respublika.lt

2018 liepos 19, ketvirtadienis

Seimo „valstiečiai“ ir socialdemokratai pasirašė koalicijos deklaracijąnuotraukos (19)

2017 rugsėjo mėn. 25 d. 16:46:44
Jadvyga Bieliavska, Elta

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Socialdemokratų partijos frakcijos (LSDP), atsižvelgdamos į susidariusią politinę situaciją ir siekdamos tęsti šios kadencijos Seime pradėtus darbus, sudarė LVŽS ir LSDP frakcijų koaliciją.

 

Abiejų frakcijų seniūnų - Ramūno Karbauskio ir Andriaus Palionio - pasirašytame dokumente išreiškiama tolesnė parama XVII Vyriausybės programai ir veiklai.

LVŽS frakcijos seniūno R. Karbauskio teigimu, „tai - svarbus LVŽS ir LSDP frakcijų žingsnis, sukuriantis kokybiškai naują politinę situaciją, kuri mums garantuoja bendrą darnų darbą ir įsipareigojimų rinkėjams įgyvendinimą. Didžiosios dalies LSDP frakcijos Seime narių apsisprendimas toliau dirbti kartu rodo atsakingą požiūrį į valstybę ir jos žmones.„

„Tokios pozicijos dauguma Seimo socialdemokratų frakcijos narių nusprendė laikytis norėdami išsaugoti valstybės politinį, socialinį bei ekonominį stabilumą“, - teigia LSDP frakcijos seniūnas A. Palionis.

Kai ELTA jau skelbė, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybai nusprendus nutraukti koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Seimo socialdemokratų frakcija balsavo už sprendimą sudaryti frakcijų koaliciją su LVŽS frakcija pagal Seimo Statutą.

Už tokį sprendimą buvo 10 frakcijos narių, prieš buvo 4 frakcijos nariai, 1 susilaikė.


G.Paluckas: yra akivaizdi priešprieša

Seimo socialdemokratų frakcijos sprendimas sudaryti frakcijų koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko Gintauto Palucko nuomone, yra akivaizdi priešprieša ir takoskyra.

„Akivaizdu, kad partijos sprendimo tai neatitinka, nes šeštadienį susirinkusi partijos taryba, kuri turi teisę priimti tokius sprendimus, yra pasisakiusi, jog koalicija su „valstiečiais-žaliaisiais“ yra nutraukta“, - pirmadienį žurnalistams sakė G. Paluckas.

Už koaliciją su „valstiečiais“ balsavo 10 frakcijos narių (Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Rimantė Šalaševičiūtė, Gediminas Kirkilas, Rimantas Sinkevičius, Irena Šiaulienė, Algirdas Butkevičius, Valentinas Bukauskas), prieš - 4 (Rasa Budbergytė, Algirdas Sysas, Juozas Olekas, Raminta Popovienė), susilaikė - 1 (Julius Sabatauskas).

„Frakcija, vadovaudamasi Seimo statutu, sudaro koaliciją su „valstiečių-žaliųjų“ frakcija bendrai veiklai. Pasirašė tokią rezoliuciją, deklaraciją 10 asmenų“, - sakė Socialdemokratų partijos pirmininkas G. Paluckas.

Jis nesiėmė atsakyti, ar frakcija gali skilti. „Ar frakcija skils, ar ne - aš negaliu pasakyti, tačiau tai yra akivaizdi priešprieša tarp partijos tarybos priimto sprendimo ir frakcijos“, - žurnalistams sakė G. Paluckas.

Jis neabejoja, kad partijos valdymo organuose šis klausimas bus svarstomas. „Bus svarstoma, kaip vertinti susiformavusią takoskyrą ir priešpriešą“, - sakė G. Paluckas.

Partijos lyderis nesiėmė atsakyti, ar už koaliciją pasisakę frakcijos nariai gali likti partijos nariais.

„Aš savo nuomonės neskubėsiu reikšti, nes iš tikrųjų tai yra partijos klausimas. Vadovaujantis partijos statutu reiktų įvertinti, ką tai reiškia ir kaip tai reikėtų įvertinti“, - sakė G. Paluckas.

Paklaustas, ar bus viena frakcija, jis atsakė, kad kol kas anksti daryti kažkokias išvadas.

G. Paluckas neatmetė galimybės, kad dalis socialdemokratų gali likti vadovauti Seimo komitetams ar išlikti Seimo vicepirmininkų pareigose, nes šis klausimas yra sprendžiamas, vadovaujantis Seimo statutu, ir partija nedaro įtakos, renkant Seimo komiteto pirmininką. „Sudarius tarp frakcijų koaliciją tikėtina, kad dalis gali likti eiti savo pareigas“, - svarstė G. Paluckas.


