„Solidarumas“ ragina siekti Nacionalinio susitarimo dėl skurdo ir emigracijos mažinimonuotraukos (3)

2018 rugsėjo mėn. 04 d. 09:32:13 Perskaitė 708

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ragina visas šalies partijas siekti ne tik Nacionalinio susitarimo dėl krašto apsaugos stiprinimo, bet ir pasiekti tokį patį Nacionalinį susitarimą mažinti šalyje skurdą, socialinę atskirtį ir emigraciją, nes tai neatskiriamai susiję su krašto gynyba.

 

„Daugelį metų besitęsianti bloga gyventojų socialinė padėtis silpnina jos piliečių norą ginti savo valstybę, didina jos piliečių abejingumą savo valstybei, o šimtai tūkstančių Lietuvos piliečių, praradusių viltis oriai gyventi Lietuvoje, jau paliko savo valstybę visiems laikams ir su šeimomis persikėlė gyventi į kitas valstybes, atsisakydami Lietuvos pilietybės ir tuo pačiu pareigų ginti Lietuvą. O dalis nusivylusiųjų pasiduoda priešiškai propagandai ir net laukia svetimos valstybės kariuomenės kaip išvaduotojos nuo juos ištikusių vargų“, - rašoma „Solidarumo“ kreipimesi į Seimo pirmininką, Ministrą Pirmininką ir Seimo frakcijų seniūnus.

Pasak „Solidarumo“ pirmininkės Kristinos Krupavičienės, emigracija iš Lietuvos yra viena didžiausių pasaulyje, socialinė nelygybė viena didžiausių Europoje, skurdas Lietuvoje didėja net tuo metu, kai Lietuvos ūkis nuolat auga.

„Ne tik profesinės sąjungos, bet ir Europos Komisija, Tarptautinis valiutos fondas, Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacija įspėja apie Lietuvai dėl emigracijos gresiančią demografinę katastrofą. Kas tuomet gins Lietuvą?

Būtina skubiai keisti ligšiolinę socialinę Lietuvos politiką ir pradėti Europos Sąjungos šalių pavyzdžiu, kaip to reikalauja „Europos socialinis ramstis“ statyti Lietuvą ant socialinės gerovės valstybės pagrindo, kad Lietuvos ūkio pagerėjimą pajustų visi gyventojai, o ne vien tik patys turtingiausiej“, - sako K.Krupavičienė.

Lietuvos BVP, sukurtas vienam gyventojui, sudaro 75 proc. Europos Sąjungos vidurkio, o vidutinis atlyginimas Lietuvoje tesiekia vos 45 proc. ES vidurkio.

Profsąjungos reikia nedelsiant stabdyti skurdo augimą, indeksuojant ne tik minimalių mėnesinį, bet ir visus valstybinio sektoriaus darbuotojų, atlyginimus, kurie nebuvo didinami nuo krizės laikų, bei visas socialines išmokas, tarp jų pensijas, atsižvelgiant į infliacijos augimą, kaip tai yra daugelyje Vakarų Europos šalių ir nuosekliai didinti atlyginimus, kol Lietuvos BVP vienam gyventojui dydis ir vidutinis atlyginimas bus proporcingai vienodi.

„Padidinus atlyginimus, padidės vartojimas, o tai padidins verslo ir biudžeto pajamas, valstybė galės daugiau lėšų skirti krašto apsaugai.Taip pat raginama nedelsiant stabdyti nevaržomą darbuotojų iš trečiųjų šalių, kurios nepriklauso Europos Sąjungai, įdarbinimą Lietuvoje, kuris sukėlė milžinišką socialinį dempingą, atėmė darbą iš Lietuvos piliečių, kuriuos privertė emigruoti iš Lietuvos, padidino „šešėlį“ ir sumažino valstybės biudžeto pajamas. Iš 30 000 leidimus dirbti Lietuvoje gavusių trečiųjų šalių piliečių tik 200 buvo aukštos kvalifikacijos specialistai“, - rašoma kreipimesi.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net