respublika.lt

2018 rugpjūčio 21, antradienis

Signataras V.Žiemelis: Absurdų absurdas, kad sūnus dirba rusamsnuotraukos (27)

2018 balandžio mėn. 22 d. 08:55:18
Danutė ŠEPETYTĖ

Išties nueita labai toli, ryškinant nacionaliniam saugumui kylančias grėsmes; jomis laikomos net Rusijoje pagamintos trąšos, net aviacinis kuras, oro uostuose pilamas į bakus... Dėl galimų ryšių su Kremliumi konservatoriai lietuvių verslininko Gedimino Žiemelio įmonę „Avia Solutions Group“, per dukterines įmones tiekiančią degalus Lietuvos kariuomenės orlaiviams bei paslaugas Lietuvos oro uostams, siūlo įtraukti į NATO partnerių nepatikimų tiekėjų sąrašą. Kalbiname jo tėvą, signatarą Vidmantą ŽIEMELĮ.

 

- Jūs tiesiogiai susiduriate su padėtimi, kai jūsų sūnaus verslą konservatoriai linkę sieti su Kremliumi ir užtat laiko jį nepatikimu. Kokius jausmus jums, sąjūdininkui ir signatarui, kelia tokie pareiškimai?

- Aišku, man nelengva girdėti tokias kalbas, bet Gediminas - mano sūnus ir aš žinau, kad jis buvo išauklėtas patriotiškumo dvasia. Jis puikiai supranta, ką reiškia būti nukentėjusiam nuo represijų: jo mama gimė tremtyje, o mano tėvelis ir jo giminės buvo priversti slapstytis, nuolat keisti gyvenamąją vietą, kad taip pat nebūtų gyvuliniais vagonais išvežti. Tėvelis labai domėjosi politika, ir iš jo pokalbių su draugais apie smetoninę Lietuvą mokiausi istorijos, kuri sovietmečiu buvo nutylima. Tėvelis buvo patriotas ir natūralu, kad jo įdiegtą jausmą perteikiau savo vaikams.

Pasakymas, kad Gediminas dirba rusams, yra absurdų absurdas. Aš žinau, kaip jis pradėjo biznį, kokie draugai iš ekonomikos reformatoriaus Jegoro Gaidaro vyriausybės davė postūmį jo verslui, bet geriau nepasakosiu, nes vis tiek šiuo atveju bus vertinama, jog visa tai subjektyvu, todėl apsiribosiu mintimi, jog anksčiau ar vėliau tiesa paprastai išaiškėja. Aš dėl savo sūnaus - ramus. Žinau, kad jis - Lietuvos patriotas ir daug gero padarytų Lietuvai, jei nebūtų ujamas. Ypač verslo srityje, Dievulio jam duota daug.

- Juk jūs nemanote, jog santykiuose su Rusija įmanomas tarpusavio pasitikėjimas?

- Žinome mūsų istoriją, žinome, kad Rusijos politikais sudėtinga pasitikėti. 1992 metais buvau vyriausybės paskirtas KGB archyvo susigrąžinimo komisijos pirmininku, ir man teko daug su jais bendrauti. Mačiau jų didelį nenorą bendradarbiauti ir didelį priešiškumą mums. Būkime atviri, jeigu ne Boriso Jelcino laikai, būtų buvę dar sunkiau. Tačiau kad ir kokie sunkumai spaustų, vis dėlto reikėtų kalbėtis su kaimynais. Štai vienoje laidoje girdžiu politikę Rasą Juknevičienę sakant: Amerika gali kalbėti su Rusija, o mes - ne. Be abejo, mes negalime jos taip pagąsdinti kaip Jungtinės Amerikos Valstijos; prireikus jos nesunkiai randa svertų pastatyti Rusiją į vietą. Mes neturime tokių svertų, bet kitaip kalbėti, kitais lygiais, manau, galime.

- Bet šiandieninių pasaulio įtampų kontekste kalbėtis su Rusija turbūt reiškia viena: dauginti valstybės priešų valstybės viduje.