LSDP frakcija balsavo sudaryti frakcijų koaliciją su LVŽS

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybai šeštadienį nusprendus nutraukti koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Seimo socialdemokratų frakcija balsavo už sprendimą sudaryti frakcijų koaliciją su LVŽS frakcija pagal Seimo Statutą.

Už tokį sprendimą buvo 10 frakcijos narių, tarp jų ir Darbo partijai priklausantis Valentinas Bukauskas. Prieš buvo 4 frakcijos nariai, 1 susilaikė.

Tokios pozicijos frakcija nusprendė laikytis norėdama išsaugoti valstybės politinį, socialinį bei ekonominį stabilumą, tęsti pradėtas pertvarkas ir politinius sprendimus. Frakcija turi teisę bendradarbiauti Seime su kitomis politinėmis frakcijos pagal Seimo Statutą.

Socialdemokratų tarybos sprendimas - trauktis iš valdančiosios koalicijos su Valstiečių-žaliųjų sąjunga, daugumos socialdemokratų frakcijos narių nuomone, buvo pernelyg ankstyvas, pagrįstas emocijomis, bet ne argumentais. Nebuvo aiškiai įvardinta, kuo socialdemokratų darbas opozicijoje bus konstruktyvesnis už darbą valdančiojoje koalicijoje. Pateiktas darbo opozicijoje planas nebuvo konkretus, numatantis realias pasekmes partijai. 


V. Pranckietis apie socialdemokratų frakciją: tai yra teisingas sprendimas

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad Seimo socialdemokratų frakcija, nutarusi sudaryti koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija, pasielgė teisingai ir tai pasitarnaus stabilumui.

„Manau, kad tai yra teisingas sprendimas. To, ko tikėjomės, to ir sulaukėme. (...) Visi Seimo nariai turi laisvą mandatą ir jie turi teisę apsispręsti, su kokia programa eina. Kadangi programa yra bendra - „valstiečių“ ir socialdemokratų, tai jie lieka ištikimi savo programai ir toliau padės ją įgyvendinti“, - žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Jis yra įsitikinęs, kad pavyks suburti Seime patikimą daugumą.

Seimo Pirmininkas mano, kad „negali būti kažkokio partijos diktato, turėtų būti gerbiama kiekviena nuomonė“. Jis akcentavo, kad remiantis Seimo Statutu frakcija yra laisva apsispręsti.

Kaip jau skelbta, už koaliciją su „valstiečiais“ balsavo 10 Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narių (Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Rimantė Šalaševičiūtė, Gediminas Kirkilas, Rimantas Sinkevičius, Irena Šiaulienė, Algirdas Butkevičius, Valentinas Bukauskas), prieš - 4 (Rasa Budbergytė, Algirdas Sysas, Juozas Olekas, Raminta Popovienė), susilaikė - vienas (Julius Sabatauskas).


A. Palionis: manau, kad frakcija liks vieninga

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Andrius Palionis sako, kad sprendimas sudaryti frakcijų koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija yra padiktuotas noru išsaugoti Socialdemokratų frakciją Seime.

Priešingu atveju, anot jo, „Socialdemokratų partija neturėtų frakcijos Seime“.

A. Palionis neįžvelgia jokio skilimo. „Tikrai nesakyčiau, kad yra skilimas, nuomonės išsiskyrė. Manau, kad visa frakcija liks vieninga“, - sakė jis.

A. Palionis tikisi, kad artimiausiu metu socialdemokratai aptars susiklosčiusią situaciją su „valstiečiais“.

Seimo socialdemokratų partijos frakcija balsuodama priėmė sprendimą dėl socialdemokratų ir Lietuvos valstiečių-žaliųjų sąjungos frakcijų bendradarbiavimo. Balsavimo rezultatai - už - 10 (J. Bernatonis, A. Palionis, A. Vinkus, A. Skardžius, R. Šalaševičiūtė, G. Kirkilas, R. Sinkevičius, I. Šiaulienė, A. Butkevičius, V. Bukauskas), prieš - 4 (R. Budbergytė, A. Sysas, J. Olekas, R. Popovienė), susilaikė - 1 (J. Sabatauskas).

Tokios pozicijos frakcija nusprendė laikytis „norėdama išsaugoti valstybės politinį, socialinį bei ekonominį stabilumą, tęsti pradėtas pertvarkas ir politinius sprendimus“. Socialdemokratų tarybos sprendimas - trauktis iš valdančiosios koalicijos su Valstiečių-žaliųjų sąjunga, daugumos Socialdemokratų frakcijos narių nuomone, buvo „pernelyg ankstyvas, pagrįstas emocijomis, bet ne argumentais“.

