytuje ir Pravieniškėse. Tačiau ne. Galvos kertamos selektyviai.

S.S. pasąmonės monologas užrašytas ne Froido, bet O.S.

Taigi, kodėl? Atsako nebent hipotetinis S.Skvernelio pasąmonės srautas. Nes kai žmogus net nesuvokia, kas vyksta politikų sąmonėje, tai net iškiliausi hipnozės specialistai vargiai atspėtų.

Kaip išaiškėjo ketvirtadienį premjerui lankantis Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijoje, pasąmonę veikė ne hipnotizuotojas, bet konkretus konservatorių planas. Tiesa, Seimo liberalams šis planas raštišku, tapytu ar lipdytu pavidalu nebuvo parodytas. Tačiau tai nebuvo nei planas „Strekoza“, nei planas atkurti Didžiąją Lietuvos Kunigaikštystę nuo Baltijos iki Juodosios jūros. S.Skvernelis papasakojo Seimo liebralams, jog konservatoriai siekia nuversti teisėtą Lietuvos vyriausybę. Todėl pasąmonės srautas neatmeta, jog konservatoriai, pradedant Gabrieliumi Landsbergiu, yra veikiami Kremliaus bei Rusijos specialiųjų tarnybų. Visai natūralu. Jei kaimyninėje valstybėje keliamas chaosas, trukdoma teisėtai valdžiai dirbti, kitos valstybės arba džiaugiasi, arba stengiasi tuo pasinaudoti, arba bent nuliūsta. Tad S.Skvernelis ne be pagrindo nutarė kreiptis į Lietuvos specialiąsias tarnybas. Visgi verta išsiaiškinti, ar opozicija stengiasi užblokuoti kitų metų šalies biudžeto priėmimą iš naivumo, kvailumo ar iš įtikėjimo, jog nepriimtas šalies biudžetas ir užaštrintai eskaluojamas chaosas visiškai nedomina Kremliaus.

Jis tuo tiki?

Ar S.Skvernelis tikrai tiki, jog konservatoriai veikiami Rusijos specialiųjų tarnybų? O kam jam tikėti? Svarbu, kad patikėtų piliečiai. Tačiau, analizuojant ne tiesioginius, bet antrinius įrodymus, kiekvienam dėl Lietuvos susirūpinusiam piliečiui aišku, jog pernelyg įžūlu ir nesaugu dėl partijos reitingų kelti valstybėje chaosą. Tai politinis avantiūrizmas. Panašiai kaip buvęs britų premjeras Deividas Kameronas (David Cameron), įtikėjęs, jog britai tikrai nutars likti Europos Sąjungoje, inicijavo referendumą dėl „Brexit“.

Jei S.Skvernelis ruošiasi balotiruotis į šalies prezidentus, tai dabar jam būtina sužavėti rinkėjus. Tačiau mokytojai, priklausantys profsąjungai, šiuo metu užėmusiai ne Smolnį, bet Švietimo ir mokslo ministeriją, už S.Skvernelį per šalies prezidento rinkimus kažin ar balsuos. Ypač pasitarę su žurnalistu Andriumi. Tai ką daryti? Premjero viražas pasąmonės sraute - visiškai nepriekaištingas: „Jūs, „konCervatoriai“, visus tapatinate su Kremliumi, o dabar aš pats jus paversiu „kremlinais“. Ir dar saugumiečius užsiundysiu. Aiškinkitės! O kitų metų biudžeto priėmimo vis vien neužblokuosite. Nes viešai įtarsiu Tėvynės išdavyste. Į ypač saugotinus valstybės strateginius objektus įtrauksiu ir G.Landsbergį. Kaip geležinkelio tiltą. Kad sargyba klausytųsi jo pokalbių. O tuo metu rūpinsiuosi rasti kuo daugiau sąjungininkų, kad biudžetas būtų priimtas be trikdžių. Jei kokia nors Seimo frakcija trukdys - irgi bus „kremlinai“. Jaučiu, liberalai jau išsigando... Užkardijant neigiamas politines, kriminalines, socialines ir t.t. tendencijas, svarbiausias yra netikėtumo principas. Šiaip aš, kaip teisininkas profesionalas, mieliau būčiau užkardijęs G.Landsbergį ir žurnalistą Andrių 4 val. ryto, per patį įmygį. Įtarus, jog pavogė iš policijos komisariato kalašnikovą. Bet negaliu. Politiko darbas šiek tiek skiriasi nuo operatyvininko. O gaila!“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar A.Anušauskui atsisakius ministro kėdės reikėtų svarstyti L.Kasčiūno kandidatūrą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s