- Ką laimėjome nesikalbėdami su Lenkija? Gerai, kad premjeras Saulius Skvernelis pradėjo megzti santykius, nes mums su lenkais neišvengiamai reikalingas sutarimas. Per visą mūsų valstybių egzistavimo laikotarpį nebūta geresnių santykių, kaip prezidentų Valdo Adamkaus ir Aleksandro Kvasnevskio laikais. Prezidentė mano požiūriu padarė klaidą, netęsdama V.Adamkaus užsienio politikos. O dėl priešų valstybės viduje, manau, keičiantis politikams, keisis ir jų retorika. Aišku, kalbėtis taip, kaip gali JAV prezidentai, mes negalėsime niekada, tačiau neturėtume pamiršti, kad vis dėlto esame nepriklausoma valstybė, o ne kokios nors kitos valstybės padalinys.

- 2018-ieji vadinami Sąjūdžio, kurio esminė idėja ir buvo Lietuvos nepriklausomybė, metais. Ar pakankamai išlaisvėjome per tuos dešimtmečius?

- Sovietinėje sistemoje visi buvome priespaudoje, o išlaisvėjame - kiekvienas skirtingai. Jeigu valstybėje gyvena laisvi žmonės, tai ir valstybė laisvesnė. Kol kas labai daug yra neišlaisvėjusių žmonių.

- Nejaugi? Juk išlaisvėjimas totalus - nuo meninės raiškos, atleiskit, ekskrementais iki homoseksualų vestuvių Vinco Kudirkos aikštėje...

- Tai išlaisvėjimas blogąja prasme, - šėtoniškas išlaisvėjimas, slinkimas negatyvo link. Apskritai būti laisvam, manau, pirmiausia reiškia galimybę sakyti ką galvoji ir būtinybę išklausyti kito mintis, nebūtinai joms pritariant.

- Bet susirūpinę vien individo laisvėmis ir teisėmis mes kažką pražiūrime. Gal bendruomeniškumą?

- Jeigu individo laisvė būtų aukščiausias tikslas, tuomet apsieitume ir be valstybės. Pavyzdžiui, Mahatma Gandis ar Levas Tolstojus kadaise manė, jog valstybė apskritai nereikalinga, žmogus gali ir taip gyventi.

- Globalistams irgi nereikia sienų, jiems visur namai.

- Taip, išties. Valstybė randasi tada, kai mes susitariame, kad dalimi mūsų teisių disponuos valstybė. Valstybė, kaip ir bet kuri bendruomenė, turi savo tikslų. Visiška individo laisvė - tai aišku liberalizmas, kuris galima sakyti, yra šalia chaoso.

- Ar bendruomeniškumo stygius ir apolitiškumas nėra viena grėsmių nacionaliniam saugumui?


- Jeigu rinkimuose dalyvauja apie 50 procentų rinkėjų, tai nemažas bendruomeniškumo lygis, juk, jei pamenate, buvo tokių rinkimų, į kuriuos tesusirinkdavo vos 30 proc. rinkimo teisę turinčių žmonių...

- Juk tai formalus bendruomeniškumas.

- Raskite bent vieną šeimą, kur nebūtų kalbama apie politiką. Tiesa, jei palygintume Lietuvą su kitomis valstybėmis pilietiškumo atžvilgiu, turėtume pripažinti, jog mažai gyventojų dalyvauja politinėje, ypač politinių partijų, veikloje. Bet jeigu sektume Jungtinių Amerikos Valstijų pavyzdžiu, kur nėra partinių bilietų ir jei tu esi demokratas, tai ir balsuoji kaip demokratas, arba jei galvoji kaip respublikonas, tai ir balsuoji - atitinkamai - kaip jis, būtų neblogai. Manau, laimėtume ir tuo atveju, jei taptų tradicija kandidatus į prezidentus rinkti visuotiniuose partijų rinkimuose. Pirmasis pasišovė tai daryti Vytautas Landsbergis, matysim, kaip pavyks.

- Landsbergio konservatoriai mėgsta žaisti Rusijos korta, tačiau didžiausios grėsmės valstybingumui turbūt tūno valstybės viduje?