„Nebuvo aiškiai įvardinta, kuo socialdemokratų darbas opozicijoje bus konstruktyvesnis už darbą valdančiojoje koalicijoje. Pateiktas darbo opozicijoje planas nebuvo konkretus, numatantis realias pasekmes partijai“, - sako Seimo socialdemokratai.


A.Sysas ketina atsistatydinti iš Seimo komiteto pirmininko pareigų

Gerbdamas socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos sprendimą nutraukti koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas pareiškė, kad ketina atsistatydinti iš Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pareigų.

„Aš parašysiu šiandien pareiškimą, trečiadienį bus komiteto posėdis, komitetas renka pirmininką, renka pavaduotoją, o Seimo posėdžių salėje arba patvirtinama arba nepatvirtinama“, - žurnalistams sakė A. Sysas.

Jo įsitikinimu, gerbti bičiulių nuomonę yra privalu. A. Sysas mano, kad partijos Etikos ir procedūrų komisija įvertins elgesį tų partiečių, kurie nepakluso partijos tarybos sprendimui.

„Šiuo atveju turės įsijungti partijos Etikos ir procedūrų komisija. Palaukime, ką pasakys komisija, gal būt atsiras dvi frakcijos, gal kas pakeis nuomonę. Nesvarbu, kad man nepatiko sprendimas, (...)gerbti bičiulių nuomonę yra privalu“, - sakė A. Sysas.


Seimo socialdemokratai ketina paskelbti pareiškimą

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybai praėjusį šeštadienį nusprendus nutraukti koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), pirmadienį Seimo rūmuose prasidėjo Socialdemokratų frakcijos posėdis, į kurį atvyko partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Po posėdžio Seimo socialdemokratai ketina paskelbti oficialų pareiškimą.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas prieš posėdį nesiėmė prognozuoti galimų sprendimų. „Aš nežinau, kas šiandien bus nuspręsta. Vakar po ilgų diskusijų buvo sutarta, kad reikėtų galbūt pareiškimą in corpore padaryti, ar jis bus - negaliu pasakyti“, - sakė A. Sysas.

Jo nuomone, pirmiausia reikia pareikšti, kad yra tokia situacija, toliau yra derybos, nes Seime yra proporcijų principas.

A Sysas sako, kad frakcija tikriausiai sumažės, todėl galės pretenduoti į mažiau postų. Jeigu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius traukiasi iš partijos, A. Syso teigimu, vadinasi, jis traukiasi ir iš Seimo frakcijos.

Kaip ELTA jau skelbė, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybai šeštadienį balsavus už pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos, šios partijos deleguotiems ministrams ir parlamentinių komitetų pirmininkams teks per savaitę apsispręsti dėl savo pareigų. Tai reiškia, kad Seime ir Vyriausybėje artimiausiu metu turėtų vykti postų perskirstymas.

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas teigia, kad, jo manymu, visi aukštas pareigas einantys socialdemokratai turėtų palikti postus.

Praėjusį šeštadienį balsuojant LSDP tarybai, 140 jos narių pasisakė už koalicijos sutarties su LVŽS nutraukimą, prieš buvo 46, o susilaikė 9 nariai.

Remiantis LSDP skyrių balsavimo rezultatais, pasitraukti iš valdančiosios koalicijos siūlė 44 skyriai, dirbti toliau su LVŽS norėjo 7 skyriai, o persiderėti dėl sutarties ragino 8 skyriai. Vienas skyrius sprendimo nepriėmė.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (19)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • STREIKAS: Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ dėl lėktuvų personalo streiko kitą savaitę atšaukia 600 skrydžių - jie nebus vykdomi trečiadienį ir ketvirtadienį (liepos 25-26). Tai sukels nepatogumų po 50 000 keleivių kasdien, tviteryje pranešė įmonė.
  • PRALAIMĖJO: JAV futbolo „US Open“ taurės turnyro ketvirtfinalyje trečiadienį „Portland Timbers“ klubas, kuriam atstovauja Vytautas Andriuškevičius, išvykoje 2:3 (1:2) pralaimėjo „Los Angeles FC“ ekipai ir nepateko į pusfinalį.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jūs (arba jūsų artimieji) yra susidūrę su aplaidžiu medikų darbu?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate, kad nuo kitų metų parduotuvėse įvedinėtų nedarbo sekmadienius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +15   +19 C

   +16  +17 C

 

   +16 +17 C

  +25  +29 C

   +24  +27 C

 

   +24  +27 C

    5-10 m/s

  2-4 m/s

 

    2-3 m/s

 

USD - 1.1611 PLN - 4.3103
RUB - 73.3060 CHF - 1.1611
GBP - 0.8912 NOK - 9.5023
reklama
Sveikata Grožis