- Na, vidinės grėsmės kyla tada, kai žmonės valstybėje pradeda blogai gyventi. Lietuvoje tikriausiai nėra žmonių, kuriems nebūtų ko pavalgyti, diduma jų turi ir būstą, vienas geresnį, kitas blogesnį, tačiau juos labiausiai slegia neteisybė. Su šita problema tenka susidurti ir advokato praktikoje. Juo toliau, tuo daugiau matau, kaip iškerojęs abejingumas valdininkų sluoksnyje. Būkime atviri, kad ir kaip keistųsi valdžios, daugiausia negatyvo visuomenėje sukelia biurokratinis aparatas. Visos partijos per rinkimus žada mažinti aparatą, bet atėjusios į valdžią tik viršūnėles patvarko, bet iki apačios beveik ir nenusileidžia, nes būtent biurokratinis aparatas šiandien ir yra svarbiausias. Viena mano klientė, kurios protėviai Vilniuje geroje vietoje (Krokuvos g.) turėjo kelis ha žemės, nuosavybės grąžinimo klausimus sprendžia nuo 1993 metų. Ir dėl to kalti ne merai, ne išrinkti į valdžią politikai, bet ją mulkinantys savivaldybės funkcionieriai. Tai jie sako, kad šita žemė negrąžinama, kad ji valstybės išperkama, tad siūlo persikelti kitur, o po 20 metų paaiškėja, kad toji žemė neteisėtai išnuomota... Tai tik vienas pavyzdys, bet kiek tokių žmonių esama aplink. Jie ne visada randa teisingumą ir teismuose, nors mano nuomone, teisingumo atžvilgiu, čia reikalai taisosi. Jau džiaugiuosi tuo.

- Vadinasi, ne Rusija, o skurdas, neturėjimas ką prarasti, nusivylimas teisėsauga ir pan. suponuoja didžiausią pavojų nacionaliniam saugumui - emigraciją?

- Taip, bet neabejoju, kad išvykėliai sugrįš. Lietuviai - tokia tauta: jie burbekliai, vis nepatenkinti savo gyvenimu, bet kur benuvažiuotų, išsiskiria būtent savo darbštumu. Manau, jie sugrįš, kai valstybei ims vadovauti kitokio, nei sovietinis, mąstymo žmonės. Tokių žmonių, ypač verslo srityje, patikėkite, man tenka sutikti gana daug.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (27)

 • Gintautas 2018 balandžio mėn. 23 d. 06:00:05

  Vagnorke apsimeta kvaileliu, apgailetinas menkysta.

 • o 2018 balandžio mėn. 22 d. 22:01:19

  kaip Žiemelis,savu laiku sugebėjo tūkstančius hektarų
  susipirkti?Paskui pardavė Augai.O kam Auga parduos(jei
  sugalvos)-nežinia,su'išsvajotąją' EBPO,dabar gali parduoti ne tik ES
  šalims,bet,kad ir kinams su arabų šeichais

 • Geda tevui Vedmaliui 2018 balandžio mėn. 22 d. 21:15:20

  Sunelis, zuliko feisu, sunaikino nacionalines oro linijas, ispardave oro
  uosto maitinimo taskus, ir toliau siurbia pinigus, priskretes prie oro
  uostu. Slykstu matyti, kaip zeko stojo ginti tevas. Su katruom net kgb-
  iste Andrikiene , neatlaikiusi issiskyre.

 • Perskacius komentarus 2018 balandžio mėn. 22 d. 18:51:44

  Supranti kad daug koncervatoriu suniuku loja matomai GERAI sere luokite kol
  rinkimai bus jusu kelias i savartyna aisku i rytu puse toliau nuo Vilniaus
  kad vakaru viejas kuris dazniausei pucia nesti dvoka i kaimynu sali.

 • Prosenelis 2018 balandžio mėn. 22 d. 18:37:21

  Ar galima kanors gero tikietis isiteisintu vagiu masonukagebistu lizdo
  pradedantDIEDULE ir uzbaigent mankurtu kavalkada tai tautos ir Lietuvos
  baisi nelaimie.

 • sunelis apie 1991m 2018 balandžio mėn. 22 d. 18:26:34

  sedejo sargu kapsukyje ant algos firmos vartu sargu.

 • sūnus kaip ir tėvas 2018 balandžio mėn. 22 d. 18:12:41

  kaip tėvas būdamas vidaus reikalų ministru dirbo su šviniaus gauja,
  taip ir sūnus ir tiem ir tiem sugeba “paslaugas” teikti

 • taip 2018 balandžio mėn. 22 d. 17:27:54

  LIETUVIAI issiskiria darbstumu -tai teisybe.

 • Ceslovas 2018 balandžio mėn. 22 d. 17:05:58

  Zeimelis siulo partijos rinkti prezidenta, o man partijos asociuojasi su
  pakirkšnutem arba encefalitu uzsikretusiom erkem.

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 22 d. 16:50:09

  Palikim Žiemelį,pakalbėkim apie UAB Agrokoncernas.Jeigu šis uabas dirba
  Lietuvai(Karbauskiui) su rusais,kurie toje pat gamykloje,kur gamina
  trąšas, gamina ir ,,Novičioką'',trąšas rusams parduoda perpus pigiau
  nei uabas lietuviams.Arba toje pat gamykloje kur gamina ,,Armatas'',gamina
  ir kombainus Karbauskiu(tfu uabui),už kombainą rusijoje gauna perpus
  mažiau,nei Lietuvoje,tai gaunasi,kad visi uabe stengiasi,kad rusai viską
  pirktų pigiau ir jų žemės ūkis klestėtų.Išeina ,kad
  Karbauskis(tfu-uabas)nori kad klestėtų Rusijos žemės ūkis ir karo
  pramonė ir viso to pusę apmokėtų Lietuva.Ar,ne?

 • abc 2018 balandžio mėn. 22 d. 16:49:38

  blogai traktuojat istoriją.. Jokių kovų dėl nepriklausomybės nebuvo,
  Sovietai pralošė šaltąjį karą ir šalis subyrėjo. Nejuokink,
  signatare, koks iš tavęs, botaniko, karys.. Kaip suskitus plokštelė:
  rusai, rusai.
  Prie ko tie rusai? Trys dešimtys metų degradų valdžios, teisyngai sako,
  kokie pasiekimai? Gėjai?
  Jau geriau Buškevičius, bent tiki tom nesamonėm kurias daro, o tamsta su
  komformizmu ir diplomatija tik prie gėjų ir limpi.
  Dergiami visi iškilūs, o tamsta ką? ,,Ateis nesovietinio mąstymo ir
  viską pataisys''.
  Kuom jau tas sovietinis auklėjimas blogas? Turi principus ir neparsiduoda?

  Tai išeina, kad tie kur parsiduoda, kaip jųs, pažangūs?

 • na kaip čia pasakius, 2018 balandžio mėn. 22 d. 16:20:36

  jeigu trąšų pirkimas iš Rusijos ir spektaklių režisavimas Maskvoje
  yra nusikaltimas Lietuvai, tai ką reiškia svarbių strateginių objektų
  - oro uostų statymas Rusijai. Anksčiau GOOLE talpino informaciją, kad
  G.Ž.buvo apdovanotas Rusijos medaliu. Tai, kaip čia išeina.? Trąšos
  daugiau pavojingos Lietuvai?

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 22 d. 15:15:01

  Išvada būtų tokia:Karbauskis,Žiemelis,Skardžius dirba sau su rusais.

 • DEDUKES PULIMIOTSISOS BROLIS IRGI RUSAM DIRBA 2018 balandžio mėn. 22 d. 11:40:58

  „Patriotai“ skelbe tyrima, kaip brolio interesai Rusijoje galimai dare
  itaka R.Juknevicienes politinei veiklai. Paaiškejo, kad politikes privaciu
  interesu deklaracija prieštarauja darejos tvirtinimams apie brolio verslo
  interesus Rusijoje. R Jukneviciene kaip potencialaus interesu konflikto
  židini deklaruoja savo brolio Gintaro versla: automobiliu transportavima i
  posovietines Azijos šalis (Kazachstana, Azerbaidžana, Uzbekija ir pan.)
  Rusijos geležinkeliais.

 • cha 2018 balandžio mėn. 22 d. 11:39:28

  Konservams kura pirkt galima is rusu o va Karbauskiui trasu negalima.

 • x 2018 balandžio mėn. 22 d. 11:05:42

  Iš 141 yra ir gerų seimunų,kurie dirba po 18h.,mes dirbkime taip tą
  pati uždirbsime.,bet yra ir tokių kurię nesupranta ko atėje ir
  padlaižiauja frakcijų pirmininkams.

 • visi 141 2018 balandžio mėn. 22 d. 10:41:20

  kaskam dirba,tik ne Lietuvai ir Tautai,beda kai jie turi tiek daug
  prixvatinto turto :visokiu privaciu ir ,valdisku, uabu ,kuriu akcininkai
  jie, o ne valstybe ,ji gyvena tik is pvmo ir akcizo,o visa kita gauna
  akcininkai,tik ne valstybes biudzetas,beda vis per tuos 141.

 • joniui 2018 balandžio mėn. 22 d. 10:33:07

  Ir kur tu čia matai tragediją ???

 • Jo 2018 balandžio mėn. 22 d. 10:25:13

  tikru tikriausi ,,patriotai"

 • man, tai jis 2018 balandžio mėn. 22 d. 10:13:42

  Šaunus verslininkas, tas Gediminas Žiemelis. Kad yra pykstančių, tai
  visiškai normalu, nes ne visiems patinka, kad jam sekasi. Tikriausiai
  labiau patiktų, kad vaikščiotų (kaip partijos) su ištiesta ranka.
  Džiaukimės, kad jis negyvena valstybės sąskaita, o remia sportą,
  mediciną ir kitas sritis. Skaitant komentarus matau iš pykčio
  "pažaliavusius veidus", tai yra labai blogai. Nepavydėkime ir nekeikime,
  nes tik sau blogiau darome.

 • aAlgirdas 2018 balandžio mėn. 22 d. 10:09:50

  išsakyta mintis:"Manau, jie sugrįš, kai valstybei ims vadovauti kitokio,
  nei sovietinis, mąstymo žmonės. Tokių žmonių, ypač verslo srityje,
  patikėkite, man tenka sutikti gana daug." tiksliai atspindi pono
  V.Žemelio gyvenimo CREDO.. ---- prisitaikyk ir jei gali pasipelnyk.

 • jonis 2018 balandžio mėn. 22 d. 09:52:33

  nieko naujo koks jis sunelis ir sesute.paziurekim ka isdarineja. LIETUVOS
  tragedija

 • gediminai 2018 balandžio mėn. 22 d. 09:46:50

  dar prisimink kaip davei milijona litu ,kad itrauktu I ts/kp vagiu sutve is
  kur gavai ta milijona?

 • Konservatorius 2018 balandžio mėn. 22 d. 09:27:02

  Didžiausias pavojus Nacionaliniam saugumui yra konservatoriai,jų
  uzurpuota televizija ir radijas.O taip pat Gaidžio melas.

 • Lietuvis 2018 balandžio mėn. 22 d. 09:19:49

  Apie savo suneli geriau patyletum.Su zmonem elgiasi kaip su gyvuliaisKas
  sunaikino Lietuvos avialinijas.Pirmiausia kaip vyko privatizavimas.Tai
  antras EBSW atvejis.Ko nutyli kad yra gaves ordina is paties Putino.Gal uz
  grazias akis.Ko iskart po LAL privatizavimo leke i Maskva ir po to visi
  lektuvai buvo perdazyti saltibarsciu spalva kaip VIM kompanijos.Kodel
  negrazinti zmonems pinigai uz nupirktus bilietus.Buvusiems darbuotojams
  neismoketos algos.O zemiu supirkinejimai,zmoniu gasdinimai.Cia vadinasi
  isaukletas patriotizmo dvasia ir yra Lietuvos patriotas.Kuo toliau nuo
  tokiu patriotu.Mes zinom tavo suneli.Yra juk liaudies posakis:koks tevas
  toks ir sunus

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • GINKLAI: Izraelio vyriausybė leis šimtams tūkstančių piliečių įsigyti ginklus. Remiantis naujomis taisyklėmis, leidimo laikyti ginklą galės prašyti iki 600 000 izraeliečių - iki šiol šis skaičius buvo 140 000.
 • TAIFŪNAI: Japonijos link artėja iš karto du taifūnai; nacionalinė meteorologijos tarnyba perspėjo dėl smarkių liūčių, stipraus vėjo ir didelio bangavimo.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jums teko kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą?

balsuoti rezultatai

Ar dalyvaujate klasės susitikimuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13   +17 C

   +6  +13 C

 

   +11  +15 C

  +20  +23 C

   +21  +23 C

 

   +25  +27 C

  7-11 m/s

  1-2 m/s

 

    2-4 m/s

 

USD - 1.1420 PLN - 4.3037
RUB - 76.7235 CHF - 1.1366
GBP - 0.8948 NOK - 9.6720
reklama
Ukis 2018